Авторський тур Похід в горах Каракоруму. Пакистан

Очікуємо графік і ціни
9,5
із 10
оцінка організатора
3 відгука

Пакистан \ Ісламабад

Маршрут:
Пакистан, Ісламабад, Маршрут: Ісламабад (екскурсія) — Гілгіт — Каракорумське шосе — Мінапін — акліматизаційний трек в баз. табір Ракапоші — Хунза — Карімабад — оглядове Орлине гніздо...
Кількість місць:
10
Виїзд з:

Опис Авторський тур Похід в горах Каракоруму. Пакистан

Про тур

Регіон, куди ми прямуємо самий високогірний на планеті. 40 вершин Пакистану перевищують позначку 7000 метрів над рівнем моря. Тут зустрічаються три найбільші гірські системи: Гімалаї, Каракорум і Гіндукуш. Тут здіймаються в небо п'ять найнебезпечніших восьмитисячників - легенд альпінізму: Чогорі (К2), Нангапарбат, Гашербрум I і II, Броуд-Пік. Такої концентрації висоти немає більше ніде в світі.

Кожна захоплена горами людина вважає похід по Каракоруму Великої Мрією. А раз Ви це читаєте, Ви знаєте, про що йде мова. Ми пройдемо три крутих треки: базовий табір Ракапоші (7788м), Rush Lake Trek (4694м) і Fairy Meadows trek. Проведемо два дні з тим самим видом на Nanga Parbat і побачимо десятки вершин вище 7000м. Поживемо в справжніх пакистанських гестхаусах, проїдемо по Каракорумському шосе, відвідаємо купу пам'яток, досліджуємо міста Ісламабад, Лахор і Гілгіт. І все це — з веселою компанією за розумні гроші. Читайте програму і подавайте заявку. Мрії повинні здійснюватися!

Маршрут

Маршрут: Ісламабад (екскурсія) — Гілгіт — Каракорумське шосе — Мінапін — акліматизаційний трек до базового табору Ракапоші — Хунза — Карімабад — оглядовий Орлине гніздо — долина Хупер — Rush Lake Trek (4694м) — сходження на Push Peak (5098м) — Аліабад — "місце гірської зустрічі "Каракорума, Гімалаїв і Гіндукушу — трекінг в парку Fairy Meadows — вьюпоінт Нангапарбат — Гілгіт — храм Katas Raj — Лахор (екскурсія) — Ісламабад.

Програма

День 1. Збір групи

Прилітаємо в Ісламабад. Трансфер забирає учасників походу з аеропорту в гостьовий будинок, де чекає інструктор клубу. Кілька годин виділимо на відпочинок після перельоту. Коли спека спаде, сходимо на прогулянку до Мечеті Фейсала, виконаної в незвичайному для мусульман сучасному стилі. Повечеряємо з видом на нічну столицю. Познайомимося ближче, гід розповість про країну і подорожі, відповість на питання учасників.

Столицю побудували в 60-х роках, в архітектурі відчувається європейський вплив (проектував грек). Тут можна м'яко влитися в настільки нову культуру і познайомитися з історією. Насамперед відвідаємо комплекс Пакистані Монумент, виконаний у формі квітки. Пелюстки символізують провінції країни і її багатогранність. Далі - музей Лок Вирс, відомий цілковитим зборами подій, які відбувалися в Пакистані від давніх часів по сьогодні. В обід виїжджаємо в передмістя, в майстерню трак-арту. Подивимося, як відбувається розпис і карбування вантажівок, зробимо яскраві фото.

На метро поїдемо в р-н Равалпінді — "реальний" Пакистан. Пройдемося по його вуличках, відвідаємо Раджа базар, де продається все починаючи від автомата Калашникова і закінчуючи живою куркою, шкарпетками, трусами, золотими браслетами. Увечері повечеряти в ресторані або ризикнемо спробувати місцевий фаст фуд (за бажанням. Пакуємо рюкзаки і лягаємо спати раніше.

Звичайно, культура Пакистану прекрасна, але ми ж тут не тільки заради неї. І немає в світі гір більш диких і величних, ніж в пакистанському Кашмірі — Гілгіт-Балтістане. Історично Кашмір — спірний регіон, який все ще намагаються поділити між собою Індія, Пакистан, Китай і Афганістан. Туди не варто заглядати без групи і досвідченого інструктора. Туристична інфраструктура знаходиться в зародковому стані, міжнародних туристів дуже мало, а ось пакистанці з задоволенням ходять в походи. Стежки чисті, природа незаймана, люди автентичні і доброзичливі. Дивно це чути, напевно, але горяни в ісламських країнах ставляться до мандрівника як до посланника Бога, завжди допоможуть і ніколи не дадуть скривдити.

На світанку вирушаємо в аеропорт і летимо в місто Гілгіт. Далі наш шлях пролягає по історичному Каракорумського шосе — самого високогірного в світі. Воно побудоване за маршрутом Великого Шовкового Шляху і перетинає Каракорум через Хунжерабський перевал (4693м). Біля села Карга Нулла оглянемо незвичайний барельєф Карга Будди. Та й взагалі будемо часто зупинятися для фотографій — дуже вже хороші панорами.

До обіду прибуваємо в село Мінапін, район Нагар, де зупинимося в гостьовому будиночку. Розташовуємося, гуляємо, дивимося на місцевих жителів з їх простим гірським життям. Мінапін з усіх боків обступають суворі піки Каракорума висотою 5-6 тисяч метрів — є чим помилуватися. Виділимо час на дегустацію їжі, приготовленої за рецептами довгожителів. Власник нашого гостьового будинку — принц (Кашмір був колись окремим князівством). Його матері понад сто років, і по її рецептами готують в нашому гесті. Господарі підносять культуру Нагара через свою гостинність. Після церемоній і вечері готуємося до ранкового треку.

Переліт: 1,5 ч. Переїзд: 2-3 години (~ 110км). Ночівля на висоті 2000 м н.р.м.

Прийшов час Високих Гір — виходимо на трек до базового табору Ракапоші. Крута стежка веде в царство вічного льоду і снігу. Вид на долину запаморочливий, але ще крутіше виглядають шикарні снігові вершини Диран піку (7100м) і Ракапоші (7788м) — вся гряда хребта прямо перед нами.

Ми прогуляємося по величезному льодовику Мінапін, побачимо тріщини, крижані гриби і арки, кришталеві річки і водоспади, в які можна зануритися. Навіть якщо час або погода не дозволять піднятися в базовий, панорама з льодовика нітрохи не гірше. Насолоджуємося красою Каракорума і спускаємося в гестхаус. По дорозі заглянемо до пастухів на чашечку чаю, познайомимося з місцевими гірськими биками і козлами — їх тут дуже багато.

Трекінг: 6-7 годин. Перепад висот ~ 1500 м.

Нас чекає дуже цікавий переїзд з екскурсіями і кращими в країні оглядовими майданчиками. Вирушаємо в долину Хунза по знайомій Karakarum Highway. По дорозі оглянемо наступні локації:

  • Карімабад, столиця Хунзи — дуже розпіарене туристичне місце з численними сувенірними крамницями. Тут можна прикупити сухофруктів, ювелірних каменів, шалей з пашміни, шкіряних виробів і іншого (але основні сувеніри будуть пізніше, в Ісламабаді).
  • Форт Балтії — будинок-фортеця, резиденція королівської сім'ї народу Хунза, зразок житлового будинку горян з 500-річною історією.
  • Озеро Аттабат, яке утворилося після землетрусу в 2010 році, затопивши ціле місто. Подекуди видно дерева і дахи будинків під водою... Покатаемося на човнику і спробуємо їх розгледіти.
  • Орлине гніздо (висота - 2800 м н.р.м.) — оглядовий майданчик з видом на снігові вершини Леді Фінгер, Ультар Пік, Голден Пік, Раш Пік, Ракапоші та інші.
  • Пас Конуси — гострі гори-піки, які особливо ефектно виглядають на заході (ми якраз до цього часу там будемо.
  • Підвісний міст Хуссейні — пройдемося по довгому мосту, який хитається на сильному вітрі. Розвага не для людей зі слабкими нервами).

В'їжджаємо в долину Хупер (2800м) — врата в Великі Гори, бо тут закінчується дорога і починаються тільки вершини, перевали і льодовики. Поселяється в гостьовому будинку, вечеряємо, ділимося враженнями (є чим!) І збираємося в похід.

Починаємо підйом на Rush Lake, 4694 м н.р.м. — найбільш високогірне озеро Пакистану і одне з найвищих альпійських озер в світі. Навколо нас піднімаються семитисячники Каракорума, з потужних хребтів стікають льодовики. До речі, два з них, Бултар і Міар, нам доведеться перейти. Відчувається висота і дика харизма цих місць. Трек популярний у зарубіжних туристів, але все одно зустріти людину складно. Тільки вічна тиша і гори... Розбиваємо табір на зручній галявині, вечеряємо, відпочиваємо.

Трекінг: 19 км. 5-6 годин, Набір висоти 800 м. Ночівля на 3600 м.

Нас чекає перехід складніше і підйом майже на 1000 м в умовах високогір'я. Тут Ви можете відчути перші ознаки гірської хвороби, хоча на такій висоті вона ще не є небезпечною (в будь-якому випадку інструктор знає, що робити). Але, як то кажуть, лише складний шлях приводить в місця, які варто побачити, і Раш Лейк стане вишенькою на торті в нашому поході. Перлина Каракорума, немов таємниче гірське око, дивиться на чудові вершини і льодовики навколо. Ставимо намети на березі, відпочиваємо і насолоджуємося грою закатних фарб у кришталевій гладіні.

Трекінг: 12 км, 5-6 годин. 1000 м. Ночівля 4600 м / 3600 м.

* Якщо зіпсується погода, повернемося на ніч в попередній наш табір.

Піднімаємося дуже рано, щоб встигнути зловити ранкове погодне вікно. Піднімаємося на вершину Push Peak, 5098м. Це нескладне сходження, яке подарує нам яскраві емоції і фотографії. Перед нами відкриється панорама Каракорума: Куньян-Чхіш (7823 м), Малубітінг (7458 м), Твівор (7577 м), Спантік, або Золота Вершина (7027 м), Пік Міар (6824 м)... неймовірно! Заради таких моментів ми пішли в похід по цим загадковим горам. Спускаємося, збираємо рюкзаки і йдемо до льодовика Міар, де облаштуємо наш останній на треку табір.

Трекінг: 7-8 г. Набір 500 м, спуск ~ 1300 м.

Повертаємося в цивілізацію. Перетинаємо льодовики Miar і Bualtar, милуючись класичними пейзажами Каракорума - на спуску це так легко і приємно Лід і камені змінюються заростями рододендрона і густими запашними лісами. Спускаємося в село, де нас чекають джипи в Aliabad. Заночуємо в теплі і затишку, нарешті буде душ, ресторани і вай-фай.

Трекінг: 15 км, 7 годин.

Прокидаємося пізно, щоб насолодитися видом на гори, неспішно випивши чашечку кави за сніданком. Збираємо рюкзаки і їдемо в святая святих всіх похідників — "місце гірської зустрічі", де сходяться три найвищі гірські системи світу: Гіндукуш, Гімалаї і Каракорум. Обов'язково захоплюємося і робимо пам'ятні фотографії (хоча, по суті, це просто долина, але ми ж знаємо, яка!). Біля моста Райкот, відомого як врата в нац. парк "Чарівні Луга", пересідаємо на місцеві джипи і продовжуємо шлях, але вже з видом на Нангапарбат (8125м). Саме на його схилах розкинулися альпійські пасовища і ідилічні соснові ліси, які подарували парку настільки чарівну назву. Зупинимося в милому гостьовому будиночку з каміном на дровах і шикарним видом на Nanga Parbat. Що ще потрібно для щастя?!

Приємно і красиво проведемо час на схилах Нангапарбат. Після Аннапурни і Чогорі — це найсмертоносніша вершина в світі, і вона шалено прекрасна. Тут на сходженні загинув Гюнтер — брат Месснер, а сам Ранйхольд вважає Нангапарбат особливою горою. Може бути, її робить настільки привабливою небезпеку і неприступність, а може, справа в гармонії вигинів великого хребта, але одне точно: Нангапарбат Ви не забудете ніколи.

У парку багато класних радіалок в лісах і на вьюпоінти. Інструктор підбере одну в залежності від погоди, бо всі треки однаково хороші.

* За бажанням можна найняти портеру ($4 / 10кг ноші) або під'їхати на поні. Треки комфортні, підйоми не круто.

Збираємося і їдемо в Гілгіт. Світові вершини і льодовики Каракоруму залишилися позаду, і ось за вікнами миготять панорами Гіндрукуша. Розміщуємося в готелі, обідаємо і відправляємося досліджувати місто, мечеті, ринки і сувенірні лавки. Відпочиваємо, занурюємося в культуру і просто приємно проводимо час.

Нас чекає багато переїздів: ранній підйом, трансфер в аеропорт, переліт в Ісламабад і автобус до Лахора. По дорозі заїдемо в Katas Raj - індуїстський діючий храм Бога Шиви. Комплекс примітний ще й тим, що він являє собою суміш культур: спочатку виник як буддійський, потім прийшли індуси і добудували свої храми, потім монголи перетворили його в житловий будинок-фортеця, який був захоплений сикхам. В кінці-кінців британці законсервували цю красу, завдяки чому ми можемо її побачити. Увечері прибуваємо в Лахор і поселяється в готель. Якщо встигнемо, сходимо на прогулянку вечірнім містом.

«Той, хто не бачив Лахора, той не народився!».

Давнэ пенджабське прислів'я.

Лахор — друге за величиною місто Пакистану, найважливіший історичний, культурний і духовний центр країни. Він був столицею Монгольської імперії і Британської Індії. Про нього згадує у своїх книгах ще Птолемей, а Лахорський форт входить в список культурної спадщини ЮНЕСКО. Тут зародився суфізм — протягом, що проповідує аскетизм і духовність в ісламі. Похід по Каракоруму був би неповним без знайомства з цим містом. Ми відвідаємо Шахи кила (знаменитий форт), Мечеть Бадшахі, вишукані Сади Шалімара часів імперії Великих Моголів. У старому місті Валід Сіті піднімемося на Мінар Мечеті Варзістан.

З'їздимо на кордон з Індією (всього кілька км) і в селі Вагах поспостерігаємо незвичайну церемонію закриття індо-пакистанського кордону (Wagah Border), яку проводять щодня. До речі, Вагах — єдине місце, де можна цю межу перейти. Увечері погуляємо по найстарішому в Південній Азії "кварталу червоних ліхтарів" — Хіра Манді, помилуємося ілюмінацією Червоної Мечеті, повечеряємо і відпочинемо в готелі.

Нас чекає столиця, сувеніри, шопінг та святкова вечеря. 3 години їзди — і можна бігти на Ісламабаду ринки купувати подарунки собі, друзям і близьким. А так хочеться привезти додому ці вишукані азіатські шалі, чарівну кераміку і картинки з Каракорумом на згадку про похід! Увечері влаштуємо прощальну вечірку, адже в цих суворих горах ми стали практично сім'єю. І ще не раз ми зустрінемося на гірських стежках.

* Якщо Ви летите на наступний день, повідомте менеджеру і він допоможе забронювати готель.

Проживання

Проживання під час туру оплачується окремо.

По прильоту ми традиційно поселяємося в самому центрі столиці. Номери чисті, охайні, відмінна кухня, інтернет / вай-фай. Пам'ятки в 10-15 хвилинах від готелю.

На маршруті ночуємо в гестхаусах. Це суміш гірського притулку і готелю: 2-х і 3-х місні номери, загальний туалет, кухня. Сніданки і вечері (платні), теплий душ (платний). Майже у всіх гестхаусах є вай-фай.

Харчування

Харчування під час переходів — входить у вартість.

Харчування в містах та гестхаусах (~ 15$ на добу).

Снідати і вечеряти ми будемо в столовках гестхаусів. У них є страви на будь-який смак: вегетаріанці, любителі м'яса і здорового харчування знайдуть що-небудь для себе. Їжа не дуже пряна, ситна. Тут ми познайомимося з національною кухнею. В середньому на стіл йде від 15-20$ на добу в залежності від апетиту.

Пити проточну воду строго не можна. Потрібно або купувати бутильовану, або чай. Пити на висоті треба багато, тому будьте готові до цього.

Ціни

Ціни минулого сезону

У вартість туру входить:

  • зустріч в аеропорту;
  • харчування під час переходів;
  • послуги професійного інструктора нашого клубу (російська, англійська мови);
  • всі перміти (дозволи, пропуски);
  • всі вхідні квитки;
  • всі трансфери по програмі, машина супроводу групи протягом всієї програми;
  • турнікет для ЗСУ;
  • висотна аптечка;
  • допомога в підготовці до походу (підбір авіарейсів, спорядження та ін.);
  • дисконтна картка нашого клубу зі знижками на походи і спорядження.

У вартість не входить:

  • внутрішні перельоти (220$);
  • проживання в гестхаусах і готелях;
  • оформлення візи під ключ;
  • туристична страховка;
  • харчування в містах і гестхаусах (~ 15$ на добу).

Для бронювання місця в групі потрібна передоплата в розмірі 500$. Її треба перевести нам після набору мінімальної кількості учасників (менеджер напише, коли саме). Варіант, що Ви перевели передоплату, а похід не відбувся, виключений. Решту суми Ви можете віддати гіду на місці або перерахувати на банківський рахунок клубу перед вильотом.

Додаткові витрати:

  • Їжа в кафе і ресторанах — близько 100$;
  • Внутрішній переліт — 220$;
  • Проживання — 250$;
  • Оформлення візи — 100$;
  • Чайові інструктору (необов'язково, але якщо вже в Каракорумі так заведено).

Разом: додаткові витрати складуть 680$ + переліт. Ми радимо захопити кишенькові гроші на вироби, сувеніри, кафешки.

Підрахуємо повну вартість трекінг туру в Пакистан:

  • Наш тур — 1 570$;
  • Додаткові витрати і віза — 680$;
  • Переліт в Пакистан — від 900$;
  • Весь похід обійдеться мінімум в 3 150$.

Залежність ціни туру від кількості учасників:

  • 7 + людина — 1 570$;
  • 6 осіб — 1 690$;
  • 5 осіб — 1 780$;
  • 4 людини — 2 150$.

Трансфер

Туристи самостійно добираються на першу точку маршруту.

Старт походу: Ісламабад. Закінчення: Ісламабад, після 12:00.

Необхідні речі

Екіпірування в похід по Каракоруму.

Частина нашого туру пройде по високогір'я з льодовиками і снігом. Температура вночі цілком може опускатися до -5 і нижче. Друга ж частина програми — екскурсійна. У містах може бути дуже жарко, до 35С. Обов'язково подбайте про якісну екіпіровку, яка захищає від гірських холодів і палючого сонця Азії.

Одяг:

  • Пуховка.
  • Вітрівка або мембранна куртка.
  • Штани трекінгові з мембраною або з щільної тканини, що захищає від вітру.
  • Легкі дихаючі штани для низин.
  • Футболки / трекінгові сорочки (3 штуки, не більше).
  • Флиска щільністю 200 або 300.
  • Термобілизна — обов'язково верх і низ.
  • Шкарпетки трекінгові — 3 + одна тепла для сну.
  • Шапка на висоту.
  • Панама від сонця.
  • Теплі рукавички, бажано з віндблоком.

Взуття:

  • Трекінгові черевики з рифленою підошвою і фіксацією голеностопа. Не кросівки.
  • Трекінгові босоніжки.
  • Айсери (льодоступи, або міські кішки) — про те, чи потрібні вони, Вам повідомить гід або менеджер ближче до дат Вашого походу.

Спорядження:

  • Рюкзак (50 літрів вистачить з головою, якщо Ви візьмете нормальне спорядження з цього списку);
  • Спальник (комфорт 0...- 5);
  • Трекінгові палиці.

Особисті речі:

  • Налобний ліхтарик.
  • Окуляри сонцезахисні.
  • Помада гігієнічна.
  • Індивідуальна аптечка.
  • Сонцезахисний крем.
  • Гігієнічний набір.
  • Туалетний папір.
  • Рушник з мікрофібри.
  • Термос (1 л).
  • Документи, страховка і їх копії з собою і в онлайні.
  • Герметичний пакет для документів і телефону.
  • Телефон, зарядні пристрої, павербанк.
  • Можете прихопити фотоапарат, щоб увічнити красу гір і показати її друзям!

Важливо: зберіть все з цього списку. Якщо є сумніви з приводу свого спорядження - зв'яжіться з цього приводу з менеджером. Обов'язково оформите туристичну страховку і відправте її скан або фото менеджеру до походу.

Необхідні документи

Українці можуть отримати туристичну візу до Пакистану онлайн через систему Pakistan Online Visa System. Для цього необхідно подати заявку, завантажити фотографію та скан-копію паспорта, а також надати деталі бронювання готелю. Процес видачі візи займає приблизно 7-10 робочих днів, вартість візового збору — 35 доларів США. Обов’язково оформіть туристичне страховання і відправте його скан або фото координатору походу.

Про організатора туру

Pohod v Gory
Україна
9,5
із 10
оцінка організатора
3 відгука

Клуб активного відпочинку «Pohod v gory» (раніше "Карпатські мандрівники") - це об'єднання гідів і організаторів активного відпочинку, альпіністів і просто любителів гір. Наша команда - це люди, які не уявляють собі життя без подорожей і пригод. Головна мета клубу - планування, організація і проведення походів в різних точках нашої планети. Ми не є туроператором в звичному розумінні і не затиснуті в рамки стандартних турів, які пропонуються місцевими організаторами в різних країнах.

Хочеш в авторський тур? Замовляй путівку!
Прямі замовлення турів без націнок!

Відгуки Авторський тур Похід в горах Каракоруму. Пакистан

Разом з цим туром шукають

Інші тури організатора

Сторінка сформована 23:23:34