Авторський тур Трекінг у Бутані | Little Snowmen trek

Очікуємо графік і ціни
9,5
із 10
оцінка організатора
3 відгука

Бутан \ Паро

Маршрут:
Бутан, Паро, Катманду – Паро – монастир Гніздо Тигра – Little Snowmen trek – Пунакха – 108 чортенів Дочу-Ла-Пасс – Тхімпху – гігантський Будда Дорденма – екскурсії в столиці Бутану – Паро – Катманду
Кількість місць:
12
Виїзд з:

Опис Авторський тур Трекінг у Бутані | Little Snowmen trek

Про тур

Вирушаємо у Священний Бутан – останнє Закрите Королівство на планеті. Тут за наказом короля всі будинки будуються в національному стилі, люди живуть за законами предків, а кількість туристів строго обмежується, щоб виключити вплив зовнішнього світу.

Неймовірні Гімалаї Бутану визнані найкрасивішими. Ми ризикнемо пройти найбільш мальовничий і складний трек в Гімалаях – Стежку Снігової Людини! Сказати, що буде круто – нічого не сказати. Нас чекають панорамні високогір"я, треккінг на висоті понад 5000 метрів, льодовики, перевали, гірські монастирі і ступи, унікальні села різних племен, пастухи-кочівники, фантастичні заходи сонця і світанки над семитисячниками...

0% цивілізації, повний відрив від звичної реальності, екскурсії найцікавішими містами Бутану, стародавні замки королів, гігантські статуї Будди і не тільки – ось що ми побачимо в цій неймовірній подорожі. Ви готові?

Всі фото – з наших турів. Ви дійсно це побачите!

Маршрут

Катманду – Паро – монастир Гніздо Тигра – Little Snowmen trek – Пунакха – 108 чортенів Дочу-Ла-Пасс – Тхімпху – гігантський Будда Дорденма – екскурсії в столиці Бутану – Паро – Катманду

Програма

День 1. Збір групи в Катманду

Учасники прилітають в аеропорт Трибхуван, оформляють візу (15-20 хвилин), а далі їх зустрічає представник нашого клубу. Їдемо в туристичний район Тамель, де в перевіреному готелі Вас чекає інструктор. Після збору групи за бажанням можна сходити за спорядженням або на невелику екскурсію по столиці Непалу: в Сваямбунатх (той самий Храм Мавп), ступу Боднатх і Пашупатинатх, оглянути площу Дурбар. Увечері повечеряємо і познайомимося ближче, а гід відповість на всі Ваші питання про майбутню подорож.

Летимо в єдиний в Країні Щастя аеропорт Паро. Він лежить на висоті 2400м в місці, де проходив древній шлях з Бутану в Тибет. Прогуляємося спокійними тихими вуличками, що зберегли традиційну тибетську архітектуру. Поселяємося в готель і підемо в храм Кійчу Лхакханг, побудований в VIII столітті тибетським королем Сонгценом Гампо. А ще тут знімали відомий фільм «Маленький Будда». Красиве не лише саме місто. Долина Паро визнана однією з найбільш мальовничих в світі.

Піднімемося на Taktsang gompa (Гніздо Тигра) – найбільш шановане і священне місце в Бутані. Воно настільки важливе, що коли в 1998 році храм згорів, король в той же день пішов до нього пішки зі столиці. За переказами, Гніздо Тигра побудували на скелі, де медитував Великий Учитель Падма-Самбхава, або Гуру Рінпоче. Він прилетів сюди на крилатій тигриці, в яку перетворилася його дружина. Пізніше Гніздо відвідав Міларепа.

Храм стоїть на стрімкій скелі висотою 900 метрів над долиною Паро. Крутою стежкою піднімаємося на 3200м н. р. м. і оглянемо прекрасні будівлі Такцанга. У кращих буддійських традиціях він гармонійно вписаний в ландшафт, а феноменальна панорама Гімалаїв підкреслює його красу. Заглянемо в священну печеру Рінпоче, погуляємо по запаморочливих містках над урвищем... дивно, але тут небагато людей, майже всі місцеві. Дається взнаки обмеження кількості туристів – в рік в Бутан допускається лише певна їх кількість. Тому і культура, і природа збережені в воістину первозданному вигляді. Такого Ви не знайдете більше ніде в світі!

Стежка Снігової Людини

Після обіду їдемо в Друкіел Дзонг. Побачимо руїни старого замку (тиб. дзонга) і поїдемо до військового табору в Гунітсаві, де вирішуємо всі формальності і проїжджаємо в прикордонну зону з Тибетом.

Перший нічний кемпінг в маленькому селі Шана на 2890 м над рівнем моря.

Весь день йдемо по дуже мальовничому вологому лісі вгору за течією річки Паро. Ліси Бутану внесені в список 10-ти найбагатших по біорізноманіттю на планеті і особливо охороняються. Час від часу перетинаємо притоки головної річки через мальовничі містки.

Поступово наближаємося до кордону Високих Гір. Якщо небо буде чистим, вперше побачимо красуню-Джомолхарі.

  • Трекінг: 16 км.
  • Час в дорозі: 7-8 годин.
  • Набір висоти: ↑ 770 м.
  • Висота табору: 3 610 м.

Ранок зустріне нас видом на Джомолхарі, який відкривається прямо з галявини, де ми ночували. Продовжуємо трекінг по долині Паро Чху. Йдемо альпійським високогір"ям і низькорослими лісами з ялівцю і модрини – мало рослин можуть вижити в таких суворих умовах. Проходимо армійський КПП, села Сое, Такетанг і Дангочанг. Стада яків стають невід'ємною частиною ландшафту. Заночуємо в базовому таборі Джомолхарі, де проведемо в сумі 2 ночі. Намети поставимо біля підніжжя руїн замку, який дуже нагадує сванські вежі.

  • Трекінг: 10 км.
  • Час в дорозі: 5-6 годин.
  • Набір висоти: ↑ 480 м.
  • Висота табору 4 080 м.

Підемо в акліматизаційний трек до озер Цхофу на висоті 4450 метрів. Звідтіля добре видно вершини Джомолхарі I, Джомолхарі II і Джічу Драк’є. Якщо залишаться сили, можна піднятися на перевал Бонте-ла (4850 м). До вечора повертаємося в наш табір, а дорогою пошукаємо блакитних баранів, які мешкають в цьому регіоні.

  • Трекінг: 13 км.
  • Набір висоти і спуск: ↑ ↓ 450 м.
  • Висота табору 4 080 м.

Нас чекає один з найскладніших днів трекінгу в Бутані. Піднімаємося на перевал Nyilila (4870 м), насолоджуючись краєвидами, які відкриваються зі стежки. Навколо гордо здіймаються семитисячники Джомолхарі, Джічу Дрейк і Черімганг. Зробивши красиві фотографії на перевалі, починаємо спуск в долину Лінгжі. По дорозі досліджуємо колоритний кочовий табір пастухів яків. Якщо дозволить погода, долина Лінгжі постане перед нами у всій красі. Побачимо буддійський монастир Лінгжі-дзонг і гору Церімганг, з якої спускається кілька льодовиків. Наш кемпінг знаходиться в цій загадковій долині прямо перед монастирем.

  • Трекінг: 13 км.
  • Час в дорозі: 6-7 годин.
  • Набір висоти і спуск: ↑ ↓ ~ 860 м.
  • Висота табору: 4 010 м.

Прокидаємося удосвіта, снідаємо і виходимо на стежку. Пройдемо два села, будиночки в яких компактно згруповані разом, а не розкидані по схилах, як заведено в Бутані. Всі вони відрізняються дуже особливою тибетською архітектурою. Далі нас чекає довгий підйом на перевал Гобу Ла (4410м). Йдемо через луги і пасовища, де пасуться стада яків, а якщо пощастить, побачимо блакитних овець. Насолодившись видами з перевалу, спускаємося в долину Шакшепас (3980м), де станемо табором. Ця ночівля буде холодною, адже сонце швидко ховається за високі гори, які оточують долину.

  • Трекінг: 20 км.
  • Час в дорозі: 8-9 годин.
  • Набір висоти: ↑ 950 м.
  • Спуск: ↓ 1 100 м.
  • Висота табору: 3 980 м.

Піднімаємося на перевал Jhari La (4750 м). Звідси видно засніжену Гангченту (6 840 м), більш відому як Гора Великого Тигра, Церім Канг з чудовими льодовиками, і вершини знайомої Джомолхарі (на жаль, минулий раз на Джарі-Ла нас застав сніг, як видно із фото, але все одно було круто! Спускаємося через старі рододендронові ліси і виходимо на широку полонину. Тут влітку можна зустріти такін – тварин, які є національним символом Бутану. Станемо табором на іншій стороні долини серед суворих гімалайських скель.

  • Трекінг: 14 км.
  • Час в дорозі: 5-6 годин.
  • Набір висоти: ↑ ↓ ~ 800 м.
  • Висота табору: 4 160 м.

Починаємо сходження на Сінче-Ла (Sinche La, 5005 м), останній і найвищий перевал на нашому треку в Бутані. Навколо розкидані гігантські валуни, залишені льодовиком. Звідси відкривається вид на всю долину, гострі хребти священних Гімалаїв і льодовики. Побачимо класичний приклад латеральних морен, які витесали скелі по боках долини. Спускаємося в табір з видом на вершину Гангченти.

  • Трекінг: 13 км.
  • Час в дорозі: 6-7 годин.
  • Набір висоти: ↑ ↓ ~ 870 м.
  • Висота табору: 4 140 м.

Спускаємося уздовж русла звивистої річки. З нашої долини видна Гангчента і гора Масаганг. Нарешті стежка заводить нас в ліс, настільки приємний після скель і льодовиків останніх днів. Приходимо в село Лайя, досліджуємо його, занурюємося в побут бутанців. Жінки Лая носять оригінальні конічні бамбукові шапки, прикрашені бірюзовими і срібними прикрасами. Наш табір буде прямо в селі поруч зі школою.

  • Трекінг: 10 км.
  • Час в дорозі: 4-5 годин.
  • Набір висоти: ↓ 350 м.
  • Висота табору: 3 840 м.

Приготуйтеся до довгого і мальовничого треку. Йдемо уздовж бурхливої річки Мо Чху, минаючи пороги і водоспади. Подолаємо багато підйомів і спусків, далі стежка пірнає під покров стародавнього лісу і виводить нас на дорогу до Gasa Tshachu, знаменитого термальними джерелами. Увечері розслабимося в гарячій воді після складного треккінгу!

  • Трекінг: 24 км.
  • Час в дорозі: 8-9 годин.
  • Набір висоти: ↑ 980 м.
  • Спуск: ↓ 1070 м.

На жаль, прийшов час прощатися з Гімалаями. Пакуємо речі в рюкзаки і їдемо в Вангді-Пходранг. Поселяємося в готель, а залишок дня присвятимо прогулянці містом, огляду замку і пам"яток. Увечері посидимо в кафе – відсвяткуємо завершення Сноумена.

Їдемо в Пунакху на екскурсію в Пунакха Дзонг – одному з найкрасивіших замків Бутану.

Підемо в Chimmy lhakhang, присвячений знаменитій божественній мадам легкої поведінки, яка поширювала буддизм досить своєрідним способом (про це вам розкажуть гіди на місці). Після екскурсій їдемо в Тхімпху через знаменитий перевал Дочу-ла (3 015 м), звідки в гарну погоду відкривається чудовий вид на Гімалаї. Побачимо 108 чортенів Дочу-ла і замок Druk Wangyel lhakhang, присвячений 4-му королю Бутану.

Рано вранці їдемо до гігантської золотої статуї Будди Дорденми з шикарним видом на долину Тхімпху – наш Будда самий високогірний в світі. Усередині Дорденми є храм, прикрашений маленькими позолоченими статуетками будд в неймовірній кількості: 125 тисяч!

Далі оглянемо Меморіал Чортен, навколо якого завжди повно вірян. Прогуляємося по центральній вулиці Норзін-лам, де вуличний рух регулюється виключно поліцією. Тхімпху – єдина столиця в світі без світлофорів. Прикупимо бутанських сувенірів, відвідаємо фабрику, де папір роблять древнім ручним способом. Підемо в центр живопису Тангха, де молоді художники опановують секретами живопису предків. Далі – замок Ташічо дзонг, що служить резиденцією короля і уряду. Увечері їдемо в Паро.

Відлітаємо в Катманду, де наш тур закінчиться. Якщо буде час, оглянемо долину і храми столиці Непалу або поїдемо в історичне містечко Патан, а ввечері сходимо в сувенірні крамнички і кафе.

Проживання

У Катманду ми будемо базуватися в готелі в туристичному районі Тамель. Тут є все необхідне, хороша кухня, відмінні чисті номери, інтернет.

В Бутані живемо в класних готелях, оформлених в традиційному стилі. На Сноумен-треку ночуємо в кемпінгах, які облаштовують для нас місцеві.

Харчування

У Катманду їмо в ресторанах і кафе. Один похід до ресторану ~ 20-30$ в залежності від апетиту.

В Бутані все харчування повністю включено у вартість. Будуть шведські столи та буфети з необмеженою кількістю смачної їжі. Алкоголь не включений у вартість і оплачується окремо на барі!

ВАЖЛИВО! Воду з крану або з джерел пити категорично не можна - потрібно купувати бутильовану воду і чай в лоджах.

Ціни

Ціни минулого сезону

Залежність ціни від кількості учасників:

  • 6 і більше осіб – 3 990$;
  • 5 осіб – 4 100$;
  • 4 людини – 4 200$ (мінімальний розмір групи).

Повна вартість туру з перельотом в Непал (від 550$) складе приблизно 4 600$ + сувеніри.

У вартість походу входить:

  • зустріч в аеропорту;
  • супровід гірського інструктора від нашого клубу;
  • туристичний збір в Бутані;
  • всі переїзди в Бутані;
  • вхідні квитки та екскурсії в Бутані;
  • харчування в Бутані (крім алкоголю);
  • проживання в лоджах і кемпінгах по всьому маршруту;
  • групова висотна аптечка;
  • підбір авіаквитків;
  • допомога в підготовці до поїздки;
  • дисконтна картка клубу зі знижками на походи і спорядження.

У вартість НЕ входить:

  • непальська віза, 50$;
  • харчування в Непалі, ~50$;
  • готель і таксі по Катманду (~80$);
  • екскурсія в долині Катманду, 30$ (за бажанням);
  • переліт в Паро і назад, 400$;
  • туристична страховка.

Додаткові витрати складуть ~600$. Ми рекомендуємо взяти з собою кишенькові гроші на сувеніри, ресторани або щоб купити спорядження при необхідності. Зверніть увагу, що алкоголь в Бутані НЕ подають на фуршетних столах – при бажанні Ви можете купити його на барі самостійно.

Трансфер

Початок і закінчення туру: в Катманду (туристи самостійно добираються).

Необхідні документи

Для в"їзду в Непал потрібна віза. Її можна отримати безпосередньо в аеропорту Трибхуван після прильоту в Катманду. Вартість – 50$.

Важливо! Перед походом обов"язково потрібно оформити туристичну страховку і скинути її копію або фото менеджеру.

Необхідні речі

У цьому турі ми будемо ходити по досить суворому високогір"ю (5000м!), а почнемо подорож в жаркому вологому Катманду. Одяг повинен бути легким і багатофункціональним, щоб не обтяжувати рюкзак (хоча намети та іншу снарягу носити не доведеться). Не беріть зайвих речей, особливо з огляду на те, що перебування в країні у нас практично all inclusive.

Особисті речі

  • Окуляри сонцезахисні;
  • Помада гігієнічна;
  • Індивідуальна аптечка;
  • Сонцезахисний крем;
  • Гігієнічний набір;
  • Рушник з мікрофібри;
  • Термос (1 л);
  • Фото і відео устаткування;
  • Зарядні пристрої, павербанк;
  • Документи і страховка (+ копії з собою і в онлайні).
  • Трекінгові черевики;
  • Сандалі для табору, екскурсій і переходів на малих висотах.
  • Рюкзак - невеликий, бажано якомога легше (40-50 літрів вистачить з головою);
  • Спальник на 0С, можна купити прямо в Катманду;
  • Трекінгові палиці – розвантажують коліна на спусках;
  • Налобний ліхтарик.
  • Пухівка або пухова жилетка;
  • Вітрівка або мембранна куртка;
  • Штани для треккінгу зі щільної тканини, вітрозахисні;
  • Легкі треккінгові штани. Ідеально якщо у них відстібаються штанини і вони перетворюються в шорти;
  • Шорти (якщо немає трансформерів);
  • Футболки-майки (2-3 штуки досить);
  • Фліска щільністю 200 або 300;
  • Термобілизна, верх і низ. Якщо Ви мерзнете, візьміть 2 комплекти різної товщини;
  • Шкарпетки - 2-3 пари тонких треккінгових і одні теплі для сну;
  • Шапка (можна купити в Катманду – відразу як сувенір);
  • Панама / кепка / баф від сонця;
  • Захисні рукавички, бажано з віндблоком;
  • Дощовик або пончо, хороші і надійні – в горах волого і дощитиме.

Про організатора туру

Pohod v Gory
Україна
9,5
із 10
оцінка організатора
3 відгука

Клуб активного відпочинку «Pohod v gory» (раніше "Карпатські мандрівники") - це об'єднання гідів і організаторів активного відпочинку, альпіністів і просто любителів гір. Наша команда - це люди, які не уявляють собі життя без подорожей і пригод. Головна мета клубу - планування, організація і проведення походів в різних точках нашої планети. Ми не є туроператором в звичному розумінні і не затиснуті в рамки стандартних турів, які пропонуються місцевими організаторами в різних країнах.

Хочеш в авторський тур? Замовляй путівку!
Прямі замовлення турів без націнок!

Відгуки Авторський тур Трекінг у Бутані | Little Snowmen trek

Разом з цим туром шукають

Інші тури організатора

Сторінка сформована 22:14:46