Авторський тур Пішохідна екскурсія по Ужгороду: Ужгород – древній град

від 180 грн
8,5
із 10
оцінка організатора
4 відгука

Україна \ Карпати \ Ужгород

Маршрут:
Україна, Ужгород, Маршрут: центр міста – Ужгородський замок – Музей архітектури і побуту
Виїзд:
Самостійний

Опис Авторський тур Пішохідна екскурсія по Ужгороду: Ужгород – древній град

Про тур

Оглядова екскурсія по Ужгороду «Ужгород – древній град» незмінно зачаровує гостей своїм європейським шармом. Офіційна історія міста налічує більше 1100 років, роблячи Ужгород одним з найстаріших міст нашої країни. Історія міста Ungvar (стара назва Ужгорода) – це історія Угорського королівства, Австрійської імперії і Чехословацької республіки, і кожна епоха накладала свій відбиток на вигляд міста.

Екскурсія по Ужгороду… Гуляючи старими вуличках, ви опинитеся в різних історичних епохах, відкриєте невідомі сторінки європейської історії і побачите дивовижне поєднання архітектури різних часів і стилів. Ужгородський замок, скансен – музей просто неба «Старе село», вулиця Корзо, Хрестовоздвиженський греко-католицький собор, палац єпископів, хасидська синагога, липова алея, чеський квартал (квартал сакур) – це і багато іншого обов’язково зацікавить вас, додавши в палітру відкриттів нові яскраві фарби.

Початок екскурсії: 10:00.

Завершення екскурсії: 12:00.

Маршрут

Маршрут: центр міста – Ужгородський замок – Музей архітектури і побуту.

Програма

Екскурсія історичним центром міста Ужгород:

Ринкова площа, вулиця Корзо, хасидська синагога, пішохідний міст через річку Уж, площа Шандора Петефі, липова алея, чеський квартал, альпінарій, Римо-католицький костел святого Георгія (XVIII ст.), будинок Святої Гизелли, Греко-католицький кафедральний собор і резиденція єпископів (XVIII ст.), сквер імператриці Марії Терезії, міні-скульптурки і кав’ярні Ужгорода.

Екскурсія по древньому Ужгороду незмінно принесе безліч нових відкриттів і яскравих, позитивних вражень. Тут кожна вуличка, кожен будинок дихає старовиною, а під ногами – стара бруківка чеського або австрійського періоду. І це не дивно, адже офіційна історія міста налічує більше 1100 років. Місто вражає різноманітністю архітектурних стилів: готика, бароко, сецесія, конструктивізм, ренесанс… І все це розмаїття, як єдине ціле, становить єдиний архітектурний ансамбль Ужгорода.

Вас чекає прогулянка старовинною вулицею Корзо, що в перекладі з італійського жаргону – «місце для прогулянок», виправдовуючи свою назву. Площа Корятовича, в минулому відома як «Ринкова», з давніх-давен славилася своїми базарними днями, адже ще в 1380 році король Угорщини дарував місту почесне право проводити королівські ярмарки.

Екскурсія по Ужгороду проводиться компанією Про Карпати планово щоп’ятниці, при індивідуальному замовленні – в інші дні.

На площі Театральній височить один з перших театрів нашого краю, побудований в 1906 році, а перша згадка про міську театральну трупу відноситься до 1694 року. Перед театром розташована сцена для проведення масових заходів і свят, прикрашена великим кованим зображенням герба Ужгорода. Герб міста був затверджений в середині ХVII ст.

За будівлею театру височить хасидська синагога, зведена в 1904 році. Споруда, побудована на кошти невідомого мецената, і сьогодні вражає своєю величчю і оригінальністю. З 1947 року будівля належить Закарпатській обласній філармонії, тут проводяться концерти, а сам зал займає третє місце в Європі за своїми акустичними даними.

Річка Уж – це невід’ємна частина тутешньої історії, яка і дарувала назву самого міста. На середньовічних картах Ужгород зображувався як місто на острові, який омивали Малий Уж і Великий Уж. У всі віки міст через річку розташовувався саме там, де зараз знаходиться пішохідний міст, про що свідчать старі палі, що місцями стирчать з води.

Ужгород заворожує своїми набережними, що протягнулися уздовж берегів річки Уж, особливе місце серед яких займає набережна Незалежності. Саме на цій набережній розташувалася ужгородська липова алея, яка по праву вважається найдовшою в Європі. Загальна протяжність алеї 2200 метрів, де по обидва боки дороги висаджено близько трьохсот дерев. Алея, нарівні з вулицею Корзо, є улюбленим місцем для прогулянок ужгородців, даруючи прохолоду, комфорт і умиротворення.

Цікавою пам'яткою міста є чеський квартал, побудований в 20-30-х роках ХХ ст. в стилі конструктивізму. Особливо прекрасний квартал в середині квітня, коли на його вулицях розквітає безліч дерев магнолії і японської сакури, даруючи місту буйство яскравих фарб і ароматів.

Місто дивує безліччю парків, скверів і площ, де ростуть рідкісні види рослин. Цікавий альпінарій. Тут, в кроці від суєти, весело дзюрчить струмочок, а під покровом старих дерев, сидячи на лаві, жваво розмовляють два художника, відображених в бронзі, – Адальберт Ерделі та Йосип Бокшай, що стали засновниками Закарпатської школи живопису.

Незмінним супутником життя міста є церковний дзвін. Це особливо помітно в неділю, коли передзвін церковних дзвонів храмів різних конфесій закликає прихожан на богослужіння.

Європейський шарм Ужгороду багато в чому надає церковна архітектура міста: старі протестантські храми кальвіністів і лютеран, Римо-католицький костел святого Георгія (ХVIII ст.) І звичайно ж Греко-католицький кафедральний собор, резиденція єпископів (XVIII ст.). У 1777 році австрійська імператриця Марія Терезія підписала указ про перенесення в Ужгород управління Греко-католицької єпархії. Ця подія на довгі роки перетворило місто в центр духовності та просвітництва.

З висоти Замкової гори, крізь пил віків, задумливо дивиться на місто Ужгородський замок. За переказами, фортецю заснував слов'янський князь Лаборець в IX столітті. За всю свою багатовікову історію замок завжди був потужною твердинею, з честю витримавши безліч облог, надійно охороняючи дорогу на Ужоцький перевал. Замок і зараз зберіг колишню велич, а тепер в його стінах розташувався Закарпатський краєзнавчий музей. Музей володіє багатою колекцією експонатів, представлених в експозиції виставкових залів. Всі, хто не байдужий до історії, зможуть годинами бродити по замкових галереях, відкриваючи для себе історію Ужгорода і Закарпаття.

Крім краєзнавчого музею, на Замковій горі розташований Закарпатський музей народної архітектури та побуту, який став першою в Україні спорудою подібного типу. Тут представлені зразки сільської архітектури, всього різноманіття народів Закарпаття, де в будинках повністю відтворено інтер'єр селянського побуту. Музей зведений за типом забудови верховинського села, а серед будинків-експонатів немає жодної реконструкції. Вік деяких будинків близько 200-250 років. Особливе місце в колекції займає дерев'яна церква з села Шелестово, зведена народними умільцями в 1777 році. Це унікальна споруда, побудована без єдиного цвяха, є класикою лемківського храмового зодчества, де кожен елемент наповнений змістом і символізмом.

Чудовим завершенням екскурсії може стати знайомство зі світом закарпатського вина в ужгородських дегустаційних залах, один з яких розташований в старовинних підвалах Ужгородського замку.

Харчування

Харчування не передбачене.

Ціни

Ціна туру: 180 - 1 100 грнДеталi

Включено в вартість:

  • Екскурсійне обслуговування на туристичних об’єктах
  • Супровід гіда-екскурсовода

Оплачується додатково:

  • Вхідні квитки: замок – 100 грн / людина; скансен – 75 грн / людина.
  • Дегустація вина – 150 грн / людина.
Замовити!

Трансфер

Туристи самостійно добираються до першої точки маршруту: м. Ужгород.

Про організатора туру

Про Карпати - туристична компанія
Україна, м. Ужгород
Працюємо з 2008 року
8,5
із 10
оцінка організатора
4 відгука

Ужгородське екскурсійне бюро пропонує великий вибір активного відпочинку в Закарпатті. Вибирайте будь-який: політ на повітряній кулі або параплані над Карпатами; всілякі походи в гори; прогулянки на гуцульських конях; тури в гори на мотоциклах і квадроциклах; екстремальні сплави на рафтах по Тисі, Черемошу; і інші варіанти відпочинку, що дарують справжній феєрверк емоцій і спогади на все життя!

Хочеш в авторський тур? Замовляй путівку!
Прямі замовлення турів без націнок!

Відгуки Авторський тур Пішохідна екскурсія по Ужгороду: Ужгород – древній град

Разом з цим туром шукають

Інші тури організатора

Сторінка сформована 03:24:28