Опис Авторський тур Грузія на травневі - Лайт-похід по Сванетії
Про тур
Пропонуємо вам лайт-версію трекінгу в Сванетії, спеціально розроблену для травневих свят. Грузія на травневі особливо красива і вражає контрастами: сніг вкриває вершини Кавказу, а біля моря цвітуть сади. Можна навіть відкрити купальний сезон Нас чекає Сванетія - унікальний високогірний регіон на північному заході країни. Ніякі путівники і фотографії не зможуть передати приголомшливу красу тутешніх місць. Чисте гірське повітря, мальовничі панорами засніжених п'ятитисячників, непідробна привітність сванів і їх унікальна культура, хвилююче душу грузинське багатоголосся, відмінні страви і вина просто змусять вас закохається в цю країну. Сванетія в травні - відкрийте серце горах!
Приєднуйтесь до походу на травневі або відвідайте Грузію влітку в нашому трекінг по гірській Сванетії - вам точно сподобається, ми гарантуємо!
Маршрут
Маршрут: Кутаїсі - Местія - Оглядовий на Ушбу - Жабеші - Ушгулі - льодовик Шхари (2865м) - Халдей - водоспади Сванетії - Радіалка на перевал Чхутніері (2650м) - Лалкхорі - Батумі.
Програма
День 1. Переїзд до Сванетії
Інструктор зустрічає учасників в одному з хостелів в центрі Кутаїсі (ми заздалегідь повідомимо, в якому саме). Завантажуємо речі в автобус і їдемо через Зугдіді в Верхню Сванетію (Земо-Сванеті). Наша мета сьогодні - оточене горами містечко Местія, сучасна адміністративна і туристична столиця регіону. У ній і почнеться наш лайт-похід на травневі. По дорозі побачимо найбільшу на Кавказі гідроелектростанцію - Інгурське водосховище.
День 2. Радіалка на оглядовий. Ушба
Знайомимося з культурою і побутом сванов. Відвідаємо музей історії та етнографії, Храм Преображення IX століття і безліч інших визначних пам'яток Местії. Після обіду вирушимо в радіалку в напрямку озер Корульді. Піднімемося до оглядового майданчика над місцем, звідки відкривається мальовнича панорама на легендарну двоголову скелю Ушбу (4700м та 4650 м), Тетнульд, Лайлу (4008м) та інші вершини Кавказу. Якщо пощастить, ввечері послухаємо приголомшливий багатоголосний спів в кафе, в якому часто співають місцеві жителі.
Кілометраж: 9 км; піднімемося на 900 м.
День 3. Жабеші
Сьогодні нас чекає досить тривалий, але цікавий перехід. Побачимо багатовікові сванські вежі, оточені чудовими гірськими пейзажами. Гордий народ будував їх для захисту від ворогів і явно не дарма - ніхто і ніколи не зміг підкорити сванів. Ви обов'язково поповните свою колекцію фотографій. Заночуємо на висоті 1700 метрів над рівнем моря, неподалік від цілющого мінерального джерела.
Пройдемо: 13 км; набір висоти: 300 м.
День 4. Ушгулі - льодовик Шхари
Сідаємо на транспорт, який відвезе нас в саме серце Сванетії - село Ушгулі з десятками веж і древньою дзвіницею. Розіб'ємо табір і без нічого вирушимо до підніжжя Шхари, до її льодовику. На висоті 2850 метрів над рівнем моря, біля самого передодня стіни Безенгі Ви побачите Кавказ в абсолютно новому світлі, блиску і пишності снігів і скель... Увечері за традицією підемо в Koshki, де посидимо на троні сванських вождів і спробуємо божественні кубдарі (на нашу думку - кращі в Грузії!)
Кілометраж: 18 км.; підйом і спуск 500 м; ночівля - 2000 м.н.р.м.
День 5. Халдей і водоспади
Виходимо на Ushguli trail. Його буквально в 2017 році промаркували волонтери (до речі, наша група з ними зустрічалася якраз під час процесу маркування і злегка допомогла). До цього ж стежка була відома тільки місцевим і нечисленним інструкторам. Якщо сніговий покрив буде занадто глибокий або нестабільний, підемо по дорозі. Від Ушгулі через ІПРА переходимо в Халдей - напівзруйноване село, яке Сван покинули під час боротьби за незалежність. Епічність картини довершує крутий каньйон, над яким варто село. У кількох «центральних» будиночках влаштовані гестхауса, які немов підкреслюють загальне запустіння.
Далі трек веде уздовж вируючої льодовикової ріки. Навіть в середині липня вона місцями вкрита крижаною бронею, а на травневі ми вгадаємо міць її потоку по крутих схилах гігантського каньйону, промитого паводками. З кавказьких схилів в нього впадає безліч річечок, створюючи химерні крижані печери і цілі каскади водоспадів... Влітку тут нестерпно жарко, однак нам пощастило - ми станемо табором прямо посеред цієї пишноти.
Кілометраж: 15 км; набір висоти: 450 м; ночівля на висоті 1800 м.
День 6. Радіалка на Чхутніері
Залишивши речі, піднімаємося на перевал Чхутніері. Буде складно, але воно того варте. Адже з вершини відкривається вид на льодовик гори Тетнульд - Лаардад!
Міць Тетнульд приголомшує, особливо коли стоїш від неї так близько. Грандіозний хребет і правильна піраміда вершини, величезна долина, в якій туляться кілька богом забутих сіл (з вежами, звичайно), снігові піки Кавказу, гостровуха Ушба і Великий Кавказ далеко... Представили? Ось заради чого ми йдемо в гори. Насолодившись картиною, спускаємося в табір (або з'їжджає, якщо захопили каремати).
Кілометраж: 7 км. 500 м; набір висоти 600 м.
День 7. Лалкхорі - Батумі
Знайомою дорогою йдемо в село Лалкхорі (поруч з відомим ІПРА). Звідси трансфер везе нас в місці, а далі - до моря. Контраст вразить Вас, адже Батумі вже зеленіє і розпускаються квіти, причому не перші. Ми в серці багатющого регіону Грузії - Аджарії. А це означає: море, магнолії, вино і хачапурі по-аджарський! Інструктор навчить Вас правильно їх їсти, покаже, де найсмачніші, а бажаючі зможуть скататися в ботсад і на дегустацію крафтових вин в місцевий льох. Вечір пройде весело. Та й не може бути інакше в цьому космополітичному і волелюбному порту, де вино дозріває в квеврі прямо на вулицях, адже зимова температура не опускається нижче +8.
Швидкий перехід: 6км.
День 8. Прощання
Грузія на травневі прекрасна, однак прийшов час розлітатися по домівках. Прощаємося з новими друзями, відвозимо із собою позитивні емоції і класні фото. Багато з нас сюди ще повернуться - за черговою порцією спокою, Кавказу і вина.
Додаткова інформація
Є ряд важливих переваг, які пропонуємо тільки ми:
- Покращена розкладка: ТРИ рази в день - гарячі страви (перше, друге, каша), індивідуальне меню для м'ясоїдів, вегетаріанців, діабетиків.
- Полегшені рюкзаки: продукти на 1,5 кг легше звичайного похідного харчування.
- Заощаджуємо час: приготування на інтегрованих газових пальниках зберігає до 1,5 годин на добу - їх ми використовуємо на трекінг...
- ... і не поспішаємо переходах.
- Невеликі маневрені групи і зручні трансфери. Є прокат на місці.
- Оптимальні маршрути, перевірені часом і сотнями щасливих клієнтів.
- Інструктори, які знають все стежки, скоротити, ночівлі, джерела, кафе, пекарні уздовж і поперек, тому точно проведуть Вас так, як треба.
- Знижки: 10% за звіт про похід. Накопичувальна картка клубу, знижки на спорядження в топових магазинах України і Росії + фірмовий корисний подарунок і сертифікат кожному учаснику.
Сванетія в травні: особливості.
- Зима в цьому регіоні Кавказу дуже сніжна, це обумовлено специфікою кавказького клімату і близькістю Інгурського водосховища. На травневі в тут ще досить багато снігу. Потрібно бути готовим до мокрого, злежалому снігу і мінливої погоди. Але головне - взяти всі необхідні речі і гарний настрій.
- Пам'ятайте, що інструктор завжди може змінити програму і нитка маршруту в зв'язку з погодою або фізичним станом учасників.
Проживання
Проживання на маршруті - намети.
Харчування
Триразове харчування на маршруті.
Ціни
Ціна - 220 $.
У вартість туру входить:
- триразове харчування на маршруті;
- послуги інструктора;
- використання котлів і газове обладнання;
- реєстрація групи в МНС;
- допомога в підготовці до подорожі;
- аптечка.
У вартість НЕ входить:
- страховка;
- трансфери по програмі.
Оплатити вартість трекінгу ви зможете інструктору при зустрічі. Ми не вимагаємо передоплати, ваш авіаквиток є для нас підтвердженням участі в програмі. Оплата вартості туру - в доларах США.
Додаткові витрати: 85 $ + авіаквиток.
Важливо! Перед походом обов'язково потрібно оформити туристичну страховку і скинути її копію або фото Вашого менеджера.
Разом, вся подорож обійдеться приблизно в 485 $ (оплата туру + авіаквиток + дод. витрати).
Трансфер
Інструктор зустріне всіх учасників в Кутаїсі, "місті травня і троянд". Якщо ви прилітаєте в інше місто, добираєтеся самостійно. З Тбілісі або Батумі є регулярне автобусне сполучення з Кутаїсі. Коли група сформується, ми повідомимо вам місце зустрічі і контакти інструктора - ви легко знайдете його. При бажанні до групи можна приєднатися і в Местії.
Як дістатися до Грузії.
Єдиним зручним способом залишається літак. У країні є три головних міжнародних аеропорти:
- Тбілісі - зручніше і дешевше всього летіти з Росії (Москва - Аерофлот) і України (Київ - МАУ);
- Кутаїсі - сюди літає Бєлавіа, і можна швидко долетіти з Мінська;
- Батумі - в це місто зручно летіти з Києва.
Необхідні речі
У травні в Сванетії ще багато снігу, ночами часто бувають заморозки, а вдень на сонечку комфортно в одній футболці. Потрібно дуже серйозно поставитися до підбору одягу і спорядження. Не забудьте взяти з собою бахіли і мембранні штани, а також хороші окуляри від сонця.
Важливо: зберіть все з цього списку. Якщо є сумніви з приводу свого спорядження - зв'яжіться з цього приводу з менеджером. Обов'язково оформите туристичну страховку і відправте її скан або фото менеджеру до походу.
Спорядження в Грузію на травневі.
- Черевики - обов'язково з мембраною і хорошою підошвою. Оскільки днем температура буде вище нуля, сніг буде танути і черевики без мембрани швидко промокнути;
- Легке взуття для табору - як би ми не старалися, ходові черевики до кінця дня будуть ставати вологими. Увечері, в таборі їх потрібно зняти і дати ногам відпочити в легких сухих кросівках чи іншого взуття;
- Бахіли - обов'язкові, захищають черевики від попадання снігу всередину;
- Мембранні штани - захист від вітру, снігу, дощу;
- Мембранна куртка;
- Звичайні треккінгові штани;
- Флісові штани - для сну або табору;
- Термобілизна;
- Шкарпетки - майте з собою 2 пари теплих шкарпеток, 3 пари звичайних трекінгових та 1 пару шкарпеток для сну;
- Фліс;
- Шапка, рукавички, баф;
- Окуляри від сонця і сонцезахисний крем;
- Спальний мішок - бажано з температурою комфорту -5 градусів;
- Рюкзак - 60-70 літрів;
- Трекінгові палиці - розвантажують коліна, допомагають переміщатися по снігу і додають стійкості на складному рельєфі;
- Намет;
- Туристичний килимок;
- Термос - на 1 літр;
- Тарілку, ложку, кружку, ніж;
- Гігієнічний набір (мило, зубна паста та щітка, туалетний папір);
- Особиста аптечка;
- Гроші, документи;
- Налобний ліхтарик.
Необхідні документи
Для українців, росіян і білорусів діє безвізовий режим. Для відвідування країни потрібен тільки діючий закордонний паспорт.
Заявка
на прямий зв'язок з організатором туруПро організатора туру
