Авторський тур Похід на Тянь-Шань, Таласський хребет і Сари-Челек

Очікуємо графік і ціни
9,5
із 10
оцінка організатора
3 відгука

Киргизстан \ Бішкек

Маршрут:
Киргизстан, Бішкек, Маршрут: Бішкек - Талас - Таласська долина - озера Чійім-Таш - перевал Чіім-Таш - дол. Кара-Кульджа - пров. Курумди - оз. Кара-Суу (Каракамиш) - Сари-Челек - водосховище Токтогул - Бішкек.
Кількість місць:
14
Виїзд з:

Опис Авторський тур Похід на Тянь-Шань, Таласський хребет і Сари-Челек

Про тур

Запрошуємо Вас на Західний Тянь-Шань, підкорювати Таласський і Чаткольскій хребти - зелені оази серед суворих пустельних гір Середньої Азії. Головною нашою метою є озеро Сари-Челек, по праву вважається перлиною цього дикого краю. Це нескладний, але справжній автономний похід, який підійде початківцям туристам і тим, хто хоче насолодитися неймовірною красою і самобутністю Киргизстану. Цей похід на Тянь-Шань гарантовано запам'ятається на довгі роки. Приєднуйтесь!

Маршрут

Маршрут: Бішкек - Талас - Таласська долина - озера Чійім-Таш - перевал Чіім-Таш (3 601 м) - дол. Кара-Кульджа - пров. Курумди (3 400 м) - оз. Кара-Суу (Каракамиш) - Сари-Челек - водосховище Токтогул - Бішкек.

Початок походу: Бішкек, весь 1й день.

Закінчення: Бішкек, весь 12-й день.

Програма

День 1. Збір групи

Перший день відведений для збору всіх учасників групи та подальшого знайомства зі столицею Киргизстану. Інструктор групи зустрічатиме всіх в одному з хостелів столиці. Також цей день є резервним - на випадок запізнення когось з учасників або затримки багажу.

Коли вся група буде в зборі - вирушимо на прогулянку по продуваємой гірськими вітрами столиці, скуштуємо страви національної киргизької кухні.

На орендованому автобусі вирушаємо до підніжжя Таласського хребта (Таласський Ала-Тау) Час в дорозі - близько 6 годин. Нам належить проїхати через пров. Тоо-Ашуу (3 400 м) і спуститься в Суусамирскую долину, звідки потрапимо в гірську область Талас. Тут, на початку полонини Ур-Марал, і стартує наш похід на Тянь-Шань. Розіб'ємо перший наметовий табір і вирушимо відпочивати після переїзду.

Хребти західного Тянь-Шаню відрізняються особливо багатою, різноманітною природою і формами рельєфу. Тут є ліси і гаї всіляких сумішей: арчі (ялівцю), карликової сосни, фісташки, аличі, яблук, груш і іншої смакоти. Багато високогірних озер, радонових термальних джерел, каньйонів і різнокольорових скель. Є великі напівпустелі, льодовики та зелені альпійські луки. Така різноманітність ландшафтів і зон служить притулком величезній кількості видів тварин: коні, козли, барани, ховрахи, рисі, орли, олені... Справжнім цінителям дикої природи тут завжди знайдеться, на що подивитися.

Перший гірський ранок. Звертаємо наш табір і йдемо вгору по річці Урмарал. Пустельні пейзажі і обпалені сонцем схили Таласського хребта оточують нас. Пройде ще кілька годин перед тим, як ми повернемо в долину річки Чійім-Таш. Потрібно буде пройти через кілька бродів. Підходимо до злиття Чійім-Таш з Шорали (Шор-Алиш) і знаходимо місце для бівуака.

Набір висоти 400 м, пройдемо 15 км.

Сьогоднішній день стане активним етапом акліматизації. Високогір'я - оманливе, і вимагає правильного ставлення до себе. Організм повинен пройти всі необхідні етапи звикання до гір, щоб мінімізувати неприємні відчуття. У цей день ми наберемо понад 1 300 м висоти. Крок за кроком, не форсуючи події, піднімаємося вгору в напрямку перевалу Чійім-Таш. Нелегке його підкорення очікує учасників походу на наступний день. Тому зараз потрібно максимально економити сили та добре відпочити перед завтрашнім злетом. Намети поставимо неподалік від двох зовсім невеликих льодовикових озер - як завжди, дивовижно гарних.

Піднімемося на 1 300 м, пройдемо 13 км.

Перехід через Таласський хребет буде одним з найважчих за весь похід на Тянь-Шань. Значний перепад висот і крута стежка зажадають зусиль і хорошою концентрацією.

Довго спати не можна. Встаємо якомога раніше, збираємо речі та здійснюємо підйом на Чійім-Таш. З висоти понад 3 500 метрів над рівнем моря ми зможемо споглядати види що зачаровують на Таласський і Чаткольскій хребти. Потім, по крутій стежці, яка ніби намагається перекинути подорожніх, спускаємося в долину Західного Кара-Кульджа.

Пройдемо 20 км, перепад висот близько 1 200 м.

Вранці знову прямуємо вгору - тепер до перевалу Кара-Кульджа (3 161 м). Цей підйом буде плавним. Тут ми, нарешті, побачимо той Киргизстан, який уявляють собі більшість людей: високі, покриті зеленою травою гори та всюдисущі стади коней. Спустимося в долину Східного Кара-Кульджа, пообідаємо і починаємо підніматися під Кара-Кульджу. Не доходячи до його сідловини, розбиваємо табір і відпочиваємо, відновлюючи сили.

Пройдемо: 12 км, піднімемося на 1 200 м. До Кашка-Суу, спуск - 1 400 м.

Похід на Тянь-Шань триває. Зустрівши чудовий схід сонця під перевалом, спускаємося вниз до довгоочікуваного лісу, але не надовго. Перейшовши бурхливу річку вбрід, піднімаємося в наступній ущелині. Тепер ми остаточно перейшли на Чаткольскій хребет і впевнено набираємо висоту. Коли прийдемо до рівних ділянок біля річки, встановимо наш табір.

Тривалість радіалку 12 км, перепад висоти 350 м.

Останній висотний ривок - нам потрібно подолати Курумди заввишки близько 3 400 м. У порівнянні з перевалом Чіім-Таш він набагато простіше. З найвищої точки відкривається дивовижний вид на весь національний парк Сари-Челек. Ми навіть побачимо озеро Каракамиш, куди незабаром прийдемо на відпочинок. Спуск буде не легким, під ногами буде дрібна сипуха, так що потрібно бути дуже обережними. Намети поставимо вже зовсім пізно, біля бурхливого струмка.

Пройдемо: 13 км, набір і спуск 800 м.

Дев'ятий день походу на Тянь-Шань - полуднівка. Ніяких складних і тривалих переходів. Збираємося і з речами, йдемо вниз за течією Кара-Суу до однойменного озера, яке ще називають Каракамиш. Купаємося в чистих водах, насолоджуємося мальовничими краєвидами. Відпочивши та підбадьорить, намети поставимо на ідеально рівному і зеленому березі.

Пройдемо: 12 км, перепад висоти 350 м.

День зустрічі з озером Сари-Челек.

Піднімаємося по крутій стежці на перевал Кутурма, звідки побачимо південний берег Сари-Челек і величезне плато з іншими озерами. Сари-Челек знаходиться в гірській долині з такими крутими бортами, що обійти озеро по береговій лінії не представляється можливим. З південного узбережжя починаються угіддя не дуже великого Сари-Челекский біосферного заповідника (23 900 га). Трохи спустившись, обідаємо, купаємося в озері Ірі-Кель і йдемо через занедбані сади до Сари-Челек.

Робимо чудові знімки і ставимо табір на березі. За бажанням групи - їдемо на нашому автобусі до селища Аркит, де нас чекатиме м'яке ліжко і лазня.

Сьогодні нас чекає довга дорога на автобусі, в якому ми проведемо більше 8 годин, подолавши 490 км шляху. Встаємо зовсім рано, звертаємо наш наметовий табір і йдемо вниз у напрямку Аркіта. Нас вже чекатиме автобус, на якому ми поїдемо до Токтогула, а далі - до Бішкека. Тут група розміщується в хостелі - ось він, довгоочікуваний відпочинок від тривалого переїзду.

Учасники групи залишають столицю, несучи з собою враження про похід по мальовничих місцях Західного Тянь-Шаню, унікальній красі Сари-Челек, гірських перевалах і долинах, річках і озерах.

Проживання

Під час туру проживання в кемпінгах.

Харчування

У вартість туру входить 3-разове харчування.

Ціни

Ціни минулого сезону

Вартість походу на Тянь-Шань 350 $.

Умови оплати:

  • Оплата туру відбувається безпосередньо при зустрічі з інструктором в Бішкеку.

У вартість походу входить:

  • Триразове харчування на маршруті;
  • Послуги інструктора і провідника;
  • Використання котлів і газове обладнання;
  • Рекреаційні збори;
  • Аптечка.

У вартість не входить:

  • Прокат спорядження;
  • Трансфери по маршруту;
  • Страховка.

Додаткові витрати:

  • Авіапереліт з Києва 350-400 $;
  • Трансфер Бішкек-Талас (290 км - 5 годин) і Аркіта-Бішкек (480 км - 8 годин) - 40 $ (при чисельності групи 10 осіб);
  • Проживання в столиці (2 ночі) - 30 $;
  • Інші витрати (ресторани та сувеніри, катання на човні) - від 40 $.

Разом, з огляду на оплату походу 350 $, весь похід обійдеться вам в 790 $.

Трансфер

Наш похід по західному Тянь-Шаню починається в Бішкеку. З Києва прямих рейсів в місто немає, тому значно дешевше летіти в Алма-Ати авіакомпанією МАУ (350-400 $), і звідси їхати на автобусі або таксі (2-4 години). Таксі обійдеться вам у 20-30 $, автобус - 5 $. Зверніть увагу, що таксі не буде заїжджати в сам Бішкек, а довезе вас до кордону з Киргизстаном. Від кордону до центру міста залишається близько 15 км, тут ходять маршрутки вартістю 30 сом (менше 1 $).

Необхідні речі

Спорядження для походу:

  • Спальний мішок - бажано брати з собою демісезонний, з температурою комфорту 0;
  • Килимок - зроблений з поліуретану та обов'язковий в будь-якому поході. Ізолює тіло від холоду підстави, на якому розміщений табір;
  • Рюкзак (45-55 літрів для дівчат, 60-80 літрів для хлопчиків) - обсяг рюкзака індивідуальний, залежить від кількості днів в поході та вміння людини правильно упаковувати рюкзак. Якщо ви бажаєте не замислюватись над упакування - беріть рюкзак побільше. Але все ж уміння правильно складати речі в рюкзаку потрібно розвивати;
  • Сидушка - забезпечить вас комфортом на біваку, а головне, позбавить від вкрай неприємних наслідків від сидіння на холодній землі. Переохолодження органів малого таза загрожує неприємностями;
  • Намет - це ваш будинок в поході. Для Кавказу підійде звичайна двошаровий намет з вологостійкість від 3000 мм водяного стовпа і вітростійкістю;
  • Трекінгові палиці - допомагають при ходьбі, розвантажуючи суглоби, покращують кровообіг і часто рятують на сипухе.

Одяг:

  • Черевики - бажано мати якісні шкіряні обгумовані трекінгові черевики. На Кавказі багато ділянок сипуха і нагромаджень каміння, ви не повинні ковзати на них. Будь ласка, поставтеся до вибору взуття серйозно;
  • Сандалії після денного переходу необхідно зняти черевики дати відпочинок ногам. Так ви зможете перешкоджати утворенню мозолів. Не забудьте взяти цю легке взуття для відпочинку в таборі;
  • Штани - потрібно мати міцні штани для повсякденного носіння. Вітрозахисні, швидковисихаючі і легкі. Дуже добре, якщо в таких штанах відстібається нижня частина і вони перетворюються в шорти;
  • Футболка - візьміть 2-3 футболки, які добре відводять вологу і швидко сохнуть. У поході не варто боятися синтетики;
  • Комплект термобілизни - незамінний для сну, і в холодну погоду. Відводить вологу і допомагає зігрітися при активному русі;
  • Флісова кофта - polartec один з кращих сучасних матеріалів, який не дасть вам мерзнути в будь-якому поході. Також легко стискається і сохне;
  • Куртка - бажано мембранна, що захищає від опадів і вітру, в тому ж час дихаюча;
  • Шкарпетки - кількість пар залежить від тривалості походу. Якщо дозволяють фінанси - беріть спеціальні трекінгові шкарпетки, вони запобігають появі мозолів водянок на ногах;
  • Шапка-по вечорах на висоті або в негоду стане теплим помічником;
  • Головний убір захищає від сонця.

Особисті речі:

  • Налобний ліхтарик з хорошим акумулятором;
  • Сонцезахисні окуляри з захистом від ультрафіолету;
  • Крем від сонця з високим ступенем захисту (spf 30 мінімум). Бажано користуватися, навіть якщо сонце світить крізь хмари;
  • Особиста аптечка;
  • Ложка, кружка, ніж;
  • Пляшка для води;
  • Гігієнічний набір;
  • Фотоапарат.

Якщо все перераховане буде в вашому рюкзаку, то похід по Тянь-Шану буде більш комфортним і принесе справжнє задоволення.

Необхідні документи

Важливо! Перед походом обов'язково потрібно оформити туристичну страховку і скинути її копію або фото менеджеру.

Про організатора туру

Pohod v Gory
Україна
9,5
із 10
оцінка організатора
3 відгука

Клуб активного відпочинку «Pohod v gory» (раніше "Карпатські мандрівники") - це об'єднання гідів і організаторів активного відпочинку, альпіністів і просто любителів гір. Наша команда - це люди, які не уявляють собі життя без подорожей і пригод. Головна мета клубу - планування, організація і проведення походів в різних точках нашої планети. Ми не є туроператором в звичному розумінні і не затиснуті в рамки стандартних турів, які пропонуються місцевими організаторами в різних країнах.

Хочеш в авторський тур? Замовляй путівку!
Прямі замовлення турів без націнок!

Відгуки Авторський тур Похід на Тянь-Шань, Таласський хребет і Сари-Челек

Разом з цим туром шукають

Інші тури організатора

Сторінка сформована 11:59:01