Авторський тур Золота осінь на Чорногорі й Свидовці. Два світи
Опис Авторський тур Золота осінь на Чорногорі й Свидовці. Два світи
Про тур
Запрошуємо Вас в карпатську казку, в саме серце Гуцульщини. Ми створили цей тур для людей, які хочуть побачити багато, не відмовляючись від комфорту.
Ви побуваєте на двох абсолютно різних хребтах – Чорногорі та Свидовці. Підніметеся на Піп-Іван Чорногірський (2 020 м) і Близницю (1 883 м), сфотографуєтеся біля обсерваторії «Білий Слон». Пообідаємо на березі самого високогірного льодовикового озера України – Бребенескула (1 801 м).
Пройдете два треки по високогір'ю, з якого проглядаються практично ВСІ Карпати, навіть румунські! До початку стежок Вас підвезуть трансфер, що сильно заощадить час і дозволить так багато встигнути в одному турі.
Ви будете жити в традиційному гестхаусі познайомитеся з гуцульською кухнею. Харчування, проживання та трансфери в горах ВКЛЮЧЕНО в вартість. На додаток Вас чекає екскурсійна програма в Яремче і Буковель.
C середини вересня потрапляємо на Золоту Осінь!
Програма
Маршрут туру: Ясіня – сходження на Петрос – переїзд до витоків р. Чорна Тиса – озера Догяска, Ворожеска, Апшинец – сходження на г. Близниця – вечеря, лазня, відпочинок – водоспад Труфанець – Кваси – Ясіня.
День 1. Столиця Гуцульщини
Збираємось у столиці Гуцульщини – маленькому містечку Ясіня. Він тулиться між двома солідними вершинами – чорногорськими двотисячниками Петросом (2 020 м) і горою Близниця (1 883 м), головним піком Свидовецького масиву. Поселяємося в гестхаусі, який відрізняється місцевим колоритом. Облаштовуємося на новому місці, приймаємо душ і приступаємо до дегустації гірської кухні. Вирушаємо на прогулянку по околицях до гори Гереджівка (818 м) і до чудової фотолокації – «Серце Карпат». Під час першої вечері краще познайомимося один з одним, а наш гід розповість про культуру та традиції регіону, та відповість на всі запитання про наш тур.
Трекінг: 9 км.
Час: 3 години.
День 2. Сходження на Петрос
Вранці приїжджаємо в урочище Козьмещик і майже одразу почнемо наше сходження на Петрос. З “перемички” проглядаються потужні відроги Чорногори: Мармароси, Роднянські Альпи, Горгани. Вершини подекуди ще вкриті снігом, можливо, навіть побачимо на обрії знамениту астрономічну обсерваторію на горі Піп-Іван. Вона отримала назву «Білий Слон», адже взимку нагадує силует великої тварини. І незважаючи на те, що наукові дослідження тут давно не проводяться, ця грандіозна споруда – справжня родзинка Чорногірського хребта. На вершині проведемо деякий час: сфотографуємося, відсвяткуємо сходження ковтком теплого чаю з термоса, і, не поспішаючи, спустимося.
Трекінг: 15 км.
Перепад висоти: ↓↑ 1140 м.
Час трекінгу: 7-8 годин.
День 3. Перлини Свидовця
Сідаємо в знайомий трансфер і їдемо на перевал близько, де бере початок річка Чорна Тиса. З перевалу піднімаємося на гору Татарука, звідки відкривається вид на ВЕСЬ масив Горгани: Сивулю, Довбушанку, Синяк, Хом'як, Гропа... все як на долоні!
Звідси ми вперше побачимо Свидовецький хребет. Напевно, немає в Карпатах треку приємніше. Пологі підйоми і спуски, озера і соковита брусниця зроблять довгий перехід практично непомітним.
Крім безперервних панорамних зображень, Свидовець знаменитий каровими озерами. По дорозі ми повернемо на три з них: Апшинец, Догяска і Ворожеска. Ну а закінчимо день сходженням на найвищу точку масиву, Близницю (1 883 м). На її скелях, як подейкують гуцули, ще можна знайти квітку едельвейса. Може, його ми і не побачимо, але Петросом і Говерлою помилуємося точно.
Спускаємося в селище Драгобрат, де нас чекає трансфер. Увечері організуємо прощальну вечерю і при бажанні попаримося в лазні – заслужили!
Трекінг: 20 км.
Набір висоти: ↑ 700 м.
Спуск: ↓ 500 м.
Час походу: 7-8 годин.
День 4. Кваси
Вранці досхочу висипаємося після вчорашнього челенджу на Петросі. Пізній сніданок, збираємо наші речі і вирушаємо вниз за течією Тиси до водоспаду Труфанець, найвищого каскадного водоспаду в Українських Карпатах.
Далі заїжджаємо до селища Кваси, відомого своєю мінеральною водою «Буркут». Обідаємо в ресторані «Букораш» та відвідуємо пивоварню «Ципа». Купуємо сувеніри.
Після смачного обіду повертаємося до Ясіня, де сідаємо на потяг і повертаємося додому. Хто бажає, може залишитися відпочивати в Ясінях або вирушити до Буковелю.
Проживання
Ночуємо в класичному гуцульському гестхаусі в Ясіні. Номери 2-3-місні, зручності в номері. Є wifi, лазня, мангал, альтанка, тераса, їдальня і літній дворик.
Харчування
Харчуванням в поході забезпечуємо ми. Так що вам не варто про це турбуватися або брати що-небудь з собою – нагодуємо всіх. Вегетаріанцям теж не варто хвилюватися – просто попередьте нас про те, які продукти Ви не їсте, і ми складемо для Вас індивідуальне меню.
Снідати і вечеряти ми будемо в Ясіні в гестхаусі. Меню тут традиційне, смачне, ситне і різноманітне. Основу раціону складають страви гуцульської кухні, так що Ви повністю її вивчите і точно закохаєтесь. Тут є мангал, так що можна буде замовити різноманітний гриль. У Буковелі обідаємо в кафе на горі або на сироварні.
На маршруті передбачені калорійні і смачні перекуски: бутерброди з ковбаскою, сиром, салом, соусами; печиво, шоколад, халва, сухофрукти, горіхи. Якщо буде дозволяти погода, організуємо гарячі страви та чай.
Ціни
Ціна туру: 5 950 грн
У вартість походу входить:
- перекушування на маршруті;
- харчування в гестхаусі (сніданки, вечері, гуцульська кухня);
- турнікет для ЗСУ;
- проживання в гестхаусі в Ясіні;
- лазня;
- всі пересування на автомобілях в горах;
- послуги інструктора і провідника;
- використання котлів і газове обладнання;
- рекреаційні збори;
- фірмовий подарунок клубу;
- дисконтна картка;
- аптечка.
У вартість НЕ входить:
- харчування в кафе / ресторанах;
- сувеніри.
Оплатити вартість походу ви зможете інструктору при зустрічі групи або перерахувати нам на банківську карту.
Підтвердити участь в цьому турі потрібно мінімум за тиждень до дати старту, інакше ми не зможемо гарантувати наявність місць в будиночку.
Напишіть звіт про тур в Карпатах з нашим клубом і отримаєте бонус – 500 грн на будь-який наступний похід.
Трансфер
Туристи самостійно і своїм коштом добираються до точки збору: Ясіня.
Початок і закінчення туру: Ясіня.
Необхідні речі
Одяг і взуття:
Пакувати всі речі в туристичний рюкзак необов’язково, підійде навіть валіза. Нести ми їх будемо лише кілька метрів від потяга до будиночка.
- 2-3 футболки і кофти (або майки + світла трекінгова сорочка з довгим рукавом);
- легкі еластичні штани, в яких підніматиметеся (краще мати штани-трансформери);
- шорти;
- штани для гестхаусу (наприклад, спортивні);
- флісовий батник чи аналог;
- мембранна куртка, непромокальна вітрівка, пончо або хоча б дощовик;
- 2-3 пари тонких шкарпеток + 1 теплі;
- панамка чи баф на голову;
- купальник або плавки;
- термобілизна для активного відпочинку (верх і низ);
- хороші трекінгові черевики;
- трекінгові сандалі або сланці (підійде будь-яке зручне змінне взуття для переїздів та відпочинку).
Спорядження:
- рюкзак до 30 л для радіальних виходів;
- трекінгові палки (за бажанням, можна взяти у нас на прокат);
- сонцезахисний крем;
- пластирі від мозолів;
- особиста аптечка;
- порожня фляга/пластикова пляшка для води (її на вершинах немає);
- сонцезахисні окуляри;
- вологі серветки та туалетний папір;
- гроші, документи;
- телефон, фотоапарат.
Додаткова інформація
Погода в Карпатах
Чорногора, найвищий хребет в Українських Карпатах, славиться своєю непередбачуваною погодою. Біля підніжжя нам може світити сонечко, але в той же день на вершині можливий навіть сніг. Тож, готуючись здійснити сходження на Піп-Іван, потрібно врахувати ймовірність будь-якого сценарію. Середня температура вдень від +10 до +25, може бути (і, швидше за все, буде) сильний вітер.