Опис Авторський тур Канада. West Coast + Скелясті гори
Про тур
Цей маршрут — втілення мрії мандрівника. Ви пройдете легендарний West Coast Trail, по лісах, каньйонах і узбережжю Тихого океану. Побачите дві найбільші гірські масиви: Колумбія і Канадські Скелясті Гори (Canadian Rockies). Проїдете Британську Колумбію і Альберту, погуляєте в найпопулярніших і красивих парках Канади: Pacific Rim, Banff та Jasper... і ще 6-ти поменше. Підійдете впритул до «візиток»: гори Робсон (3959 м), озеру Морейн, Льюїс, Джоффрі, фіорду Сетон. Прокатаєтеся на сніжному автобусі по найдавнішому льодовику в світі. Буде багато водоспадів, ведмедів, індіанців, байдарок, стейків з лосося і не тільки.
Ви будете подорожувати в затишному, теплом і комфортабельному будинку на колесах, який провезе Вас по the Icefields і Sea to Sky Parkway. Уявіть види з вікна — і Ви з чашкою кави! Найкрасивішу і дику країну — ось що Ви побачите в цій експедиції.
Маршрут
Маршрут туру: Ванкувер — Бамфілд — трекінг по West Coast Trail — Gondola the Sea to Sky в Скваміш — Panorama Ridge — водоспади Нерн — фьорд Сетон Лейк — гори Колумбія (парк Уеллс Грей) — трекінг в парку Mount Robson (3959 м) — парк Джаспер і Колумбійські льодовикові поля — Ice Explorer на льодовик Атабаска — the Icefields Parkway — озера Льюїс і Морейн — нац. парк Банфф — Калгарі.
Довжина походу: 155 км.
Рівень складності: 2 (легкий).
Програма
День 1. Зустріч групи
Інструктор чекає туристів в найбільшому місті Британської Колумбії — Ванкувері. Колись він розрісся завдяки Золотий лихоманці на річці Фрейзер. Погуляємо між центральних хмарочосів, побачимо будівлю парламенту, відомий міст Лайонс-Гейт через затоку Беррард, набережну. Посидимо в рибному ресторанчику і познайомимося ближче. Ночуємо в хостелі.
День 2. Нітінат
На поромі перепливаємо протоку Джорджія, милуючись мальовничими горами навколо. Прибуваємо в Нанаймо, звідки шатл відвозить нас в центр острова Ванкувер. Тут можна поїсти, купити що-небудь в магазинчиках або просто випити кави. Сідаємо в наступний шатл — до першого кемпінгу на West Coast Trail. Тут ми послухаємо лекцію рейнджерів по маршруту, оформимо перміти і відпочинемо перед початком трекінгу.
День 3. Nitinaht Narrows
Вранці сідаємо в вотер-таксі, і воно відвезе нас до початку найпопулярнішого треку Канади. Спочатку стежку проклали рятувальники. Справа в тому, що берега Британської Колумбії дуже небезпечні і багато суден терпіли тут крах. Стежка призначалася для допомоги тим, хто вижив і пошуків вантажу, винесеного хвилями. Зараз, завдяки гарним і незвичайним видам, вона стала дуже трендовою. У Ванкувері є навіть приказка, що ти не ванкуверец, якщо не пройшов Вест Кост.
Йдемо по ділянці, який називається Nitinaht Narrows. Стежка то виходить на узбережжі, то пірнає під покров лісу і веде по мальовничому каньйону, порослого мохом і деревоподібними ліанами. Берег океану тут вузький, берегова лінія суцільно скеляста. По дорозі трапляються приливні басейни, в яких ми побачимо багато дивної живності. Зупинимося на ніч в кемпінгу.
Трекінг: 13 км.
День 4. Маяк Карманах — водоспад Бонілла
Йдемо до маяка на мисі Карманах, де хранителі світла розповідають туристам чудові історії. Поруч з маяком є маленька індіанська кафешка, де можна спробувати найсвіжіших морепродуктів. Далі стежка веде до мису Бонілла. З моря здіймаються величезні камені, на яких гріються морські леви. Відвідаємо водоспад Бонілла і відправимося в наш кемпінг — через канатну переправу і кілька дерев'яних сходів.
Швидкий перехід: 11 км.
День 5. Кемпер-Крік
Нас чекає найскладніший перехід — по підвісним мостам, системами височенних сходів, по густих нетрях і пляжам, оточеним стрімкими скелями в стилі Готем. Стежка перетинає струмки і каньйони. Саме так уявляєш собі Вест Кост в мріях! Ми то заглиблюємося в ліс, то виходимо на узбережжі: красиві гори, океан, свіже повітря, тиша, спокій і приголомшлива первозданна природа... що ще потрібно для відмінного активного відпочинку? Втомлені і щасливі приходимо в кемпінг відпочивати.
Трекінг: 18 км.
День 6. Thrasher Cove
Сьогодні ми підійдемо впритул до скельних арок і печер, які зробили Вест Кост знаменитим. Ми будемо йти між ними, немов по лабіринту. Печери на мисі Оуен, які океан висікав багато тисячоліть, рясніють яскравими фарбами мінералів і морських солей. Йти тут досить складно — доводиться перебиратися через величезні валуни і розколини, вимиті хвилями в піщанику. Якщо приплив в цей день буде високим, виберемо безпечну верхню стежку через ліс. Він буквально кишить дикими тваринами: можна побачити лося, лисицю, сову, може бути, вовка і, звичайно ж, ведмедя!
Швидкий перехід: 8 км.
День 7. Річка Гордон
Вранці снідаємо і починаємо крутий підйом від узбережжя на головну стежку — наостанок подивимося на Вест Кост з найвищої точки на треку. Звідси лісова стежка веде нас до мальовничих берегах річки Гордон. Після обіду приходимо до переправи, кличемо поромника і пливемо в останній наш кемпінг (з довгоочікуваним душем і вай-фаєм, відпочиваємо і готуємося до зустрічі з цивілізацією.
Відстань: 5 км.
День 8. Зворотно в Ванкувер
Повертаємося в знайомий мегаполіс, відпочиваємо після трекінгу. Далі наша подорож по Канаді вступає в "авто-фазу". Беремо в оренду будинок на колесах, який допоможе нам досліджувати цю безкрайню країну.
День 9. Whistler
За магістралі «Сі ту Скай Хайуей» (Sea to Sky Highway) їдемо в сторону головного гірського ланцюга всієї Північної Америки — в Кордильєри. Канадська гряда — це частина Скелястих Гір, або Rocky Mountains. Заїдемо в Скваміш — споконвічне індіанське поселення. Канатка, яку тут ніжно називають Gondola the Sea to Sky, підніме нас над містечком. Пряникові будиночки на березі затоки, а навколо — обвітрені скелі... Красиво, і можна насолоджуватися прямо за столиком кафе. Туристична інфраструктура розвинена на вищому рівні, адже в 2010 році в Вістлері приходили зимові Олімпійські ігри. Далі зупинимося біля мальовничого Alice Lake в однойменному Provincial Парку, відвідаємо водоспади Шеннон (Shannon Falls). Заночуємо в кемпінгу посеред невисоких гір і буйних лісів Канади.
День 10. Panorama Ridge
Прокидаємося о 5 ранку, швидко снідаємо і виїжджаємо до початку треку. Нам належить пройти один з найскладніших і захоплюючих трекінгових маршрутів Британської Колумбії — Панорама Рідж. Найвища точка знаходиться на 2133 м н.рів.м, і з неї відкривається воістину приголомшливий вид на гори і озеро Гарібальді. Піднімаємося по красивому лісі із західних кедрів і ялин Дугласа (псевдоцуг), через квітучі запашні луки, попутно збираємо гриби і фотографуємо ведмедів, які незмінно зустрічаються на канадських стежках. З вершини Панорама Рідж помилуємося блакиттю озера, захованого між мальовничих стрімких скель хребта. Увечері спускаємося до нашого Кемпер відпочивати.
Швидкий перехід: 33 км. Перепад висот: 1 600м.
*Якщо погода або стан групи не дозволить, піднімемося тільки до озера Гарібальді — перехід 20 км.
День 11. Водоспади Нерн — Joffre Lakes-трекінг
Все та ж мальовнича магістраль веде нас в Високі Гори. У теплі і затишку з вікна милуємося краєвидами гір, озер, лісів. По дорозі зупиняємося біля найяскравіших пам'яток. Сьогодні відвідаємо Водоспади Нерн, відомі блакитним кольором води в каньйоні і абсолютно білим на перекатах. До речі, лосось в Канаді доходить тільки до Нерн, вище він уже не може пройти.
Зупинимося на березі Сетон Лейк, яке насправді справжній канадський фьорд. На черзі - трекінг до одного з найкрасивіших озер Канади в парку штату Уеллс Грей. Тут ми побачимо еталонні ландшафти гір Колумбія: праліси з тсуги і туї, зелені луки, хребет Монаші з засніженими вершинами 3000-3200 м, нереальне велика кількість водоспадів від 25 до 140 метрів заввишки.
День 12. Трекінг в парку Маунт Робсон
Їдемо в Wells Grey and Mount Robson Provincial Park, де побачимо не просто Скелясті Гори, а відразу одну з найвищих їх вершин! Робсон (3959 м) буде як на долоні. Реєструємося в візит центрі, знайомимося з рейнджерами і влаштовуємося в красивому кемпінгу на березі річки. Увечері підемо в легку радіалку до льодовикового озера біля підніжжя і по навколишніх вьюпоінтам, насолоджуючись приголомшливими видами. Однозначно, цей вечір запам'ятається — Робсон прекрасний.
День 13. Berg Lake trail
Вранці відвідаємо рейнджерів і виходимо на маршрут навколо гори Робсон. За формою і розмаху вона чимось невловимо нагадує священний Кайлаш. Тихі лісові стежки виводять нас в царство казкових альпійських лугів, оточених трехтисячніков Resplendent, McNaughton, Cinnamon. Гори, вкриті снігом і льодовиками, буквально дихають міццю. У таких місцях час відчувається по-іншому: не мчить в звичному бурхливому темпі, а ліниво стікає у вічність, як запашний мед з ложки на скибочку домашнього хліба. Скелясті гори стануть для нас тим спогадом, в яке можна сховатися від рутини і проблем. Увечері приходимо в наш кемпінг біля водоспадів Емперор Фоллс, ставимо намети і відпочиваємо. Тут нам знадобляться «ведмежі ящики», куди треба ховати їжу на ніч — щоб випадково не приманити непроханих гостей.
День 14. Озеро Berg Lake
Йдемо до озера, з берега якого відкривається той самий знаменитий вид на Робсон. В бездоганну синяву вод повільно сповзає величний льодовик, а гармонія форм самої гори Вас просто здивує. Вбираємо мить досконалості і продовжуємо наш трек — замикаємо кільце. Після холоду високогір'я наш кемпер здасться ще більш затишним, а теплий душ змиє залишки втоми.
День 15. The Icefields Parkway — Jasper National Park
За однією з найкрасивіших доріг Канади, the Icefields Parkway, їдемо в наступний нац. парк — Джаспер. На шляху регулярно трапляються запаморочливі оглядові, обладнані над прірвами з видом на вершини висотою 3000 метрів. По ходу організуємо кілька радіалок в залежності від погоди. Підемо на Mount Edith Cavell, звідки видно льодовик, що спускається в озеро. Хребет, через який проходить Парквей, унікальний. Він є вододілом для трьох океанів: Атлантичного, Тихого і Північного льодовитого.
Крім приголомшливих Кордильєр Canadian Rockies в Джаспері знаходиться одне з найбільших неполярних льодовикових полів в світі — Колумбійське льодовикове поле. Заночуємо зовсім поруч з льодовиком. Буде холодно, але воно того варте. Уявіть захід над Атабаска, який ми зустрінемо з келихом вина.
День 16. Льодовик Атабаска — озеро Льюїс
Вранці досліджуємо околиці. Погуляємо по льодовику і скляному мосту прямо над запаморочливою прірвою, оглянемо найцікавіші експозиції тварин, що жили тут колись. Бажаючі зможуть проїхатися по льодовику Атабаска на цьому канадському «монстромобілі» Ice Explorer (сніговий автобус). Такі прогулянки дуже популярні у туристів і називаються Skywalk. Проїде по одному з найдавніших льодовиків на планеті, адже вік Атабаски — понад 10 000 років! Він бачив мамонтів...
Далі за програмою — озеро Льюїс. Приїжджаємо в однойменний кемпінг і висуваємося в радіалку навколо озера. Природа тут чудова і радує зеленню після Колумбійський полів. Йдемо спати раніше, адже завтра у нас ранній старт.
День 17. Озеро Морейн — Банфф
Вночі виїжджаємо до візитної картки Канади — озера Морейн. Воно лежить між мальовничих піків Маунт Темпл, Фей і Тонза Піком. Лазурна гладь, зламані лінії гір, льодовики і сосновий ліс зробили це місце особливо красивим і фотогенічним. Погуляємо уздовж берега, вишукуючи найкращі кадри, пообідаємо прямо там же.
Далі мальовнича траса в долині Боу веде нас до парку Банфф. По дорозі заглянемо до озера Рокбанунд, оточеному гранітними відрогами Rocky Mountains. Піднімемося на локальну вершину і оглянемо парк з висоти пташиного польоту. Адже саме тут види найкраще!
У Банфф неможливо скучити, аби ноги не втомилися: заглянемо в смарагдовий каньйон Johnston, полазити по віа-феррата на схилах гори Норквей (якщо група збереться екстремальна) або просто заляжемо в термальні джерела. В окрузі багато красивих хайкінгових маршрутів з озерами, водоспадами і дикими тваринами, але про це Ви, напевно, вже й самі здогадалися. Ночуємо в величезному кемпінгу — канадці ніжно люблять Банфф.
День 18. Гори Банфф — Calgary
Вранці нас чекає легкий хайкинг або поїздка на канатній дорозі на локальну вершину, після чого збираємося і повертаємося в Калгарі, де наша подорож закінчиться. Якщо залишиться час, відсвяткуємо в місцевому ресторані або побродимо по місту. На жаль, пора додому, але краса Канади і різноманітність її ландшафтів будуть радувати спогадами і фотографіями багато років.
Проживання
Проживають туристи в кемпінгах, а також пересуваемося в будинку на колесах. У місті — хостели (оплачується окремо).
Харчування
Харчування під час туру оплачується окремо.
Ціни
Ціна залежить від кількості учасників:
- 5-6 осіб — 2 950$;
- 4 людини — 3 550$;
- 3 людини — 4 250$.
Максимальний розмір групи — 6 чоловік.
У вартість туру входить:
- все перміти і квитки в нац парки;
- будинок на колесах (RV);
- бензин на всю подорож;
- стоянки в RV парках;
- нічліги в кемпінгах;
- групове спорядження;
- робота гіда на маршруті;
- робота водія;
- турнікет для ЗСУ;
- допомога в підготовці до подорожі;
- дисконтна карта клубу;
- аптечка;
У вартість не входить:
- проживання в хостелах;
- харчування;
- переїзди громадським транспортом;
- екскурсії (сніговий автобус на Атабаска, Сі-ту-Скай Гондола);
- віза (120$) і авіапереліт (800$).
Умови оплати:
- Передоплата за цей тур складає 600$. Її потрібно перечіліть не пізніше ніж за місяць до початку походу;
- Решту суми Ви зможете віддати при зустрічі з інструктором в доларах США або перерахувати на картку;
- Сума додаткових витрат в Канаді — мінімум 980$ (екскурсії, трансфери, хостели і їжа).
Альтернативний формат з машиною замість кемпера
У разі маленької групи або якщо більшість туристів віддадуть перевагу більш бюджетний варіант подорожі, є можливість їздити між кемпінгами на звичайній машині, а ночувати в наметах.
Вартість туру на машині:
- 3 особи — 2 700 $;
- 4 особи — 2 300 $;
- 5 осіб — 2 050 $;
- 6 чоловік — 1 950 $.
Цей момент Ви можете обговорити безпосередньо з менеджером походу при подачі заявки.
Трансфер
Туристи самостійно добираються до Ванкувера. У Ванкувері вас зустріне інструктор.
Необхідні речі
Більшу частину туру ми подорожуємо і ночуємо в будинку на колеса. Тут є все необхідне: душ, туалет, холодильник, мікрохвильова піч, ваше затишне ліжко і місце для зберігання речей. Буде постільна білизна, рушник і кухонне приладдя.
Однак в програмі є автономні треккігі: по суворому і дощовому узбережжю (Вест Кост Треілі); в Скелястих Горах (парк Ассінібойн). Тому потрібно подбати про спорядження та одяг, які повинні видерживать холод і вогкість.
Одяг:
- Куртка мембранна — вона ж може бути замість вітровки;
- Флісова толстовка (або 2 шт різний товщини якщо Ви мерзнете);
- Пухова жилетка;
- Футболка — 3 штуки на всю поїздку, синтетичні (вони швидко сохнуть);
- Термобілизна — 1 комплект;
- Шкарпетки — 5 пар буде достатньо;
- Штани мембранні;
- Штани треккинговиє — трансформери (перетворюються в шорти);
- Шапка, баф і головний убір від сонця;
- Рукавички;
Взуття:
- Трекінгові черевики;
- Легкі кросівки для міста;
- Сандалії або крокси — для Вест Коста, каякінгу та ін. Водних "розваг";
- Особисте спорядження та інше;
- Рюкзак — 40 літрів;
- Рюкзак маленький — для радіалок в горах і прогулянок в місті;
- Спальний мішок — з температурою комфорту -2;
- Намет;
- Туристичний килимок;
- Трекінгові палиці;
- Кухоль;
- Термос (1 літр);
- Все для особистої гігієни;
- Сонцезахисний крем;
- Накомарник — сітка від комарів;
- Репелентамі від комарів;
- Сонячні окуляри;
- Бінокль (за бажанням) — для спостереження за ведмедями грізлі;
- Індивідуальна аптечка;
- Копії своїх документів і страховки (з собою і в онлайні);
- Зарядні пристрої, телефон;
- Фото- і відеотехніка для того, щоб відобразити подорож і показати друзям.
Важливо: зберіть все з цього списку. Якщо є сумніви з приводу свого спорядження — зв'яжіться з цього приводу з менеджером. Обов'язково оформите туристичну страховку і відправте її скан або фото менеджеру до походу.
Необхідні документи
Для участі в цьому турі потрібна канадська віза, яка оформляється в посольствах Канади. Кожен учасник подає документи для отримання візи в посольство самостійно. Також обов'язково оформите медичну страховку і скиньте її копію або фото менеджеру.
Заявка
на прямий зв'язок з організатором туруПро організатора туру
