Опис Авторський тур Трекінг до Евересту | Південний базовий табір + озера Гокіо
Про тур
Трекінг до Південного базового табору Евересту в Непалі визнаний одним з кращих гірських маршрутів планети, і не дарма. Якщо Вас захоплюють гірські походи або альпінізм, якщо Ви мрієте побачити королеву всіх вершин, Джомолунгму, ми допоможемо зробити Вашу мрію реальністю. Приєднуйтесь до нашого трекінгу до Евересту + озера Гокіо. Для тих, кому не вистачає часу або впевненості, є легкий трекінг до БЛЕ. Ви своїми очима побачите величну Вершину світу!
Усі фото з наших походів, Ви дійсно це побачите!
Маршрут
Катманду — Лукла — Пакдінг — Намче-Базар (3340м) — Радіалка в Кумджунг (3870м) — храм Тенгбоче (3867м) — Пангбоче (3930м) — Дінгбоче (4000м) — Лобуче (4940м) — Горак-Шеп (5170м) — Південний базовий табір — Горак-Шеп — сходження на Кала-Патхар (5550м) — селище Дзонгла — перевал Чо Ла (5367м) — Гокіо (4750м) — Радіалка до озер Гокіо — радіальне сходження на Гокіо-Рі (5330м) — Намче-Базар — Лукла — Катманду - Читван (за бажанням)
Програма
День 1. Збір групи і знайомство з Непалом
Інструктор зустрічає учасників в міжнародному аеропорту Трибхуван (Tribhuvan International Airport), розташованому в 6 км від центру столиці. На місці оформляємо візу (50 $). Беремо таксі і їдемо до готелю. З перших же хвилин занурюємося в скажений ритм міста. Круговерть людей і машин створює враження, що всюди панує хаос. Через деякий час шок мине й Ви навіть звикнете до цього дивного місця. Наш готель знаходиться в туристичному районі міста - Тамела. Безліч магазинчиків, що заполонили це місце, дозволить придбати спорядження та одяг для трекінгу за гарною ціною, якщо у вас виникне в цьому необхідність.
День 2. Переліт в Лукла
Скористаємося рейсом внутрішніх авіаліній і перелетимо до точки старту пішої частини трекінгу до Евересту - в селище Лукла (2860 м), який служить перевалочним пунктом для туристів і альпіністів в районі Кхумбу (східний Непал). Зверніть увагу, що безкоштовно дозволено провозити з собою багаж вагою 10 кг і ручну поклажу в 5 кг. Будьте готові до екстремального польоту над Гімалаями зі складною посадкою. Якщо виникне необхідність, після приземлення наймаємо носіїв (портерів) і йдемо до селища Пакдінг (Пхакдінг).
- Перехід: 7 км.
День 3. Намче-Базар
Пішки вирушаємо в Намче-Базар (3440 м н. р. м.) - село, орієнтоване нині на туристів і заповнене готелями, магазинами, ресторанами. Колись тут було перехрестя древніх торговельних шляхів.
Ми забралися ще не дуже високо і гірська хвороба поки щадить нас. Минаємо кілька маленьких сіл, до кінця дня подолаємо затяжний підйом до пункту призначення. На захід від селища височіє гора Конгде-Рі (6187 м), а на схід - Тхамсерку (6623 м). Уявляєте, які відкриваються види?
- Перехід: 10 км,
- Набір висоти: 800 м.
День 4. Кумджунг
Ми обов'язково повинні провести правильну акліматизацію, щоб досить комфортно почувати себе далі. Залишимо речі в готелі і йдемо на цілий день в акліматизаційну радіалку. Стежка дуже красива, до середини дня ми зможемо здалеку глянути на Джомолунгму і четвертий по висоті восьмитисячник - Лхоцзе ("Стіна").
У Кумджунге (Кхумджунге), що знаходиться на 3780 м біля підніжжя священної гори Кхумбу (Кхумбу, Khumbila, 5761 м), відвідаємо буддійський монастир. Стверджується, що тут зберігається скальп снігової людини - єті. Над селищем височить одна з найкрасивіших вершин світу - Ама Даблам (Ама-Даблан, Аму-Даблан), висота головного піку - 6814 м, нижнього - 5563 м. Характерна форма зробила її загальновідомою. Її зображення присутнє навіть на деяких банкнотах місцевої рупії.
- Перехід: 11 км,
- Набір висоти і спуск: 500 м.
День 5. Тенгбоче
Відпочивши і звикнувши до умов високогір'я, продовжуємо наш трекінг до Евересту. Нас чекає південний базовий табір! Вранці відразу опиняємося на дуже мальовничому траверсі, звідки добре видно Джомолунгма, Лхоцзе і красень-Ама Даблам. Час від часу на шляху трапляються буддійські ступи з розгорнутими на вітрі мантрами. Рівна стежка незабаром спускається в глибокий каньйон, звідки знову доведеться підійматися вгору. Після обіду прийдемо в Тенгбоче гомпа (монастир). Саме тут, в цьому храмі, проходять церемонію благословення ті альпіністи, які йдуть на вершину світу. Трохи відпочивши, підемо в радіальний вихід і наберемо ще 300 м для кращої акліматизації.
- Перехід: 10 км.
- Підйом: ↑ 500 м.
- Спуск: ↓ 200 м.
День 6. Пангбоче
Дуже мальовнича дорога веде нас все далі в напрямку Тибету. Ми продовжуємо акліматизуватися і пересуваємося не поспіхом, не даючи організму повного навантаження. На нічліг зупинимося в селі Пангбоче (Pangboche, 3930 м), звідки підемо в радіалку до позначки 4500 м.
- Перехід: 9 км,
- Набір висоти: 800 м.
День 7. Дінгбоче
Ми піднімаємося все вище і вище, сьогодні подолаємо позначку в 4000 м. Помітно похолодає, особливо ввечері в лоджі. По дорозі милуємося шеститисячником Тамсерку і Ама Даблам, який вже змінив свої обриси і перетворився на величезну піраміду. У Дінгбоче знаходиться буддійська ступа. Заселившись тут в лоджії, йдемо в радіалку. Цього разу маємо перевищити позначку в 5000 м. Трекінг до базового табору Евересту вимагає серйозного ставлення до здоров'я і правильного звикання до висоти.
- Перехід: 9 км.
- Набір висоти: середній 1 000 м (разом з акліматизаційним виходом).
День 8. Лобуче
Сьогодні буде легкий день, ми продовжуємо насолоджуватися вражаючими панорамами Гімалайських гір і потроху акліматизуємося. Маршрут виводить в долину льодовика Кхумбу і йде уздовж його морени до самого базового табору. Ночувати будемо в Лобуче, звідки можна милуватися колосальними масштабами льодовика.
- Швидкий перехід: 8 км,
- Набір висоти: 800 м.
День 9. Південний базовий табір Евересту
Сьогодні ми переходимо в долину льодовика Кхумбу. Види навколо змінюються і нашому погляду відкривається гострий пік Нуптзе (7861 м). Стежка тут вже не така втоптана, як в попередні дні, і потрібно уважно дивитися під ноги. На нічліг зупинимося в невеликому шерпському селі Горак-Шеп, 5170 м. «Gorak Shep» шерпською мовою означає «мертвий ворон», на цій землі не сходять рослини і їх не можна вирощувати, та й висота бере своє. Жителі села займаються обслуговуємо туристів, альпіністів і носильників.
Пообідавши, вирушаємо до базового табору Евересту. Це - свята святих альпінізму. Можливо, нам пощастить зустріти працюючу експедицію або людей, які підкорили вже не один восьмитисячник. Помилуємося масштабами ледопада Кхумбу. Це місце з дивною аурою, і на хвилинку ми зможемо відчути себе справжніми завойовниками восьмитисячників.
- Перехід: 19 км,
- Набір висоти: 480 м.
День 10. Сходження на Кала-Патхар
Встаємо дуже рано, щоб встигнути вийти до сходу сонця. Наше завдання - зустріти світанок якомога ближче до вершини Кала-Паттар (Кала-Патхар, 5550 м), саме звідси відкривається чудовий вид на Джомолунгму від підніжжя до вершини. Туристів тут багато, так що затримуватися не варто.
Повертаємося в лодж в Горак-Шепе, снідаємо і трохи відпочиваємо. Далі з рюкзаками спускаємося до села Дзонгла, звідки завтра почнемо сходження на перевал Чо Ла. Пропускаємо численні каравани яків, які несуть вантажі в БЛЕ для нових експедицій.
- Швидкий перехід: 15 км,
- Набір висоти: 580 м.
- Спуск: 1 480 м.
День 11. Перевал Чо-Ла
Перевал Чо-Ла (Cho La Pass, 5367 м) - одне з найсерйозніших випробувань на нашому маршруті. Складність полягає не тільки в висоті перевалу, але і в крутизні схилів, за якими нам доведеться підніматися. Це буде важкий і довгий день. Після спуску в долину нам належить перетнути льодовик Нгозумпа (Нгозумба, Ngozumpa glacier). До речі, це найбільший льодовик Гімалаїв, його протяжність - 36 км! Він сходить з восьмитисячники Чо-Ойю, що на тибетському означає "Бірюзова Богиня". Вся поверхня льодовика покрита породою, яку він вигриз з гірських схилів і несе вниз. Тупотимо біля величезних тріщин і льодовикових лагун. Увечері прийдемо в маленьке селище Гокіо, що розташувалася на березі озера Дудх Покхара (4750 м). У цьому місці відчувається різкий континентальний клімат, помітно похолодає.
- Перехід: 10 км,
- Набір висоти: 500 м.
- Спуск: 600 м.
День 12. Верхні озера Гокіо
Без рюкзаків, радіально прогуляємося до верхніх озер Гокіо (Гокьо). Тут вже набагато менше туристів, і природа здається абсолютно незайманою. По долині постійно розносяться звуки далеких лавин і каменепадів. Відкривається вид на чотири восьмитисячники: Джомолунгму, Лхоцзе (8516м), Макалу (8481м) і Чо-Ойю (8201м). У таких місцях відчуваєш велич гір і розумієш, що ти - лише піщинка перед могутністю природних стихій. Оглянемо кілька озер, побачимо льодовик і повернемося в лодж. Хто втомився, може просто залишитися в лоджі і трохи відпочити.
- Перехід: 10 км,
- Набір висоти та спуск: 120 м.
День 13. Гокіо-ри і панорама Гімалаїв
Встаємо рано вранці, нас чекає сходження на Гокіо-ри (Гокіо-Рі, Gokyo Ri - 5330 м) без рюкзаків. З вершини відкривається захоплюючий вид на чотири «восьмитисячники» - нашу головну мету Еверест (Джомолунгму), Лхоцзе, Чо-Ойю, Макалу і озера Гокіо. Намагаємося відобразити неперевершену красу в серцях і на фотографіях. Після невеликого відпочинку спускаємося назад в наш лодж. Тут обідаємо, відпочиваємо. І знову в дорогу. Нам належить спуститися вниз по долині до селища Мачермо. Стежка прокладена практично в одній площині, без значних перепадів. Пройдемо близько двох гігантських озер, що підживлює льодовик.
- Перехід: 16 км,
- Набір висоти: 500 м.
- Спуск: 800 м.
День 14. Намче-Базар
Нас чекає затяжний перехід до Намче-Базару, який після стількох днів пустельного високогір'я нагадає галасливий вулик. Йдемо через села Долі і Кумджунг. В останньому ми з вами вже були, кільце замкнулося. Нам зустрінуться групи, яким ще належить підкорити Базовий табір Евересту. Можливо, ці люди шукають красот природи, просвітління, мудрості Будди або благословення лам. Але в одному можна бути впевненим: в Гімалаях кожен знайде відповіді на свої питання.
- Перехід: 19 км,
- Спуск: 1 400 м.
День 15. Лукла
Повертаємося в Лукла по знайомій стежці. Будемо сподіватися, що мінлива погода цього регіону змилостивиться і не порушить планів на завтрашній виліт.
Перехід: 17 км.
День 16. Катманду
Якщо все складеться, ми прилетимо в столицю за розкладом. Час, що залишився присвятимо огляду визначних пам'яток столиці. Відвідаємо храми Сваямбунатх, Пашупатинатх, ступу Боднатх і інші. На цьому наш трекінг до Евересту закінчується і ми можемо летіти додому.
День 17-19. Тур в джунглі Читван. Додаткова програма
У кого є ще час дізнатися більше про цю дивовижну країну, можуть поїхати в національний парк Читван (Chitwan, «Ліс леопардів»). Він розташований в 200 км від столиці і покритий густими джунглями. Після гімалайських холодів приємно опинитися в рівнинному, більш м'якому і теплому кліматі. На території площею в 932 кв.км. багато мальовничих річок і невеликих озер, живуть ведмеді-губачи, леопарди й кранові носороги, королівські бенгальські тигри, кабани, прісноводні дельфіни, крокодили і понад 350 видів птахів.
У Читвані ми покатаємося на слонах, поплаваємо на каное між крокодилів, відвідаємо слонячу ферму, сфотографуємося з носорогами (їх тут живе понад 600!) І спробуємо вистежити тигра на стежках первозданного лісу.
Вартість туру ~ 150-170 $ і залежить від кількості туристів. В ціну включено все: переїзд, проживання, триразове харчування, екскурсія на слонах, каное та інші розваги в парку (крім джипінгу, який ми все одно не рекомендуємо).
Проживання
У Катманду ми будемо базуватися в перевіреному готелі в туристичному центрі - районі Тамела. Тут є все необхідне: хороша кухня, відмінні чисті номери, інтернет, тераса на даху, кімната для зберігання непотрібних на треку речей. Принади столиці буквально в 10-15 хвилинах ходьби. Поруч багато магазинів зі спорядженням, сувенірних крамниць і пристойних кафе.
Під час трекінгу всі ночівлі будуть в лоджах. Проживання в них входить у вартість програми. Непальські лоджії - щось середнє між готелем і гірським притулком.
Розселення у 2-х або 3-х місних номерах. Туалет загальний, скрізь є душ, але за додаткову плату. Лоджії практично не опалюються, тобто на висоті вночі холодно. Для цього Ви несете з собою спальники. У номерах є ковдри, ними можна накриватися поверх спальника. Тільки ковдрами сховатися не вийти (вони недостатньо теплі і взагалі не відповідають європейським стандартам чистоти - ми в Непалі!)
З висотою умови проживання і меню в лоджах ставатимуть все простіше і одноманітнішим, самі верхні ночівлі не можна назвати комфортними. Люди там не живуть цілий рік, лоджі побудовані для захисту від вітру та опадів, а не для лакшері відпочинку. Будьте готові!
Харчування
Харчуватися ми будемо в невеликих їдальнях, які є у кожної лоджії. Меню в таких закладах досить різноманітне і смачне. Тут пропонують страви для любителів м'яса і вегетаріанців. На харчування йде близько 25-30 $ на добу (в залежності від апетиту. У цю суму не враховано витрати на алкоголь за бажанням. На помірне споживання йде в середньому ~ 5 $ в день (по 1-2 пива, наприклад). Алкоголь загострює симптоми гірської хвороби - пам'ятайте!
Воду з-під крана або з джерел пити категорично не можна - потрібно купувати бутильовану. Оскільки на висоті необхідно пити багато, на треку будемо нести з собою термоси і докуповувати чай в лоджах.
Ціни
Ціна трекінгу до Евересту в Непалі:
- Оплата туру - 830 $;
- Додаткові витрати - від 960 $;
- Авіаквиток в Непал - від 500 $ (залежно від міста старту).
Отже, щоб побувати в південному базовому таборі Евересту, вам знадобиться від 2 290 $.
У вартість входить
- зустріч в аеропорті;
- проживання в лоджах по маршруту;
- всі трансфери по маршруту в горах;
- послуги гірського інструктора нашого клубу;
- супровід непальського гіда (англ.);
- все перміти і картка ТIMS;
- оформлення запрошення в Непал;
- підбір авіаквитків;
- допомога в підготовці до поїздки;
- дисконтна карта клубу зі знижками на походи і спорядження;
- сертифікат;
- клубний подарунок туристу;
- аптечка, в т. ч. висотна.
У вартість НЕ входить
- обов'язкові:
- внутрішній переліт в Лукла (360 $);
- віза (50 $);
- прожиток на треку (~ 25-30 $ на добу);
- індивідуальні портер (за бажанням, від 20 $ на добу, можна брати на 2-3 учасників);
- таксі по Катманду (~ 5-10 $).
- необов'язкові:
- екскурсії (30 $);
- поїздка в Читван після туру (~ 160-200 $);
- сувеніри 20-60 $;
- спорядження: +50 $ - це вже купити щось відчутне.
Умови оплати
Ми не вимагаємо передоплату за цей тур. Авіаквитки є достатнім підтвердженням серйозності Ваших намірів. Якщо у Вас з якихось причин немає можливості купити квитки хоча б за кілька тижнів до старту походу, Ви можете підтвердити свою участь передоплатою (20% від вартості туру). Оплатити тур Ви можете:
- безпосередньо інструктору при зустрічі (в доларах США);
- банківським переводом;
- при особистій зустрічі з менеджером.
Додаткові витрати під час трекінгу
- Харчування - 25-30 $ в день (від 475 $);
- Авіаквиток в Лукла - 360 $;
- Готель у столицi - 30 $ за 1 ніч (2 ночі);
- Віза - 50 $;
- Екскурсія в долині Катманду (за бажанням) - 30 $;
- Портер за бажанням - від 200 $ + чайові (можна взяти 1 портеру на 2-3 людини).
Разом загальна сума додаткових витрат складе 960 $ без портеру і екскурсій. Ми рекомендуємо взяти з собою гроші на сувеніри, ресторани і спорядження, яке тут дуже дешеве.
Трансфер
Туристи самостійно добираються до точки збору.
Точка збору: Катманду.
Необхідні документи
Для відвідування Непалу необхідна віза. Її Ви отримаєте після прильоту в аеропорту Трибхуван. Вартість - 50 $. Після оформлення візи Ви забираєте свій багаж. Важливо не викинути і не втратити багажні талони - їх можуть перевірити і звірити на виході!
Необхідні речі
Це досить високогірний трек з кількома "прохолодними" ночівлями. Приділіть особливу увагу теплим речам, якщо Ви мерзнете - візьміть дві фліски. Собі дорожче економити на спорядженні в таких суворих умовах. Якщо Ви не впевнені в чому-небудь зі своєї снаряги - зв'яжіться з менеджером, він Вам порадить. Якщо у Вас чогось немає, інструктор допоможе Вам купити це в Катманду.
Одяг
- Пухівка;
- Мембранна куртка або вітрівка;
- Штани для трекінгу з щільною вітрозахисної тканини. Бажано, щоб у них відстібалися штанини, і вони перетворювалися в шорти;
- Шорти (якщо штани - НЕ трансформери);
- Футболки / трекінгові сорочки (3 штуки нормально);
- Фліска щільністю 200 або 300. Для мерзляків можна дві;
- Термобілизна - верх і низ. Не найтоншу;
- Шкарпетки: 3-4 пари трекінгових і одна тепла для сну;
- Шапка на висоту;
- Головний убір від сонця - воно там дуже агресивне!;
- Захисні рукавички, з віндблоком, утеплені.
Взуття
- Трекінгові черевики з рифленою підошвою і фіксацією голеностопа. Кросівки ні в якому разі. Взуття не можна буде купити в Непалі! Беремо свою перевірену і расходженну;
- Босоніжки або іншу легку переобувку для міст;
- Айсери (льодоступи, або міські кішки) - про те, чи потрібні вони, Вам повідомить гід або менеджер ближче до дат Вашого походу.
Спорядження
- Рюкзак (якщо Ви зберете не найгірше спорядження за нашим списком, повинно вистачити рюкзака 45-50л);
- Спальник (комфорт +5... 0). Можна купити прямо в Катманду;
- Трекінгові палиці - рекомендуємо всім. Гімалайські стежки - справжнє випробування для колін.
Особисті речі
- Налобний ліхтарик - обов'язково! Буде нічний старт на дві вершини;
- Окуляри сонцезахисні;
- Помада гігієнічна;
- Індивідуальна аптечка;
- Сонцезахисний крем;
- Гігієнічний набір;
- Туалетний папір;
- Рушник з мікрофібри;
- Термос (1 л);
- Документи, страховка і їх копії з собою і в онлайні;
- Герметичний пакет для документів і телефону;
- Телефон, зарядні пристрої, павербанк.
Можете прихопити фотоапарат, щоб увічнити красу Гімалаїв і показати її друзям!
Не беріть зайві речі. Хоча в Непалі можна найняти портера, який понесе їх замість Вас, бере портер тільки певну вагу вантажу. Якщо рюкзаки легкі, виходить найняти портеру на 2 або навіть 3 осіб, а це значна економія грошей.
Заявка
на прямий зв'язок з організатором туруПро організатора туру
