Опис Авторський тур Похід по Гринявах на Новий рік 2021
Про Тур
Уявіть себе посеред зимових гір: навколо білими шапками блищать вершини, смерекові ліси сплять, дбайливо вкриті сніговою ковдрою, альпійські луки мовчать, не підозрюючи про існування людини... відчуйте, як легкі сповнюються чистим морозним повітрям з ялиновим ароматом... Хіба може щось бути більш новорічним? Саме вас, активних, енергійних, які не погоджуються проводити час за комп'ютером-диваном - запрошуємо в саме серце Гуцульщини! Такий відпочинок зарядить краще за батончик сникерса, швидко введе в курс туристичної справи і покаже вам всі чудеса цих гір.
Гриняви - це плавні підйоми, хороша дорога, панорамні краєвиди Чорногірського хребта протягом всього треку, зручні ночівлі в колибах і двохсотрічної гражді, знайомство з яскравим колоритом і древнім побутом. Відмінний варіант для новачків, різношерстної компанії або корпоративного відпочинку, цікаво і пізнавально для дітей, ніби створено для новорічного або першого зимового походу. Приєднуйтесь!
Що ще потрібно знати:
- всі ночі спимо в притулках;
- готуємо на вогнищі;
- всі учасники чергують під час походу (готують їжу, збирають дрова);
- інструктор має право змінити маршрут походу в залежності від погоди і стану групи.
Рішення інструктора в зимових горах обговоренню НЕ підлягають.
Тривалість походу: 5 дня (4 ночі).
Довжина походу: 40 км.
Початок походу: Івано-Франківськ, до 09:00.
Закінчення: Івано-Франківськ, до 16:00.
Програма
Маршрут:
Івано-Франківськ - Шибене - Ватонарка - Цибулина - Лудова - Стовпні - пол. Скупова - Грошовіця - Замагора - Верховина - Івано-Франківськ.
День 1. Шибене - Ватонарка - Цибулина
Інструктор зустрічає групу на залізн. вокзалі в Івано-Франківську (у камер зберігання). Тут же знайомимося, вирішуємо необхідні організаційні питання, завантажуємо речі в транспорт і вирушаємо в одне з найвіддаленіших карпатських поселень - Шибене, звідки починається наш зимовий похід по Гринява. Забравши свої рюкзаки з автобуса, по підвісному мосту переходимо бурхливу річку Чорний Черемош і починаємо підйом на сідловину Ватонарка. Маршрут веде за старою австрійською дорогою МакКенс, побудованої ще в Першу світову війну. Далі піднімаємося схилами Цибулини (1 535 м), де і заночуємо в колибі біля самої вершини.
Пройдемо: 5 км.
Набір висоти: 600 м.
День 2. Перехід до м Лудова
Вранці залишаємо колибу і покоряємо Цибулину (1505 м). Відмінний початок дня: звідси чітко видно Мармаросів, Південні Гриняви і, звичайно ж, велична Чорногора - найвищий масив України. Насолодившись панорамою, спускаємося і через Ватонарку йдемо до однієї з найвищих піків у Гринявах - Бабі-Лудова (1 590 м). Тут знаходиться затишний будиночок лісників, в якому ми влаштуємося на ніч. А з вікон хатини у всій пишноті видно сама містична і загадкова вершина Чорногори - Піп-Іван з унікальною покинутій обсерваторією. Похід по Гринявахвідомий кращими ракурсами на головний хребет Українських Карпат.
Швидкий перехід: 4,5 км.
Піднімемося: на 200 м.
Спустимося: на 250 м.
День 3. Лудова - Стовпні - полонина Скупова
Сьогодні нас чекає тривалий і насичений враженнями перехід. Спочатку траверсуємо Лудова і йдемо по гребеню Гринявського хребта до стародавнього гуцульського села Стовпні. Тут багато покинутих будинків, і все ж деякі люди живуть тут дотепер. Головною прикрасою місцевості є Угорські Скелі (Угорські Скелі) - гострі кам'яні стовпи, оточені диким темнохвойним лісом. Вони підносяться над схилом на 25 м і місцями більш нагадують твір готичних зодчих. Ночуємо на полонині Скупова, оточені чарівними видами.
Кілометраж: 12 км.
Святкування Нового Року 2021
У новорічну ніч ми з вами влаштуємо справжнє свято. Накриємо святковий стіл, нарядимо ялинку, відкриємо шампанське і отримаємо новорічні подарунки. Повірте, це набагато краще, ніж провести цей вечір за переглядом блакитних вогників по телевізору.
День 4. Полонина Скупова
Як випливає виспавшись, насолоджуємося свіжим повітрям і спокійною красою ранкової природи (не забуваючи робити багато-багато красивих фото. Ближче до обіду виходимо на маршрут, адже похід по Гринявахприготував ще багато цікавого. Любуємося чудовими видами Чорногори і казковими будиночками в долинах. Сьогодні заночуємо в 200-річній гражді. Древнє гуцульське господарство-фортеця - гражда, захищала житла і господарські будівлі від вторгнень, сильних вітрів і негоди. Такі комплекси житлового будинку і господарських будівель раніше були розкидані по більшості полонин в цій частині Карпат. Тут час дійсно зупинилося, похід по Гринявахподарує унікальний шанс не тільки дізнатися все про історію та звичаї цих місць, а й відчути атмосферу давнини, автентичності.
Пройдемо: 6 км.
День 5. Грошовіця - Замагора - Верховина
Наш похід по Гринявахскоро завершується і ми йдемо по гребеню засніженими луками, насолоджуючись останніми панорамами. Спускаємося - до мальовничої, як з картинки селі Замагора, що розкинулася в мальовничій гірській долині. Далі тупотимо в селище Верховина, звідки автобус відвезе нас до Франківська. Похід по Гринявахзакінчиться, але казково білі гори, унікальна культура і гостинність місцевих жителів залишаться у ваших спогадах надовго.
Кілометраж: 10 км.
Спустимося: 700 м.
Розміщення
Всі ночівлі будуть в колибах. Це дерев'яні будиночки, які влітку використовують пастухи і мисливці. Взимку ж вони відкривають свої двері туристам. Тут є піч або місце для багаття. Не варто боятися холодів, в такому будинку досить тепло, навіть якщо на вулиці вирує хуртовина. Спати будемо в спальниках, на туристичних килимках, які принесемо з собою (дивіться список необхідних речей)
Харчування
3-разове харчування протягом всього походу забезпечуємо ми - не варто турбуватися або брати щось з собою. Ми нагодуємо всіх.
Вранці і ввечері передбачені гарячі страви і чаювання. Вечорами у нас в меню традиційно суп. На обід - перекус з бутербродів, шоколаду та сухофруктів.
Вегетаріанцям теж не варто хвилюватися - будь ласка, попередьте нас заздалегідь про те, що ви не їсте, і ми складемо для вас індивідуальне меню. На новорічну ніч буде особливе меню.
Ціни
Вартість походу - 2 950 грн.
Для участі треба перевести нам передоплату в розмірі 50% від вартості туру. Менеджер скаже, коли це потрібно зробити, так що варіант, що Ви переведете гроші, а похід не відбудеться, виключається. Решту грошей ви зможете віддати інструкторові при зустрічі групи в Івано-Франківську.
Додаткові витрати: 500-600 грн (переїзд з Івано-Франківська на маршрут і повернення назад).
Все інше включено у вартість походу. Гроші вам знадобляться хіба що на сувеніри або інші особисті витрати по шляху в Івано-Франківськ.
Також ви можете написати звіт про те, як зустріли Новий рік в Карпатах і отримати знижку в розмірі 10% від вартості туру!
У вартість походу входить:
- 3-разове харчування на маршруті;
- послуги інструктора і провідника;
- використання котлів і газове обладнання;
- медичне страхування;
- рекреаційні збори;
- дисконтна знижкова картка;
- аптечка.
У вартість НЕ входить:
- проїзд в транспорті;
- прокат спорядження.
Наш прокат снаряги в Карпатах:
- Місце в наметі - 30 грн / добу.
- Рюкзак - 40 грн / добу.
- Каремат (килимок) - 20 грн / добу.
- Спальня мішок - 40 грн / добу.
- Трекінгові палиці - 30 грн / добу.
- Гамаші («ліхтарики») - 30 грн / добу.
Зверніть увагу! Для оформлення групової медичної страховки скиньте менеджеру свої паспортні дані мінімум за тиждень до початку походу. Ми не зможемо гарантувати оформлення страховки тим учасникам, які цього не зробили.
Необхідні речі
Одяг для зимового походу в Карпати:
- Куртка зимова трекінговий з мембраною, що володіє хорошими вітро- і волого-захисними функціями. Гірськолижна куртка - гірше, тому що на підйомі під рюкзаком в ній жарко, а на привалі вона вже мокра. Погано сохне.
- Пуховик для привалів і табори.
- Штани теплі треккинговиє, комбінезони. Нормально підходять штани від теплих лижних комбінезонів.
- Флісовий светр (2 шт - 200 і 100).
- Бажано термобілизна (2 комплекти - для трекінгу і для сну).
- Якщо немає термобілизни: теплі підштаники для сну, а треккинговиє штани обов'язково повинні бути утепленими.
- Футболка (2 шт.).
- Шкарпетки трекінгові: 1 день - 1 пара + 1 пара вовняних для сну.
- Шапка тепла (захищає вуха).
- Маска на обличчя (балаклава захищає і від вітру, і від морозу).
- Лижна маска або сонцезахисні окуляри (забудете - можете осліпнути)
- Рукавички - 2 пари: звичайні флісові і з захистом від вітру.
- Флісовий шарф або утеплений баф на шию.
Взуття:
- Взуття для денних переходів бажано спеціальна шкіряне взуття для зимових походів, з міцною нековзною амортизуючої підошвою (Vibram - зовсім добре) і мембраною. Не забудьте обробити свої черевики спеціальними водовідштовхувальними спреями перед походом.
- Легка змінне взуття для переїздів і табори (гумові черевики, валянки), що забезпечує тепло і відпочинок ногам після переходів.
- Гамаші (гетри або бахили) для захисту від снігу - обов'язково. Інакше ноги будуть мокрими незалежно від якості решті снаряги.
Індивідуальне спорядження для зимових Карпат:
- Намет - або четирехсезонная, або зимова (внутрішній шар - тканинний, а не сітка, дно щільне, бажано сніжна "спідниця").
- Рюкзак обсягом 65-80 літрів.
- Спальний мішок зимовий (з температурою комфорту від -10С і нижче). Не розраховуйте на трисезонні спальники - замерзнете.
- Килимок (карімат). Краще - надувний або товщиною від 12 мм. Килимок для йоги захистить швидше морально.
- Трекінгові палиці зі сніговими кільцями (без них можете палиці не брати, чого робити не радимо).
- Сидушка ("піджопник").
- Гігієнічний набір (з гігієнічною помадою і сонцезахисним кремом!).
- Налобний ліхтарик.
- Індивідуальна аптечка.
- Кружка, ложка, тарілка.
- Термос (1 літр або більше).
Важливо: якщо є сумніви з приводу свого спорядження - зв'яжіться з менеджером, він Вас проконсультує.
Про організатора туру
