Опис Авторський тур Піший похід в горах Ісландії
Про тур
Вирушаємо в країну з інопланетними пейзажами — Ісландію! Ви побачите льодовики і фонтануючі гейзери, кам’яні розсипи і вулкани, водоспади і фьорди. Пройдете цікавий треккінговий маршрут по Кольорових горах і вулканічних пустошах. Дослідите Золоте Кільце: Льодовикову лагуну, пляж Вік, долину Водоспадів, Блакитну Лагуну... А в кінці бажаючі пополюють на китів (з фотоапаратами, звичайно).
І все це — за кращою ціною з досвідченим інструктором! Сучасне харчування (фірмові сублімати) полегшать Ваш рюкзак на 2,5 кг порівняно зі звичайною розкладкою. Подорожуємо легко, приємно і з веселою компанією. Подавайте заявку — і поїхали досліджувати "країну льоду і полум’я" — Ви будете в захваті!
* Всі фото — з наших походів. Ви дійсно це побачите.
Маршрут
Маршрут туру: Рейк’явік — нац. парк Ландманналаугар (Кольорові гори + термальні басейни) — кемп Хоскулдскалі — оз. Альфтаватн — лавова пустеля — кемп Ботнар — долина Тосморк — льодовики Ейяф’ядлайєкюдль і Мірдальсйокюдль — водоспад Скоугафосс — Пляж Вік — Йокульсарлон — Рейк’явік — Золоте Кільце Ісландії — Блакитна лагуна — фото-полювання на китів — Рейк’явік.
Програма
День 1. Рейк’явік
Учасники зустрічаються з інструктором у кемпінгу в самому центрі Рейк’явіка, звідки стартує наш похід до Ісландії. Тому ви можете запланувати свій приліт на зручний для вас час. Після збору групи вирушимо на огляд центральної частини столиці. Старий Рейк’явік — це величезний простір з великою кількістю озер і галявин, які змінюються старовинними традиційними будівлями. За бажанням, можна піти у відмінний термальний басейн, розташований безпосередньо біля кемпінгу. Увечері — дружні посиденьки, знайомство з усіма учасниками пригоди і просто веселощі.
День 2. Ландманналаугар
Вранці беремо рюкзаки, завантажуємося в автобус-позашляховик і їдемо на південь острова, в Ландманналаугар. Тут наш похід в Ісландію вступить в активну фазу.
Ландманналаугар (Landmannalaugar) — це Національний парк, який вважається одним з найкрасивіших в країні. У ньому знаходиться величезне скупчення геотермальних джерел і приголомшливі різнокольорові гори ріоліту. Лава вулкана породила масив Торфаєкюдль і явила світу безліч різнокольорових варіацій від зеленого і блакитного до жовтого з червоним. Райдужна пишність цих місць, відбиття кольорових гір у дзеркальній гладі води вразять вас до глибини душі.
Після заселення в кемпінг вирушимо на радіальне сходження на гору Блахнюкюр (Blahnukur, в пров. з ісландського — синій попіл) і захопимося видами околиць. Увечері нас чекає купання в термальних джерелах і споглядання чарівних гір.
День 3. Притулок Хоскулдскалі
Перший день під рюкзаками. Піднімаємося по кольорових схилах неймовірних гір Ландманналаугар до перевалу. По дорозі побачимо кілька гарячих джерел і гейзерів. Табір поставимо біля притулку Хоскулдскалі. У цьому місці потрібно бути готовим до примх погоди. Сильний вітер і дощ — тут часті гості.
Пройдемо 10 км, набір висоти 400 м.
День 4. Озеро Альфтаватн
Продовжуємо наш похід до Ісландії за великим плато, на якому ще залишилося багато снігу після зими.
Навколишній пейзаж змінюється і буйство фарб кольорових гір поступається місцем смарагдовим мхам на попільно-чорних схилах. Пройшовши плато, поступово спускаємося вниз до мальовничого озера Альфтаватн (Alftavatn — Лебедине озеро). Дорогою перейдемо вбрід ісландську річку і, природно, трохи підбадьоримося Заночуємо в кемпінгу на березі озера. Після вечері зробимо кору навколо озера.
Кілометраж: 11км, втрата висоти 500 м.
День 5. Ботнар
Похід в Ісландію щодня підносить нам дивовижні відкриття. Сьогодні ми підемо через лавову пустелю, всіяну чорним піском. Лише рідкісні кущики мізерної рослинності і яскраво-зелені схили гір на горизонті будуть трохи пом’якшувати цей суворий пейзаж.
На нічліг зупинимося в кемпінгу Ботнар з чудовим видом на льодовики. Увечері сходимо в радіалку до величезного каньйону.
Дистанція: 16 км, загальний перепад висот 350 м.
День 6. Національний парк Тосморк
Стежка веде нас далі до Атлантичного океану. Ми перетнемо великий каньйон і потрапимо в одну з найкрасивіших долин Ісландії — Тосморк (Тоурсмерк). Порівняно з учорашніми ландшафтами це буде разюча зміна. На півдні стягуються гори з смарагдовими схилами і блакитними льодовиками на вершині. М’які мхи, папороті та чагарники заполоняють долину.
Побачимо і особливий ісландський ліс з карликових беріз. Дерево в горах Ісландії — велика подія. А ще ми будемо збирати гриби для вечірнього супу. До речі, тутешні гриби часто вищі за самі дерева. Поставимо наші намети в зовсім невеликому березовому лісі.
Кілометраж: 16 км, спуск на 250 м.
День 7. Ейяф’ядлайокюдль і Мірдальсйокюдль
Цей день принесе з собою максимальне навантаження на сміливців, що зважилися на похід в Ісландію. Перейдемо велику річку в національному парку Тосморк (Тоурсмерк), почнемо підйом на перевал між льодовиками Ейяф’ядлайекюдль і Мірдальсйокюдль. Неймовірно красиві пейзажі оточують нас з усіх боків.
Далі піднімемося на вулкан, чиє виверження в 2010 році помітив весь світ. Природа Ісландія теж не відразу оговталася від завалів попелу. За перевалом видніється Атлантичний океан. Табір сьогодні розіб’ємо далеко від кемпінгів, на березі красивої річки Скоугау.
Пройдемо: 21 км, набір 700м, спуск 350м.
День 8. Водоспад Скоугафосс — Вік
Сьогодні Ісландія постане перед нами не "країною льодів", а "водоспадів".
Спускаючись вздовж річки Скоугау, слідуючи вигинам стежки, ми побачимо безліч приголомшливих водоспадів. Наприкінці стежки нас чекатиме справжнє диво природи — 60-метровий Скоугафосс, один з найбільших і найкрасивіших в Ісландії. Відпочиваємо і фотографуємося біля струменів кришталевої води. Бажаючі можуть відвідати етнографічний музей.
На автобусі їдемо в селище Вік, що розташувалося на самому березі Атлантичного океану. Розміщуємося в кемпінгу, залишаємо речі і вирушаємо на прогулянку по пляжу з чорним вулканічним піском. Якщо пощастить, то побачимо символ цих місць, чудових птахів — тупиків.
У цьому селищі закінчується активна піша частина нашого трекінгу.
Довжина: 9 км, спуск 630 м.
День 9. Льодовикова лагуна Йокульсарлон
Похід в Ісландію в розпалі, сідаємо в громадський транспорт і їдемо до Льодовикової лагуни (Jökulsárlón). Величезний льодовик сповзає тут прямо в озеро. У результаті кліматичних змін мова льодовика поступово зменшувалася і відступала від берега, утворюючи озеро з талою водою. Зараз площа лагуни сягає декількох десятків квадратних кілометрів і продовжує зростати. Брили тисячолітнього льоду фантасмагоричних форм і різних розмірів відколюються від краю льодовика і дрейфують по лагуні, спливаючи через протоку прямо в океан. Не забудьте відобразити цю пишність на своїх фотографіях! Звичайно, вони не зможуть передати всі враження від вражаючих фарб і неосяжних просторів цього місця, але все ж безумовно не варто упускати шанс створити свій фотошедевр. Ми поставимо табір на самому березі лагуни.
На катері вирушаємо на прогулянку між айсбергами. Увечері з океану заплюють морські котики, що полюють за рибою, що потрапила сюди, і ми зможемо спостерігати за ними прямо зі свого табору.
День 10. Повернення в Рейк’явік
Сьогодні нас чекає тривалий переїзд на автобусі. Однак автобус часто зупиняється біля музеїв і водоспадів, так що поїздка виявиться дуже пізнавальною. Увечері розміщуємося в кемпінгу і вирушаємо в термальний басейн, щоб зігрітися після охолоджувальних льодів і айсбергів.
День 11. Золоте Кільце Ісландії
На екскурсійному автобусі їдемо в подорож найвідомішими місцями острова — на маршрут "Золоте Кільце", без якого похід до Ісландії неможливо навіть уявити. Їдемо в Долину гейзерів, де на відносно невеликій території зосереджена велика кількість гарячих джерел різних розмірів та інтенсивності. Побачимо фонтануючий кожні 10-15 хвилин Строккур (Strokkur) і знаменитий Великий Гейзер (Geysir), чия назва стала вірогідною. Тепер так називають всі фонтануючі гарячі джерела на нашій планеті. Відвідаємо національний парк Тінгветлір — культове, майже священне місце для ісландців. Тут, на березі найкрасивішого озера, 930 року н. е. вперше зібрався найдавніший всеісландський парламент Альтінг. Екскурсовод дорогою докладно опише життя і культуру острова.
Далі тримаємо курс на Гюдльфосс, або Золотий Водоспад — наймасштабніший і найграндіозніший в країні. Повернемося в кемп вже пізно ввечері, повні вражень.
День 12. Блакитна лагуна і фото-полювання на китів
З самого ранку вирушаємо на автобусі в грандіозний спа-центр "Блакитна лагуна". Це — природне термальне озеро, в якому вода, що випливає з гейзера, має світло-блакитний колір. Температура води дуже комфортна для плавання. Тут є цілющі глини, можна пройти різноманітні корисні спа-процедури. У другій половині дня вирушимо на кораблі у відкритий океан - шукати китів. А ввечері влаштуємо прощальну вечірку в кемпінгу Рейк’явіка.
День 13. Повернення додому
Наш похід в Ісландію закінчується. Сьогодні ми розлучаємося з цією приголомшливо цікавою, не схожою ні на одну другу країною і вилітаємо додому, виносячи з собою теплі спогади про країну льодів, вогню і водоспадів.
Додаткова інформація
Важливі переваги, які пропонуємо тільки ми:
- Покращена розкладка: ТРИ рази на день — гарячі страви (перше, друге, каша), індивідуальне меню для м’ясоїдів, вегетаріанців, діабетиків.
- Полегшені рюкзаки: продукти на 1,5 кг легші звичайного похідного харчування.
- Економимо час: готовка на інтегрованих газових пальниках зберігає до 1,5 години на добу - їх ми використовуємо на трекінг... і не поспішаємо на переходах.
- Досвідчені інструктори та кращі ціни — торішнього сезону! + Знижки, подарунки та сертифікат.
Потрібно знати:
- це справжній похід, всі речі несемо на собі в рюкзаках (вага 13-16 кг);
- готуємо їжу на газових пальниках, багать не буде;
- всі беруть активну участь у житті табору (ставлять намети, допомагають готувати, миють посуд);
- всі ночівлі проходять у наметах.
Проживання
Протягом усього походу ми будемо зупинятися на нічліг у кемпінгах (проживання оплачується окремо). Тут завжди буде гарячий душ і нормальний туалет, іноді wi-fi.
Харчування
У турі передбачено: 3-разове харчування на маршруті. Харчування входить у вартість.
Вранці, в обід і ввечері ми будемо готувати гарячу їжу і чай, на переходах буде перекус з бутербродів, сухарів, сала, ковбаси, сиру, кетчупу або соусів, а також сухофрукти, шоколад, халва, смаколики. Їжу будемо готувати на газовій пальнику, тому наберіться терпіння.
Зверніть увагу: оскільки Ісландія — дуже дорога країна, а ми хочемо зробити цю подорож для вас якомога бюджетнішою — ми будемо купувати всі продукти у себе вдома. Кожному учаснику ми повідомимо, що потрібно привезти з собою, і в якій кількості. Вартість продуктів буде компенсована з вартості походу.
Ціни
Ціна туру: 630 eurДеталi
У вартість походу входить:
- триразове харчування на маршруті;
- послуги інструктора і провідника;
- використання котлів і газове обладнання;
- консультації менеджера;
- рекреаційні збори;
- організація логістики по маршруту;
- пам'ятні сувеніри про подорож;
- турнікет для ЗСУ;
- сертифікат про проходження маршруту;
- дисконтна знижкова картка;
- групова аптечка.
У вартість не входить:
- трансфери;
- кемпінги на острові;
- екскурсії після походу (за бажанням);
- страховка (можна замовити у нас).
Умови оплати:
- Для бронювання місця в групі потрібно внести передоплату 100 євро. Заплатити за похід ви зможете інструктору при зустрічі в Рейкявіку.
Додаткові витрати. Під час перебування в Ісландії Вам необхідно мати з собою близько 390 євро на додаткові витрати (переїзди, кафе, кемпінги).
Переїзди:
- Переїзд з аеропорту в Рейк’явік — 70 € (туди-назад).
- Автобус Рейкявік — Ландманалагуар — 60 €.
- Трансфер з Скогар до Льодовикової лагуни — 50€.
- Переїзд Льодовикова лагуна — Рейк’явік — 100€.
- Кемпінги — 110 €.
Необов’язкові додаткові витрати (екскурсії за бажанням):
- Екскурсія Золотом кільцем і фотополювання на китів — 128€;
- Блакитна лагуна (СПА) — 85 €;
- Катер по льодовиковій лагуні — 38€ (амфібія), 64€ (зодіак).
В Ісландії абсолютно скрізь можна платити банківською карткою. Покладіть необхідну суму на карту і вам не доведеться займатися обміном грошей.
Трансфер
Туристи самостійно добираються до першої точки маршруту: м. Рейк’явік.
Необхідні речі
Норвегія та Ісландія — суворі країни з мінливою погодою, тому потрібно поставитися з особливою скрупульозністю до підбору одягу для походів по їх дивовижно красивих горах. Важливо мати з собою все необхідне і при цьому не перевантажити рюкзак. Полегшити свою ношу ви зможете, дотримуючись принципу багатофункціональності вашого одягу. Ісландія розташована ще північніше і відрізняється навіть більш непередбачуваною погодою, ніж Норвегія. Наведемо список того, що слід взяти з собою в похід по Норвегії і по Ісландії:
Одяг до Норвегії та Ісландії: для денних переходів:
- Штани — бажано щільні, для зручності — з кишенями. Просто відмінно, якщо штанини у них можуть відстібається, тоді в будь-який момент ви можете отримати шорти;
- Хороші мембранні штани — вони захистять від дощу і вітру;
- Футболка — для походів краще підходять вироби з синтетичної тканини, так як вона швидко сохне. Візьміть з собою 2-3 футболки для повсякденної шкарпетки;
- Кофта з півартеку (фліс) — обов’язкова в поході по Норвегії та Ісландії! Потрібно мати з собою 2 штуки, одну тонкіше, а іншу — товсту. Одягаючи їх разом, можна зігрітися при низьких температурах;
- Мембранна куртка-вітрівка — повинна бути якісною і ефективно захищати від можливих опадів і крижаного вітру Скандинавії;
- Шапка — тепла, бажано непродувана (як і весь одяг до Норвегії та Ісландії);
- Рукавички — 2 пари, одна обов’язково вітрозахисні (wind-block);
- Шкарпетки — у необхідній для вас кількості. Бажано — не піврюкзака;
- Баф або шарф — допоможе утеплитися у вітряну погоду;
- Білизна;
- Треккінгове взуття — бажано з мембраною. У хорошому стані. Сухість ніг — запорука успішного і приємного походу.
Одяг для сну і бівуаків Норвегії та Ісландії:
- Термобілизна — зігріє після переходів у таборі і під час сну. Також його слід одягати при денних переходах, якщо похолодає;
- Тонка пухова жилетка — необов’язкова, але може бути дуже корисною в таборі, коли ми вже не рухаємося активно і відповідно більше мерзнемо;
- Бівуачне взуття (сандалі або сланці).
Спорядження в північному поході:
- Спальний мішок — зимовий, з температурою комфорту -2 -5;
- Намет — двошаровий;
- Коврик;
- Рюкзак, дівчата: приблизно 65-70 літрів, чоловіки: 80-90;
- Треккінгові палиці.
Життєво необхідні дрібниці:
- Індивідуальна аптечка;
- Все для особистої гігієни, в тому числі туалетний папір;
- Гуртка, миска, ложка, ніж;
- Налобний ліхтарик;
- Репелент від комах;
- Крем від засмаги;
- Сонцезахисні окуляри, вони ж і вітрозахисні;
- Може знадобиться фотоапарат і мобільний телефон;
- Плавки/купальник і маленький рушник для походу по Ісландії, адже тут стільки термальних джерел.
Пам’ятаємо: добре укомплектований одяг і спорядження зроблять походи по Норвегії, Ісландії та Скандинавії приємними, безпечними і незабутніми (в прямому сенсі слова.
Важливо: зберіть все з цього списку. Якщо є сумніви з приводу свого спорядження - зв’яжіться з цього приводу з менеджером. Обов’язково оформіть туристичну страховку і відправте її скан або фото менеджеру до походу.
Необхідні документи
Важливо! Перед походом обов’язково потрібно оформити туристичну страховку і скинути її копію або фото менеджеру.
Для в’їзду в країну потрібно мати біометричний паспорт або шенгенську візу.
Про організатора туру
