Авторський тур Cплав на байдарках по річці Случ. Водний похід
Україна \ Житомирська область \ Звягель (Новоград-Волинський)
Опис Авторський тур Cплав на байдарках по річці Случ. Водний похід
Про тур
Туристичний сплав по річці Случ - це красивий тур по мальовничих місцях первозданної природи. Маршрут проходить по дивним заповідним територіям Наслучанского національного парку, який також називають «Надслучанська Швейцарія», а також через скелясті пагорби заказника «Соколині гори» і по охоронній природній території «Марининсько-Устянські граніти».
Сплав по величній річці Случ надає можливість насолодитися гармонійною природою, яка на цій території збереглася у всій своїй первозданній красі. Долина річки оточена високими пагорбами, завдяки чому протягом століть тут сформувався унікальний мікроклімат і дивовижний рослинний світ.
У цих місцях природні пейзажі вражають не тільки своєю пишністю, але і різноманітністю. Високі пагорби з гранітними виступами, які щільно обступають річку і спускаються до самої води, змінюються смарагдовими галявинами і лісами, через деякий час поступаються місце заливним квітучим луками і витонченому рідколіссю.
Вода в річці вражає своєю чистотою і прозорістю. Час від часу з'являються чисті піщані пляжі, на яких можна зупинитися і викупатися в річці. Над річкою також розташовані руїни Губківського замку, які велично підносяться над річкою з крутого стрімчастого схилу. Пейзажі Случинський берегів змінюються швидко і часто. Картини природних красот, які оточують цю річку, дуже складно порівняти з будь-якої іншої місцевістю.
Динаміки сплаву додають невеликі перекати і пороги. Місцями також виникають окремі острівці посеред бурхливих вод. У таких місцях утворюється ціла долина зі стрімкими скельними берегами. В цілому, Случ досить спокійна і рівнинна річка, але на шляху іноді з'являються піщані мілини і вузькі місця, в яких течія помітно прискорюється.
Особливих труднощів сплав по цій річці не викликає і ніякої додаткової підготовки не вимагає. Навіть мандрівники без досвіду можуть відправитися в тур по Случі і сповна насолодитися красою цього краю.
Програма
1 день. Збір учасників сплаву пройде на залізничному вокзалі в Новоград-Волинському
Перед початком сплаву провідник обов'язково проведе ретельний інструктаж. Після цього будуть зібрані байдарки і почнеться безпосередньо знайомство з величною рікою. Сплав в перший день буде відносно тихим і спокійним. Передбачено проходження досить короткої ділянки річки.
Навколо будуть відкриватися види на мальовничі береги Случі, вкриті соковитими зеленими луками і різнокольоровими квітами. Незабаром пейзаж зміниться на густі ліси, а після - на обривисті скелі. Природну пишність доповнить таємнича середньовічна архітектура, що зберігає таємниці історії тутешніх місць.
2 день. Унікальні і красиві ландшафти
До другого дня навіть найбільш недосвідчені учасники сплаву приловчаться до управління байдаркою і з легкістю долатимуть всі несподіванки, які іноді будуть траплятися в досить спокійному перебігу. Води тут біжать зі швидкістю приблизно від двох до чотирьох км на годину.
Річка проклала собі шлях крізь Український кристалічний щит, завдяки чому в долині утворилися унікальні і дуже красиві ландшафти. Час від часу на шляху будуть виникати невеликі пороги. Досить часто берега Случі прикрашають старі дерев'яні човни, завдяки яким пейзаж стає ще більш оригінальним і дивовижним.
3 день. Поріг зі швидкою течією неподалік від селища Курчиця
Продовжуючи підкорювати величну річку, учасники сплаву подолають поріг зі швидкою течією неподалік від селища Курчиця, поруч зі старим млином. Поріг складається з розкиданих в шаховому порядку каменів різної величини. Наступною перешкодою на шляху буде міст з трьома низькими прольотами. Крізь ці прольоти стрімко протікає вода і утворює прямо за мостом бурхливі хвилі.
Далі по досить спокійним водам учасники сплаву допливуть до селища Городниця. Тут буде зупинка для відвідування знаменитого Городницького Свято-Георгіївського монастиря. Знаходиться монастир на високому стрімкому березі річки. Дані про існування цього святого місця доходять до наших днів ще з середини 16 століття. Тож не дивно, що стародавні ченці вибрали для свого проживання це унікальне місце з прекрасними умиротвореними пейзажами.
З давніх часів берега Случі завжди були заселені людьми. Залишки давньоруських городищ 11-13 століть розташовані на території сучасних селищ Маринин та Більчаки. У цих місцях також знаходяться радонові джерела, відомі своїми цілющими властивостями. З деяких таких джерел випливають невеликі струмочки, які стікають по крутих берегах прямо в води Случі.
4 день. «Соколині гори»
Після трьох днів шляху учасники сплаву досягнуть охороняємої природної території «Соколині гори». Знаходиться цей заказник в селищі Маринин. Це місцевість зі скелястими крутими берегами і ярами, порослими смарагдовою травою. Пейзажі тут поєднують в собі пологі пагорби, високі круті скелі і яскраві квітучі луки.
Найбільш мальовнича і популярна скеля в заказнику - це Князь-гора висотою 70 метрів. Це не тільки найкраща точка для огляду величної Случі, а й місце, де раніше розташовувалися дивовижний Губківський замок і городище древлян, від яких до наших днів збереглися лише руїни.
5 день. Губківський замок
Учасники сплаву причалять свої байдарки до берега і піднімуться на гору, щоб відвідати іменитий Губківський замок. У схоронності сьогодні залишилися лише пара веж і фрагменти стін. Також тут знаходиться засипаний замковий колодязь. Підносяться над крутим обривом і шумливою річкою руїни являють собою дивне видовище, таємниче і неповторне.
Нагулявшись по стародавнім руїнам, група відправиться далі по річці. По дорозі будуть потрапляти квітучі водяні лілії і безліч латаття. Досить часто на цій ділянці річки можна побачити черепах і чапель.
Остання ділянка сплаву по вже звичній і привітній Случі пройде дуже швидко. Причаливши до берега поруч із селищем Мокрин, учасники подорожі розберуть байдарки і гарненько їх висушать. Завантажившись в автобус, група відправиться в місто Рівне, куди прибуде приблизно до обіду.
Проживання
Проживання в кемпінгах / наметах. У містах ночуємо в хостелі.
Харчування
3-разове харчування на маршруті:
- сніданок - каша + м'ясо / салат;
- обід - чай + бутерброди;
- вечеря - борщ / суп.
Ціни
Вартість участі в поході - 2 200 грн.
Знижка 10% надається групам від 3 осіб і туристам, які брали участь з нами в походах раніше.
У вартість походу включено:
- прокат байдарок;
- послуги інструктора-провідника;
- 3-разове харчування на маршруті;
- використання громадського спорядження, газових пальників, Медаптечка;
- фотоальбом пройденого походу і відеофільм в електронному вигляді.
Додатково оплачуються:
- проїзд в транспорті;
- прокат спорядження при необхідності (рюкзак, килимок, спальник, намет)
- медична страховка за бажанням.
Трансфер
Туристи самостійно добираються до точки збору.
Точка збору: Новоград-Волинському.
Заявка
на прямий зв'язок з організатором туруПро організатора туру
