Опис Авторський тур Водоспади Мегрелії і озеро Тобаварчхілі. Похід в Грузії
Про тур
Гірська Мегрелія - дивовижний і маловідомий край, зовсім несхожий на інші регіони Грузії. Високо в горах заховано чарівне серце Егрісскіх гір - озеро Тобаварчхілі, або Срібне. Субтропічний клімат перетворює тутешні ліси в справжні джунглі - вкриті мохом дерева і каміння, зарості папоротей і ліан, що звисають з дерев... Підземні річки вимили в горах довгі, глибокі печери, з яких падають численні потужні водоспади. Саме тут, біля підніжжя південно-західного схилу Кавказу, в давнину існувало Колхидске царство, куди за легендою вирушили аргонавти в пошуках Золотого руна.
Цей похід - найрізноманітніший з усіх грузинських треків, де Ви побачите суворі скелясті піки Кавказу, заночуєте на високогір'ї з видом на Великий Кавказький хребет, побуваєте в печері Прометея, насолодіться красою каньйонів, водоспадів і двох чудових кришталевих озер - Тоба та Оходже. Якщо Ви шукаєте справжнє єднання з дикою природою, хочете тиші, спокою і повного відриву від цивілізації - подавайте заявку! Ви 100% знайдете це з нами в Мегрелії.
Маршрут
Нитка трекінгу в горах Мегрелії: Кутаїсі - перевал Натіпуру - перев. Цацкібулі (2 750 м) - озеро Оходже - о. Тобаварчхілі (2 650 м) - долина р. Магана - каштанові ліси Кірнахона - г. Квира (2 038 м) - Мартвільскій каньйон - водоспади Оніоре і Тоба (234 м) - відпочинок в автентичному кавказькому селі - каньйон Балда - печера Прометей - на море в Батумі!
Місце початку: Кутаїсі, до 09:00 ранку.
Місце закінчення: Батумі, після 17:00.
Програма
День 1. Переїзд до підніжжя Егрісскіх гір - перевал Натіпуру
Наш похід по Грузії складається з двох частин: перша - гірський трекінг власне до озера Тобаварчхілі, а друга - подорож до водоспадів на південних відрогах плато Асхі.
Вранці сідаємо в мікроавтобус до підніжжя Егрісскіх гір. По дорозі можна зупинитися біля унікального хлор-кальцієвого джерела Лугелла - таких всього кілька у світі. Дорога йде мальовничими передгір'ями Мегрелії, в місцевих селах восени дозріває хурма, мандарини, гранати. Далі нас чекає захопливий переїзд до початку треку на перевал Натіпуру. Місцевий трансфер - та ще пригода! Потужні джипи везуть нас практично по бездоріжжю до гори Натіпуру. Прилив адреналіну гарантовано! Закидаємо рюкзаки на плечі та по нескладній стежці йдемо на перевал. Поступово виходимо в альпійську зону. Дивно бачити тут зарості папороті та рододендрона, але всьому виною вологий субтропічний клімат. З набором висоти панорами стають все більше фантастичними: масивний Егрісскій хребет прямо перед нами, чудова Мегрелія розкинулася внизу, а на горизонті - море. В такому захопливому місці ми і заснемо ввечері.
Переїзд 25 км, перехід 6 км, підйом 350 м.
День 2. Перевал Цацкібулі (2 750 м) - озеро Оходже
На нас чекає короткий перехід на перевал Цацкібули та до озера Оходже. Після обіду ми вже будемо релаксувати на його берегах. З перевалу відкривається грандіозний вид на скелясті загострені вершини, що нагадують неприступну фортецю, що зберігає свій скарб - озеро Тобаварчхілі. З іншого боку перевалу, на спуску, побачимо величезний багаторічний сніжник, в якому вода промила цікаву гарну печеру з досить просторими ходами довжиною близько 200 м.
Після спуску відкривається казкова панорама на озеро Оходже або, як ще його називають, Маленький Тобаварчхілі. Воно лежить в затишній льодовиковій долині, оточене високими вершинами та скелями химерних форм. Багато мандрівників вважають Оходже навіть красивішим, ніж Тобаварчхілі. Це місце важко описати або передати на фото, його потрібно побачити, а побачивши - можна закохатися. Тут і заночуємо, насолоджуючись неповторною, чарівною, містичною атмосферою цього місця.
Відстань 3 км, підйом 600 м, спуск 200 м.
День 3. Озеро Тобаварчхілі
Вранці тих, хто прокинеться раніше, чекає чудове бачення: перші промені сонця, що сходить розфарбовують вершини гір в жовто-помаранчеві кольори, які відображаються в глибокому дзеркалі озера. Сьогодні пройдемо найвищу точку маршруту - перевал 2 900 м, а всього через 3 години досягнемо головної мети походу - Тобаварчхілі (або Срібного). Величезне мальовниче озеро, заховане між грандіозних вершин на висоті 2 650 м, відображає в собі всю глибину гірського неба. Легенда свідчить, що куля, випущена з одного берега озера, ніколи не досягає іншого.
Відстань 3,4 км, підйом 350 м, спуск 240 м.
День 4. Долина річки Магана
Пора спускатися з гір в наш звичний світ. Правда, шлях до цивілізації ще неблизький і повний пригод. Спочатку підемо в глибоку ущелину річки Магана, що на місцевому значить «серп» (річка, крива як серп). Вона утворює чарівну гірську долину. Влітку у своїх балаганах тут проживають пастухи-мегрели - гостинні та добрі люди. Якщо буде можливість, придбаємо у них традиційний мегрельський сулугуні.
Поступово стежка заходить в ліс і йде через двометрові зарослі папороті, з дерев звисають гігантські лишайники, все навколо суцільно покрито гігантської моховитою подушкою. Ліси в долині Магани особливі, чарівні. Якщо вірити в фантастичні світи Середзем'я або Амбера, то саме тут повинні жити ельфи. Увечері за нами спостерігатимуть сови та інші нічні жителі, відпочинемо в цьому ельфійському світі.
Відстань 10 км, спуск 1 320 м.
День 5. Долина р. Магана - Кірнахона
Продовжуємо наш похід по долині річки Магана. Каштанові ліси Мегрелії дуже красиві та подорож по ньому приносить одне задоволення. Тут відчуваєш життя дерев, спокій і тишу. Відчуваєш, як тебе обволікає гармонія і починаєш жити в одному ритмі з навколишньою природою. У просвітах між гілок видніються потужні вершини гір. До вечора прийдемо в мальовничу місцевість Кірнахона на схилах гори Квира, де заночуємо, милуючись захопливим видом кавказьких вершин.
Відстань 11 км, спуск 630 м, підйом 960 м.
День 6. Гора Квира - Скури
Прокидаємося і насолоджуємося чудовою атмосферою лісу, його тишею і гармонією. Складно уявити краще місце для медитації. Сьогодні - наш останній перехід, і він не буде важким. З траверсу Квира відкривається фантастичний краєвид на всю західну частину Грузії: Егрісскій хребет і Колхидська низовина, а десь на горизонті в серпанку вгадується Месхетський хребет.
Спускаємося в бальнеологічний курорт Скури, відомий на весь СРСР. Будемо ночувати на галявині біля колишнього санаторію. Вип'ємо цілющою натрієво-кальцієвої водички, отримаємо задоволення ідеально чистим гірським повітрям і відпочинемо після трекінгу - ми ж на курорті!
Відстань 8 км, підйом 380 м, узвіз 1 590 м.
День 7. Мартвільскій каньйон - каньйон Балда
Після сніданку знайомі водії відвозять нас в каньйон Гачеділі, він же Мартвільській. Це дивовижне місце недарма називають грузинським «парком Юрського періоду». Колись тут дійсно жили динозаври, сліди яких знайшли в цих місцях. Тут завжди панує приємна прохолода. Місце неймовірно популярне серед європейських туристів, а ось наші про нього ще поки мало чули. За бажанням можна взяти човнову прогулянку по каньйону.
Далі їдемо в справжню мегрельську глибинку, де в секретному селі нас чекає автентичний хоумстей з триразовим харчуванням і неймовірно привітними господарями! Ось тут ми і відчуємо, що таке грузинська гостинність і повністю зануримося в культуру країни. Поруч є невеликий, але дуже гарний каньйон Балда з дивною прозорою водою. Дерева і вузькі стіни каньйону покриті мохом, що звисає плющем і нагадують якийсь доісторичний світ. Річка Абаша, яка вимила каньйон, харчується карстовими водами з підземель плато Асхі. Будемо купатися, стрибати зі скель в абсолютно прозору воду - розважатися по-повній! Увечері нас чекає така рясна вечеря, яка можлива тільки в Грузії.
День 8. Водоспади Оніоре і Тоба
Йдемо в радіалку з гестхауса і в обід вже будемо купатися в одному з найбільш вражаючих і потужних водоспадів - Оніоре. Річка, яка випливає з гори, через деякий час знову ховається під землю, десь глибоко під нами вона тече своїм печерним руслом і виходить тільки через 5 км, створюючи водоспад Оніоре.
Потужний потік, звільнений від підземних кайданів, виривається з отвору в скелі і з гуркотом обрушується 85-метровим водоспадом в чарівний ліс, де всі дерева вкриті мохом. Тут дійсно потрапляєш в казку. На щастя, це ще маловідомі куточки світу, що зберігають свою первозданну красу. До нашого походу можна сміливо додати приставку "гідро" - з водою і душем проблем не буде.
Пообідавши у місцевих пастухів, скупавшись і перейнявшись магнетизмом цих місць, рушаємо в дорогу. Через деякий час ми побачимо наступний грандіозний і дуже красивий водоспад цієї долини - Тоба, найвищий в Грузії! Його 234-метровий потужний каскад виривається назовні з величезного отвору, який вода пробила високо на прямовисній скелі. До кілометрових печер, якими річка тече під землею, мають доступ тільки фахівці, що ще раз підтверджує унікальність місцевості. Увечері повертаємося в гест.
Відстань 9 км, підйом 400 м, спуск 500 м.
День 9. Печера Прометей - на море!
Цей день ми присвятимо огляду одного з чудес Імеретії - печери Прометей. Це найбільша і найкрасивіша печера Грузії. Близько 22 кілометрів ходів, безліч дивовижних підземних утворень - все це створювала вода протягом тисячоліть.
Прогулявшись по Прометею, сідаємо в наш замовний транспорт і їдемо в Батумі - відпочивати на море. По дорозі відвідаємо одну з найбільших фортець Мегрелії - замок Чаквінджі. Охочі можуть пересісти в Зугдіді на автобус до будь-якого міста Грузії. Але море - найкращий варіант завершення нашого озерно-водоспадного «гідропохода».
День 10. По домівках
Сьогодні ми розлітаємося по домівках, везучи з собою радість нових відкриттів і дружби. І одне ми Вам гарантуємо: раз відвідавши цю країну, Ви ще не раз повернетеся на Кавказ.
Проживання
Під час туру більшу частину ночей спимо в наметах, а так само в гест-хаусах.
Харчування
У вартість туру входить 3-разове харчування на маршруті в горах, харчування в містах за окрему плату.
Ціни
Вартість туру - 450 $.
Оплата та додаткові витрати:
- Передоплата для цього туру – 100 $.
- Решту вартості Ви можете віддати інструктору під час зустрічі (у доларах США) або перерахувати на наш рахунок/картку перед вильотом.
- Розмір групи – 5-12 учасників, для 4-х туристів вартість туру складе 475 $.
- Напишіть звіт про подорож до Мегрелії з нашим турклубом та отримайте бонусні 30$ на наступний тур із нашим клубом!
У вартість походу входить:
- триразове харчування на маршруті у горах;
- послуги інструктора та провідника;
- консультації менеджера;
- прокат громадського спорядження;
- переїзди маршрутом;
- закидання у гори на позашляховому транспорті;
- проживання (7/8/9 день: гестхауси, хостел);
- організація логістики за маршрутом;
- реєстрація групи у МНС Грузії;
- сертифікат про проходження маршруту;
- пам'ятні подарунки про подорож;
- дисконтна картка клубу;
- аптечка.
У вартість не входить:
- вхідні квитки;
- харчування у містах;
- повторний ПЛР-тест (якщо Грузія його не скасує як обіцяє);
- прокат особистого спорядження (якщо треба);
- авіа, страховка;
- особисті витрати: сувеніри, чайові та ін.
Обов'язкові додаткові витрати ~ 80 $ (харчування в містах та вхідні квитки в печери).
Також потрібно зробити ПЛР-тест на 3-й день перебування у країні, його вартість близько 50 $.
Трансфер
Збір групи проводиться в Кутаїсі, всім учасникам туру необхідно дістатися самостійно.
Зараз необхідно здавати ПЛР-тест на 3-й день перебування в країні. Врахуйте це при виборі квитка. Для консультації зв'яжіться з менеджером.
З України та Білорусі найдешевше летіти в Батумі (~180-200$ туди-назад з багажем). Звідти щогодини їздять прямі комфортабельні та швидкі маршрутки (~8-10$). Менеджер докладно Вас проконсультує, як дістатися, місцеві теж з радістю допоможуть, і у Вас не виникне з цим ніяких проблем.
Необхідні речі
Одяг:
- Куртка мембранна;
- Флиска;
- Легка пухова жилетка;
- Легка трекінгова сорочка з довгими рукавами;
- Термобілизна;
- Футболка - 2-3 штуки;
- Літні трекінгові штани для переходів;
- Водо-вітро захисні штани;
- Шорти;
- Плавки / купальник;
- Шкарпетки - 3-4 пари;
- Дощовик або пончо;
- Головний убір від сонця - кепка або панама;
- Флісова шапка;
- Рукавички.
Взуття:
- Трекінгові черевики;
- Сандалії.
Особисте спорядження:
- Рюкзак 55-80 літрів з рейнковером (дощовик для рюкзака);
- Туристичний килимок;
- Спальний мішок з температурою комфорту від +2 до + 5°С;
- Сидушка;
- Кружка, ложка, миска, ніж;
- Трекінгові палиці - рекомендуємо;
- Сонячні окуляри;
- Сонцезахисний крем;
- Налобний ліхтарик;
- Гігієнічна помада;
- Предмети гігієни - мило, шампунь, зубна паста, туалетний папір;
- Рушник;
- Пляшка для води.
Також не забудьте:
- Індивідуальну аптечку;
- Копії своїх документів і страховки (з собою і в онлайні);
- Зарядні пристрої, телефон;
- Фото- і відеотехніку для того, щоб відобразити подорож і показати друзям.
Необхідні документи
Важливо! Перед походом обов'язково оформите туристичну страховку і скиньте її копію або фото Вашому менеджеру.
Для громадян України, Росії та Республіки Білорусь віза до Грузії не потрібна. В'їзд тільки по закордонному паспорту. Також обов'язково оформите медичну страховку.
Додаткова інформація
Є ряд важливих переваг, які Ви отримуєте тільки з нами:
- Покращене харчування: на простих переходах готуємо на вогнищі на дні складніше несемо сублімату, по можливості їмо в гестхаусах і кафе. У підсумку ми отримуємо різноманітне меню, оптимізоване під цей конкретний маршрут;
- Індивідуальне меню для м'ясоїдів, вегетаріанців, діабетиків. Перекушування з місцевих продуктів;
- Полегшені рюкзаки: в цьому поході продукти на 2 кг легше ніж при звичайному похідному раціоні;
- Заощаджуємо час: приготування на інтегрованих газових пальниках зберігає до 1,5 годин на добу - їх ми використовуємо на трекінг;
- Невеликі маневрові групи;
- Зручні трансфери;
- Прокат спорядження на місці;
- Інструктори, які знають все стежки, скоротити, ночівлі, джерела, кафе, пекарні уздовж і поперек, тому точно проведуть Вас так, як потрібно.
Цей захід - справжній похід з усіма його атрибутами. Учасники повинні розуміти що:
- всі речі (продукти, намети, одяг) потрібно нести на собі;
- більшу частину ночей спимо в наметах;
- готуємо на пальнику;
- всі учасники чергують під час походу (готують їжу, ставлять намети);
- інструктор має право змінити маршрут походу в залежності від погоди та стану групи.
Заявка
на прямий зв'язок з організатором туруПро організатора туру
