Опис Авторський тур Аусангате трек - Незвідане Перу
Про тур
Цей шикарний авторський маршрут дарує унікальний шанс побачити захопливі куточки Перу і познайомиться з його «дикою» стороною. Ми пройдемо ТРИ приголомшливих треки: Аусангате, Салкантай і Віннікунка, побуваємо на Мачу-Пікчу, в Священній долині інків і Саксайумане. Поплаваємо по Тітікаці на очеретяних човнах, заночуємо на острові народу урос і пролетимо над лініями Наска. Захопимося польоту кондорів над найбільш глибокою ущелиною Колка в світі і займемося сендбордінгом на піщаних дюнах пустелі...
Але родзинкою програми буде Аусангате трек – найбільш безлюдний, віддалений і первозданний маршрут в країні (що здобув славу самого «непопсового»). Він проходить на 4000-5000 м н. р. м. і огинає одну з найкрасивіших вершин Анд – священну Ausangate (6384 м). Стежка проведе уздовж кришталевих лагун і озер, в яких плавають блакитні крижини-айсберги. Ми побачимо стада лам, альпак, гуанако, віскача та іншої дивною автентичної живності. Спробуємо місцеву кухню і зануримося в бурхливий ритм латиноамериканського життя в Пуно (культурна столиця Перу) і Арекіпа (гастрономічна). Такий маршрут не залишить байдужим навіть бувалих! Відкрийте завісу справжньї Південної Америки, прихованої від цікавих очей туристів. Приєднуйтесь – буде круто!
Маршрут
Маршрут: Куско – Саксайуаман – перевал Салкантай – Агуас-Калієнтес – Мачу-Пікчу – Урубамба – Райдужні гори Вінікунка – Аусангате трек – Тітікака – плавучі острови Урос – Арекіпа – політ над Лініями Наска – оазис Уакачіна – Ліма.
Програма
День 1. Куско – Саксайуман
Зустрічаємося в Куско. Його центр, до речі, відноситься до світової спадщини ЮНЕСКО. Тут ми докладно познайомимося з Південною Америкою і учасниками нашої експедиції, до того ж почнемо активну акліматизацію. Місто лежить на 3400 м н. р. м.! Нам допоможуть екскурсії по музеях (Інків, Коріканча) і традиційний чай з листя коки, що бадьорить. Після обіду вирушаємо в Саксайуаман – величезну інкську цитадель з храмовим комплексом і військовим гарнізоном. Будівництво її почалося в далекому 1400 році, а в околицях є і більш ранні пам'ятки періоду кільці (900 м). Оглянемо колись неприступний «будинок Сонця і війни», руїни веж, що досягають 22 метри в діаметрі, палаци, де жив головний Інк, кладку стін, барельєфи. Увечері повернемося в наш хостел відпочивати.
День 2. Переїзд в Анди
Їдемо в високі гори до підніжжя священного Салкантая. Дорога петляє під покровом густих джунглів, минаючи бідні ізольовані селища. У вікнах миготять вершини Анд, пейзаж невблаганно перетворюється в високогірні пустелі. Однак сьогодні ми маємо декілька годин трекінгу. Після прибуття наймаємо погоничів, вивантажує їм поклажу і без нічого піднімемося трохи вище. Увечері отримаємо задоволення неймовірною панорамою найпотужнішою в Південній півкулі гірського ланцюга, розфарбованої полум'ям призахідного сонця.
День 3. Салкантай
Прийшов час брати першу висоту. Піднімаємося на перевал (4600м). До речі, гора Салкантай вважається священною, як і Аусангате. У інків є легенда, що вони - два брата-божества, які колись розійшлися по Перу допомагати людям боротися з посухою. Правда, вийшло тільки у Аусангейта. Його льодовик живить витоки великої Вільканота, яка нижче за течією називається Урубамби.
Відразу під Салкантаем лежать мальовничі озера, в яких відображаються скелясті відроги вершини. Гуляємо в цьому магічному місці, фотографуємо величні пейзажі і спускаємося в селище Чаолай відпочивати.
День 4. Залізниця та Агуас-Каліентес
Переїжджаємо в маленьке містечко з романтичною назвою Гідроелектрика (ми ще в Південній Америці. Звідси до «брам» Мачу-Пікчу веде дуже незвичайна залізниця. Зовсім поруч - знаменита Кавова Стежка і тропічна рослинність навколо воістину шикарна! Ніби йдеш в зеленому тунелі з пальм, квітів і фруктів. На поворотах залізяки відкриваються неймовірні види і стає помітно, що рейки прокладені прямо на краю прірви... Приходимо в Агуас-Каліентес, розташований в глибокій річковій долині. Він відомий своїми незвичайними терасами, древніми будівлями і гарячими джерелами. Радіально піднімемося на вершину, розташовану якраз навпроти Мачу-Пікчу – Покутусі (2560м). Вид звідси просто приголомшливий! За бажанням зустрінемо тут захід або підемо купатися в термальній воді.
День 5. Мачу-Пікчу – Ольянтайтамбо
Разом з сонцем піднімаємося в заповітне загублене місто. Оглянемо унікальну кладку, погуляємо по древнім терасам і сповна переймемося загадковою атмосферою цього місця. На поїзді їдемо в Ольянтайтамбо, де поселимося в хостел і підемо гуляти по вечірньому стародавньому містау інків (заскочимо в кафе, звісно).
День 6. Священна Долина Інків – Куско
Вранці досліджуємо Ольянтайтамбо, а далі їдемо в Куско через Священну Долину Інків. Нас чекають екскурсії в найцікавіших локаціях долини Урубамби: агролабораторія моралі, незвичайні соляні басейни Морас і руїни Пісака. Увечері будемо в знайомому хостелі.
День 7. Райдужні гори – старт Аусангате-треку
Прокидаємося раніше і їдемо до самих барвистих гір планети! Поснідаємо в кафе з видом на безкраї поля, де пасуться лами... Далі йдемо на перевал Вінікунка, звідки побачимо гору Веселку у всій красі. Неможливо описати переливи відтінків і фарб, якими щедра матінка-природа нагородила трек Вінікунка. Стежка веде нас прямо на вершину. Це сходження стане туристичним святом в латиноамериканському стилі – ну а де ще так люблять яскраві кольори? Тут навіть гори різнокольорові.
Насолодившись видовищем, йдемо в сторону Аусангате, який стоїть прямо перед очима неприступною крижаною стіною... людей тут майже немає, тиша і спокій після галасливого Мачу-Пікчу буквально вражають – немов ми вже в іншій країні. Беремо мулів, щоб не тягнути рюкзаки на додачу до 4000+ м.
Ландшафти навколо трошки марсіанські: клубочаться термальні джерела, на острівцях зів'ялої трави пасуться лами і гуанако, в небі парять кондори. А над стежкою нависають засніжені схили Аусангате, чудові у своїй величі... Йдемо до мальовничого озера Сурінам-Коча і станемо табором на березі. Це буде нашою найбільшою "високогірною" ночівлею - 4800м н. р. м.!
* Якщо залишаться сили, сьогодні можна піднятися на перевал Сурінам і заночувати в кемпі Ананта (4700м).
Швидкий перехід: 12 км. Час: 4-5 г.
День 8. Pucacocha Pass (5000м)
Радіально піднімаємося на Пукакоча Пасс (5000м!), і тут починається справжня магія... Дійсно, сідло між перевалами Пукакоча і Арапа визнано родзинкою Аусангате треку. Звідси ми побачимо фантастично блакитну лагуну Хуампакоча, в яку сповзає головний льодовик Аусангате.
Схили поступово набувають дивні відтінки: фіолетовий, рудий, червоний. Зустрічаються навіть рожеві озера! Холодає - морена зовсім поруч. У вухах гучно завиває вітер, а навколо – нікого... Ці місця – одні з найбільш диких і безлюдних у всьому супертуристичному Перу. Сотні років тому стародавні племена бачили ту ж картину, що і ми зараз. І відчуття, напевно, у них були ті ж. Лише в таких ось первозданних куточках і розумієш, що кордони держав і часу – всього лише умовність. Оточені цією пишністю, йдемо наш кемп на озері Аусангате – їсти і відпочивати. Якщо залишаться сили, ввечері можна пройтися до льодовика.
Час трекінгу: 7 годин.
День 9. Palomani Pass
Останній серйозний ривок – на пер. Паломані (5100м). Дорога веде уздовж льодовикових тарнів по пишним смарагдовим пампам. Спускаємося в багату і мальовничу річкову логовину, оточену скелястими вершинами - ідеальне місце, щоб близько познайомимося з автентичною місцевою фауною. Побачимо цілі стада кучерявих альпаків і віскачі (мила пухнаста помісь зайця і шиншили), постежимо за кондорами - споконвічними мешканцями цих місць. Заночуємо в кемпінгу Сурапамта (4600м).
Дистанція: 17 км. Трекінг: 7-8 ч.
День 10. Озера і лагуни Аусангате
Весь цей перехід присвячений льодовиковим лагунам і високогірним озерам. І вони того варті! Якщо вистачить сміливості, можете навіть стрибнути в їх смарагдову глибину... Льодовикові озера треку вражають чистотою. У деяких плавають справжні сині айсберги. Якщо пощастить, побачимо льодопад, але почуємо його напевно. Аусангате все ще видно, але вже під зовсім новим, незвичайним для нас ракурсом.
Нашою метою стане Долина Пакчанта, відома природними термальними джерелами. Як приємно розслабитися і поніжитися в тепленькій цілющій водичці, та ще й з видом на одну з найкрасивіших вершин Анд! Адже заради цих джерел інки і жили в таких суворих умовах. На цій позитивній і мальовничій ноті закінчиться трекінг навколо Аусангате і ми їдемо в Куско відпочивати.
Дистанція: 16 км. Час: 6-7 ч.
День 11. Куско – Пуно
Після трекінгу нам потрібно прийти в себе і гарненько відпочити. Тому приділимо трохи часу екскурсіям, кафешкам, музеям і гарячому душу. До того ж в столиці інків є на що подивитися! Вночі переїжджаємо в Пуно.
День 12. Тітікака – ніч на плавучому острові
Пуно - культурна столиця країни, він лежить на висоті 3860 м (!) Між священними водами Тітікаки і піками Анд. Заснований іспанськими колоністами, але населений в основному різноманітними племенами індіанців. Звідси ми пливемо на острів Урос, де заночуємо в тростинному готелі.
Острови Урос (або уру) – одна з найголовніших визначних пам'яток Тітікаки. Але це – не клаптики землі посеред озера, а плаваючі острови, сплетені індіанцями народу урос з тростини Тоторо. Люди тут живуть в плетених будинках, розводять вогонь на величезних плоских каменях, займаються рибальством і ремеслами. Для повідомлення із сушею використовуються човни, теж сплетені з тростини. Після сніданку вирушаємо на екскурсію по островах і озера, пообідаємо в Пуно, а ввечері їдемо на південь.
День 13. «Біле місто» Арекіпа
Воно зведене з унікального білого каменю вулканічного походження в колоніальному і андалуському стилях, але тут збереглися прекрасні зразки бароко і неоготики. Арекіпа входить до переліку всесвітньої спадщини і вважається гастрономічним центром країни (що ми обов'язково перевіримо. Гуляємо, оглядаємо пам'ятки, музеї, собори і базарчики.
День 14. Ущелина Колка – Оглядовий Крус-дель-Кондор
Виїжджаємо рано вранці, і поснідаємо вже з видом на Колки. Їдемо на Крус-дель-Кондор, під яким розверзлася одна з найглибших прірв на Землі.
3400 метрів майже прямовисних скель, а високо в небі парять королі всіх птахів – андські кондори. Розмах їх крил досягає 3-х метрів. Політ кондорів в ущелині Колка – з тих видовищ, які запам'ятовуються на все життя.
Насолодившись панорамою з висоти, спускаємося на дно каньйону. Стежки тут мальовничі і зелені, росте багато видів екзотичних кактусів, а нижче – фруктові дерева. Заночуємо в смарагдовому оазисі, ввечері поплаваємо в басейнах.
День 15. Колка – Арекіпа
Піднімаємося з каньйону і їдемо в сторону Арекипи. По дорозі ще раз викупаємося в термальних джерелах і отримаємо задоволення знаменитим видом двох вулканів-шеститисячників біля Арекипи - Чачані і Ампат. До речі, інки їх вважали священними, на їх схилах залишали жертви богам. Тут знайшли (і все ще знаходять) унікальні мумії найкрасивіших дівчат, яких вбивали жерці. Ці мумії дуже добре збереглися і знаходяться в музеї Арекипи. Якщо дозволить час, обов'язково їх розглянемо. Погуляємо по місту, а вночі поїдемо в Наску.
День 16. Політ над лініями Наска – оазис Уакачіна
Настав час одного з головних атракціонів подорожі. Наймаємо літачок і вилітаємо розгадувати лінії Наска. В ілюмінаторі проносяться дивні пейзажі, а гори змінюються млявою пустелею. Як стародавні створили ці дивні малюнки посеред неозорих каменів і пилу? Може бути, вони спілкувалися з богами. А може, з глибини століть вони говорять до нас? Побачимо Павука, Ящірку, Колібрі, Кондора і, переповнені емоціями, повернемося в Іку.
Після обіду поїдемо в Уакачіна – ідилічний маленький оазис навколо озера, загубленого серед піщаних дюн пустелі. Бажаючі займуться сендбордінгом (спуск на борді з дюн), викупаємося в теплій водичці або покатаємось на баггі до океану...
День 17. Додому
Подорож в Перу підійшла до кінця. Їдемо в Ліму, звідки учасники розлетяться по домівках. Але краса цієї країни, розмах Анд, чудеса природи і історична спадщина залишать в серці незгладимий слід і яскраві спогади.
Проживання
Учасники туру проживають у хостелах, готелях, кемпінгах (згідно з програмою туру). Проживання у хостелах входить у вартість, інше – оплачується окремо.
Харчування
Перекушування закуповуються в Південній Америці, тому мають злегка екзотичний характер (бразильський горіх, американські родзинки). М'ясні продукти ми зазвичай беремо з дому, тому що в Перу їх знайти важкувато (наприклад, сало). У вартість активного туру входить триразове харчування на маршруті. У містах і під час екскурсій будемо їсти в кафе і ресторанах за свій рахунок. Місцеві кафе та ресторани досить дешеві (це якщо знати, де замовляти – а наші інструктори знають).
Ціни
Ціна туру: 1 980 usdДеталi
У вартість програми включено:
- супровід професійного інструктора;
- консультації координатора;
- проживання в кемпінгах;
- трьохразове харчування на маршрутах (готує кухар-спец по кейтерінгу);
- групове та кухонне обладнання;
- групове кемпінгове спорядження;
- транспортування рюкзаків (на мулах);
- організація логістики по маршруту (бронювання переїздів, проживання, польотів, ночівель на плавучих островах, квитків на Мачу тощо);
- турнікет для ЗСУ;
- пам’ятні сувеніри про пригоду;
- сертифікат про проходження маршруту;
- карта постійного клієнта зі знижками на походи і спорядження;
- групова аптечка.
У вартість НЕ включено:
- вхідні квитки в музеї та археологічні комплекси;
- готелі/хостели;
- харчування у містах;
- переїзди;
- авіа та страховка;
- чайові, сувеніри, особисте.
Передоплата і вартість Аусангате треку:
- Для цього туру потрібна ПЕРЕДОПЛАТА в розмірі 400$. Ці гроші підуть на раннє бронювання місць у хостелах, готелях, оформлення квитків і перепусток (на Мачу-Пікчу, поїзди...). Напрямок досить популярний, тому перераховувати передоплату просимо хоча б за пару місяців до старту.
- Іншу частину грошей за похід Ви зможете віддати інструкторові вже на місці в доларах США. Підтвердженням Вашої участі вважається скан-копія авіаквитка або передоплата. Перед походом обов'язково потрібно оформити туристичну страховку і скинути її копію або фото Вашому менеджеру.
Додаткові витрати:
- Проживання в готелях ~ 250$;
- Переїзди по маршруту ~ 300$;
- Екскурсії та вхідні квитки ~ 350$;
- Харчування в кафе ~ 300$.
Що входить в зазначені ціни?
- У вартість проживання входять 9 ночей в готелях 2*.
- Переїзди по маршруту включають: 4 переїзди громадським транспортом, 2 поїзди, 4 переїзди орендованим транспортом.
- У вартість екскурсій включені наступні: квиток на відвідування найцікавіших пам'яток в Куско і Священна долина Інків, відвідування агролабораторії і соляних копален Морай і Морас, відвідування Мачу-Пікчу, польоти над пустелею Наска, трекінг в ущелині Колка, вхід в монастир в Арекіпі, екскурсія на Тітікаку.
* Ви можете заощадити, не відвідавши деякі екскурсії, але ми це робити не рекомендуємо!
За 300$, розрахованих на харчування, Ви зможете вдосталь насолодитися місцевою кухнею, практично ні в чому собі не відмовляючи.
У вартість походу не входить квитки до Ліми і внутрішній переліт в Куско.
Разом додаткові витрати складуть ~1 120$.
Внутрішні перельоти ~60$;
Авіа в Перу – від 1 200$.
Бюджет туру: від 4 500$ (залежно від цін на переліт) + особисті витрати. Перед походом обов’язково потрібно оформити туристичну страховку і скинути її копію або фото менеджеру.
Ціни на прокат спорядження в Куско. Ви можете взяти базове спорядження в Куско, щоб не везти його з дому. Ціни вказані за добу:
- 2-місний намет – 3-4$;
- Спальник – 2$;
- Каремат – 2$;
- Рюкзак – 2-3$;
- Трекінгові палиці – 2$.
*Зверніть увагу! Прокатне спорядження в Перу сумнівної якості, і Ви берете його на свій страх і ризик.
Залежність ціни туру від кількості осіб в групі:
- 6 учасників і більше – 1 980$;
- 5 учасників – 2 250$;
- 4 учасники – 2 400$.
Трансфер
Туристи самостійно добираються до точки старту.
Початок походу: Куско. Закінчення: Ліма.
Необхідні документи
Громадянам України перуанська віза не потрібна – тільки закордонний з чистою сторінкою і терміном дії ще 6 міс. Туристи можуть перебувати в Перу до 90 днів. В’їзний штамп про перетин кордону Перу не ставиться, тож не хвилюйтеся. Ми не спускаємося в тропічні джунглі Амазонки, тому робити вакцинацію від жовтої лихоманки не обов’язково, але якщо ви полюбляєте екзотичні мандри – радимо зробити її.
Обов’язково оформіть туристичне страхування і відправте його скан або фото менеджеру до походу.
Необхідні речі
Одяг і взуття:
- Пуховик;
- Мембранна куртка;
- Мембранні штани;
- Фліска;
- Футболка (2-3 штуки), сорочка з довгим рукавом;
- Трекінгові штани, шорти;
- Термобілизна;
- Шкарпетки трекінгові (3-4 пари);
- Рукавиці;
- Шапка, Баф;
- Плавки або купальник;
- Трекінгові черевики;
- Сандалі трекінгові.
Спорядження:
- Палиці трекінгові;
- Спальний мішок з температурою комфорту -5С, упакований в герметичний мішок;
- Коврик туристичний;
- Рюкзак (70-80 л) або баул для транспортування речей;
- Рюкзак 25-30л для переходів;
- Намет.
Додаткова інформація
Правила відвідування Мачу-Пікчу. З 1 липня 2017 року туристів пускають в 2 заходи:
- З 6 ранку і до 12:00;
- З 12:00 і до 17:30.
Відповідно потрібно купувати квиток на перший або другий захід. Вхід в Мачу без місцевого гіда заборонено (від 30 солів / людина).
Про організатора туру
