Авторський тур Похід по Мармаросам - Від Попа до Чорної Гори

9,8
із 10
оцінка організатора
1 відгук

Україна\Карпати\Івано-Франківськ

Маршрут:
Україна, Івано-Франківськ, Маршрут: Івано-Франківськ - р. Тиса - с. Ділово - урочище Білий Потік - Піп-Іван Мармароський - ур. Чорний Грунь - м Мезипотокі - м Міка-Маре - г. Стіг - Піп-Іван Чорногірський (2021м) - с. Шибене.
Кількість місць:
12

Опис Авторський тур Похід по Мармаросам - Від Попа до Чорної Гори

Про тур

А чи знаєте ви, що в Карпатах є свої Альпи? Мармароський масив, який сховався від натовпів туристів на самому кордоні з Румунією, носить назву Карпатські Альпи і відрізняється гострими, як лезо, хребтами, скелястими піками вершин, крутими льодовиковими цирками і сніжниками. Казкова незаймана природа цього куточка Карпат просто приголомшує уяву: навесні крокуси розфарбовують субальпіку в ліловий колір, густі зарості ендеміка тутешніх гір - рододендрона карпатського або «Червоної рути» повністю покривають схили гір, велика кількість чорниці, брусниці, лохини і ожини стане приємним бонусом для ласунів, в тінистих цирках величезні осоки виростають вище пояса, а лопухи в лісі - вище голови. Мармароси стали останнім оплотом едельвейсів, диких нарцисів і ще безлічі дивовижних рідкісних видів тварин і рослин. Саме тут ви можете зустріти дикого кабана, ведмедя, вовка або рись прямо на стежці, а на ночівлях від білок і сонь не буде відбою.

Геологічно це місце унікальне. Мармурові кар'єри і розсипи гірського кришталю тут звичайна справа, ці камені можна знайти просто на дорозі. Русла річок буквально вкриті осколками цінних порід, які, відбиваючи сонячні промені, перетворюють воду в рідкий алмаз. А якщо ви засунете руку в річку - на ній теж залишаться крупинки солей і будуть блищати на сонечку.

Наш похід об'єднав два різних і прекрасних хребта: Мармароси і Чорногору. Приєднуйтесь - разом відкриємо дикі куточки гір, подивимося скелі та урвища, підкоримо високі піки і познайомимося з автентичною вдачею гуцулів.

Мармароси - найцінніший алмаз в короні українських Карпат. Справжні поціновувачі природи зобов'язані побувати там хоч раз, відчути, побачити і... закохатися!

Маршрут

Маршрут: Івано-Франківськ - сплав по р. Тиса (за бажанням) - с. Ділове, географічний центр Європи - урочище Білий Потік - полонини Мармурка і Лисяча, захід на вершині Берлебашку (1734м) - сходження на Піп-Іван Мармароський (1937м) - ур. Чорний Грунь - м Мезипотокі - м Міка-Маре - г. Стіг - полонина Радуль - Піп-Іван Чорногірський (2021м) - с. Шибене / Дземброня - Івано-Франківськ.

Програма

День 1. Сплав по Тисі - Ділове - р. білий Потік

Учасники групи зустрічаються з інструктором на залізн. вокзалі в Івано-Франківську. Завантажуємо речі в мікроавтобус і їдемо на офіс клубу. Тут можна залишити непотрібні речі, взяти на прокат спорядження, випити чай-каву, упакувати рюкзак під наглядом гіда і просто познайомитися з командою Походу. Звідси вирушаємо в селище Ділове. Бажаючі відправляються на рафтинг, у інших же буде трохи вільного часу.

Поки інструктор реєструє учасників походу по Мармаросам на прикордонній заставі і отримує перепустку, ви можете спробувати страви гуцульської кухні в місцевому кафе і зробити фото в географічному центрі Європи. Після отримання всіх необхідних документів починаємо наш похід по Мармарошу. Проходимо вгору за течією красивою і бурхливої річки Білий Потік. Виходимо на затишну галявину, ставимо табір і влаштовуємося на ночівлю.

Поїздка: 4,5 години; Трекінг: 6 км; ↑ набір висоти 100 м.

День 2. Полонина Лисяча і сходження на Берлебашку / ур. чорний Грунь

Продовжуємо наш похід по Мармаросам. Лісова дорога виводить практично до субальпійської зони, де починаються крокуси, Червона Рута і чорниця, а прямо перед нами стіною стоять перші Мармарошські вершини. Виходимо на каскад полонин, де познайомимося з справжнім літнім господарством гуцулів. Сьогодні ми перетнули основні висотні пояси Українських Карпат! Перед нами постають чудові краєвиди каньйону річки Білий Потік і схилів гори Шербан.

Поставимо табір на одній з них і, якщо буде бажання і погода, радіально піднімемося на гору Берлебашка (Барабашка, як кажуть наші туристи. А якщо серйозно, то мало з якою гори відкривається настільки чудова панорама Карпат: Мармарош і Чорногора як на долоні!

Трекінг: 10 км; ↑ 1100 м; ночівля 1450 м.

* Альтернативні варіанти переходу: з сильною групою цілком реально за сьогодні перейти на іншу сторону Попа-Івана, або ж запитати у гуцулів, чи вільна лазня на сусідній полонині. Яким з них скористається група, буде вирішувати інструктор на місці.

День 3. Сходження на Піп-Іван Мармароський

Залишаємо місце ночівлі і потрапляємо в царство альпійської сосни, крізь яку доведеться пробиратися. Так починається наше сходження на гребінь гори Шербан (Жербін, Жербань, 1795м), по якому проходить кордон Румунії та України. З перевалу відкриється приголомшливий вид на масив Роднянські Альпи. Озброївшись біноклем, можна розглянути собори в румунських селах. Ще одна причина піти в похід по Мармаросам - можна сказати, що був в Румунії, адже крок вправо - і інша держава. До речі, якщо туристи будуть добре себе вести, гід вибере інший шлях на вершину - по зручній стежці.

Поспішаючи піднімаємося на вершину Піп-Івана Мармароського милуючись панорамою: в субальпійській зоні його схилів розкинулися квітучі луки, ніби зійшли з картини імпресіоніста. Субальпіка тут збереглася практично в первозданному вигляді, з густими заростями крокусів, рододендрона, лохини, малини, чорниці і брусниці. Подивитися цю пишність трав - вже достатній привід піти в похід по Мармаросам.

Ландшафт Гуцульських Альп відомий потужними скельними виходами, крутими льодовиковими цирками, вертикальними ущелинами і обривами. Сніжники тут тримаються майже до кінця літа, свого роду карпатські льодовики... Все це так не схоже на інші хребти Українських Карпат! Сфотографуємося на краю прірви, і з епічним гребенем у вершини, і на рододендроновому килимі, відпочинемо з кращим в Україні видом і спускаємося в урочище Чорний Грунь.

Маршрут веде нас уздовж кордону через вершини Головачеу і Бендяска. За плечима залишився масив Попа-Івана Мармароського, і ми ще не раз на нього обернемося. Звідси можна оглянути систему льодовикових цирків і здивуватися суворій красі Петроса (або П'єтрос) Мармароського. Переходимо через гору Мезипотокі (Мезіпотокі, 1713м) і нашому погляду відкриваються чудові краєвиди масиву Міка-Маре. На схилах мирно пасуться стада овець, які звідси виглядають білими плямами на тлі різнобарвних полонин. Розіб'ємо табір недалеко від вершини Міка-Маре, в дивовижно красивому місці з видом на Скалу Смерті, на її розкидані брили і величезні кам'яні осипи. Це місце - одне з двох в Карпатах, де ще можна знайти рідкісну квітку едельвейса. Зустрінемо чарівний захід (а як же похід по Мармаросів обійдеться без романтики?

Трекінг: 16 км; ↑ 790 м; ↓ 550 м; Ночівля 1500 м.

День 4. р. Міка-Маре - Стіг (1650 м) - полонина Радуль

Звертаємо табір і продовжуємо наш прикордонний трекінг. Піднімемося на вершину Міка-Маре (Нинеска, Ненеска, 1815м). Нас чекають приголомшливі види на найвищі вершини Мармарошських гір - Феркеу (1957м) і Міхайлек (Mihailecu, 1918м), які височіють на території Румунії.

Минувши траверсом кілька вершин, піднімаємося на перевал Корбул. Звідси відкривається чудовий вид на Чорногірський хребет, чітко видно знамениту обсерваторію на Попі-Івані Чорногорському ("Білий Слон"). Далі виходимо до витоків річки Біла Тиса. Це місце користується великою популярністю у польських та угорських туристів, які в похід по Мармаросам ходять, напевно, частіше, ніж самі українці, вважаючи за краще цей масив багатьом іншим.

Радіально піднімаємося на вершину Стіг (1650м), звідки, немов на долоні, видно Мармароський масив, Чивчинські гори (Чивчини) і найвищий гірський хребет Українських Карпат - Чорногора. Похід по Мармаросам познайомить вас з географією всіх українських Карпат! Гора Стіг відома не тільки стиком цих трьох гірських масивів, а й як точка змикання трьох державних кордонів до Другої світової війни - Польщі, Чехословаччини та Румунії (на старому кордоні встановлено "триплекс").

Спускаємося на полонину Радуль, де побалуємо себе овечими сирами - бринзою, на місцевому діалекті "бриндзя", спробуємо буц (будз; копчений сир) і урду (вурду; м'яка сирна маса). Таких смачних і екологічно чистих сирів ви не знайдете ні в одному супермаркеті і відкриєте безліч нових смаків. Місцеві пастухи зберегли технологію приготування цих сирів з давніх-давен. Однак головний секрет чудового смаку швидше можна назвати секретом Полішинеля. Молоко овець, що пасуться на чистих чудесних альпійських луках - ключ до успіху.

Трекінг: 18 км; ↓ 700 м; Ночівля 1020 м.

День 5. Сходження на Піп-Іван Чорногірський - о. Марічейка

Нам належить піднятися на Чорногірський хребет - найвищий в Українських Карпатах. Захід не з легких, але ми вже звикли до навантажень, а рюкзаки наші майже порожні, так що впораємося! Йдемо на вершину двотисячника Попа-Івана (2021м), на якому красується знаменита обсерваторія. Ми побачимо весь хребет з нового ракурсу, помилуємося потужними відрогами і урочищами, побачимо, як живуть рятувальники. Пообідаємо на вершині і почнемо спуск до гірського озера Марічейка. На затишній галявині організуємо прощальну вечерю за казанком карпатського чаю біля вогню, обміняємося враженнями і контактами.

Трекінг: 10 км; ↑ ↓ 1050 м.

* Фізично сильні групи можуть спускатися в Дземброню через гору Смотрич, відому красивими скельними виходами, і оглянути ще одне з урочищ Чорногори.

День 6. с. Шибене - повернення в Івано-Франківськ

Наш похід по Мармаросам наближається до кінця. Йдемо уздовж річки Шибене до однойменного селища. По дорозі оглянемо залишки старої дерев'яної дамби, за допомогою якої гуцули сплавляли ліс. Тут вона називається "кляузи". З селища Шибене нас забирає мікроавтобус і ми їдемо в Івано-Франківськ. Наш похід по Мармарошу закінчений. Але таємнича краса і дика чарівність Гуцульських Альп назавжди залишаться у ваших спогадах, закликаючи повертатися до них знову.

Трекінг: 7 км; ↓ 600 м; Поїздка: 4 години.

 

Проживання

Проживання в наметах.

Харчування

3-разове харчування на маршруті.

Харчуванням забезпечуємо ми, так що вам не варто про це турбуватися або брати щось з собою - нагодуємо всіх. Вранці і ввечері передбачені гарячі страви і чаювання з солодощами. Харчування комбіноване: на хороших стоянках з дровами варимо традиційні похідні супи та каші, а на складних переходах і висотних ночівлях їмо фірмові сублімовані страви. На обід - перекус з бутербродів, шоколаду та сухофруктів. По дорозі при можливості докуповує бринзу, збираємо гриби і ягоди. Вегетаріанцям не варто хвилюватися - просто попередьте нас про те, що ви не їсте, і ми складемо для вас індивідуальне меню.

Ціни

Ціни минулого сезону

Ціна туру: 2 850 грн

Оплата і додаткові витрати:

 • Передплата за цей тур – 350 грн. Менеджер повідомить, коли її потрібно відправити, тому варіант, що Ви перевели нам гроші, а похід не відбувся, виключено. Сплатити решту вартості можна прямо на офісі клубу перед виїздом у гори (на карту або готівкою).
 • Мінімальний розмір групи – 5 учасників.
 • Працюємо офіційно - Ваш відпустку максимально захищений!
 • Напишіть звіт про подорож по Мармарошу і отримати бонус: 300 грн на наступний похід з нашим клубом!

У вартість туру входить:

 • триразове харчування на маршруті;
 • послуги інструктора і провідника;
 • використання котлів і газове обладнання;
 • медична страховка;
 • реєстрація групи і оформлення дозволу на перебування в прикордонній території;
 • рекреаційні збори;
 • допомога у виборі квитків і спорядження;
 • бронювання лазні / чанів, ресторанів, рафтингу;
 • фірмовий подарунок клубу;
 • сертифікат;
 • дисконтна знижкова картка;
 • групова аптечка.

У вартість НЕ входить:

 • проїзд в транспорті.
 • необов'язкові:
  • прокат спорядження;
  • сплав по річці Тиса;
  • баня;
  • кафе, ресторани, сувеніри;
  • чайові гіду.

Обов'язкові додаткові витрати: ~ 600 грн (трансфер).

Необов'язкові додаткові витрати:

 • Після походу ми традиційно вечеряємо в ресторані прикарпатської кухні (від 150 грн).
 • По дорозі можна купити сувеніри (від 50 грн) або карпатські настоянки у байкера (~ 180 грн).
 • Перед початком пішої частини маршруту можна взяти участь в рафтингу на річці Тиса. Ціна сплаву - 600 грн. Якщо погода буде прохолодною (нижче +15... +18 С), на сплаві Вам знадобиться прокат гідрокостюмів і гідрошкарпеток (150 грн).
 • Під Попом Мармарошським є можливість піти в лазню (якщо вона буде вільна), а після спуску з Попа Чорногорського - заночувати в кемпі або гестхаусі. Візьміть 200-300 грн про запас для цих цілей. Навіть якщо Ви не плануєте, погодні умови можуть внести корективи в маршрут.

Трансфер

Учасники самостійно добираються на залізн. вокзал м. Івано-Франківськ.

Необхідні речі

Pohod V Gory - в Карпати ЯК ДОДОМУ! Після збору групи ми заїжджаємо на офіс клубу, де можна випити чай-каву, розрахуватися за похід картою, залишити непотрібні в горах речі (косметику, 3 пари улюблених джинсів...), переодягнутися, взяти прокатне спорядження, спокійно перепаковатися - не на лавочці біля вокзалу. Ну і з командою Походу познайомитися.

Список спорядження для походу.

Одяг:

 • Легка водо / вітрозахисна куртка (підійдуть хороші мембранні куртки).
 • Водозахисні штани.
 • Штани і шорти для денних переходів (ідеально підійдуть штани-трансформери, що перетворюються в шорти).
 • Термобілизна (або легкі кофта і штани для сну).
 • Флісовий светр - зберігає тепло і швидко сохне.
 • Футболка (2-3 штуки на 6 днів, більше - не потрібно).
 • Дощовик або пончо.
 • Легкі захисні рукавички.
 • Кепка / панама / баф для захисту від сонця.
 • Шкарпетки (3-4 пари + теплі шкарпетки для сну).
 • Нижня білизна.

Весь одяг має бути багатофункціональною і максимально легкою.

Взуття:

 • Взуття для денних переходів (трекінгові черевики або якісні кросівки з міцною рифленою підошвою і товстими стінками).
 • Легка запасне взуття для табору (сандалі, сланці).

Спорядження:

 • Рюкзак 55-80 літрів з накидкою від дощу - рейнкавером.
 • Спальний мішок з температурою комфорту від 0 до +5 oC.
 • Намет (обов'язково двошаровий, одношарові китайські і важкі рибальські намети не підходять!).
 • Килимок (каремат).
 • Трекінгові палиці.

Особисті речі:

 • Налобний ліхтарик.
 • Окуляри сонцезахисні.
 • Індивідуальна аптечка з набором всіх необхідних для вас ліків.
 • Гігієнічний набір (мило, зубна паста та щітка, туалетний папір).
 • Сонцезахисний крем (бажано від 50 SPF), гігієнічна помада.
 • Посуд: тарілка, кружка, ложка (або гібрид ложки з виделкою - ловілкі), ніж.
 • Сидушка туристична.
 • Павербанк або запасні акумулятори для мобільних телефонів і фотоапаратів.
 • Поліетиленові пакети або водозахисні герммішки для речей і техніки.
 • Ємність для води (підійде звичайна пластикова пляшка 1,5-2 л).
 • Документи у водонепроникному пакеті.

Зберіть все зі списку. Якщо є сумніви з приводу свого спорядження, просто зв'яжіться з менеджером.

Необхідні документи

Для оформлення групової медичної страховки скиньте менеджеру свої паспортні дані мінімум за тиждень до початку походу. Ми не зможемо гарантувати оформлення страховки тим учасникам, які цього не зробили.

Про організатора туру

Pohod v Gory
Україна
9,8
із 10
оцінка організатора
1 відгук

Клуб активного відпочинку «Pohod v gory» (раніше "Карпатські мандрівники") - це об'єднання гідів і організаторів активного відпочинку, альпіністів і просто любителів гір. Наша команда - це люди, які не уявляють собі життя без подорожей і пригод. Головна мета клубу - планування, організація і проведення походів в різних точках нашої планети. Ми не є туроператором в звичному розумінні і не затиснуті в рамки стандартних турів, які пропонуються місцевими організаторами в різних країнах.

Хочеш в авторський тур? Замовляй путівку!
Прямі замовлення турів без націнок!

Відгуки Авторський тур Похід по Мармаросам - Від Попа до Чорної Гори

Разом з цим туром шукають

Інші тури організатора

Сторінка сформована 06:21:33