Авторський тур Похід по Лікійці без наметів - з ночівлями в будиночках
Лагідне сонце, скелясті гори, панорами середземноморських бухт з перевалів, затишні пляжі і занурення в історію - це маршрут, на якому Ви втечете від сірості буднів.
Йдемо по всесвітньо відомій лікійській стежці без наметів! Ми будемо ночувати в неймовірно атмосферних бутик-готелях, глемпінгах і гестхаусах, через які гіди охрестили похід "Інста-туром"! Ну і як бонус - тяжкість рюкзаків не затьмарить райський відпочинок. Пройдемо цікаву частину Лікійки, де знаходяться перлини треку: Бухта Метеликів, Олюденіз, Каш, ксантос, Патара. Зустрінемо феєричний захід над морем і Таврійськими горами. Політаємо на параплані над горою Баба-Даг, скуштуємо свіжих морепродуктів і соковитих апельсинів, які як раз вистигають взимку. Лікійка в будиночках підійде новачкам і сім'ям з дітьми. А туристам, які люблять активний відпочинок, подарує заряд вітамінів і позитиву. Читайте маршрут, записуйтеся - Ваша ідеальна відпустка починається зараз!
Маршрут: Даламан / Анталія - Фетхіє - Каякой - Олюденіз - Долина Метеликів - Фаралья - бухта Кабак - Алінча - Бель - Патара - Ксантос - Летоон - Каш - Анталья / Даламан.
Учасники прилітають в аеропорт Даламан або Анталії, з яких ходять прямі автобуси в курортний Фетхіє. У готелі Вас зустрічає інструктор. Після заселення і відпочинку йдемо гуляти по старому міста, досліджувати звивисті середземноморські вулички та знайомитися з національною кухнею. Відвідаємо рибний ринок і сувенірні лавки, фортеця ордену іонітів в селищі Тельмессос, ввечері прогуляємося по набережній і організуємо вечерю-знайомство. Тут за традицією кожен розповість про себе, а гід відповість на всі питання туристів (знаємо, у Вас вони будуть).
Снідаємо, збираємо речі і на трансфері переїжджаємо в Каякой - покинуте "село-привид". Йдемо на екскурсію по руїнах величезного поселення і знайомимося з новою для нас культурою. Після огляду починаємо треккингову частину подорожі - спускаємося в шикарну бухту Олюденіз. Місце завоювало популярність у туристів завдяки кришталевій воді і довгому білому пляжу. Бухту оточують мальовничі схили гори Баба-Даг, з вершини якої можна політати на параплані. Після поселення бажаючі відправляються парити над Олюденізом і оглядати його з висоти пташиного польоту. Менш екстремальні учасники йдуть купатися, засмагати і робити набіги на лавки з фруктами.
Трекінг 7,5 км. ↑ Підйом: 250 м. ↓ Спуск: 400м.
Ми нарешті ступаємо на легендарну Лікійку - пройдемо під брамою, які знаменують її початок. Інші такі ж знаходяться біля Анталії, і між ними - 540 кілометрів одного з найкрасивіших і популярних маршрутів континенту. Йдемо по траверсу гори Баба-Даг.
Місця тут мальовничі і атмосферні: з одного боку - прямовисна стіна висотою майже 1000 метрів, а з іншого - запаморочливий, буквально найкращий вид на бухту Олюденіз. Піднімаємося на перевал, насолоджуємося панорамою і починаємо спуск до Фаральї.
Поселяємося в готель і йдемо до родзинки Лікійки, Бухти Метеликів. Цю круту ущелину з диким пляжем облюбували чарівні комахи, іноді їх тут десятки тисяч! В наявності каньйон і водоспад, чудові місця для купання, бірюзова водичка і 100%-а ізоляція від цивілізації, адже сюди можна дістатися або по крутому схилу з перилами, або по морю. Фотографуємося, відпочиваємо і повертаємося в готель, до вечері, душу і інтернету, так що можна буде поділитися враженнями з близькими.
13 км. ↑ ↓ 700м.
Похід по Західній Лікійській стежці без наметів примітний тим, що тут нас чекає величезна кількість місць для купання. Нам здається, що такої концентрації першокласних пляжів немає ні на одному курорті «олл інклюзив». Секрет в тому, що до цих пляжів можна дістатися тільки пішки, тому вони зберегли свою первозданну красу і чистоту. І один з них - Кабак, відомий приголомшливою блакиттю води. До нього веде недовгий і приємний трек по схилах гір Тавра. Спускаємося до бунгало, де будемо жити, поселяється, а час, що залишився присвятимо медитації, споглядання, читання і іншим приємних речей, які так не встигаються вдома.
10 км. ↑ 500м. ↓ 800м.
Продовжуємо наш комфортний похід по Лікійці без наметів - піднімаємося в гори. Першу частину шляху пройдемо по каньйону Шинку, плавно набираючи висоту. Далі стежка виводить на старі турецькі тераси з оливковими садами. Дивна історія цих місць: в давнину ділянки на схилах вирівнювали, зміцнювали кам'яними кладками і посипали вулканічним попелом. На цих родючих терасах висаджували цінні оливи. Старі дерева відрізняються покрученим стовбуром, який розгалужується і переплітається в химерному візерунку. Видовище незвичайне і унікальне - мало де можна побачити настільки древні оливкові сади. Але ніщо не вічне, і вони змінюються сосновим лісом. Під запашним покровом виходимо на перевал, де знаходиться наш притулок - гірське селище Алінча. Зовсім маленький і до мозку кісток автентичний, він подарує нам незабутній захід над морем. З висоти майже 900 метрів ми будемо милуватися сонячним диском, тисячократно відбитим в хвилях Середземного моря...
7 км. ↑ 800м. ↓ 100м.
Цей перехід можна назвати «чистим трекінгом». Навколо майже немає рослинності, і ніщо не завадить нам насолоджуватися видом. Йдемо по покинутим пасовищам, виглядаючи ознаки давньої цивілізації - лікійські саркофаги і скельні гробниці. По один бік здіймаються вершини Таврійських гір, по іншу блищить фірмова середземноморська блакить. Проходимо кілька каньйонів, на тлі яких виходять максимально епічні фотографії - ті самі, за якими їдеш сюди. Пройдемо селище Гей, де можна випити турецького чаю або фрешу. Зупинимося на ніч в селищі Бел.
Ну ось, настав час прощатися з самотою. Спускаємося до моря і їдемо в Гелеміші. Тут ми поселяємося в гестхаус і вирушаємо на прогулянку в дивовижне місце - на пляж Патара. Це не просто смужка піску, а цілі бархани, це маленька пустеля! Величезні хвилі розбиваються об берег і здається, що ми біля океану... насправді тут зовсім неглибоко і купатися абсолютно безпечно, так що, якщо погода дозволить, обов'язково скористаємося моментом. Далі за графіком екскурсія в однойменне місто, яке деякий час навіть було столицею Лікії. Зараз тут археологічний парк з амфітеатром, вулицями, храмами, колонадами і іншими незмінними атрибутами справжньої античної пам'ятки. Досліджуємо і повертаємося в гест відпочивати.
На порядку денному у нас екскурсія в найбільше стародавнє місто древньої цивілізації, столицю Лікії і священне колись місце. Його просто не можна пропустити, так що їдемо в найближче поселення Кінік і біжимо в Ксантос. Історія його простежується ще з бронзового століття і закінчується трагічним завоюванням персів. Це буде цікаво.
Після огляду їдемо в Каш, де гідно завершимо нашу подорож. Городок неймовірно красивий і харизматичний, тут є характерні бруковані вулички, атмосферні кафешки і класні апартаменти. А в цьому амфітеатрі зосереджене мистецьке життя міста, тут виступають музиканти, творять художники і збирається інша богема. Влаштуємо прощальну вечерю, обміняємося фотографіями і проведемо час приємно, для себе.
На жаль, наш сонячний похід по лікійській стежці без наметів закінчений. Каш гарний ще й тим. Що звідси зручно їхати в Даламан і Анталью, так що кожен може вибрати оптимальний варіант. Прощаємося з друзями і вирушаємо по домівках, везучи з собою середземноморське сяйво сонця і тепло нової дружби.
З нами Ви житимете в найатмосферніших готелях, гестах, бунгало і йога-спотах Лікійської стежки. Жоден інший організатор не забеспечить такої концентрації краси.
Ціни на такий високий рівень проживання значно більш поміркований, ніж на європейських курортах. Це те, що можна і треба собі дозволити!
Перекушування в горах - входить у вартість.
Харчування в притулках і кафе - не входить у вартість.
Що Ви будете їсти:
Оплатити тур Ви зможете інструктору при зустрічі в Туреччині (готівкою в доларах США) або перерахувати на банківську карту / рахунок по актуальному курсу. Для підтвердження участі в турі перерахуйте нам передоплату в розмірі 50 евро для бронювання проживання. Це потрібно зробити, коли група вже набереться, тому варіант, що Ви перевели гроші, а похід скасували через брак бажаючих, виключений.
* Увага: бронюйте тур зараз - ціна може змінюватися! Місць в групі строго 10, більше ніяк, так що не тягніть із заявкою.
У вартість туру входить:
У вартість НЕ входить:
Додаткові витрати:
Візьміть гроші на сувеніри та форс-мажор.
Гроші за проживання і переїзди централізовано здаємо гіду в перший день туру або перераховуємо менеджеру перед вильотом (щоб не возити зайву готівку).
Учасники самостійно прилітають в аеропорт Даламан або Анталії, з яких ходять прямі автобуси в курортний Фетхіє.
Зустріч групи:
Чим краще летіти до Туреччини:
Що брати з собою на Лікійську стежку без наметів.
З листопада по квітень погода очікується помірно тепла і стабільна, можливі опади. Температура повітря +15... 20° С вдень, +5... + 15С вночі. На узбережжі до +20. Вода +17... + 18С і, якщо немає вітру, купатися не можна. Цей маршрут адаптований під зимові та весняні умови, він не проходить по горах, де лежить сніг (Тахтали, наприклад) - ми піклуємося про комфорт наших туристів і цінуємо, що Ви довіряєте нам свою відпустку! До Туреччини ж їдемо не снігу місити - цього добра і вдома вистачає.
З травня по жовтень дощів практично не буває, температура вдень 26... 30° С, вночі не нижче 15 ° С. Море прогрівається до +20... 22° С.
Одяг:
Взуття:
Спорядження:
Необхідні дрібниці туриста:
Важливо: зберіть все з цього списку. Якщо є сумніви з приводу свого спорядження - зв'яжіться з менеджером, він порадить.
Обов'язково оформите туристичну страховку і відправте її скан або фото менеджеру до походу! Висотна не потрібна, достатньо страховки, яка покриває заняття активними (не екстремальним) видами спорту і інфекційні захворювання.