Що брати в похід: поради для новачків

16.03.2023

Багато людей мріють піти у свій перший похід, щоб вирватися з сірої буденності до захопливих пригод. Але здійснюють цю мрію не всі, оскільки вагаються через низку питань: “чи подужаю я таку відстань?”, “що треба брати в похід?”, “в мене нема спальника, де спати?”... Тож ми вирішили відповісти на більшість питань туристів, що вперше збираються в похід.

Що таке похід?

Походи/трекінги — це один із найпопулярніших видів активного туризму, адже це чудова можливість вирватися з кам’яних джунглів до дикої природи, перевірити свої фізичні можливості, отримати незабутні враження від мальовничих краєвидів, познайомитись з новими людьми, відновити свої моральні сили, а інколи й отримати відповіді на філософські питання до самого себе.

Кожній людині буде корисно хоча б раз в житі піти у похід, щоб усвідомити багато речей та осягнути нові емоції й думки, але для цього тур повинен бути ефективним та якісним.

Складові якісного походу

Щоб будь-який похід був вдалим, він повинен мати наступні складові:

 • гарний, продуманий маршрут;
 • позитивна атмосфера в групі;
 • збалансоване та смачне харчування;
 • якісне спорядження й зручні одяг та взуття.

Більшість з цих складових залежать насамперед від організаторів турів, які вже мають у своєму арсеналі безліч маршрутів, щоб задовольнити потреби кожного туриста: від легких походів без рюкзаків з ночівлями в пансіонатах до складних екстремальних сходжень з елементами альпінізму на найвищі гори світу. Також саме організатори беруть на себе відповідальність за складання похідного меню, щоб ніхто не залишився голодним — ні м'ясоїдні, ні вегани, ні люди з іншими особливостями в харчуванні.

Щодо ж атмосфери в групі та спорядження, то тут вже будуть відповідальні всі члени групи. Особливо це стосується теми спорядження в поході, бо якщо хтось з групи візьме, наприклад, занадто важкий рюкзак або ж незручне взуття, то це може гальмувати проходження маршруту й псувати загальну атмосферу походу. Але не хвилюйтеся! Організатори й в цьому питанні не кинуть вас напризволяще)

Всі ці слова можуть здаватися банальними й цілком зрозумілими, якщо ви вже маєте досвід в трекінгах, але новачки можуть бути цілком розгубленими. Тож, author-tour.com.ua хоче поділитися з “першочками” порадами від “Свідомого туризму”, як вперше зібратися і піти в похід.

Поради для новачків: спорядження в похід

Перший крок: обрати маршрут і дати походу

Тут найголовніше адекватно оцінити свої фізичні можливості. Для цього й існує консультація з організатором, під час якої вам порекомендують найбільш комфортний маршрут і його тривалість згідно з вашим запитом та розкажуть про всі особливості цього напрямку туризму.

Другий крок: зібрати необхідне спорядження згідно з сезоном або кліматом

На кожній сторінці нашого порталу є перелік необхідних речей для походу, щоб ви могли завчасно ознайомитись. Але якщо у вас буде чогось не вистачати, організатор допоможе вам або придбати цю річ, або орендувати, якщо це можливо.

Найголовніше спорядження в поході, яке найбільше впливає на його якість це:

 • рюкзак,
 • спальник,
 • килимок,
 • взуття,
 • намет.

Спершу вам потрібно порадитись з організатором чи підходять ваші речі саме для походу/трекінгу. Якщо ж ні, то не купуйте нічого самостійно, купуйте тільки за порадою вашого турлідера. Довіртесь їхньому досвіду і не пожалкуєте.

Третій крок: підібрати одяг

Тут головний принцип — мінімалізм та раціоналізм:

 • речі не повинні займати багато місця в рюкзаку;
 • маршрут краще проходити в синтетичній одежі, яка краще сохне;
 • для ночівлі можна взяти комфортну бавовняну одежу;
 • краще мати декілька пар шкарпеток як для походу, так і для сну — кількість залежить від тривалості туру;
 • ніяких джинсів!

Четвертий крок: дрібниці (косметика, речі особистої гігієни тощо)

Краще за все брати з собою маленькі формати та розрахувати кількість яка вам потрібна на період походу. До речі, в магазинах продаються спеціальні набори місткостей та сумки для всіляких важливих дрібниць, що не займають багато місця.

Пам’ятайте, що в рюкзаку окрім ваших речей буде ще вода 1,5 л та харчі на групу 2,5-4 кг — це мінімально. Без групових речей краще, щоб вага вашого рюкзака не перевищувала 14-16 кг. Тому добре подумайте, що вам справді буде в нагоді й без чого ви точно обійдетесь.

П’ятий крок: симуляція походу

Складіть всі речі в рюкзак, одягніться та взуйтесь як в похід і походіть хоча б по дому. Заважкий рюкзак — щось викладіть не з необхідних речей. Натирає взуття — розносить його, щоб не було халепи в поході. Віднесіться то підготовки максимально серйозно, щоб потім отримати максимальне задоволення від туру.

Де і як обрати тур?

Мета існування нашого порталу, це допомогти вам обрати тур вашої мрії. Ви можете самостійно скористатися пошуком і фільтрами або ж подзвонити нам чи написати. Ми з радістю вас проконсультуємо.

Якщо ви вирішали самостійно знайти тур, то рекомендуємо спочатку обрати географічний напрям. В нас представленні походи в Карпатах, Грузії, Греції, Туреччині, Йемені, Аргентині, Індії та інших країнах.

Також скористуйтеся фільтрами пошуку, ви можете обрати — дати, умови проживання, рівень складності, вартість. Якщо ж вас цікавить сходження на певну гору, то у фільтрах є перелік найпопулярніших гір.

Ви знайшли чудовий маршрут, підходить по датах та ціні, але все одно вагаєтесь? Оформіть заявку на прямий зв’язок з організатором, щоб отримати відповіді на всі ваші запитання. Заявка ще не зобов’язує вас до оплати, її можна буде скасувати.

 

І пам’ятайте: найголовніша помилка початківця — це не піти у свій перший похід!

 

Використанні джерела: “Допис для новачків” від “Свідомого туризму”, автор Олексій Литвиненко.

Хочеш дізнаватися новини раніше за всіх?
Підпишись та отримуй свіжі новини про авторські тури

Хочеш дізнаватися першим про акції та новини дитячих курсів?
Підпишись на наш телеграм канал!

Читайте також

Комментарии

Сторінка сформована 02:40:35