Опис Авторський тур Похід в Колумбію. На пошуки Ельдорадо
Про тур
Вирушаємо до Колумбії — країни контрастів! Відчуємо себе конкістадорами в пошуках Ельдорадо і Загубленого Міста, побуваємо в гостях у Пабло Ескобара, скуштуємо найсмачнішу каву в світі, поживемо на справжніх гасієндах серед кавових плантацій. Відчуємо атмосферу книг Габріеля Гарсіа Маркеса і побачимо, як виник містичний реалізм — змішання тисячолітніх традицій індіанської, іспанської та африканської культур. Познайомимося з цивілізацією чібчу, яка за розвитком стоїть в одному ряду з майя, ацтеками і сапотеками. Піднімемося на вулкан Руїс, який забрав під час останнього виверження 23 тисячі життів за день. Побродимо по джунглях з найбільшим біорізноманіття і побачимо найвищий прибережний гірський хребет у світі — Санта-Марту (макс. висота 5775м). І, звичайно ж, відпочинемо на Карибських пляжах з фірмовим білим пісочком, пальмами, кораловими лагунами і коктейлями.
Наш похід в Колумбії максимально сконцентрував найбільш колоритні враження, які може подарувати країна. Читайте унікальну програму і подавайте заявку!
Маршрут
Маршрут: Богота — Серро Монсеррат — Музей Золота — озеро Гуатавіта (Ельдорадо) — кавові плантації Саленто — пальми долини Кокора — треккінг Лос-Невадос — вулкан Руїс — Медельїн — священна скеля Гуатапе — Гасієнда Пабло еел.
Додаткова програма: Санта-Марта — треккінг у Загублене Місто мойсків — національний парк Тайрона: пляжинг, снорклінг, коктейлі, кораловий риф.
Програма
День 1. Богота — Серро Монсеррат
Інструктор зустрічає учасників походу в колоритній Боготі. Оселяємося в готелі в найвідомішому районі Ла Канделярія, де кожен будинок прикрашений графіті. Місцеві навіть проводять графіті-тури (дуже цікаві, до речі).
Оскільки ми опинилися на висоті 2600 метрів в оточенні високих Кордильєр, підемо на прогулянку для швидкої акліматизації. Піднімаємося на вершину Монсеррат, схили якої перетворені на ландшафтний парк і потопають у буйній тропічній рослинності. Зручна мощена дорога порадує контрастами: з одного боку джунглі, колібрі і папуги, а з іншого розкинувся мегаполіс.
Санта-Фе-де-Богота заснована іспанцями кондістадорами в день Преображення Господнього, була столицею Нової Гранади і першою на континенті домоглася незалежності від європейців. Вона посідає перше місце в світі за різноманітністю населяючих народностей, культур і мов, від чого рясніє колоритом. Центральні райони абсолютно безпечні для туристів, особливо групових.
Влаштуємо кава-брейк в автентичній кав’ярні, адже ми ж на батьківщині кращих кава-бобів! Підемо на Пласа дель Армос (центральну площу), де оглянемо кілька грандіозних католицьких церков у стилі бароко і класицизму. Колумбія зараз посідає перше місце за кількістю народів і мов. По ходу познайомимося з колумбійськими продуктами: класним стріт-фудом, фруктами і чаєм з листя коки, який допомагає при гірнику. Увечері організуємо традиційну вечерю-знайомство, де гід зможе спокійно відповісти на всі питання щодо подорожі.
День 2. Музей золота — озеро Гуатавіта
Знайомство з давньою історією індійської Америки почнемо в Музеї Золота чібча. Він унікальний вже хоча б тому, що представлені реліквії створені жителями міфічного Ельдорадо! Так, друзі, легенда про Золоту країну народилася за 50 км від нас. Але навіть якщо Вас не цікавлять перекази, приблизно 34 000 вишуканих золотих виробів музею вразять красою і розкажуть про історію величного народу.
Хто такі чібча і до чого тут Ельдорадо.
Чібча — давня високорозвинена культура, яка стоїть в одному ряду з майя, ацтеками та інками. Її представники, мойски (тобто Люди, як вони самі себе називали), займали більшу частину сучасної Колумбії і залишили безліч цікавих артефактів: загублені міста, піраміди, тераси, різні дольмени. Вони славилися ювелірними, ткацькими і керамічними виробами. Були завойовані конкістадорами.
При чому ж тут міфічна країна, багата золотом і коштовностями, на пошуки якої відправився не один європейський корабель? Легенда про Ельдорадо виникла, коли новоприбулі конкістадори побачили церемонію обмивання "Золотої людини", що проводилася на озері Гуатавіта. Нового вождя племені чібча покривали золотим піском і садили на пліт, навантажений коштовностями. На середині річки вождь скидав свій вантаж у воду, а сам повертався вплав, змиваючи з себе золотий пісок. Таким чином мойски задобрювали богиню Бачуе — їхню прабатьківницю.
Повні нових знань і з розумінням того, що відбувається, їдемо на берег того самого озера і своїми очима побачимо місце, де народилася відома легенда. Та й види тут відмінні — лагуна знаходиться в вулканічному кратері. Дорогою відвідаємо гарне колоніальне селище Гуатавіта на березі, ввечері відпочиваємо і готуємося до виїзду на маршрут.
День 3. Кавові плантації
Вранці вилітаємо в Перейру, звідки їдемо в колоніальне містечко Саленто в окрузі Вірменія (заснованого, як можна здогадатися, вихідцями з Вірменії). Він лежить у серці так званої Zona Cafetera — регіоні, де вирощують найцінніші кавові боби на планеті. Колумбійці пишаються своєю кавою і оберігають її настільки, що на законодавчому рівні заборонили ввозити в країну боби сортів робуста, щоб ті не дай бог не схрестилися з їх улюбленою арабікою. Після обіду ми вирушаємо на кавові плантації Фінка ель Окасо. Погостімо в справжній гасієнді, побачимо своїми очима процес виробництва від куща до помолу, дізнаємося особливості вирощування і секрети заварювання ароматного напою. Увечері прогулянка колоніальним Саленто і вечеря в ресторані, знаменитому смачною річковою фореллю.
День 4. Гігантські пальми долини Кокора
На джипах виїжджаємо до початку нашого маршруту в Центральних Кордильєрах, і через пару годин треккінгу прийдемо в долину Кокора. Ця перлина Колумбії знаходиться в парку Лос-Невадос і є найпопулярнішою природною пам’яткою країни. А все тому, що на найбільш високогірних ділянках долини ростуть рідкісні Кіндіойські воскові пальми - найвищі в світі, національний символ Колумбії. Вони досягають 50 метрів у висоту і можуть жити до 120 років. Вирубка заради воску сильно скоротила популяцію цієї ендемічної рослини, і зараз вона суворо охороняється законом. За рубку передбачено покарання аж до смертної кари! Крім гігантських пальм ми насолодимося красивими видами, адже долина розкинулася на висотах 1800-2400м н.р.м.
День 5. Трекінг в колумбійських джунглях
Вранці їдемо в Седрал, ворота регіонального природного парку Укумарі, і починаємо підйом по «стежці погоничів мулів». У парку Лос-Невадос панують казкові джунглі, високогірні вулканічні пустки, кришталеві озера і діючі вулкани. Наш трекінг охоплює три кліматичні пояси Південноамериканських Анд: субтропічні ліси, парамо і льодовики. Кілька наступних днів ми будемо спостерігати, як з висотою змінюється природа, і вивчати унікальні екосистеми високогір'я Колумбії. Сьогодні на порядку денному — джунглі з багатою флорою і фауною, обід під склепінням вологого лісу, і перехід до селянської гірської ферми, або фінці. Тут ми проведемо ніч, познайомимося з культурою і традиціями цього відокремленого куточка Колумбії. За вікном чудові краєвиди, в грубці потріскує вогонь, і не дивлячись на аскетичні умови, в яких звикли жити господарі, тут відчувається затишок і єднання з природою.
Перехід 10 км. ↑ Набір висоти 1100 м. Ночівля на 3100 м н. р. м.
День 6. Парамо — лагуна Отун
Після смачного сніданку ми вирушаємо на безкраї простори парамо. Це глобальний екологічний регіон в Андах Південної Америки, який простягається від верхньої межі лісу до вічних снігів (від ~ 3100 м до 5000 м н. р. м.). Найбільші площі парамо знаходяться в Колумбії в Центральних і Східних Кордильєрах, а також в Перу, Еквадорі, Коста-Ріці і ін, але в менших масштабах.
Трекінг по парамо — це запаморочливі панорами, ендемічна рослинність і тварини. Між унікальними представниками айстрових, есплеціямі (Espeletia grandiflora) бродять очкові ведмеді і північні пуду - найменші олені на планеті. Вище нас тільки неприступні стіни-скелі, вкриті льодовиками, і небо...
Зі стежки ми побачимо Невадо-дель-Кіндіо (4760м), Санта-Роса-Парамільо, льодовик Толіма і 3 вершини засніженої Невадо-Санта-Ісабель, які підносяться прямо над лагуною Отун. Пообідаємо над озером на висоті 4150 м, насолоджуючись запаморочливим видом. Наш шлях веде в наступну фінку, де ми зможемо відігрітися і переночувати.
Перехід 18 км. ↑ 1000 м, ↓ 300 м. Ночівля на 3 950 м.
День 7. Сходження на льодовик Санта-Ісабель / сходження на вершину
Прокидаємося до світанку, джипи везуть нас ще 10 км до позначки 4 100 м, звідки почнеться сходження. Йдемо з ліхтариками, уважно зважуючи кожен крок. Ми зараз в зоні суперпарамо, які ще називають марсіанськими парамос. Ерозія тут перетворила альпійські луки Анд на пустки з каменю, піску та вулканічних відкладень.
Льодовики Лос-Невадос також є одними з найбільш швидко відступаючих на планеті. У 60-х їх було 9, а регіон користувався величезною популярністю серед альпіністів. Зараз залишилося лише 4 льодовики, і площа останніх швидко зменшується. На нашій стежці метеорологи проводять вимір динаміки відступу льоду, і ми опинимося прямо в їх «живої лабораторії». За прогнозами Санта-Ісабель повністю зникне до 2030 року...
Біля краю льодовика місцеві провідники видадуть нам кішки і особисте спорядження. Одягаємо-підганяємо це все, слухаємо інструктаж по ходьбі у зв'язках, і починаємо відкривати для себе чари ходьби з кішками по льодовику. Навколо височіють гори Natural Los Nevados, лід тріщить і іскритися в променях ранкового сонця. Краса!
* В залежності від погодних умов і стану групи маршрут може бути змінений. Програма-мінімум — пройтися по льодовику (4750 м), програма-максимум — здійснити сходження на вершину Санта-Ізабель (4995 м).
Тим же маршрутом повертаємося в гірський притулок, щоб пообідати перед спуском в місто. Звідси їдемо в Перейру, де нарешті побалуємо себе благами цивілізації: вай-фаєм, душем і ресторанами.
Перехід 11 км, 4-5 годин, ↑ ↓ 850 м.
День 8. Вулкан Руїс
Їдемо на оглядовий майданчик діючого вулкана. Невадо-дель-Руїс (5311м) — найвищий стратовулкан Андського вулканічного поясу. Його вершина закрита через події 1985 року, названі трагедія Армеро. Слабке виверження викликало величезний грязьовий потік (лахар), який накрив місто. Загинули 23 тисячі жителів. Лахар Руїса називають найбільш руйнівним в історії виверження вулканів планети і другим за кількістю жертв після Монтань-Пеле.
Ми піднімемося на 5000 метрів, побродимо між кислотних озер, фумарол і лавових потоків, вражаючись мощі гігантського велетня. Увечері відпочиваємо в готелі — висота сьогодні добре відчувалася.
День 9. Медельїн
Ну що ж, прекрасні дикі куточки природи ми вже бачили — настав час познайомитися з іншою стороною медалі. Відлітаємо в Медельїн, "Столицю гір і орхідей", найнебезпечніше місто ХХ століття за версією Forbes і штаб-квартиру Пабло Ескобара. Підемо на екскурсію в музей знаменитого скульптора Фернандо Ботеро, засновника техніки фігуративізму. Колумбійці люблять і широко використовують цей стиль у повсякденному житті: у скульптурах, графіті та оформленні будівель.
Далі відвідаємо музей найвідомішого в історії наркобарона. Завдяки йому Медельїн був центром наркоторгівлі з 70-х по 90-е минулого століття. На завершення прокатимося на канатній дорозі над Районом 13.
День 10. "Район-13" — Гуатапе
Вранці відвідаємо музей найвідомішого в історії наркобарона, завдяки якому Медельїн був центром наркоторгівлі з 70-х по 90-ті минулого століття. На завершення прокотимося на канатній дорозі над Районом 13.
Після обіду їдемо в різнокольорове містечко Гуатепе. Зануримося в спокійну розмірену атмосферу з нальотом латиноамериканського колориту: погуляємо, пофоткаємося на тлі дерев'яних розмальованих будиночків, посидимо в кафешці, поїмо рибу з коржами, овочами і тропічними фруктами. Ну і куди ж без коктейлів — адже це відпустка!
День 11. Ель-Пеньон-де-Гуатапе
Гуатепе став популярним у туристів не тільки через колорит і архітектуру. Біля нього знаходиться одна з головних визначних пам'яток Колумбії, без неї не обходиться жоден поважаючий себе тур — 220-метрова скеля El Peñón de Guatapé. На неї веде 644 ступені, які ми подолаємо. А з верхівки відкривається дивовижний вид на озеро. Індіанці племені тахаміс поклонялися скелі як божеству. Після сходження на скелю Гуатапе можна спочити на озері, місцеві тут пропонують безліч водних розваг на вибір.
День 12. Картахена
Збираємо речі, повертаємося в Медельїн, звідки летимо на узбережжі Карибського моря, в сонячну Картахену. Йдемо гуляти або відлежуватися на пляжі залежно від настрою і кількості вільного часу.
День 13. Морська столиця Колумбії
Картахена — сучасний порт з красивою набережною і запаморочливим фортом Сан-Феліпе-де-Барахас. Варто виділити окремий день, щоб познайомитися з тутешньою історією, просякнутися колоритом, до відвалу налопатися морепродуктів і просто відпочити після походу. Йдемо на екскурсію — оглянемо фортецю і Картахену з висоти. Коли перші іспанці висадилися на цей берег, войовничі індіанці зустріли їх настільки "тепло", що завойовники більше 20 років не поверталися.
Після погуляємо по Олд Тауну: заглянемо в торгові ряди, облаштовані в старій в’язниці Лас-Боведас, побродимо по вузеньких мощених вуличках з різнокольоровими будиночками, яскравими розписами на стінах, цвітастими садами у дворах. Центр Картахени перебуває під охороною ЮНЕСКО і вважається однією з візиток країни. Особливо добре тут після заходу сонця в м’якому світлі вуличних ліхтарів, під спів і танці вуличних музикантів. Вони влаштовують справжні латиноамериканські концерти для туристів!
День 14. Карибські пляжі
Їдемо на пляжі Бокагранде, з білосніжним пісочком, пальмами, лазурною водичкою і атмосферними барами. Влаштуємо собі казковий тропічний відпочинок у Карибському стилі.
День 15-18. Трекінг в Сьюдад-Пердіда
Туристи, котрі вирішили закінчити похід, можуть планувати виліт додому на вечір 14-го або ранок 15-го дня програми. Решта ж відправляються в найзагадковіше індіанське місто Південної Америки, яке на 650 років старше, ніж Мачу-Пікчу.
Відлітаємо в Санта-Марту — перше місто, засноване європейцями в Латинській Америці. Беремо з собою маленькі рюкзачки з найнеобхіднішими речами і виходимо на пошуки Сьюдад-Пердіда. Нас буде супроводжувати місцевий гід, який добре орієнтується в тутешніх непролазних джунглях.
Першу частину шляху досліджуємо світ дикої природи в одному з найбагатших регіонів країни. Колумбія займає друге місце у світі з біорізноманіття. У парку мешкають очкові ведмеді, тапіри, рідкісні види папуг. У хащах нишпорять пуми, ягуари і оцелоти, а на деревах граються тамарини і карликові ігрунки — один з найменших видів приматів на планеті.
Колумбійським тропічним лісам присвоєно перше місце за кількістю видів на одиницю площі, а це значить що ми гарантовано побачимо безліч екзотичних рослин. Національна квітка країни, орхідея Каттлея Тріани, обрана як найбільш представницька рослина, так що орхідних на стежці теж буде в надлишку. А над ними пурхають колібрі. Ще нас чекають приємні смакоти: гуайява, фейхоа, маракуйя, кешью, іспанські лайми.
Але наша головна мета — загадкове і неповторне... загублене Місто! (Ісп. Сьюдад-Пердіда, кечуа Теюна). Цей красивий і незвичайний пам'ятник культури Тайрона, є колишньою частиною цивілізації чибча, знаходиться на 1300 м н.р.м, на схилах найвищого прибережного гірського ланцюга у світі — Сьєрра-Невада-де-Санта-Марта. Від вершини піку Болівар висотою 5775 м до берега океану всього 50 км! Завдяки цьому тут представлені всі кліматичні пояси планети від вологих тропічних лісів до льодовиків.
Теюна на 650 років старше ніж Мачу-Пікчу в Перу і займає площу ~ 13 га (кому складно уявити — це як 6 футбольних полів).
Те, що збереглося, являє собою складний комплекс каскадних терас, захованих в тропічних хащах. Круглі тераси, яких тут приблизно 200 штук, з'єднані хитромудрим плетивом містків, а в саме місто ведуть круті сходи на 1200 ступенів. Все це надає Теюне характерний впізнаваний вигляд і робить його однією з найцікавіших пам'яток індіанської архітектури доколумбової епохи.
На треку ми будемо ночувати в тропічних джунглях, викупаємося в гірському озері, відвідаємо село з романтичною назвою Мачете і побачимо побут двох корінних груп індіанців — аруакос і когіс. Вони дотепер проживають на цих заповідних територіях, зберігаючи свої традиції і перекази. Ніч перед сходженням проведемо всього в 1 км від Теюни, прокинемося раніше і побачимо легендарний Сьюдад-Пердіда в променях сонця, що сходить! Побродимо по загадкових терасах, не зворушеними сучасністю, укриті від світу густою мережею ліан, папоротей і орхідей. Тут час зупинився, і можна буквально відчути атмосферу давно минулих днів.
Після огляду спускаємося в село Мачете і відсвяткуємо завершення Трекінгові частини подорожі.
День 19. Парк Тайрона
Їдемо на узбережжя, в парк Тайрона. Це одне з небагатьох місць у Колумбії, де є коралові рифи — займемося сноркелінгом у компанії жорстких тропічних рибок! Насолоджуємося купанням в бірюзових лагунах, валяємося на фірмовому білосніжному піску під пальмовими парасольками. А якщо раптом набриднути ледачий відпочинок, то можна сходити на прогулянку в джунглі парку і пошукати едіпових тамаринів (вид ендемічних мавп). Увечері влаштуємо вечірку-BBQ з коктейлями і латиноамериканськими танцями.
День 20. Виліт додому
На жаль, настав час прощатися з Латинкою і новими друзями, адже похід наш підійшов до кінця. Вилітаємо в Боготу, а звідти по домівках, вивозячи з собою спогади про сонячну і яскраву подорож.
Проживання
У містах живемо в готелях 3-4* і хостелах. На треках у гірській місцевості оселяємося у фінках (місцеві притулки — суміш готелю і хостелу) і на пастуших фермах. Умови прості, навіть спартанські — будьте до цього готовими.
Харчування
У турі передбачено: харчування в горах на треках.
На треккінгах у горах харчування включено у вартість. Їмо традиційну індіанську їжу. У раціоні буде багато овочів, фруктів, рису, смажених бананів, риби, маїсу та рису.
У містах харчуємося в кафе і ресторанах.
Місцева кухня — по суті синтез індіанської та іспанської кулінарних традицій. У ній широко використовуються боби, кукурудза, рис, м’ясо та риба. Часто подаються смажені банани, які тут прийнято їсти як гарнір до м’яса. Багато страви сервірують не на тарілках, а на маїсових коржиках. Овочі та фрукти представлені в широкому асортименті. На узбережжі буде риби і морепродуктів у раціоні.
Гострі спеції і соуси подають окремо, що відрізняє колумбійську кухню від багатьох латиноамериканських. Так що, якщо Ви не їсте гостре, це буде приємним бонусом.
Після трапези прийнято пити міцну каву, яка подається в маленьких чашках.
Ціни
Залежність ціни туру від кількості учасників:
- 5 туристів і більше — 1 700$;
- 4 туристи (мінімальна кількість) — 1 850$.
У вартість туру входить:
- послуги інструктора і провідника;
- проживання на маршруті: готелі, кемпінги, притулки;
- харчування в горах на треках;
- загальне спорядження (газовий пальник, котли, фільтри для води...);
- оренда спорядження для сходження на Санта-Ісабаль (системи, мотузки, кішки, карабіни);
- оформлення дозволів у парки Лос-Невадос і Санта-Марта;
- турнікет для ЗСУ;
- консультації менеджера з підготовки до поїздки;
- дисконтна карта клубу зі знижками на походи і спорядження;
- аптечка.
У вартість НЕ входить:
- екскурсії та вхідні квитки;
- переїзди;
- харчування в містах;
- внутрішні перельоти;
- авіа до Колумбії;
- страховка.
Додаткова програма (за бажанням):
- треккінг Сьюдад-Пердіда;
- відпочинок на пляжах Теюна.
Умови оплати:
- Для підтвердження Вашої участі в турі скиньте нам скан-копії авіаквитка і перерахуйте передоплату в розмірі 200$. Вона потрібна для бронювання Ваших екскурсій, переїздів і проживання, вноситься тільки після набору групи і не повертається. Сплатити решту суми Ви зможете при зустрічі з інструктором (у доларах США) або онлайн на банківську картку.
Додаткові витрати складуть приблизно 550$:
- Екскурсії — 135$;
- Їжа в кафе і ресторанах — 150$;
- Переїзди... 90$;
- Внутрішні перельоти — 180$.
Не забудьте захопити гроші на сувеніри і коктейлі!
Бюджет подорожі приблизно 3300-3400$: переліт і страховка 1200$ + наш тур 1700$ + додаткові витрати мінімум 550$.
Вартість додаткової програми:
- 4 туриста — 550$;
- 5 туристів і більше — 500$.
Включено проживання та харчування в джунглях, а також супровід індіанця (без місцевого гіда заборонено виходити на трек). Ще Вам знадобиться 100-150$ на переїзди, проживання та харчування на пляжі.
Трансфер
Туристи самостійно добираються до першої точки маршруту: м. Богота.
Інструктор чекатиме Вас у готелі в центрі Боготи. Точні координати і докладну інструкцію як дістатися Ви отримаєте на пошту перед початком подорожі. За бажанням Ви можете забронювати для себе інший готель, попереджавши нас.
Необхідні речі
Одяг і взуття:
- Пухова куртка (на висоті буде зимно).
- Тепла шапка, що захищає вуха (флісова, до прикладу).
- Головний убір від сонця: кепка, баф, панама.
- Куртка мембранна.
- Фліска.
- Легка сорочка з довгими рукавами.
- Термобілизна.
- Футболка — 3 штуки.
- Легкі штани для переходів — 2 пари.
- Шорти.
- Нижня білизна.
- Купальник / плавки, окуляри для снорклинга (за бажанням).
- Дощовик.
- Треккінгові черевики під м’які кішки.
- Трекінгові кросівки.
- Сандалі.
- Бахіли (“ліхтарики”, гамаші).
- Товсті трекінгові шкарпатки (лижні, до прикладу).
- Шкарпетки — 4-5 пар.
Особисте спорядження:
- Спальний мішок (-5…0).
- Рюкзак 30-40 літрів для радіалок.
- Рюкзак 80 літрів з рейнкавером для транспортування речей.
- Треккінгові палиці — за бажанням.
- Сонячні окуляри.
- Налобний ліхтарик!
- Кружка, ложка, миска, ніж.
- Ємність для води (можна пластикову пляшку) — мінімум 1.5L.
- Гігієнічна помада.
- Предмети гігієни: мило, шампунь, зубна паста, туалетний папір.
- Полотенце.
- Особиста аптечка.
- Документи, страховка і їх копії (з собою і в онлайні).
- Телефон, зарядні пристрої, павербанк.
- Герметичні пакети для техніки.
- Сонцезахисний крем!
- Репелент!
Не пошкодуєте, якщо захопите:
- Фото- і відеотехніку для того, щоб поділитися враженнями з друзями і близькими.
Важливо: зберіть все з цього списку. Якщо є сумніви з приводу свого спорядження — зв’яжіться з менеджером, він проконсультує.
Необхідні документи
Для в’їзду в країну не потрібен карантин і ПЦР-тест.
Жителям України віза не потрібна (її ставлять в аеропорту після прильоту безкоштовно).
З собою потрібно мати:
- закордонний паспорт терміном дії не менше 3 місяців на момент в’їзду;
- мінімум 600$ на людину;
- зворотний квиток.
Для участі в поході рекомендується пройти вакцинацію від жовтої лихоманки.
Важливо! Перед походом обов’язково потрібно оформити туристичне страхування і скинути його копію або фото координатору походу.
Заявка
на прямий зв'язок з організатором туруПро організатора туру
