Авторський тур Фанські гори без рюкзаків. Від Іскандеркуля до Семи Озер
Гори, де серце знаходить свій будинок... У цьому поході по Фанських горах Ви пройдете один з найкрасивіших треків Паміро-Алая - від легендарного Іскандеркуля в долину Семи Озер, перлину Фанів. Підніметеся на перевали висотою 3500м, оточені неприступними скельними піками і льодовиками. Скупаєтеся в найпрекрасніших високогірних озерах світу і заночуєте в традиційних таджицьких кишлаках. І все це - без важких рюкзаків, які повезуть ослики. Після недоторканої природи і тиші гір, Ви поїдете на екскурсії в цікаві міста Середньої Азії: Самарканд, Хіву і Бухару. Цей треккінговий тур буде цікавий любителям автономок і культурного туризму, підійде спокушеним походникам і новачкам, які хочуть відкрити для себе світ первозданних гір. Буде мальовничо, цікаво, смачно і весело - приєднуйтеся!
Мінімальна кількість учасників - 6 осіб.
Нитка походу по Фанських горах без рюкзаків: Самарканд - о. Іскандеркуль - ночівля в таджицькому кишлаку - Каракуль - перевал Дугдон - о. Пуштикуль - перевали Мунора (3520м) і Товасанг (1А) - Сім озер - Самарканд - екскурсійна програма: Хіва і Бухара.
Інструктор чекає Вас в центрі Самарканда. Ті, хто прилітає на день раніше, зможуть оселитися в одному хостелі з ним або десь по сусідству (менеджер допоможе забронювати, якщо треба). Після зустрічі групи замовний транспорт відвозить нас на кордон з Таджикистаном. Проходимо всі формальності і їдемо до шикарного озера Іскандеркуль. Воно буквально вражає красою і розмірами... на березі стоїть справжній кишлак, де ми заночуємо. Увечері нас чекає традиційна вечеря в компанії господарів - повністю відчуємо колорит цих усамітнених і унікальних місць.
Іскандеркуль - найбільше озеро Паміро-Алая. Його назвали на честь Александра Македонського, відомого тут як Іскандер Зулькарнайн. Легенда говорить, що Іскандеркуль "побудували" за його наказом (воно, як більшість Фанських водойм, має завальне походження). А потім улюблений кінь Олександра потонув в Іскандеркулі, і щопівночі він виходить з глибин і резвиться на темній водній гладі.
Знайомимося з нашими погоничами, вантажимо на віслюків речі і починаємо треккінг. Йдемо по долині Каракуль. Хоча перший перехід буде розминочним, все одно доведеться набрати кілька сотень метрів. М’яко звикаємо до навантажень, акліматизуємося. Навіть на такій висоті можна відчути легку нестачу кисню. Навколо нас гарний ліс, над крутими стінами ущелини стягуються перші високі піки Фанів. Зараз ми входимо в дуже дикий куточок Фанських гір, тут не видно селищ і людей взагалі. Розкинемо табір на березі гірської річки, яка заколисує нас своїм мірним шумом.
Треккінг: 10км. Набір висоти 600м. Ночівка на 3000 м н.р.м.
Після ситного сніданку піднімаємося на перевал Дугдон висотою 3812 м (як добре що ми без рюкзаків!). Милуємося карколомною панорамою Паміро-Алая - звідси видно чудові Західний Фанський і Гіссарський хребти. Стежка нескладна, але в сипуху, як і все високогір’я цих місць. Йдемо акуратно, благо час дозволяє. Спускаємося на ночівлю із сусідньою ущелиною Саріходанг.
Треккінг 16км. Ночівля 2650м.
Трохи відпочинемо від вчорашнього підйому. Стежка траверсує мальовничу ущелину і виходить до дуже красивого озера Пуштикуль, де можна буде скупатися, поїсти, пофотографуватися, помедитувати або просто віддатися спогляданню пишності природи. Озера Фанських гір стали легендою у світі треккінгу та альпінізму, і вони ж - фішка нашого походу. Далі йдемо до витоків річки Обі-Сафед, де впадемо на ночівлю під перевалом.
Треккінг 10 км. Ночівля 2700м.
Піднімаємося на 3520м - перевал Мунора. Навколо тільки гори... простір, захоплення, стовідсоткова тиша і спокій. Скелясті вершини фанів розрізають небо як ножі. Ти відчуваєш їх міць і в той же час розумієш, що зміг - хоч трохи, хоч на час, але подолав, порівнявся, адже стоїш же зараз на одній з цих неприступних кам’яних твердинь. Саме заради цих миттєвостей ми йдемо в похід, чи не так? Спускаємося на ночівлю до річки Саримат, де нас вже чекає смачна вечеря, затишний намет, вечірні посиденьки з однодумцями і розмови про те, що ми пережили в цей чарівний день.
Треккінг 14км. Ночівка 2600м н.р.м.
Починаємо найскладнішу частину нашого треккінгу - сходження на категорійний перевал Товасанг, 1А. Ми до нього вже фізично готові, тому легко візьмемо висоту 3300м. З Товасанга побачимо панораму кількох скелястих Фанських хребтів, між яких ховаються найкрасивіші у світі озера. Робимо пам’ятні фото, вбираємо велич миті і спускаємося. Але, як правильно помітив Юрій Візбор,
"... коли ми поїдемо, підемо, полетимо,
коли осідлаємо ми наші машини,
якими тут стануть порожніми шляхи,
як будуть без нас самотні вершини ".
Спускаємося до Сьомого озера Фанських гір - Хазорчашма. Стаємо на ночівлю на його чарівному березі.
Треккінг 18км. Ночівка 2400.
Налегка досліджуємо околиці - йдемо в радіалку в ущелину Даригти-Сурх. Під стінами відвісних скель є три секретні озера, до яких Вас приведе інструктор. Нікого навколо, лише чиста краса і спокій лазурі, відображеної в бездонній кришталевій глибині. Ми зараз у горах, якими проходить кордон між Таджикистаном і Узбекистаном. Немає в світі місць більш диких і безлюдних, ну а якщо є, то небагато. Купаємося, обідаємо, розслабляємося і повертаємося в табір.
Треккінг 16км, ↑↓ 100м.
Спускаємося до о. Маргузор. Наш шлях буде цікавим і мальовничим, адже стежка пройде через решту шість озер: Хурдак, Нафін, Хушер, Соя і Міжган. Зупиняємося біля кожного з них, фотографуємося, милуємося видами. На березі Маргузора нас чекає трансфер. Прощаємося з цими дивними горами і їдемо назустріч новим пригодам, адже далі нас чекає насичена культурна програма. Увечері закотимо святкову вечерю.
Бажаючі можуть на цьому закінчити подорож і полетіти додому наступного ранку.
Оглядаємо одне з найкрасивіших і найдавніших міст світу.
Заснований у 8 столітті до нашої ери, був столицею імперії Тамерлана і найважливішим науково-культурним центром Сходу. У списку культурної спадщини ЮНЕСКО він названий Перехрестям культур, адже був ключовим пунктом на Великому Шовковому Шляху, яким повідомлялися Азія і Європа.
Самаркандський регістан (головна площа) - ансамбль з трьох чудових медресе - Улугбека, Шердор і Тілля-Карі. Тонка мозаїка, граціозні мінарети і багате внутрішнє оздоблення вражають уяву. Це справді перлина світової архітектури, таємнича і прекрасна.
Оглядаємо історичний центр, сходимо в ресторан і покуштуємо узбецькі шматки. Нічним поїздом переїжджаємо до Хіви.
Продовжуємо знайомство з культурною спадщиною Узбекистану. На черзі - чудова Хіва. Оселяємося в хостелі і йдемо на екскурсію.
За легендою дивовижна Хіва виросла навколо криниці, яку викопали за наказом Сима - старшого сина Ноя. І ця криниця досі існує - ми зможемо її побачити. Історичний центр Хіви, Ічан-Кала, у списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, як, втім, і всі міста, в яких ми побуваємо за час подорожі. Хіва відома своїми мінаретами, яких тут величезна кількість. Свого роду хмарочоси стародавнього світу. Ічан-Кала обгороджений кріпаками стінами, всередині яких ховається справжній архітектурний музей з медресе, мечетями і палацами.
Оглядаємо пам’ятки, купуємо сувеніри, вечеряємо і йдемо відпочивати.
Їдемо в Бухару, обідаємо і вирушаємо відкривати нові таємниці.
Бухоро Шаріф, Священна Бухара - відомий теологічний центр ісламського богослов’я. Велика кількість святих місць, або мазарів, зробила її Меккою Середньої Азії. Вона як магніт притягувала вчених і філософів, тут процвітали науки і освіта. У Бухарі жив і навчався Ібн Сіна, відомий нам як Авіценна. А ще тут знаходиться знаменитий ансамбль Поі Калян, чиї обриси стали еталоном класичної архітектури регіону. Це фантастичне місто стане зіркою в колекції справжнього мандрівника.
Відвідаємо палаци, університети, караван-сараї, мечеті. Увечері насолодимося вишуканою ілюмінацією історичних пам’яток. Заночуємо в хостелі.
Вранці продовжимо огляд - за один день побачити Бухару неможливо. До того ж опівдні занадто спекотно для піших прогулянок. Тому в турі у нас заплановано по два дні на одне місто, щоб був час перечекати найсильніший зною десь під кондиціонером. Після обіду сідаємо на поїзд у Самарканд, де закінчиться наш похід. Можна планувати виліт ввечері або наступного ранку.
Що потрібно знати?
Проживання в наметах і хостелах.
У турі передбачено: 3-разове харчування в горах.
У меню у нас звичайна похідна їжа: каші солодкі і солоні, супи, макарони, консерви. Вранці і ввечері будемо готувати гарячі страви, пити чай-каву з печивами та іншими смаколиками. На обід будуть ситні калорійні перекуси: бутерброди з ковбасою, сиром, салом, соусами. На треку під’їдаємо шоколад і сухофрукти.
Відмінна риса цього походу - наявність свіжих овочів, солодких кавунів і фруктів у раціоні. Завдяки тому, що речі їдуть на віслюках, ми зможемо дозволити собі цю приємну розкіш.
Ціна - 600 доларів.
У вартість походу входить:
У вартість НЕ входить:
Умови оплати:
Додаткові витрати. Ми включили у вартість все, що було можна. Гроші Вам знадобляться тільки в містах в екскурсійній частині:
Сума обов’язкових додаткових витрат - 280$ + переліт і страховка.
Якщо Ви після треккінгової частини відразу будете відлітати додому, сума додаткових витрат скоротитися до приблизно 40-50$ (хостел якщо треба, кафе-ресторани). Захопіть кишенькові гроші на сувеніри.
Туристи самостійно добираються до першої точки маршруту: м. Самарканд.
Ми будемо підніматися на значну висоту, де можливі вітер, різке похолодання, раптові дощі. Рівень сонячної радіації також буде високим. Але зазвичай під час наших походів у Фанських горах сухо і спекотно. Тому треба подбати про легкий зручний одяг, що захищає від сонячних променів.
Одяг:
Особисте спорядження:
Також не забудьте:
Важливо: зберіть все з цього списку. Якщо є сумніви з приводу свого спорядження - зв’яжіться з цього приводу з менеджером. Обов’язково оформіть туристичну страховку і відправте її скан або фото менеджеру до походу.
Оформіть медичну страховку і скиньте її фото або стан менеджеру до початку походу.