Авторський тур Тур в Тибет l Кора навколо Кайласа, базовий табір Евересту

3 800 usd
(≈146 680 грн)
9,5
із 10
оцінка організатора
3 відгука

Непал \ Катманду

Маршрут:
Непал, Катманду, Маршрут: Ченду – Парк Панд – Лхаса – О. Ямджо Юмцо – Гьяндзе – Шигадзе – Парянг – оз. Манасаровар – Королівство Гуге – Королівство Шанг Шунг – Кора навколо Кайласа – Дірапуг Гомпа...
Кількість місць:
12
Виїзд з:

Опис Авторський тур Тур в Тибет l Кора навколо Кайласа, базовий табір Евересту

Про тур

Напевно, немає на планеті місць більш духовно і культурно багатих, ніж ті, куди ми вирушимо в цьому турі. Споконвіку віруючі стікалися до неприступного Кайласу, щоб пройти священну Кору - паломництво навколо гори, на якій живуть боги, по якій проходить вісь землі, яку вважають центром світобудови. Але в цій чудовій країні ще багато цікавого.

Ми оглянемо культові місця Тибету: озеро Манасаровар, головні монастирі буддистів Тибету, палац Далай Лами. Відвідаємо Лхасу, Гьянгдзе, Парьянг, Цепаранг (столицю королівства Гуге, або Шамбалли), Кьюнг Лунг (столицю Шанг Шунга), Дарчіа, Тінгрі, Шигадзе, познайомимося з традиціями і віруваннями двох містичних країн. Але головне – пройдемо Кору навколо Кайласа і побачимо світанок над Еверестом з самого високогірного монастиря планети – Ронгбук гомпи.

Подорож в країну духовної сили і чарівних гір, дикої природи і прекрасних людей – мрія, яку ми втілимо в життя. Приєднуйтесь!

Маршрут

Маршрут: Ченду – Парк Панд – Лхаса – О. Ямджо Юмцо – Гьяндзе – Шигадзе – Парянг – оз. Манасаровар – Королівство Гуге – Королівство Шанг Шунг – Кора навколо Кайласа – Дірапуг Гомпа – Небесний Шива Цал – Перевал Долма Ла – Зуртул Гомпа – Монастир Ронгбук-Гомпа – Світанок над Еверестом – Лхаса – Ченду.

Довжина походу: 110 км.

Рівень складності: середній, ближче до складного.

Програма

День 1. Зустріч групи

Група зустрічається в Ченду – величезному мегаполісі з населенням понад 20 мільйонів, який розташований в передгір’ї Сичуанських гір. Це світова столиця панд! Обов’язково відвідаємо найбільший парк панд у світі і насолодимося цими милими створіннями. Ночуємо в готелі.

День 2. Лхаса

Вранці вилітаємо до столиці Тибету – Лхаси. З вікна літака відкривається приголомшливий вид на гімалайські піки. Оскільки висота міста – понад 3500 м, ми повинні відразу почати активну акліматизацію:). Вирушаємо на екскурсію в головну святиню буддистів Тибету – храм Джоканг (Будинок Богів). Погуляємо вулицями, зануримося в атмосферу нової культури і вирушимо відпочивати після раннього підйому і перельотів.

День 3. Визначні пам'ятки Лхаси

Лхаса – головний культурний, історичний і духовний центр Тибету, тут раніше була столиця незалежної держави і резиденція Далай-лами. У перекладі з тибетської означає «місце богів». Місто розкинулося в лхасській долині і оточене горами 5500м і вище. Історичні споруди Лхаси мають величезну цінність для всього людства і дуже відвідувані туристами.

Ми побачимо палаци Потала (палац Далай Лами) і Норбулінка (літня резиденція Далай Лами), монастирі Дрепунг, Сірка, Ганден і Рамоче. Ночуємо в готелі.

День 4. Ямджо Юмцо – Гьяндзе – Шигадзе

Продовжуємо нашу подорож до Тибету. З Лхаси їдемо до священного озера Ямджо-Юмцо (4488м), з водою мінливого кольору. На його острові стоїть Самдінь – єдиний в країні монастир з жінкою-настоятелем. Далі їдемо по “Дорозі дружби” в місто Гьянцзе. Шлях пролягає через мальовничі перевали Карола і Сіміла. Оглянемо історичну фортецю і монастир Пелкор Чёде зі ступою, побудованою в 1440 році. Увечері їдемо в м. Шигадзе, де переночуємо в готелі.

День 5. Шигадзе – Парянг

Вранці вирушаємо в монастир Ташилунпо (з тиб. «Все щастя і благополуччя зібране тут»). Його настоятелі – Панчен-лама, традиційно вважаються наставниками Далай Лам. Це древній і дуже цікавий монастир, він повністю працює донині, в ньому стоїть найбільша позолочена статуя Будди Матейри з купою алмазів та інших дорогоцінних каменів – 26м висотою. Відвідаємо фортецю Дзонг, зі стін якої видно все місто і навколишню долину Брахмапутри. Шигадзе – другий за величиною в Тибеті (після Лхаси). Ночуємо в готелі.

Продовжимо наш тур по Тибету. На нічліг зупинимося в невеликому селищі Парьянг, на висоті 4500 м. Це – колоритне містечко з традиційними глиняними будиночками на тлі засніжених Гімалаїв.

День 6. Манасаровар

Наша подорож в Тибеті триває. Їдемо на автобусі до легендарного культового Манасаровару. Озеро дуже гарне і одне з найвищих в світі – гори обступили його зі всіх сторін, звідси вже видно головну нашу мету – Кайлас.

Індуїстський переказ свідчить, що Манасаровар, або Мапам-Юмцо, Озеро Життя, було першим у всесвіті об’єктом, створеним в свідомості Брахми. Буддисти ж кажуть, що тут Майя зачала Будду. Вода тут цілюща і очищає, на березі проводяться релігійні обряди і стоїть кілька монастирів. На ньому навіть в погану погоду повний штиль, тут починається безліч священних для Індії, Тибету і Непалу річок.

На кілька десятків метрів нижче лежить Ракшастал, або Ланга-Цо – Озеро Смерті. Вода в ньому солона і пити її не можна, риби і водорості не живуть в мертвому озері і навіть в гарну погоду на поверхні бушує шторм. Індуїсти вірять, що Ракшастал був створений демоном Рава, повелителем ракшасів.

Вода з Манасаровару через природну протоку переливається в Ракшастал. Озера мають і символічну форму – Живе в формі сонця, округле, позначає світло, а Озеро Смерті – у формі півмісяця, символізує темряву. Протока ж означає їх взаємодію.

Для віруючих це місце не менше священне, ніж Кайлас, тут теж відбуваються кори. Ми зайдемо в храм Чіу Ґомпа, який знаходиться на скелі над водами озера і дуже шанується буддистами. Розіб’ємо табір біля Манасаровару, можна буде ввечері відвідати безліч печер на берегах або викупатися в термальних джерелах неподалік.

День 7. Королівство Гуге

Дивно, як тонко подорож до Тибету об’єднує духовне і культурне просвітництво. Залишаємо прекрасні береги і їдемо досліджувати древні руїни Цапаранга – столиці торгового королівства Гуге. Цепаранг лежить на березі р. Сатледж в долині Гаруда, і являє собою цікаве укріплення на горі правильної пірамідальної форми. У самій горі видовбано безліч печер, залів і тунелів: житлових приміщень, комор, королівських покоїв, монастирів. Царський палац і головні храми (Червоний і Білий, Ладак-Марпи і Карпо) знаходилися на вершині, біля підніжжя жили селяни. Оглянемо монастирі Тхолінг і Дунгкар (печерний). Є думка, що саме Гуге було міфічною Шамбалою. Перевіримо.

День 8. Кюнглунг

Їдемо уздовж русла річки Сатледж. Священний Кайлас все ближче, а біля його підніжжя розкинулася Кьюнг Лунг (Khyung Lung) – столиця царства Шанг Шунга, найбільш високогірного королівства за всю історію людства. 4 тисячі років тому воно вже було, його жителі сповідували релігію Бон, писали на мові марі («що прийшла з небес») і змінили 18 правителів. Тут бере початок релігійна традиція, тибетська медицина і філософська думка. Шанг Шунга вважається колискою тибетської культури та цивілізації. Але більше ми про нього практично нічого не знаємо – збереглися лише руїни декількох міст, скельних монастирів та згадок в парі старих сувоїв. Погуляємо містом і заночуємо в готелі.

День 9. Печерні храми Кюнглунга – Дарчен

Вранці продовжимо знайомство з унікальними скельними монастирями, де жили і медитували Великі Вчителі, а хоробрі монахи ховали священні сувої. Відвідаємо Кюнглунг Киртям Бон, де жив перший учитель бон і його засновник – Тонпа Шенраба. Чи є в Тибеті місце більш значуще?! Після обіду їдемо в Дарчен – селище, в якому починається Кора. Проведемо вечір, насолоджуючись унікальними формами Кайласа, повними гармонії і справжньої краси.

День 10. Кора навколо Кайласа

Кора Північного Обличчя

Настав той самий довгоочікуваний час: ми піднімемося на «Плато небесних похоронів 84 махасідхів», відвідаємо монастир Чуку Ґомпа і Дірапуг Ґомпа (4970м). Біля останнього в гестхаусі проведемо ніч. Наш маршрут відомий як Кора Північного Обличчя.

Пройдемо 18 км. Піднімемося на 300м.

Кайлас священний для чотирьох релігій – буддистів, індуїстів, джайнів і послідовників традиції Бон. Безліч легенд оточує цю пірамідальну вершину. Кажуть, там живе Будда, Шива і Парваті, а сама гора – це вісь землі і центр світобудови. Вершину неможливо підкорити – смертні, побачивши богів, повинні померти, тому туди ніколи не ступала нога людини. В традиції Бон з Кайласа зародилася давня країна і її серце заточене в вершині, для адептів саме тут знаходиться душа всього Бона.

З усіх кінців світу сюди з’їжджаються люди, щоб відкрити для себе справжній шлях, досягти просвітлення і гармонії. Вони здійснюють ритуальні обходи навколо вершини за годинниковою стрілкою і вірять, що після цього їх душа перероджується і досягає гармонії, карма очищується. Якщо вони пройдуть кору навколо Кайласа 108 раз, то їх душа після смерті вже не повернеться на Землю в інший реінкарнації, а піде в вічність, подібно душі Міларепи.

Але у що би Ви не вірили – в силу краси цих місць або древніх богів на вершині – з цієї подорожі Ви повернетеся розумнішими, мудрішими і в гармонії зі світом.

День 11. Кора навколо Кайласа – день другий

Долма Ла, 5630 м.

Продовжуємо Зовнішню Кору. Сьогодні нас чекає важкий і важливий день, заради якого багато хто подорожує до Тибету. Прокидаємося вранці, дорога йде відразу круто вгору і виводить до Небесного кладовища Шива Цал, де паломники скидають свій одяг в знак закінчення минулого життя і початку нового – на перевалі Долма Ла Пас (Dolma La Pass, 5630м). Перевал є основною метою зовнішньої кори, дорога до нього обвішана молитовними прапорами, на вершині стоїть величезний камінь, в якому за легендою живе богиня Долма. Спускаємося крутою скелястою стежкою до священного озера Ґаурікунд в долині Жонг Чу. Тут побудований монастир Зуртул Пхуг, де колись медитував Міларепа.

Пройдемо 15 км. Тривалість ~7 годин.

День 12. Кора навколо Кайласа – останній день

Зуртул Пхуг — Дарчен, 15км, близько 4 годин.

Сьогоднішній легкий трекінг дозволить нам відпочити від вчорашнього переходу і насолодиться видами. В Дарчені сідаємо на трансфер до Саги.

День 13. Ронгбук-Гомпа

Прокидаємося дуже рано і їдемо до Евересту. Ландшафт змінюється, до горизонту тягнеться тибетська рівнина. По дорозі зупинимося біля красивого Пейку-Тсо (4330м). Вода в ньому дивно синьо-бірюзова і чиста, тут дуже мальовничо.

Після обіду будемо біля Ронгбук-гомпи. Проїзд безпосередньо до нього заборонений, автобуси і машини зупиняються в півгодини ходьби від запланованого місця ночівлі. Піднімаємося до самого високогірного монастиря в Гімалаях – Ронгбука (5050м). Біля нього є гестхауз і навіть ресторанчик. Але головне – звідси відкривається найкращий вид на Вершину Світу! Поруч стоять брезентові намети – місцеві готелі, всередині в них тепло і сухо, є грубки – “буржуйки”, гарячий чай і перекуски. Навіть на такій висоті тур в Тибеті буде комфортним завдяки старанням шерпів. В одному з таких готельчиків ми заночуємо, насолоджуючись видом Евересту.

Переїзд ~500 км.

День 14. Світанок над Еверестом

Якщо подивитися на цю вершину одного разу, поняття високих гір зміниться назавжди. Горда і прекрасна Джомолунгма підноситься над матінкою-землею на цілих 8848м, вона вабить туристів з усього світу і є головним викликом для будь-якого альпініста. Вершина її скеляста, покрита вічними снігами і льодовиками, вітер досягає 55м/с, а температура падає до -60°C. Уявіть собі: на її висоті літають, наприклад, винищувачі. Назва з тибетської перекладається як «Мати життєвої енергії» на честь богині Шебар, «мудра любляча матір». У Непалі її називають Сагарматха – «Вершина неба».

Щоб підкорити Еверест, потрібно багато тренуватися, мати спеціальне обладнання та екіпіровку, крім того це дуже дорого. Але на схилі масиву є два базових табори, з яких починається штурм Евересту: з боку Тибету північний, з боку Непалу – південний. Звідси відкриваються чудові види на вершину світу, крім того дістатися сюди може будь-хто, що ми з вами і зробимо!

Зустрінемо світанок над Еверестом, оглянемо Ронгбук і повертаємося до нашого трансферу. Увечері організуємо прощальну вечерю і відсвяткуємо завершення туру в одну з найзагадковіших, містичних і прекрасних країн світу.

День 15. Ченду

Подорож до Тибету невблаганно наближається до кінця. Відлітаємо в Ченду, де прощаємося з цими загадковими місцями, культурою і один з одним – адже ми дуже зблизилися. Краса цих гір і дивовижна культурна спадщина Тибету наповнюватимуть наші душі гармонією ще багато років. Бажаючі можуть залишитись і продовжити подорож по Китаю.

Проживання

Проживання в готелях і кемпінгах.

Харчування

Харчування за маршрутом від 30 доларів в день.

Ціни

Ціна туру: 3 800 usdДеталi

Залежність ціни туру від кількості учасників:

 • 5 і більше туристів – 3 800 доларів;
 • 4 туристів – 4 100 доларів;
 • 3 туристи – 4 500 доларів (мінімальна група).

У вартість туру входить:

 • робота місцевого гіда;
 • супровід турлідера клубу Pohid V Gory;
 • переїзди в Тибеті;
 • проживання в Ченду (1 ніч);
 • проживання в лоджах і хестхаусах в Тибеті;
 • всі перміти в Тибеті;
 • вхідні квитки в тібеті;
 • вхід в парк Панд;
 • віза в Тибет;
 • дисконтна карта клубу;
 • кисневий балон;
 • аптечка, в т.ч. висотна.

У вартість НЕ входить:

 • харчування;
 • авіаперельоти;
 • чайові місцевим гідам та водію;
 • віза в Китай.

Необов'язкові:

 • портер під час Кори;
 • платні пам'ятки та екскурсії;
 • сувеніри та ін. особисті витрати.

Умови оплати:

 • перечисліть передоплату в розмірі 1 500$ для бронювання переїздів і готелів (ближче до дат походу, менеджер повідомить коли це необхідно зробити).

Ми включили в ціну всі можливі витрати, щоб Ви не турбувалися про гроші, а інструкторові не доводилося смикати Вас по будь-якому приводу. Але дещо включити не виходить (напр., візу або іменні перельоти). Тому врахуйте, що Вас чекають наступні додаткові витрати:

 • Внутрішній переліт – від 400 $ (менеджер допоможе купити);
 • Переліт в Китай (наприклад Будапешт – Ченду – Будапешт) – від 700$;
 • Китайська віза – 82$;
 • Харчування на маршруті – 30$ в день;
 • Послуги портера на Корі – 60$ (можна брати 1 портера на 2-3 учасників).

Підрахуємо, скільки Вам обійдеться кора навколо Кайласа:

Вартість програми 3 800 $ + авіаквитки в Китай і назад від 700 $ + доп. витрати (включаючи візу) 1 100 $ = 5 600 $.

Замовити!

Трансфер

Туристи самостійно прилітають в Ченду.

Необхідні речі

Перша частина туру пройде в тропічних вологих джунглях, далі ми опинимося під палючим сонцем посушливого Тибетського нагір'я, а потім піднімаємося на висоти 5000+. А це вже льодовики, сильні вітри і «холодні» ночівлі. Тому екіпірування повинно бути багатофункціональним і забезпечувати комфорт в різноманітних умовах і при різких перепадах температур. Практично всі спорядження можна купити в Катманду (крім взуття). Любителі плавати - не забудьте плавки або купальник, адже можна буде скупатися в священних водах Манасаровар (хоча і холодних).

Одяг для екскурсійної частини:

 • Шорти (якщо немає штанів-трансформерів);
 • Футболки / треккінгові сорочки (3 штуки);
 • Флиска щільністю 200 або 300;
 • Термобілизна - обов'язково верх і низ;
 • Шкарпетки трекінгові – 3 пари;
 • Панама від сонця;
 • Купальник / плавки (якщо є бажання купатися);
 • Дощовик або пончо;

Одяг для Кори:

 • Легка пухова куртка;
 • Вітрівка або мембранна куртка;
 • Штани треккингові з щільної тканини, що захищає від вітру, або мембранні;
 • Шапка, флісова підійде;
 • Рукавички теплі з віндблоком;
 • Шкарпетки теплі для сну;

Взуття:

 • Трекінгові черевики з рифленою підошвою і фіксацією голеностопа. Кросівки не підійдуть;
 • Трекінгові босоніжки або легке взуття для міст та екскурсій;

Спорядження:

 • Рюкзак (вистачить і 50 літрів, якщо Ви візьмете професійну снарягу з цього списку);
 • Спальник (комфорт +5... 0). Можна купити прямо в Катманду;
 • Трекінгові палиці. У Гімалаї ми радимо їх брати всім без винятку;

Особисті речі:

 • Налобний ліхтарик;
 • Окуляри сонцезахисні;
 • Помада гігієнічна;
 • Індивідуальна аптечка;
 • Сонцезахисний крем;
 • Гігієнічний набір;
 • Туалетний папір;
 • Рушник з мікрофібри;
 • Термос (1 л, за бажанням);
 • Документи, страховка і їх копії з собою і в онлайні;
 • Герметичний пакет для документів і техніки;
 • Телефон, зарядні пристрої, павербанк;
 • За бажанням візьміть фотоапарат, щоб показати друзям красу цих гір!);

Не беріть зайві речі. Хоча під час кори можна найняти портера, який понесе вантаж замість Вас, бере портер тільки певну вагу. Якщо рюкзаки легкі, вийде найняти портера на 2 або навіть 3 чоловік і значно заощадити.

Важливо: зберіть все з цього списку. Якщо є сумніви з приводу свого спорядження - зв'яжіться з цього приводу з менеджером.

Необхідні документи

Віза в Китай. Наша подорож до Тибету буде починатися з “материкового” Китаю, тому потрібно отримати Китайську візу. Відкрити візу можна в Варшаві, її вартість 82 долара, подача документів особиста. Ми проконсультуємо вас, як це зробити.

Важливо! Перед походом обов’язково потрібно оформити туристичне страхування і скинути його копію або фото координатору походу.

Про організатора туру

Pohod v Gory
Україна
9,5
із 10
оцінка організатора
3 відгука

Клуб активного відпочинку «Pohod v gory» (раніше "Карпатські мандрівники") - це об'єднання гідів і організаторів активного відпочинку, альпіністів і просто любителів гір. Наша команда - це люди, які не уявляють собі життя без подорожей і пригод. Головна мета клубу - планування, організація і проведення походів в різних точках нашої планети. Ми не є туроператором в звичному розумінні і не затиснуті в рамки стандартних турів, які пропонуються місцевими організаторами в різних країнах.

Хочеш в авторський тур? Замовляй путівку!
Прямі замовлення турів без націнок!

Відгуки Авторський тур Тур в Тибет l Кора навколо Кайласа, базовий табір Евересту

Разом з цим туром шукають

Інші тури організатора

Сторінка сформована 00:02:40