Авторський тур Похід на Дикому Заході. Треккінг по національним паркам у США
Опис Авторський тур Похід на Дикому Заході. Треккінг по національним паркам у США
Про тур
Суворі гори і снігові вершини, чисті озера, безжиттєві пустелі і солончаки, супервулкани, призматичні джерела і потужні гейзери, найбільші каньйони і дерева на планеті, скелі всіх квітів веселки... Приголомшлива природа національних парків США вабить своєю красою і непередбачуваністю. У нашій подорожі ми щодня будемо відкривати щось нове і познайомимося з дивовижною країною у всіх її аспектах. Побачимо гігантські мегаполіси, відвідаємо 8 національних парків, 4 пам’ятки природи, проїдемо 6 штатів - в одному поході на Дикому Заході.
* Фото - з наших походів. Ви дійсно ВСЕ ЦЕ побачите!
Маршрут
Нитка треккінгу по національних парках США: Лос-Анджелес - парк Секвойя - Йосеміті - Долина Смерті - Ред Рок - Лас-Вегас - Гранд Каньйон - Долина Монументів - Пейдж - Підкова Колорадо - каньйон Антілопи - Зайон - Брайс каньйон - Солт-Лейдо парк Гранд Тетон - Йелоустоун - Солт-Лейк-Сіті.
Програма
День 1. Зустріч у Лос-Анджелесі
Вже з першого дня треккінгу національними парками США нудьгувати не доведеться, адже нас чекає всесвітньо відоме Місто Ангелів - батьківщина Голлівуду, Діснейленду, Бродвею і втілення американської мрії в Беверлі Хіллз. Величезний, галасливий і строкатий мегаполіс лежить на березі океану і оточений горами, а за чисельністю населення займає друге місце в країні. Центральну частину міста прикрашають запаморочливі хмарочоси в стилі арт-деко, музеї, бібліотеки та обсерваторія Гріффіта, периферія ж знаменита пляжами Санта-Моніки і Малібу. Прогуляємося алеєю слави і Родео-драйв, сфотографуємося на тлі пагорбів Голлівуду, поринемо у світ знаменитостей на Беверлі Хіллз, подивимося Бродвей-Хаус і театр Долбі, де вручають "Оскар", покатаємося на фунікулері, відвідаємо Чайна-таун... Лише б вистачило часу все побачити! Вночі можна буде випити в одному з барів на Сансет-стріп, завдяки якому Лос-Анджелес назвали столицею розваг. Вночі повертаємося в готель.
День 2. Парк Секвойя
Залишаємо галасливий Ел-Ей і їдемо в національний парк "Секвойя" (дорога займе близько 4х годин). З перших миттєвостей нас огорне величний спокій і монументальна краса тутешньої природи. Заглиблюємося в гай "Гігантський ліс", де познайомимося з секвойєю Генерал Шерман - найбільшим деревом у світі. П’ять з десяти найбільших деревів на планеті ростуть у цьому лісі. Піднімаємося на Скалу Моро (Moro Rock) і милуємося панорамою гір Сьєрра Невада. Спускаємося до секвоїв і ставимо табір прямо серед цих доісторичних велитнів. Якщо буде час і сили, пройдемося до льодовикових озер і подивимося водоспад Токопах (Tokopah Falls), над яким виситься вражаюча вершина Вартової башти.
День 3-5. Національний парк Йосеміті
Переїжджаємо в один з найстаріших і найбільший за площею парк - Йосеміті, країну водоспадів, смарагдових лугів і диких гір. Ця частина нашого походу в США буде автономною, що дозволить краще зрозуміти первозданну природу цих місць.
Ми піднімемося на Гласієр Поінт (2199м) і полюбуємося водоспадом Невада (181м). Побачимо найбільш незвичайну вершину Америки - знаменитий Халф Будинку (Half Dome, 2695м). Підйом дуже крутий, потрібно триматися за страхувальні троси. З лисого піку-напівкуполу відкривається панорама всього Йосеміті. Ночуємо в наметах у лісі.
День 6. Долина смерті і Лас-Вегас
Прощаємося з прохолодою лісів Йосеміті і переїжджаємо в Долину Смерті - найспекотнішу і посушливу місцевість штатів. Дорогою зможемо помилуватися найвищою точкою континентальної Північної Америки - горою Вітні (4418м), а за іронією долі вже через пару годин оглянемо найнижчу западину материка - Бедуотер (Badwater, 86м нижче рівня моря). Бедуотер по суті є гігантським солончаком, пейзажі тут пустельні і неземні. Саме тут у 1913 р була зафіксована рекордна температура повітря - + 56,7 ° C, яку поки не побив жоден термометр у всій західній півкулі. Незважаючи на спеку, вода в Бедуотері є, але концентрація солі робить її смертельною для людини, про що і повідомляє назва місцевості.
З Бедуотер їдемо в парк штату - Ред Рок (Red Rock Canyon State Park). Дорогою побачимо Мохаве - величезну сувору пустелю зі справжніми барханами, а любителі Зоряних Воєн напевно впізнають її охристі кольори. Колись тут вирувала золота лихоманка, залишивши за собою сотні міст-привидів.
Високі стіни Ред Рока мають приголомшливий насичений яскраво-червоний колір і ставлять під сумнів реальність того, що відбувається. Ці гіпсові скелі були колись дном океану, а коли воно піднялося, солі в гіпсі окислилися. Видовище вийшло вражаюче, особливо при променях заходу. Ред Рок знаходиться в 25 км від Лас-Вегаса, куди ми приїдемо затемно і оселимося в мотель. Якщо будуть сили (а вони, звичайно, будуть відправимося на прогулянку нічним містом, яке ніколи не спить.
День 7. Переїзд у Гранд Каньйон
Сідаємо в наш автомобіль і їдемо до найвідомішої природної пам’ятки в "штатах" - Великого Каньйону (Grand Canyon). Нам належить проїхати 445 кілометрів (5 годин), тому наберемося терпіння. Але це місце воістину стане перлиною нашого треккінгу по національних парках США. Гранд-Каньйон - один з найбільших у світі, стіни його місцями здимаються на 1800м, а повноводна річка Колорадо внизу здається не більше струмочка. У другій половині дня прибуваємо на південний берег, залишаємо речі в одному з кемпінгів і пройдемося кількома оглядовими майданчиками, де зустрінемо захоплюючий захід.
День 8. Річка Колорадо
Небезпечна і крута стежка веде вниз, іноді трапляються ділянки з висипухою. Духота і спека підказують близькість річки. До обіду досягнемо дна каньйону і річки Колорадо. По дорозі закинемо речі в кемпінг Hermit creed camp. Увечері погуляємо околицями, помилуємося стінами ущелини, які річка формувала 10 мільйонів років. Уважні мандрівники помітять на них відбитки скам’янілих тварин і малюнки індіанців. Химерні фігури, вигини скель і райдужні водоспади запам’ятаються нам на все життя. Темніє тут швидко, а фарби заходу сонця вражають насиченістю і глибиною.
Кілометраж 14 км.
День 9. Долина Монументів
Наш треккінг у США триває. О 2 годині ночі, коли спека спадає, піднімаємося при світлі ліхтариків на знайомий південний берег. Звідси їдемо в саме серце Дикого Заходу - долину Монументів. Відео знято на під’їзді до цього дива природи.
Кожен поважаючий себе ковбой з голлівудських фільмів обов’язково знятий саме тут. Ці руді піски, пустельні пейзажі та червоні скелі химерних форм стали справжнім символом Америки. Не вистачає хіба що кольтів у кобурі для 100-відсоткової достовірності. І вже зовсім складно повірити, що ці дивні скелі - творіння матінки-природи, а не якогось оригінального режисера. Зробимо багато пам’ятних фотографій, представимо себе героями старих фільмів і до вечора поїдемо в місто Пейдж, Арізона. Тут заночуємо в одному з готелів.
Пройдемо 14 км.
День 10. Підкова Колорадо - Каньйон Антилопи
Сьогодні нас чекає знайомство з ще одним чудовим творінням природи - каньйоном Антилопи, Арізона. По дорозі зупинимося біля Підкови Колорадо (Horseshoe Bend), яка вважається візитною карткою долини Колорадо. Дійсно, звідси відкривається один з кращих видів Гранд Каньйона і Великої Річки Америки.
У каньйоні Антилопи полюбуємося магічною грою променів світла на різнокольорових стінах. Хитромудрі форми ущелини і переливи пісковика Навахо від білого до червоного і фіолетового захоплюють навіть після Гранд Каньйона. Пейдж - не національний заповідник, але він лежить у резервації, і індіанці створили навколо нього племінний парк.
День 11. Треккінг у парку Зайон
Навіть дорога буде дуже цікавою - біля дивного вигляду і форми утворень.
Нац. парк Зайон, або Сіон (Zion National Park) - це мережа ущелин, вимитих ще в мезозі, зараз по них течуть притоки річки Вірджинія. Природа радує око, але особливо тут сподобається любителям полазати по каменях. Скелі Зайона пофарбовані в бронзово-почесні тони, рослинність насичена, темна, все разом створює гармонійну і спокійну атмосферу. Головна пам’ятка парку - Зайонський каньйон глибиною до 800м, в якому є ціла мережа більш вузьких і крутих ущелин. Тут прокладена одна з найкрасивіших у світі треккінгових стежок - The Narrows, по якій ми і прогуляємося. Заночуємо в одному з кемпінгів Зайона.
День 12. Брайс-каньйон і Солт-Лейк-Сіті
Їдемо оглядати незвичайний Брайс, який більше схожий на гігантський амфітеатр. Його унікальні гостроконечні геологічні утворення називаються худу. Вони чимось нагадують ажурні античні колони, а переливи квітів гармонійно доповнюють картину... Туристів тут мало, атмосфера спокійна, велична.
Звідси нам належить подолати 500 км до Солт-Лейк-Сіті, але ввечері ще залишиться час для головних визначних пам’яток міста. Відвідаємо всесвітньо відому святиню мормонів - Церкву Ісуса Христа Святих останніх днів, Табернакль Солт-Лейк, пам’ятник Брігаму Яну і Капітолій штату Юта, прогуляємося вздовж берега Солт-Лейка і побродимо нічним мегаполісом. Заночуємо в одному з мотелів Солт-Лейк-Сіті.
День 13. Гранд Тетон
Тримаємо курс на північ - у Вайомінг, де знаходиться наступна мета нашої подорожі по національних парках США - Гранд Тетон (Grand Teton National Park). Відвідуємо рейнджерів, щоб отримати необхідні дозволи на треккінг у парку. Тут починається суворе царство Скелястих гір. Розташовуємося на ніч у кемпінгу з панорамним видом на величезний масив хребта Гранд Тетон, піки якого здимаються на висоту понад 4000м.
День 14. Гранітний каньйон
Прощаємося з нашим автомобілем на наступні три дні - нас чекає недоторкана природа Кордильєр і легендарна стежка Grand Teton Crest Trail. Це найпопулярніший пішохідний маршрут протяжністю 64 км, який перетинає весь Гранітний каньйон і визнаний одним з найкрасивіших у світі. Звідси весь час видно неприступні скелясті вершини, то й справа в лісі попадаються кришталеві гірські озера. На березі одного з них, Маріона (Marion Lake), ми розіб’ємо табір.
Набір висоти 800м.
День 15. "Каньйон смерті"
Піднімаємося до озера Marion Lake, береги якого вкриті різнокольоровою галькою. Лазурову його глибину, ніби дорогоцінною рамкою, окаймляють величні снігові хребти. Далі рухаємося до перевалу Фокс Крік (Fox Creek, 2926м), через який потрапимо в каньйон Смерті. Тут наш шлях пройде по одному зі схилів великої гірської ущелини. Стежка йде зручним траверсом, прогулянка буде нескладною, але дуже живописною. Насолоджуємося Скелястими горами, а на ніч розбиваємо наметовий табір.
День 16. Озеро Фелпс - Йелоустоун
Спускаємося на територію субальпійського басейну Аляска (Alaska Basin) на західному схилі головного хребта Гранд Тетон. У цій гірській долині суворі скельні громадини здимаються над кам’янистими пустошами, і лише іноді пейзаж розфарбовує гладь "гірських очей" або пляму трави. Тут тільки едельвейси відчувають себе як вдома. Проходимо мальовниче озеро Фелпс, де дуже люблять купатися ведмеді, і повертаємося на знайомий кемпінг до машини. Їдемо в знаменитий Йелоустоун, і вже після обіду почнемо оглядати його пам’ятки.
Єллоустон (Yellowstone National Park) - міжнародний біосферний заповідник, який через свою унікальність внесено до списку міжнародної спадщини ЮНЕСКО. Він розташований у найбільшій в Землі долині гейзерів, яких тут більше 3000. У парку знаходиться кальдера йоловустонського супервулкана, а сам супервулкан займає третину площі заповідника. Саме близькістю вулкана пояснюються місцеві цікаві геологічні явища. Зараз кальдера заповнена водою і не відрізняється від мальовничого глибокого озера, але прогулянка по його березі однозначно лоскоче нерви.
Ми побачимо найвищий гейзер у Єллоустоуні, фонтан якого сягає 56 метрів. Гейзер пробуджується як по годинах - кожні 35-120 хвилин і вважається найбільш часто фотографованим дивом природи в світі. Регулярність його вивержень відображена в назві - Старий служака.
День 17. Єллоустонський Національний парк
Треккінг по національним паркам в США триває. Підемо до фантастичного Призматичного джерела. Це термальне озеро не тільки найбільше в країні, але і дуже красиве. Численні одноклітинні, що живуть в ньому на різній відстані від берега, розфарбовують воду в приголомшливі кольори від жовтого, помаранчевого і червоного до синього і зеленого, створюючи разом ефектну картину.
Просто прогулятися Йеллоустоуном теж дуже цікаво. Природа в найстарішому на планеті парку збережена первозданною, велика кількість тварин і рослин просто вражає. Увечері йдемо в кемпінг, де проведемо останню ніч у цьому чудовому місці.
День 18. Додому
Подорож до США наближається до кінця. Завантажуємо речі в машину і їдемо в Солт-Лейк-Сіті, де закінчується наш треккінг по національних парках у США. Ті з нас, чий літак вилітає ввечері, зможуть ще прогулятися центром і відпочити в ресторані. Ми прощаємося з США, цією дивною країною мегаполісів і дикої природи, але не забудемо її ніколи.
Додаткова інформація
Під час нашого трекінгу по національних парках у США ми відвідаємо:
Національні парки:
- "Секвойя";
- Йосеміті;
- "Долина Смерті";
- Гранд-Каньйон;
- Зайон;
- Брайс-каньйон;
- Гранд Тетон;
- Єллоустоун.
А також легендарні пам’ятки природи:
- Парк штату Ред Рок Каньйон;
- "Долина Монументів";
- Племінний парк Навахо "Каньйон Антилопи".
Проїдемо через 6 штатів (5500 км):
- Каліфорнія;
- Невада;
- Арізона;
- Юта;
- Вайомінг;
- Колорадо.
Проживання
Проживання в кемпінгах, входить у вартість.
Проживання в готелях, не входить у вартість.
Харчування
У турі передбачено: харчування під час треккінгу в горах.
Харчування в містах не входить у вартість.
Ціни
Ціна - 1 750 доларів.
У вартість походу входить:
- всі перміти і квитки в національні парки;
- автомобіль і бензин;
- харчування під час треккінгу в горах.
- проживання в кемпінгах;
- громадське спорядження;
- робота гіда на маршруті;
- робота водія;
- допомога в підготовці до походу;
- дисконтна карта клубу;
- аптечка.
У вартість НЕ входить:
- проживання в готелях;
- харчування в містах;
- вхід у резерват "Каньйон Антилопи" - за бажанням;
- віза, авіапереліт у США, страховка.
Оплата походу в США і додаткові витрати:
- Розрахуватися за треккінг в США ви зможете при зустрічі з інструктором, оплата в доларах. Сума додаткових витрат на проживання в мотелях, кафешки і сувеніри - мінімум 600$.
Трансфер
Туристи самостійно добираються до першої точки маршруту: м. Лос-Анджелес.
Початок походу: м. Лос-Анджелес, Закінчення: м. Солт-Лейк-Сіті.
Необхідні речі
Програма нашої подорожі по США передбачає гірську треккінгову і екскурсійну частину, так що потрібно мати відповідний набір речей і спорядження. Якщо правильно підібрати все необхідне - ви зможете комфортно почуватися в горах, пустелях і містах протягом всієї поїздки. Оскільки пересуватися ми будемо на орендованому автомобілі, потрібно, щоб рюкзак був не тільки легким, але і компактним. Ночувати ми буде в кемпінгах і хостелах, де є можливість прийняти душ і випрати речі.
Одяг:
- Куртка мембранна - вона ж може бути замість вітровки;
- Флісова толстовка;
- Легкий пуховик (можна жилетку);
- Футболка - 3 штуки на всю поїздку, бажано синтетичні, вони швидше сохнуть;
- Термобілизна - 1 комплект;
- Шкарпетки - 5 пар буде достатньо;
- Штани мембранні;
- Штани треккінгові - трансформери (перетворюються на шорти);
- Штани флісові - для табору і сну;
- Шорти;
- Шапка, баф і головний убір від сонця;
- Рукавички;
- Рушник з мікрофібри.
Взуття:
- Треккінгові черевики;
- Легкі кросівки для міста;
- Сандалії.
Особисте спорядження та інше:
- Рюкзак - 40-50 літрів, він же - вмістилище всіх ваших речей протягом 20 днів подорожі;
- Рюкзак маленький - для радіалок у горах і прогулянок у місті;
- Спальний мішок - з температурою комфорту -0... + 2;
- Намет;
- Туристичний килимок;
- Треккінгові палиці;
- Ложка, гуртка, можна ніж;
- Термос;
- Все для особистої гігієни;
- Сонцезахисний крем;
- Гамаши або бахіли (для походів у червні);
- Окуляри від сонця;
- Налобний ліхтарик.
Також не забудьте:
- Індивідуальну аптечку;
- Копії своїх документів і страховки (з собою і в онлайні);
- Зарядні пристрої, телефон;
- Фото- і відеотехніку для того, щоб відобразити подорож і показати друзям.
Важливо: зберіть все з цього списку. Якщо є сумніви з приводу свого спорядження - зв’яжіться з цього приводу з менеджером. Обов’язково оформіть туристичну страховку і відправте її скан або фото менеджеру до походу.
Необхідні документи
Для участі в цьому поході потрібно мати американську візу. Вона оформляється в посольстві Сполучених Штатів Америки. Кожен учасник подає документи для отримання візи в посольство самостійно. Також обов’язково оформіть медичну страховку.
Важливо! Перед походом обов’язково потрібно оформити туристичну страховку і скинути її копію або фото менеджеру.
Заявка
на прямий зв'язок з організатором туруПро організатора туру
