Опис Авторський тур Похід Лапландією і Лофотенськими островами
Про тур
Запрошуємо на справжній піший похід у скандинавському заполяр’ї. Ми піднімемося на найвищу гору Швеції – Кебнекайсі, пройдемо найцікавішу частину "Королівської стежки – Kungsleden", зробимо захоплюючий треккінг на Лофотенських островах (Норвегія), провівши кілька днів посеред кришталевих озер, прекрасних фьордів і диких пляжів. Поплаваємо на катері Північним Льодовитим океаном і політаємо над гірськими масивами на вертольоті. Ця подорож – від першої до останньої миті – насичена подіями і новими враженнями. Всім любителям півночі – наполегливо рекомендуємо!
Програма
День 1. Стокгольм
Традиційно перший день в наших походах присвячений збору групи і знайомством зі столицею країни. Цього разу – це Стокгольм, столиця Швеції. Місцем зустрічі нашої команди стане один з хостелів, розташованих в самому центрі міста. Після прибуття всіх учасників походу, прогуляємося Стокгольмом.
День 2. Переліт до Лапландії
Летимо в Лапландію. Сьогодні нас чекає захоплюючий день. Місце прибуття – Кіруна, найпівнічніше місто в Швеції, тривалість перельоту – півтори години. У Кіруні пересідаємо на автобус до Ніккалуокта (Nikkaluokta – 1 година в дорозі). З вікон автобуса нам відкриються казкові ландшафти дикої Лапландії, дорогу раз у раз перебігатиме північний олень.
Після прибуття нас вже чекає вертоліт. Закидаємо речі, влаштовуємося зручніше і вбираємо в себе неймовірні скандинавські пейзажі... Нам відкриється велична панорама масиву Кебнекайсе. Вертоліт доставить нас прямо до гірської станції шведського туристичного товариства, де ми розіб’ємо свій табір.
Відстань пішки – 250 м. Відстань на вертольоті – 19 км.
День 3. Сходження на Кебнекайсе
Залишаємо наші речі і намети внизу і йдемо на штурм гори Кебнекайсе (2111 м). І хоча абсолютна висота Кебнекайсе не велика, її відносна висота викликає повагу. Нам належить набрати близько 1600 метрів, щоб потрапити на вершину. І це не буде легко. Ми використовуємо західний маршрут – він не вимагає альпіністського спорядження і веде через сусідню вершину – Vierramvare. Увечері, зовсім втомлені, повернемося до наших наметів, які ми поставили біля гірської станції.
Пройдемо: 18 км, перепад висот: 1800 м.
День 4. Масив Singi
Згортаємо наш табір і йдемо далі з рюкзаками за плечима. Йдемо на захід – до "Королівської стежки" і в середині дня виходимо на неї. Королівська стежка (Kungsleden) – одні з найбільш популярних піших маршрутів у Швеції завдовжки близько 450 км, що проходить уздовж кордону з Норвегією. Йдемо вгору по долині річки Tjäktjajåkka в пошуках місця для наших наметів в районі притулку Singi. Там і розгорнемо наш табір.
Дистанція: 14 км.
День 5. Притулок Sälka
Рельєф на стежках у Лапландії дуже плавний, а день за полярним колом у той час, коли ми вирушаємо в похід, триває майже 24 години. Це дає нам унікальну можливість проходити чималі відстані за один день. Цілком ймовірно, що ви не скористаєтеся налобним ліхтариком за весь похід. Увечері прийдемо до притулку Sälka, що перед перевалом Tjäkta, в його околицях зупинимося на нічліг.
Кілометраж: 17 км, набір висоти: 160 м.
День 6. Перевал Tjäkta
У першій половині дня ми піднімемося на перевал Tjäkta (1120 м) – ключовий перевал у нашому переході до міста Абіско. Продовжуємо насолоджуватися чудово облаштованою стежкою шведською туристичною організацією (Svenska Turistföreningen STF). Для ночівлі розгорнемо наш наметовий табір на березі озера Alesjaure. Тут знаходиться кілька притулків, магазинчик і лазня! Відновлюємо сили після тривалого переходу.
Пройдемо: 20 км, перепад висоти: 280 м.
День 7. Національний парк Абіско
Долаємо ланцюг озер: Alesjaure, Radujaure, Miesakjaure, які плавно перетікають один в одного. Дорогою будемо проходити саамське село, в якому побачимо традиційні чуми. Наша сьогоднішня мета – прийти до національного парку Абіско і зупиниться на нічліг недалеко від озера Abiskojaure.
Кілометраж 22 км, спуск 360 м.
День 8. Переїзд до Нарвіка
Прокидаємося якомога раніше, швидко збираємо речі і проходимо фінішну частину нашого маршруту в Лапландії. У середині дня прийдемо в містечко Абіско, де сядемо на поїзд, що йде в норвезьке місто Нарвік. Сьогодні ми залишаємо Швецію і вирушаємо до Лофотенських островів. Ночувати будемо в кемпінгу, що стоїть на березі фьорда.
Відстань: 14 км.
День 9. Лофотенські острови
Весь день ми будемо добиратися до нашої заповітної мети – до Лофотенських островів. Нам належить проїхати на автобусі 7 годин мальовничою дорогою, яка проходить берегами фйордів і запаморочливими мостами між крихітними островами. Ми перетнемо по дорозі майже весь Лофотенський архіпелаг і продовжимо похід біля мостів Fredvang kryss на острові Moskenesøya. Ніч проведемо в кемпінгу на березі Північного Льодовитого океану.
День 10. Пляж Kvalvika
На Лофотенських островах нас чекає насичений графік. З самого ранку йдемо у напрямку пляжу Kvalvika, по дорозі відвідуючи озеро Forsvatnet. Ми затиснуті на вузькій гористій смузі між океаном і фьордом (Selfjorden). Намети поставимо в затишному кемпінгу.
Пройдемо понад 17 км.
День 11. Дикий пляж Лофотенів
Йдемо на південь, долаючи невисокі перевали і милуючись невеликими гірськими озерами, пообідаємо на березі живописного о. Fageravatnet. З новими силами штурмуємо перевал висотою 412 м, звідки починається довгий, але шалено панорамний спуск до океану... Наша мета – величезний відокремлений дикий пляж, де ми зустрінемо приголомшливий захід з видом на фьорди і острови.
День 12. Рейне
Прокидаємося рано вранці, переходимо через невисокий перевал і приходимо в селище Kjerkfiorden. Сідаємо на катер, який доставить нас по фіорду до містечка Рейне – найфотогенічнішого місця на Лофотенах. Тут усе сповнене колоритом і автентичністю, і ми зможемо прогулятися мальовничими вуличками та насолодитися атмосферою цього місця. За бажанням можна взяти каяк і вирушити у водну подорож. Крім того, піднімемося на знамениту гору Рейнебрінген, звідки відкривається захоплюючий вид на навколишні фіорди та острови. Пізно ввечері прийдемо в селище Moskenes, де переночуємо в кемпінгу.
Дистанція - 7-11 км.
День 13. Паром у Буде
Прощаємося з Лофотенськими островами і пливемо на поромі в містечко Буде, що знаходиться в континентальній Норвегії. Час у дорозі – 3 години 15 хвилин. Увечері відлітаємо додому.
Додаткова інформація
Потрібно знати:
- це справжній похід, всі речі несемо на собі в рюкзаках (вага 12-16 кг);
- готуємо їжу на газових пальниках, багать не буде;
- всі беруть активну участь у житті табору (ставлять намети, допомагають готувати, миють посуд);
- всі ночівлі проходять у наметах у диких місцях або кемпінгах.
- інструктор має право змінити маршрут походу залежно від погоди і стану групи.
Проживання
Усі ночівлі проходять у наметах у диких місцях або кемпінгах.
Харчування
У турі передбачено: 3-разове харчування на маршруті.
Ціни
Ціна туру: 680 eurДеталi
У вартість походу входить:
- триразове харчування на маршруті;
- послуги інструктора і провідника;
- консультації менеджера;
- використання котлів і газове обладнання;
- рекреаційні збори;
- турнікет для ЗСУ;
- організація логістики по маршруту;
- пам'ятні сувеніри клубу;
- сертифікат про проходження маршруту;
- дисконтна знижкова картка на походи та спорядження;
- аптечка.
У вартість НЕ входить:
- проживання в хостелі та кемпінгах;
- ресторани та сувеніри;
- переліт на вертольоті (близько 100 євро);
- проїзд у транспорті.
Оплата та додаткові витрати:
- Передоплата для цього туру становить 150 євро.
- Оплатити вартість походу потрібно безпосередньо при зустрічі з інструктором у Стокгольмі. Оплата в євро.
- Головною статтею додаткових витрат є переліт на вертольоті (95 євро), нічний потяг зі Стокгольма за полярне коло до початку маршруту, автобуси і катери для пересування між Лапландією та Лофотенами (400 євро). Більшу частину цих трансферів ми придбаємо заздалегідь через інтернет (Ви отримаєте від нас детальну інструкцію про те, як і де купити квитки). Також будуть витрати на розміщення в кемпінгах та хостелах (до 180 євро), харчування в містах та під час переїздів (до 100 євро).
- Загальна сума додаткових витрат складе близько 775 євро.
Трансфер
Туристи самостійно добираються до першої точки маршруту: м. Стокгольм.
Необхідні речі
Норвегія та Ісландія – суворі країни з мінливою погодою, тому потрібно поставитися з особливою скрупульозністю до підбору одягу для походів по їх дивовижно красивих горах. Важливо мати з собою все необхідне і при цьому не перевантажити рюкзак. Полегшити свою ношу ви зможете, дотримуючись принципу багатофункціональності вашого одягу. Ісландія розташована ще північніше і відрізняється навіть більш непередбачуваною погодою, ніж Норвегія. Наведемо список того, що слід взяти з собою в похід по Норвегії і по Ісландії:
Одяг до Норвегії та Ісландії: для денних переходів:
- Штани – бажано щільні, для зручності – з кишенями. Просто відмінно, якщо штанини у них можуть відстібається, тоді в будь-який момент ви можете отримати шорти;
- Хороші мембранні штани – вони захистять від дощу і вітру;
- Футболка – для походів краще підходять вироби з синтетичної тканини, так як вона швидко сохне. Візьміть з собою 2-3 футболки для повсякденної шкарпетки;
- Кофта з півартеку (фліс) – обов’язкова в поході по Норвегії та Ісландії! Потрібно мати з собою 2 штуки, одну потоньше, а іншу – товсту. Одягаючи їх разом, можна зігрітися при низьких температурах;
- Мембранна куртка-вітрівка – повинна бути якісною і ефективно захищати від можливих опадів і крижаного вітру Скандинавії;
- Шапка – тепла, бажано не продувається (як і весь одяг до Норвегії та Ісландії;
- Рукавички – 2 пари, одна обов’язково вітрозахисні (wind-block);
- Шкарпетки – у необхідній для вас кількості. Бажано - не піврюкзака;
- Баф або шарф – допоможе утеплитися у вітряну погоду;
- Білизна;
- Треккінгове взуття – бажано з мембраною. У хорошому стані. Сухість ніг – запорука успішного і приємного походу.
Одяг для сну і бівуаку в Норвегії та Ісландії:
- Термобілизна – зігріє після переходів у таборі і під час сну. Також його слід одягати при денних переходах, якщо похолодає;
- Тонка пухова жилетка – необов’язкова, але може бути дуже корисною в таборі, коли ми вже не рухаємося активно і відповідно більше мерзнемо;
- Бівуачне взуття (сандалі або сланці).
Спорядження в північному поході:
- Спальний мішок – зимовий, з температурою комфорту -2 -5;
- Намет – двошаровий;
- Коврик;
- Рюкзак – дівчата: приблизно 65-70 літрів, чоловіки: 80-90;
- Треккінгові палиці.
Життєво необхідні дрібниці:
- Індивідуальна аптечка;
- Все для особистої гігієни, в тому числі туалетний папір;
- Гуртка, миска, ложка, ніж;
- Налобний ліхтарик;
- Репелент від комах;
- Крем від засмаги;
- Сонцезахисні окуляри, вони ж і вітрозахисні;
- Може знадобиться фотоапарат і мобільний телефон;
- Плавки/купальник і маленький рушник для походу по Ісландії, адже тут стільки термальних джерел.
Пам’ятаємо: добре укомплектований одяг і спорядження зроблять походи по Норвегії, Ісландії та Скандинавії приємними, безпечними і незабутніми (в прямому сенсі слова).
Необхідні документи
Для участі в цьому поході потрібно мати лише діючий біометричний закордонний паспорт. Важливо! Перед походом обов’язково потрібно оформити туристичне страхування і скинути його копію координатору.
Про організатора туру
