Опис Авторський тур Новорічний трекінг до базового Аннапурни
Про тур
Хочете відчути міць Гімалаїв і впритул підійти до прекрасної вершини-вбивці? Адже Аннапурна вважається найнебезпечнішою вершиною світу. Але її горда вдача відповідає її красі. Ці місця повні особливої харизми, на них накладено відбиток вічності. Трек до базового табору Аннапурни — один із наймальовничіших туристичних маршрутів, широко відомий у всьому світі завдяки шикарним видам і невисокій складності. Щоб пройти його, не потрібно володіти альпіністськими навичками, досить мати нормальну фізичну підготовку.
Ми перетнемо всі кліматичні пояси Гімалаїв від тропічних джунглів і рододендронових лісів до льодовиків, зустрінемо приголомшливі заходи і світанки на висоті пташиного польоту, побачимо побут непальців в селах, де навіть не чули про інтернет. На нас чекають цікаві екскурсії на початку і кінці шляху: прогулянки на човнах по озеру Фева, гарячі джерела Джину і три головних міста країни — Катманду, Патан і Покхара.
Пропонуємо піти з нами в похід до базового табору біля підніжжя Аннапурни. Ця подорож — ідеальний варіант для знайомства з високими горами, а насичений маршрут наповнить незабутніми враженнями. Приєднуйтесь!
Наш маршрут продуманий до дрібниць і містить буквально все найцікавіше, що можна знайти в цих місцях (і навіть більше). Водночас ми турбуємося про ваш комфорт та безпеку.
Судить самі:
- Ви зустрінете світанок у базовому таборі Аннапурни — сповна насолодитеся величними видами, заради яких відправились у цей похід.
- Побачите найдивовижніші світанки: на оглядовій площі Пун-Хіл і в Татопані, а, при бажанні груп, ще і в ABC. Заходи сонця: зі Ступи миру над Покхарой і на Пун-Хил.
- Покатаєтеся на човнах по озеру Фева, скупаєтесь у цілющих термальних джерелах Джину Данда, побуваємо у священній печері Хунку.
- Відвідаєте не тільки столицю Непалу з головними пам’ятками (Храм Мавп, або Сваямбуднатх, ступа Боднатх, Пашупатінатх, Кумарі Гхар), а й також побачите долину Катманду. Тут налічується понад 130 пам’яток історії, архітектури та релігії, і вся долина входить до об’єктів спадщини ЮНЕСКО. Тут завжди є, що подивитися.
Чому ми найкращі:
- У нас найдемократичніші ціни зі 100% гарантією походу і якості проведення.
- Ми зустрічаємо вас в аеропорту і допомагаємо оформити візу (як і інші документи, звичайно). Поселяється тільки в особисто перевірених комфортабельних готелях Катманду і Покхара.
- Вибираємо лоджі, з яких відкриваються наймальовничіші панорами Гімалаїв. Будемо насолоджуватися кращими видами за чашкою чаю або кави прямо з терас. Уявляєте, які відкриваються види на заході і світанку?
- Ми не женемо наших туристів шаленим темпом, завжди чекаємо відстаючих і взагалі не поспішаємо — цей трек для всіх і розрахований відповідним чином. Крім того, у нас буде портер, який допоможе нести рюкзаки!
Маршрут
Маршрут туру: Катманду — Наяпул — Уллері — Горепані — світанок на Пун-Хілл (3200 м) — світанок в Тадапані — Чомронг — Дованг — базовий табір Мачапучаре (MBC) — Базовий табір Аннапурни — MBC — джерела Джину Данда — екскурсії в Покхара — долина Катманду.
Програма
День 1. Катманду
Зустрічаємося з інструктором в аеропорту і вирушаємо відпочивати в наш готель. Дивовижна і своєрідна столиця спочатку викличе шок від кількості людей, машин, велосипедів. Здається, ніби ми занурюємося в повний хаос. Потрібно трохи часу, щоб адаптуватися і побачити справжню красу і самобутність цього величезного міста. Зупинимося на нічліг в районі Тамела — туристичному центрі міста, з хостелами, сувенірними крамницями, турагентствами і магазинами зі спорядженням для трекінгу і сходжень. Увечері відправимося на екскурсію по Катманду.
День 2. Переїзд в Гімалаї і початок треку до базового табору Аннапурни
На нас чекає довга і досить екстремальна передислокація вглиб Непалу. Дороги цієї гірської країни часто в'ються серпантинами по складному рельєфу. З вікна ми побачимо, як живуть непальці в селищах та малих містах. Також подивимося Покхару, близьке знайомство з якою в нас ще буде попереду.
З Наяпула стартують найголовніші маршрути в заповіднику Аннапурна. Тут почнемо наш трек і ми. Реєструємо TIMS- і перміти і вирушаємо в дорогу. Перші кроки вже вражають: кам'яні сходи ведуть в царство справжніх тропіків, над головами змикаються джунглі, пахнуть квіти і щебечуть чудові птахи. Ліс повний життя і фарб, а навколо селищ розкинулися яскраві рисові плантації. Ось в такому чудовому антуражі приходимо в Уллері, де селимося в наймальовничішому ложді і відпочиваємо після довгої дороги.
День 3. Горепані і рододендроновий ліс
Продовжуємо набирати висоту. Наш трек до базового табору Аннапурни проходить через найбільший в світі рододендроновий ліс. Тут він не чагарниковий, як в Карпатах або на Кавказі. Рододендрон досягає розмірів справжніх дерев. Коли вони цвітуть, видовище стає воістину чудовим: ніби на схили опустилися хмари всіх відтінків рожевого і бузкового. Приходимо в невелике селище Горепані (2860 м). Звідси відкривається вид на Дгаулахірі (8167 м) і Нілгірі Південну (6839 м).
Ми будемо на місці після обіду. Якщо залишаться сили і бажання, можна прогулятися на оглядовий майданчик над селищем і помилуватися грою сонця на гранях восьмитисячників. Завтра на нас чекає світанок на цьому ж місці, але хіба буває занадто багато краси?!
День 4. Світанок на Пун-Хілл — Тадапані
Прокидаємося о 5 ранку і, взявши налобні ліхтарики, починаємо нічне сходження на Пун-Хілл (Poon Hill). Підйом на висоту 3200 метрів займе 30-40 хвилин. Тут, на вершині Пун-Хілл, ми зустрінемо приголомшливий світанок. Він запам'ятається нам на все життя: гірські хребти Аннапурни і Дгаулахірі в перших променях сонця, а в глибоких гірських долинах все ще панує оксамитовий морок... Повертаємося в лодж, снідаємо і продовжуємо трек до базового табору Аннапурни.
Мощена стежка знову веде через густі зарості деревовидних рододендронів та затишні непальські поселення, що потопають в екзотичній рослинності. Йдемо уздовж річок і терас на схилах гір, де непальці традиційно вирощують рис. Увечері приходимо в селище Тадапані (2630 м). З нього відкривається прекрасний вид на гору Мачапучаре (6998 м), по-непальскі "Риб'ячий хвіст". Таку назву вона отримала через дві вершини, які, якщо дивитися з заходу, утворюють фігуру, що нагадує хвіст риби. На світанку гострі кути Мачапучаре, Аннапурни і Хінчулі палають вогненною квіткою під першими променями сонця. Видовище справді чудове! І не треба нікуди йти — все видно прямо з веранди. Вибираємо найбільш панорамну лоджію і розслабляємося після треку.
День 5. Ще один світанок над Гімалаями — Чомронг
Чудовий початок дня забезпечено: чашка кави, схід над красивими восьмитисячниками планети... Але трек до базового табору Аннапурни триває — нині він перетинає глибоку ущелину. Стежка, що веде вниз, дуже крута. На щастя, підйом більш пологий. У Чомронзі будемо до обіду, встигнемо гарненько відпочити і зарядитися енергією. Завтра вона нам знадобиться.
День 6. Дованг
На жаль, прийшов час випробувати себе на міцність — буде найважчий перехід у всьому треку до базового табору Аннапурни. Спускаємося до річки Чомронг-Кхола. Вниз ведуть круті сходи, яких налічується 2114 штуки! Будь-який спортзал позаздрить. Але ми ж у Гімалаях, просто нічого не буває. Переходимо річку через міст і знову набираємо висоту. По дорозі побачимо цілі зграї диких мавп двох видів. Наша мета — лодж в селі Дованг, вечеря і тепла постіль.
День 7. По долині Моді-Кхола до BMC
Сьогодні йдемо вздовж річки Моді-Кхола, що бере початок з Південного льодовика Аннапурни. Незабаром вийдемо до печери Хункі — це невеликий скельний навіс, де, за легендами, жив святий відлюдник. На нічліг зупиняємося в BMC — базовому таборі Мачапучаре. Йти потрібно швидко — усюди стоять таблички з попередженням про лавинну небезпеку. Але перехід дуже мальовничий і дається легко. Нас обступають круті схили гір, доводиться задирати голову, щоб побачити небо. Увечері традиційно прогуляємося на один з ближніх відрогів Мачапучаре і помилуємося мореною її льодовика.
День 8. Базовий табір Аннапурни
Весь цей час, поступово набираючи висоту, ми проходили акліматизаційну підготовку, необхідну для сходження. Адже висота ABC вселяє повагу.
Щоб насолодитися світанком в базовому Аннапурни, виходимо раніше. Відчувається мороз — гарненько утеплюємося. Речі залишаємо в лоджі, підемо до базового табору Аннапурни радіально і без нічого. Підйом в АВС плавний, без крутих наборів висоти. Наш маршрут пролягає між вершинами Аннапурни і кожна з них — прекрасна. Намагаємося зберегти в пам'яті приголомшливий вид грізного восьмитисячника, милуємося льодовиками і слухаємо далекий гуркіт лавин і каменепадів. Ми досягли кінцевої мети нашого треку! Спускаємося до табору Мачапучаре, де поїмо, а далі скидаємо висоту до селища Бамбу. Попереду на нас чекає заслужений відпочинок і екскурсії!
День 9. В тепло, до гарячих джерел
Спостерігаємо, як природа навколо наповнюється життям. Стає радісніше і нам. Спуск нескладний, йдемо в селище Джину Данда (1780 м). У 20 хвилинах ходьби від селища в долині річки Моді-Кхола є гарячі термальні джерела. Тут облаштовано два басейни. У нижньому за течією температура води досягає 40 градусів! Поринути в ці "ванни" після крижаного високогір'я і денного переходу буде приємно. На цій переможній ноті активна частина треку до базового табору Аннапурни закінчується.
День 10. Покхара, озеро Фева (Пхева)
Спускаємося через населені пункти, в яких люди живуть за традиціями предків. У 2018 році над річкою побудували грандіозний підвісний міст епічних масштабів, що дуже полегшує перехід до села, де нас чекають джипи. До обіду доберемося до Покхари і розмістимося в гарному готелі.
Далі вирушаємо на захоплюючу човнову прогулянку по озеру Пхева, з човнів насолоджуємося мальовничим видом на Великий Гімалайський Хребет з його восьмитисячними вершинами Даулагірі, Аннапурна, Манаслу. На пагорбі знаходиться Ступа миру — буддійський храм, де ми зустрінемо чудовий захід над панорамою міста і Гімалаїв.
День 11. Катманду
Переїзд в непальську столицю на замовному транспорті триватиме майже весь день. Заселяємося в готель, відпочиваємо. Увечері йдемо на місцевий ринок. Адже Катманду — рай для любителів сувенірів. Будьте уважні: якщо ви вирішили зробити дорогу покупку, обов'язково порівняйте ціни / якість на подібні речі в декількох місцях.
День 12. Огляд долини Катманду
Вранці вирушаємо на південь — в Патан (Лалітпур), де на нас чекає історична екскурсія. Друге за чисельністю населення місто в країні утворює конгломерат зі столицею. Офіційно прийнята назва, Лалітпур, означає "місто краси". І з цим важко посперечатися. У Патані зосереджена неймовірна кількість визначних пам'яток. Ми відвідаємо Королівську площу (Дурбар), де розташовані Королівський палац, пагоди і храми. Далі вирушимо в великий храмовий комплекс індуїзму — Пашупатинатх. Звідси вже недалеко до буддійської ступи Боднатх (Боудданатх, Боддінат) і однойменного храмового комплексу.
День 13. Столиця Непалу, відліт додому
Сьогодні трек до базового табору Аннапурни закінчується. Не гаємо час до вильоту і вирушаємо вивчати пам'ятки столиці. Відвідаємо Сваямбунатх, або Мавпячий Храм — буддійський храмовий центр з однією з найдавніших у світі ступ. Сваямбунатх лежить на околиці, до того ж на пагорбі, і звідси відкриваються незабутні краєвиди на Гімалаї і долину Катманду. В останній раз поглянемо на гори, які ще недавно підкорювали. У центрі міста в палаці Кумарі Гхар зможемо побачити живе індуїстська божество — Кумарі (Кумарі Деві).
Подорож до Непалу добігла кінця і на нас чекає переліт додому. Буде трохи сумно, але яскраві спогади, сильні враження і прекрасні фото стануть гідною розрадою далеко від цих чудових гір. А може, ми ще зустрінемося на гімалайських стежках?
Проживання
У столиці ми будемо жити в готелі в туристичному районі Тамель. Він обладнаний гарною кухнею, номери чисті і затишні, є інтернет.
Під час трекінгу ночувати будемо в лоджах. Це щось середнє між готелем і гірським притулком. У лоджах є загальні туалети і столові кімнати. Нас розселять в 2-3-х місних номерах. Душ — за додаткову плату. Проживання в лоджах входить у вартість програми.
Харчування
Снідати і вечеряти ми будемо в лоджах. Тут пропонують широкий вибір різноманітних страв, часто адаптованих під смаки туристів. Є м'ясні та вегетаріанські варіанти меню, готують смачно і ситно. На харчування в залежності від апетиту і особистих переваг йде 25-30$ на добу.
У Непалі суворо забороняється пити воду з-під крана або з джерел — це може викликати серйозні проблеми зі здоров'ям. Тому будьте готові до покупки бутильованої (Drink Save Water). На висоті пити треба багато, тому потрібно буде купувати чай в лоджах на треку.
Ціни
У вартість входить:
- зустріч в аеропорту;
- проживання в лоджах по маршруту;
- послугипрофесійного україномовного висотного інструктора від нашого клубу;
- групова аптечка;
- турнікет для ЗСУ;
- все перміти і картка ТIMS;
- проживання в Катманду і Покхарі;
- підбір авіаквитків;
- трансфери;
- допомога в підготовці до поїздки;
- картка клубу Pohod V Gory зі знижками на походи та спорядження.
У вартість не входить:
- непальська віза;
- платні пам'ятки і екскурсії;
- харчування, від 25$ на добу;
- чайові гідам і портерам.
Передоплата для цього туру становить 100$. Заплатити решту ви зможете безпосередньо інструктору після зустрічі в Непалі, оплата в доларах США. Або перелічити нам на банківську картку чи рахунок перед вильотом.
Додаткові витрати на треку:
Харчування — 25-30$ на день (від 350$).
Портер — від 100$ + чайові (необов'язково; можна взяти 1 портера на 2-3 туристів).
Віза — 30$.
Екскурсійна програма в Катманду — 50$ (за бажанням).
Загальна сума додаткових витрат складе ~530$. Добре прихопити побільше грошей на ресторани, кафе, сувеніри рідним і друзям. Якщо у вас не вистачає чогось з спорядження, можна докупити прямо на треку — воно тут дуже дешеве.
А тепер підрахуємо повну вартість вашої подорожі в Непал:
- Оплата туру — 950$.
- Додаткові витрати — 530$.
- Авіаквиток в Катманду — від 1 000$.
- Отже, щоб потрапити в базовий табір Аннапурни, вам знадобиться приблизно 2 480$.
Трансфер
Учасники туру самостійно і за свій рахунок виконують авіа переліт до місця збору групи в Катманду і назад.
Необхідні речі
Спорядження для новорічного походу до Аннапурни
На Новий рік в Гімалаях випадає багато снігу. У Катманду +16... +24, а в базовому Аннапурни температура може падати до -15 вночі. Хоча ми не будемо проводити багато часу нагорі, але до вибору спорядження і речей треба ставитися серйозно.
Частина маршруту прокладена по джунглях, але при цьому ми будемо підніматися на висоту 5000. А це вже льодовики, сильні вітри і «холодні» ночівлі. Тому екіпірування повинно бути багатофункціональним, щоб ви могли себе комфортно почувати в настільки різноманітних умовах і при різких перепадах температур.
Одяг
- Пухова куртка.
- Мембранна штормова куртка.
- Штани зі щільної тканини, що захищає від вітру, або мембранні.
- Футболки / трекінгові сорочки (2 штуки).
- Фліска щільністю 200 або 300.
- Термобілизна — обов'язково верх і низ.
- Шкарпетки трекінгові — 3 тонкі ходові + 1 теплі для сну.
- Шапка, флісова підійде.
- Дві пари рукавичок: флісові і теплі з віндблоком.
* Якщо ви теплолюбні — додатково візьміть флісові штани.
Взуття
- Трекінгові черевики з рифленою підошвою і фіксацією гомілки. Кросівки не підійдуть.
- Змінне взуття для бівуака.
- Айсери (льодоступи, або міські кішки) — купуємо в Катманду (15$).
Спорядження
- Рюкзак (вистачить і 50 літрів, якщо ви візьмете професійну снарягу з цього списку).
- Спальник (комфорт -5...- 10). Можна купити разом з кішками.
- Трекінгові палиці. В Непал ми радимо їх брати всім без винятку.
Особисті речі
- Налобний ліхтарик.
- Окуляри сонцезахисні.
- Помада гігієнічна.
- Індивідуальна аптечка.
- Зволожуючий крем.
- Гігієнічний набір.
- Туалетний папір.
- Рушник з мікрофібри.
- Термос (1 л).
- Документи, страховка і їхні копії з собою і в онлайні.
- Герметичний пакет для документів і техніки.
- Телефон, зарядні пристрої, павербанк.
- За бажанням візьміть фотоапарат, щоб показати друзям красу цих гір!
Не беріть зайві речі. Хоча в Непалі можна найняти портера, який понесе вантаж замість вас, бере портер лише обмежену вагу. Якщо рюкзаки легкі, виходить найняти портера на 2 або навіть 3 осіб і значно заощадити.
Необхідні документи
Для походу до підніжжя Аннапурни необхідна віза. Її можна отримати безпосередньо в аеропорту Трибхуван, після прильоту в Катманду. Вартість візи — 30$. Для цього потрібен лише паспорт з чистою сторінкою. Фотографій або інших документів не потрібно.
Важливо! Перед походом обов’язково потрібно оформити туристичну страховку і скинути її копію або фото менеджеру.
Додаткова інформація
Погода на треку до Аннапурни взимку
Січень у Непалі відзначається стабільною і ясною погодою. На цьому треку майже всі дні будемо перебувати в поясі тропічних лісів. Днем тримається комфортна температура + 14-18С. Вночі та вранці прохолодно, на висоті від 3000 м заморозки, від 3500 м вже справжній мороз (до -10... -12С). Але в лоджах значно тепліше, і спальників на -5 комфорту повинно вистачити.
Заявка
на прямий зв'язок з організатором туруПро організатора туру
