Авторський тур Сходження на Гутин-Томнатик взимку. Категорія 2А

9,5
із 10
оцінка організатора
3 відгука

Україна \ Карпати \ с. Дземброня (Івано-Франківська область)

Маршрут:
Україна, с. Дземброня (Івано-Франківська область), Івано-Франківськ – полонина Пожижевська – альпвчення на схилі Туркула або Пожежевської – сходження на Гутин-Томнатик – спуск в Заросляк – переїзд до Івано-Франківська
Кількість місць:
9

Опис Авторський тур Сходження на Гутин-Томнатик взимку. Категорія 2А

Про тур

Запрошуємо на найскладнішу зимову вершину Карпат – Гутин-Томнатик (2 016 м) по південно-східному ребру! Цей карпатський маршрут вважається найцікавышим з технічної точки зору. Ви пролізете по скельних стінах і каміну, пройдете по гострому гребеню і прогуляєтеся по сніжному високогір'ю Чорногірського хребта.

Досвідчений інструктор навчить Вас ходити в зв'язці і в кішках, підніматися по перилах, користуватися льодорубами, страхуватися, зарубатися... Ви на практиці дізнаєтеся, які бувають типи снігового покриву, як визначати рівень лавинної небезпеки, поводитися в екстрених ситуаціях в зимових горах і не тільки.

Це сходження стане ідеальним знайомством з серйозним альпінізмом або прекрасним варіантом вихідних для справжніх екстремалів, спраглих гострих відчуттів. Неважливо, чи буде це Ваша перша «доросла» гора або Ви просто скучили за зимовими вершинами, записуйтеся в групу – яскраву пригоду гарантуємо!

ВАЖЛИВО:

  • Підйом на чорногорський Томнатик по південно-східному ребру можливо виключно тільки при сприятливих погодних умовах! Цей маршрут складний і небезпечний при поганій видимості та сильному вітрі. Кожен учасник повинен це розуміти.
  • Ми підбираємо дати таким чином, щоб максимально підвищити шанси на успішне сходження, виходячи при цьому з більш ніж 15-ти річного досвіду ходіння по цих горах всієї команди.
  • Інструктор зробить все можливе і неможливе, щоб Ви піднялися на Гутин-Томнатик. АЛЕ Ваша безпека і здоров'я для нього в пріоритеті.
  • Інструктор має право змінити маршрут в будь-який момент. Він знає хребет як свої п'ять пальців і бачив там всілякі варіанти погоди, снігу і туристів. Його рішення і команди під час цього походу повинні виконуватися негайно і беззаперечно. Це – єдиний спосіб допомогти собі і своїй команді успішно пройти маршрут.
  • Якщо сходження на Томнатик буде неможливим, Вам буде запропонована альтернативна нитка походу. З огляду на, що в цьому випадку погода буде несприятливою, дозу адреналіну Ви все одно отримаєте

Що ще потрібно знати:

  • ночуємо в наметах, якщо буде можливість або погіршиться погода, будемо ночувати в колибах або на КПП;
  • готуємо на інтегрованих газових системах;
  • всі учасники чергують під час походу (готують їжу, збирають дрова, облаштовують табір, стежки)
  • інструктор має право змінити маршрут походу в залежності від погоди і стану групи.

Рішення інструктора в зимових горах обговоренню НЕ підлягають.

Тривалість походу: 5 днів (4 ночі).

Довжина походу: 28 км.

Початок походу: Івано-Франківськ, до 09:00.

Закінчення: Івано-Франківськ, після 18:00.

Вам здається, що Ви не впораєтеся?

  • Наша продуктова розкладка - полегшена (на 2-2,5 кг легше, ніж звичайне похідне харчування), але розрахована на 3-разовий прийом гарячої їжі і економить час на приготування. Звільняючі майже дві години, ми не поспішаємо на треку.
  • Вас будуть супроводжувати найдосвідченіші гіди, які пройшли міжнародну сертифікацію з надання домедичної допомоги в горах. До того ж Карпати для них – рідні, і знають вони їх як свої п'ять пальців.
  • Кількість туристів на інструктора суворо обмежена, що забезпечує маневреність, увагу до кожного учасника та зручні трансфери.

Маршрут

Маршрут туру: Івано-Франківськ – полонина Пожижевська – альпвчення на схилі Туркула або Пожежевської – сходження на Гутин-Томнатик – спуск в Заросляк – переїзд до Івано-Франківська.

Програма

День 1. Турбаза Заросляк – полонина Пожижевська

Інструктор зустрічає туристів на залізничному вокзалі Івано-Франківська. Після зустрічі, відправимося в офіс клубу, де перевіримо особисте та захопимо групове спорядження, вирішимо дрібні передпохідні питання, залишимо непотрібні на час походу речі.

Далі попрямуємо до турбази Заросляк, звідки почнемо підйом через чарівний карпатський ялиновий ліс, покритий сніговою ковдрою. Наша мета – затишний будиночок на полонині Пожижевська, в якому проведемо кілька ночей насолоджуючись чудовими видами гір. Ввечері біля теплої пічки прослухаємо теоретичну частину альпнавчання, яку вже завтра будемо закріплювати на практиці.

Пройдемо: 2 км. Набір висоти: 200 м.

Сьогодні буде насичений та корисний день. Залежно від погоди та стану снігу на схилах Туркула чи Пожежевської ми пройдемо альпнавчання. Інструктор розповість про правила безпеки у зимових горах, навчить визначати стан снігового схилу, помічати потенційно лавинонебезпечні ділянки та не тільки.

На альпвченнях Ви попрактикуєтеся:

  • ходити в кішках та з кригорубом;
  • підійматися по поруччю;
  • дюльферяти;
  • самострахуватися на сніговому схилі;
  • правильно самозатримуватися (зарубатись) за допомогою льодоруба;
  • в'язати вузли і не тільки.

Далі переходимо до підніжжя Гутин-Томнатика, де впадемо на ночівлю. Розташовуємося зручніше, адже цей табір стане нашим імпровізованим базовим. Захід сонця і світанок на такій висоті будуть воістину чудові!

Пройдемо: 10 км. ↑↓ 300 м.

Після сніданку збираємо альпіністське спорядження та починаємо. Спочатку йдемо по пологому сніговому схилу, а далі починаються скелі. Тут і знадобляться нам каски, самостраховка, карабіни та вміння ходити по поруччю. Інструктор їх провісить, але долати круті стіни Вам доведеться самостійно. Людям, які бояться висоти, тут нічого робити.

Ліземо по скельних виступах ребра. Після чергового підйому опиняємось на гребені, ширина якого лише кілька десятків сантиметрів.

«Фішкою», що запам'ятається надовго, стане камін під вершиною. Ось після нього Ви матимете повне право вважати себе альпіністом, хай і новачком.

Перед вершиною схил вихолоджується. Мандруємо снігом до заповітної висоти. З Томнатика дуже красиво видно Чорногору та Мармароси, особливо рельєфні від снігу. Холодне повітря ніби дзвенить від кришталевої чистоти. Насолоджуємося видами, робимо переможні фотографії та спускаємось.

До підйому рекомендуємо морально готуватися заздалегідь. Доведеться долати страх і довіряти мотузці. Але з вами найкращі гіди клубу – все пройде на ура! А щедра порція адреналіну гарантує, що цей похід Ви не забудете НІКОЛИ!

Пройдемо: 3 км, ↑ ↓ 300 м.

Карпатська погода завжди свавільна, тим паче у зимовий період. Тому в походах потрібен запасний день: метеоумови можуть зіпсуватися і сходження на вершину відкладеться. Якщо з погодою нам пощастить, у цей день походу можна буде спробувати піднятися альтернативним маршрутом на Гутин-Томнатик або прогулятися навколишніми вершинами, адже в ясну погоду види просто приголомшать. Звичайно, рішення приймає інструктор, але нудьгувати Ви точно не будете.

Спускаємось у вже знайомий Заросляк, де на нас чекатиме трансфер до міста. Візьміть квитки на потяг пізніше, адже Вам точно захочеться сходити з бойовими товаришами до ресторану традиційної прикарпатської кухні та відсвяткувати сходження!

Проживання

Першу та останню ночі цієї пригоди ми проведемо в гірському притулку на полонині Пожижевська на висоті 1400 метрів. Тут у нас буде все необхідне – зручне ліжко, тепла пічка, місце для проведення теоретичних занять з альпіністської підготовки та інше.

Дві інші ночі, безпосередньо перед підйомом на гору та після нього, ми проведемо в наметах, неподалік озера Беребенескул та гори Гутин Томнатик. Це буде справжня пригода, адже нам доведеться правильно облаштувати табір, побудувати захисні снігові стінки, щоб захистити себе від можливої непогоди та гарантованого вітру.

Харчування

3-разове харчування протягом всього походу забезпечуємо ми – не варто турбуватися або брати щось з собою. Ми нагодуємо всіх.

Нагодуємо всіх! Вранці і ввечері передбачені гарячі страви і чаювання. На обід розрахований суп, проте взимку не завжди виходить його приготувати – занадто холодно чекати. У цьому випадки перекушуємо калорійними бутербродами з ковбасою, салом, сиром, соусами, шоколадом, халвою, сухофруктами і чаєм з термосів. Суп ж почекає до вечері або до найближчої колиби.

Вегетаріанцям не варто хвилюватися - будь ласка, попередьте нас заздалегідь про те, що ви не їсте, і ми складемо для вас індивідуальне меню.

Ціни

Ціни минулого сезону

Ціна туру: 7 950 грн

Оплатити похід ви зможете інструктору в Івано-Франківську або на банківську карту. Ми не вимагаємо передоплати за це тур. Для бронювання місця в групі досить ваших квитків.

Додаткові витрати: близько 1000 грн (переїзд з Івано-Франківська на маршрут і повернення назад). Все інше включено у вартість походу. Гроші вам знадобляться хіба що на сувеніри або інші особисті витрати по шляху в Івано-Франківськ.

У вартість походу входить:

  • 3-разове харчування на маршруті;
  • послуги гірського інструктора;
  • проживання в гірському притулку;
  • використання котлів і газове обладнання;
  • рекреаційні збори заповідників;
  • турнікет для ЗСУ;
  • фірмовий подарунок клубу;
  • дисконтна картка зі знижками на походи і спорядження в топових магазинах України;
  • аптечка.

У вартість НЕ входить:

  • проїзд в транспорті;
  • прокат спорядження;
  • медичне страхування;
  • сувеніри, особисті витрати.

Наш прокат снаряги в Карпатах:

  • Місце в зимовому наметі – 60 грн/доба.
  • Рюкзак з рейнкавером (новий) – 100 грн/доба.
  • Рюкзак з рейнкавером (бувалий) – 60 грн/доба.
  • Каремат (килимок) – 30 грн/доба.
  • Спальний мішок (зимовий, -12°С) – 50 грн/доба.
  • Трекінгові палиці – 40 грн/доба.
  • Гамаші (бахіли туристичні) – 40 грн/доба.

Зверніть увагу! Для оформлення групової медичної страховки скиньте менеджеру свої паспортні дані мінімум за тиждень до початку походу. Ми не зможемо гарантувати оформлення страховки тим учасникам, які цього не зробили.

Трансфер

Туристи самостійно і власним коштом добираються до місця збору групи.

Місце збору: залізничний вокзал Івано-Франківська

Необхідні речі

Вам потрібно наступне спеціальне спорядження

  • Кішки.
  • Льодоруб.
  • Каска.
  • Вуса самострахування.
  • 2-3 карабіна.
  • Прусик або жумар.
  • Вісімка або стакан.
  • Система (нижня обв'язка).
  • Намет зимова.
  • Рюкзак 65-80 л.
  • Спальний мішок з температурою комфорту від -10С і нижче.
  • Килимок (карімат) надувний або товщиною від 12 мм. НЕ килимок для йоги!
  • Трекінгові палиці зі сніговими кільцями.
  • Сидушка ( "поджопнік").
  • Куртка зимова трекінговий мембранна (НЕ гірськолижна!).
  • Пуховик.
  • Штани чи комбінезони треккинговиє мембранні.
  • Штани флісові.
  • Флісовий батник (2 шт – 200 і 100 або тепліше).
  • Термобілизна (2 комплекти – для трекінгу і для сну, нормально вовняне).
  • Футболка синтетична (2 шт.).
  • Шкарпетки трекінгові: 1 день – 1 пара + 1 пара вовняних для сну.
  • Шапка тепла (захищає вуха).
  • Маска на обличчя / балаклава.
  • Лижна маска або сонцезахисні окуляри (забудете - в похід не візьмемо).
  • Рукавички чоловічі та верхонки (рукавиці) захистом від вітру
  • Рукавички мембранні для роботи зі спорядженням.
  • Флісовий шарф або утеплений баф на шию.
  • Шкіряні мембранні трекінгові черевики для зимових походів з міцною нековзною амортизуючої підошвою (Vibram напр.). Не забудьте обробити їх водовідштовхувальними засобами перед походом. Якщо кішки з жорстким або напівтвердим кріпленням, у черевик повинні бути відповідні ранти.
  • Легка змінне взуття (гумові черевики або валянки, якщо не знаєте які – запитуйте менеджера).
  • Гамаші (гетри або бахили), так само відомі як ліхтарики.
  • Налобний ліхтарик.
  • Індивідуальна аптечка.
  • Кружка, ложка, тарілка.
  • Термос (1 літр або більше).
  • Гігієнічний набір (з гігієнічною помадою і сонцезахисним кремом!)
  • Рушник.
  • Герметичні пакети для документів і техніки.
  • Документи (+ їх копії і фото, завантажені в мережу).
  • Техніка: телефон, фотоапарат, павербанк, зарядні пристрої та батарейки.

Додаткова інформація

Погода на Чорногорі. Чорногірський хребет – найвищий в Українських Карпатах. Він відрізняється непередбачуваною погодою. Біля підніжжя може світити сонечко, але коли опинимося на вершині, все небо раптом затягне хмарами. Тому треба бути готовим до будь-яких сюрпризів погоди. Середня температура вдень коливається не більше -2...-15. На вершинах можливий (і, найімовірніше, буде) сильний вітер.

Про організатора туру

Pohod v Gory
Україна
9,5
із 10
оцінка організатора
3 відгука

Клуб активного відпочинку «Pohod v gory» (раніше "Карпатські мандрівники") - це об'єднання гідів і організаторів активного відпочинку, альпіністів і просто любителів гір. Наша команда - це люди, які не уявляють собі життя без подорожей і пригод. Головна мета клубу - планування, організація і проведення походів в різних точках нашої планети. Ми не є туроператором в звичному розумінні і не затиснуті в рамки стандартних турів, які пропонуються місцевими організаторами в різних країнах.

Хочеш в авторський тур? Замовляй путівку!
Прямі замовлення турів без націнок!

Відгуки Авторський тур Сходження на Гутин-Томнатик взимку. Категорія 2А

Разом з цим туром шукають

Інші тури організатора

Сторінка сформована 22:59:45