Авторський тур Треккінг в Грузії без рюкзаків та наметів | Сванетія Hut-to-hut

700 usd
(≈28 595 грн)
9,5
із 10
оцінка організатора
3 відгука

Грузія \ Кутаїсі

Маршрут:
Грузія, Кутаїсі, Маршрут: Кутаїсі - Местія - Радіалка на оглядовий: підніжжя Ушби і озера Корульді (2 700 м.) - Жабеші - Адіші - перевал Чхутніері (2 740 м.) - Халдей - Іпралі і т.д.
Кількість місць:
15
Виїзд з:

Опис Авторський тур Треккінг в Грузії без рюкзаків та наметів | Сванетія Hut-to-hut

Про тур

Запрошуємо Вас в 8-денний трекінг по Сванетії: без наметів, все включено, за класною ціною!

Ми пройдемо класичний маршрут у Верхеней Сванетії від Местії у Чвелпі. Всі ночі спимо в гестхаусах, там же і їмо традиційні страви грузинської кухні. Ніякого спорядження не треба – несемо тільки маленькі рюкзачки з перекусом, особистими речами та фотоапаратами.

Буде:

 • радіалка на озера Корульді (2 700 м.) і до льодовика Шхари (2 800 м.);
 • захід над Ушгулі (2 900 м.);
 • сотні сванських веж;
 • види на Великий Кавказ, його неприступні 4- і 5-тисячники: Шхара, Джангі, Ушба, Тетнульд.

Але головне – багато гір, хачапурі, вина і справжньої грузинської гостинності. Хочете побачити Високі Гори легко і приємно? Приєднуйтесь – цей похід саме для Вас!

Маршрут

Маршрут: Батумі – Местія – Радіалка на оглядову: підніжжя Ушби і озера Корульді (2 700 м) – Мажвдиері (1700 м) – Адіші – перевал Чхутніері (2740 м) – Халде – Іпралі – Ушгулі – захід на 2 900 м – льодовик Шхари (2800 м) або сванський хребет (2 960 м) – Батумі.

Початок: Батумі, до 10:00.

Закінчення: Батумі.

Програма

День 1. Местія

Їдемо в «столицю» гірської Сванетії, де народився і жив знаменитий альпініст Михайло Хергіані. Зупинимося біля Інгурського водосховища – тут за звичаєм обідають всі місцеві водії. Візьмемо з них приклад, адже в кафе подають відмінні хачапурі!

Местія приємне маленьке гірське містечко, мешканці дружно перемовляються, вулицю перебігають корови, свині, алабаї. Центр суцільно мощений, навіть стіни будинків кам'яні. Над садибами заможних сванів височіють вежі, які власне і зробили місцевість знаменитою. Раніше було так: чим сім'я багатше і поважніше, тим більше веж у неї на подвір'ї. Залишимо речі в гестхаусі, обстежуємо центр, зайдемо в кафе «Кішки» на хінкалі. Якщо встигнемо, відвідаємо будинок-музей Хергіані та музей побуту. Увечері ж побачимо чудове видовище: ілюмінацію сванських веж Местії.

День 2. Радіалка на озера Корульді – підніжжя Ушби

Вранці виходимо на складний підйом до оглядового майданчика над Местією. Звідси шикарно видно легендарну горе-гору Ушбу, гори Верхньої Сванетії та Головний Кавказький хребет. Але ми ж хочемо побачити ще більше, тому перепочинемо і продовжимо підйом. Наша головна мета - високогірні льодовикові озера Корульді, з чиїх берегів відкривається приголомшлива панорама суворого Великого Кавказу... Відчувається висота, адже ми на 2 700 м!

Якщо буде бажання, погода і час, а інструктор побачить, що всі туристи впораються, можна піти іще вище – до вершини Корульді (3300м), з якої вид на Ушбу і її льодовик буквально звалюює з ніг… До вечора спустимося в гестхаус відпочивати.

Оглядовий майданчик та озера: трек – 16 км., набір і скидання висоти – 1 200 м. Вершина: трек – 18 км., набір і скидання висоти 1 800 м. висоти.

День 3. «Долина сванських веж»

Виходимо з Местії та потрапляємо в красивий тінистий ліс, де уздовж стежки цвіте жовтий рододендрон і повітря просочене його солодкуватим ароматом. Пройдемо кілька мальовничих лугів, де граються майже дикі коні, а далі виходимо на мальовничий перевал над річковою долиною. Пообідаємо з видом на вершину Тетнульд (4 858 м), яка виділяється дивною правильною пірамідальною формою. А під нами, в долині, притулилися села з десятками сванських веж! Спускаємося з перевалу і йдемо в селище Жабеші, по шляху спостерігаючи за побутом місцевих жителів. Ночуємо в гестхаусі.

Набір висоти 300 м. Кілометраж 13 км.

День 4. Адіші

Стежка веде все вище, і жовтий рододендрон поступається місцем білому. З нашої стежки дуже гарно проглядається Ушба, у якій з цього ракурсу чітко видно вушка. Спуск буде нескладним, тому вдосталь помилуємося видами Кавказьких гір. Зупинимося на обід біля струмка посеред запашного високогірного різнотрав'я, а через декілька годин вже поселимося в гестхаус в селі Адіші. Якщо залишаться сили, можна сходити в радіалку до льодовика Лардаад, який сповзає з Тетнульді.

Набір висоти 650 м., спуск 300 м., кілометраж 18 км.

День 5. Перевал Чхутніері – Халде – Лалкхорі

Сьогодні нас чекає насичений і складний трекінг. Встаємо дуже рано і біжимо до броду через льодовикову річку Адішісчалі, адже чим сильніше сонце нагріває льодовик, тим глибше вода. Переходимо Адішісчалі вбрід і піднімаємося на Чхутніері (2 740 м). Буквально з кожної точки стежки прекрасно видно льодовик Лардаад, а флора навколо абсолютно недзвичайна: дерева сусідять з густими заростями рододендрона і папоротей.

На перевалі зробимо тривалу зупинку – дуже вже красиво навколо! Складно надивитися, на фотографуватися і нагулятися по хребту.

Спускаємося в долину, де річка вимила глибокий каньйон. Її притоки формують в окрузі гарні водоспади, до яких ми обов'язково прогуляємося і навіть викупаємося. Дорога приводить в село-привид Халде, яке свани покинули кілька десятиліть тому під час останньої війни за незалежність. Далі рухаємося в бік Лалкхорі (його хутір – відоме Іпралі), де зупинимося на нічліг.

Набір висоти 750 м, спуск 1 000 м, кілометраж 14 км.

День 6. Ушгулі

По мальовничій гірській стежці неквапливо йдемо в найбільшу, популярну та автентичну громаду у Верхній Сванетії. Минаємо галявини, сади, струмочки, відпочиваємо в лісовій тіні.

Якщо все буде в порядку, пообідаємо вже в ушгульскіх «Кішках», де подають кращі в Грузії кубдарі. Побродимо по Ушгулі, відвідаємо стару церкву і кілька веж, поспілкуємося з треккер, які приїжджають сюди з усього світу. Увечері сходимо на "локальну" вершинку заввишки 2 900 метрів, де зустрінемо захід над Ушгулі, вежами та Кавказом.

Набір висоти 500 м, кілометраж 12 км.

День 7. Льодовик Шхари або сванський хребет

Залежно від погоди та стану / бажання туристів, вибираємо один з варіантів.

Радіалка до льодовика Шхари.

Ми залишаємо свої мізерні рюкзачки в гестхауса і вирушаємо в радіалку на висоту 2 800 м, До льодовика найвищої вершини Грузії – Шхари (5 183 м). Її назва, до речі, означає «смугаста», і швидше за все з'явилося через складний рельєф. Ця гора – частина знаменитої стіни Безенгі, до якої відносяться одні з найкрасивіших Кавказьких вершин. Підійдемо впритул до льодовика, побачимо ледопад, а найсміливіші зможуть навіть помацати тисячолітні льоди. Після обіду повертаємося в наш гестхаус, відпочиваємо і святкуємо завершення трекінгової частини подорожі.

Пройдемо 18 км, набір і скидання висоти 700м.

Сванський хребет.

Виходимо на стежку, яка піднімається на найвищу точку нашої трекінгу – 2 900 метрів. По дорозі пройдемо біля замку «Верхній Чажашскій», де, якщо вірити переказам, знаходилася літня резиденція цариці Тамари. На жаль, з всієї споруди вціліло всього три вежі, та й то не повністю, а ландшафт місцевості змушує засумніватися в правдивості легенд (три вежі стоять в ряд на вузькому відрогу хребта. І незрозуміло, де повинен був поміститися власне замок...). Але вид на громаду Ушгулі звідси вище всяких похвал. Піднімаємося на хребет, головний козир якого - приголомшливий, феноменальний панорамний краєвид на Безенгійську стіну з епічними п'ятитисячниками Кавказу. Вся Сванетія як на долоні, ми втомлені, але щасливі, нікого навколо – ми вже не на головному маршруті. Ловимо миті краси, обідаємо і спускаємося в село Чвелпі. Увечері відпочиваємо, радіємо життю, спілкуємося зі Сван і ділимося враженнями.

Кілометраж 20 км, набір і скидання висоти 450 м, набір і скидання висоти 1 650 м.

День 8. Море!

Сідаємо в трансфер і кілька годин їдемо в Батумі. Через вікно спостерігаємо за зміною рослинності та пейзажу в міру наближення до узбережжя. Батумі – яскрава, весела і колоритна столиця Аждара, де можна знайти буквально все для чудового відпочинку після трекінгу. Прогуляємося по цікавій набережній, поплаваем в бурхливих водах Чорного моря і полежимо на гладких гарячих каменях узбережжя – корисно для спини. Батумі – глибоководний порт, другий за глибиною моря після сухумського. Поїмо фірмових хачапурі по-аджарський, можна буде сходити на дегустацію вина, покататися на колесі огляду та ще багато-багато чого, вистачило б часу!

На жаль, наш трекінг добіг кінця. Ми летимо, закохані в снігові шапки Кавказу, тепле море і сванський колорит. Але назавжди з нами залишаться нові друзі, яскраві враження і емоції від цієї чудової країни.

Проживання

Під час трекінгу проживання в гестхаусах. Від гестхаусів в Сванетії не потрібно чекати особливого "лакшері", хоча вони цілком комфортні. Ми будемо ночувати в автентичних будинках сванов, і у цього народу свої уявлення про те, що необхідно для життя. Душ буде в кожному будинку, але не завжди гарячий. Вай-фай є, але не завжди з інтернетом. Однак в цьому буде своя родзинка, адже корисно іноді зануритися в нову культуру!

Харчування

3-разове харчування на маршруті включено у вартість. У гестах нам будуть готувати сніданки і вечері з традиційних грузинських страв. А грузинська кухня відома своїми яскравими смаками. На обід нам видаватимуть перекус (теж традиційний). Наприклад, це може бути хачапурі, свіжі помідори і огірки, цукерки, чурчхелла, випічка.

Вегетаріанцям не треба хвилюватися. Хоча грузини люблять м'ясо, але ще частіше готують квасолю, баклажани, салати, сир, яйця, крупи, сочевицю, буває риба та випічка. Щодня їдять кисломолочні продукти, свіжі овочі та фрукти. Так що Ваш раціон буде цілком збалансованим.

Ціни

Ціна туру: 700 usdДеталi

Умови оплати та повернення:

 • передоплата – 100 usd.

В ціну входить вважайте все:

 • триразове харчування на маршруті;
 • послуги тімлідера клубу;
 • консультації координатора походу;
 • проживання в гестхаусах;
 • вхід на Інгурське водосховище
 • вхід в дім-музей Хергіані;
 • брід річки Адішічала на конях;
 • реєстрація групи в МНС Грузії;
 • організація логістики по маршруту;
 • всі переїзди за програмою: Кутаїсі – Местія; Ушгулі (Чвелпі) – Батумі;
 • турнікет для ЗСУ;
 • дисконтна карта зі знижками на походи і снарягу;
 • фірмові пам’ятні подарунки про подорож;
 • групова медична аптечка.

У вартість не входить:

 • авіаквиток в Грузію;
 • харчування в кафе і особисті сувеніри (за бажанням);
 • чайові (за бажанням).

Додаткові витрати:

 • Сувеніри – 30$;
 • Харчування у містах – 45$.
Замовити!

Трансфер

Місце збору групи – Батумі, там тімлідер зустріне всіх учасників походу. Якщо ви прилітаєте до іншого міста, то добираєтеся самостійно. Дістатися з інших міст Грузії до Батумі не проблема. Переїзд із Тбілісі займає 7 годин, маршрутки їздять кожні 45хв-1 годину. Транспорт розвинуто дуже добре: автобуси комфортабельні, швидкі, роблять зупинки на перекуси та відпочинок. Координатор проконсультує Вас, як дістатися від аеропорту до автовокзалу, до того ж місцеві володіють російською мовою і з радістю допоможуть Вам на місці.

Необхідні документи

Для громадян України віза до Грузії не потрібна! В'їзд по закордонному паспорту. У паспорті не повинно бути відміток про відвідування Абхазії і Південної Осетії. Не забудьте оформити туристичне страхування перед подорожжю.

Необхідні речі

Маршрут проходить в межах висот 1000-3000 м, тому протягом буквально одного дня можна потрапити в різні кліматичні зони і навіть пори року. Вибирайте багатофункціональні, технологічні, легкі, що не мнуться речі з сучасних матеріалів.

Одяг і взуття:

 • Черевики шкіряні обгумовані або мембранні. Можливий варіант йти в кросівках, але треба врахувати, що в них не дуже комфортно під час дощу або по болоту.
 • Сандалії / сланці С легке перевзування.
 • Штани – міцні: вітрозахисні, швидкосохнучі і легкі, найкраще “трансформери”.
 • Футболка (2-3 шт, синтетичні). Якщо Ви схильні до обгорання, візьміть легку сорочку / кофту на довгий рукав.
 • Термобілизна.
 • Флісова кофта (polartec).
 • Куртка (бажано мембранна) і / або дощовик.
 • Шкарпетки (+/- 6 пар).
 • Шапка або баф.
 • Головний убір від сонця.

Спорядження:

 • Рюкзак (30-40 літрів).
 • Сідушка.
 • Трекінгові палиці за бажанням (розвантажують суглоби і рятують на складному ландшафті). Рекомендуємо для ВСІХ з проблемними колінами.
 • Налобний ліхтарик з хорошим акумулятором.
 • Сонцезахисні окуляри з захистом від ультрафіолету.
 • Крем від сонця.
 • Особиста аптечка.
 • Пляшка для води.
 • Кружка (для вина).
 • Гігієнічний набір.
 • Фотоапарат.
 • Телефон, зарядні пристрої, павербанк.
 • Документи + копії з собою і в онлайн-доступі.

Про організатора туру

Pohod v Gory
Україна
9,5
із 10
оцінка організатора
3 відгука

Клуб активного відпочинку «Pohod v gory» (раніше "Карпатські мандрівники") - це об'єднання гідів і організаторів активного відпочинку, альпіністів і просто любителів гір. Наша команда - це люди, які не уявляють собі життя без подорожей і пригод. Головна мета клубу - планування, організація і проведення походів в різних точках нашої планети. Ми не є туроператором в звичному розумінні і не затиснуті в рамки стандартних турів, які пропонуються місцевими організаторами в різних країнах.

Хочеш в авторський тур? Замовляй путівку!
Прямі замовлення турів без націнок!

Відгуки Авторський тур Треккінг в Грузії без рюкзаків та наметів | Сванетія Hut-to-hut

Разом з цим туром шукають

Інші тури організатора

Сторінка сформована 15:26:31