Авторський тур Трансваальскі Альпи. Ретезат, Турда
Вирушаємо в суворі, скелясті, майже неприступні гори Ретезат. Вони настільки дикі, що здається, ніби саме повітря насичене трансильванскою містикою. Трек прокладений на панорамній висоті 2100-2500 м.н.рів.м по альпійських луках і кам'яних розсипах. Ми проведемо тиждень наодинці з первозданною природою. Побачимо ведмедів, благородних оленів, рисей, вовків, сарн, величезна кількість птахів і рослин. Піднімемося на найвищі вершини парку: Пеляга (2508м), Ретезат, Букура. Заночуємо на березі найбільшого льодовикового озера Карпат і побачимо унікальну озерну долину Віоріка. А під кінець відвідаємо дві топові пам'ятки Румунії – готичний замок Корвін і соляний палац Турда. Ця подорож близька і доступна, але вона вразить Вас різноманітністю і насиченістю програми. Подавайте заявку, і тиждень в трансваальских Альпах стане найяскравішим враженням року!
Маршрут туру: Івано-Франківськ – притулок Кармік – о. Станішора – м. Ретезат (2482м) – г. Букура (2433м) – о. Букура – г. Пеляга (2508м) – озеро Пеляга – Папуша – г. Маре – оз. Галеш – замок Корвін – Саліна Турда – Івано-Франківськ.
Довжина походу: 60 км.
Рівень складності: 3 (середній).
Інструктор зустрічає туристів рано вранці в Івано-Франківську, де вже чекає трансфер в Румунію. Закидаємо речі, влаштувалися зручніше і вирушаємо в дорогу. Перетинаємо кордон і спостерігаємо, як різко змінюється архітектура. Румуни яро бережуть свої традиції і в селах повсюдно можна побачити дерев'яні будинки з черепичними дахами, порослими мохом. Ми їдемо прямо в настільки дикі і первозданні гори, що в них мешкає третина всієї фауни країни. Ретезат – це не тільки найстаріший національний парк, але і біосферний заповідник ЮНЕСКО. Нас підвезуть до гірського притулку Сarnic, де ми розіб'ємо палатки, приготуємо вечерю і відпочинемо після довгої, але красивою дороги.
Тривалість 570 км. Ночівля на 1010 м н.р.м.
Починаємо наш трекінг по хребту Ретезат. Спочатку прогуляємося по темнохвойному лісу, який тут росте до позначки майже 2000м. Далі виходимо на луки, де, немов дорогоцінні перлини, розсипані найчистіші каровиє озера. Саме вони є родзинкою парку. Озер в Ретезат більше вісімдесяти! Порізані скелясті ландшафти нагадують Альпи. Йдемо, насолоджуючись панорамою суворих трансільванських гір. В цьому віддаленому районі Румунії людей майже немає, стежка належить тільки нам. Приходимо на берег озера Станішора, де розіб'ємо табір і повечеряємо під феєрверк закатних фарб високогір'я.
Перехід 11 км. Набір висоти 1000 м. Ніч на 1990 м.
Нам належить піднятися на найвищі вершини центральної частини парку. Спочатку йдемо на окремий пік Ретезат, звідки відкривається шикарний вид на величезний льодовиковий кар Букур. Далі по хребту переходимо на Букур, у якій є кілька вершин. Всі вони закінчуються крутими скелястими обривами, якими настільки відомі Трансільванські гори.
Помилуємося величчю цих містичних пейзажів, побачимо десятки «гірських очей» в льодовикових цирках, зробимо пам'ятні фотографії і почнемо спуск до місця стоянки. А воно у нас сьогодні особливе – на березі найбільшого льодовикового озера Карпат. о. Букура досягає 550 метрів в довжину, максимальна глибина 15,5 м. У кришталевій гладіні його відображаються навколишні гори і скелі. Поставимо намети, приготуємо вечерю і відпочинемо, умиротворені спокоєм цього чудового куточка планети.
Тривалість 14 км. Набір висоти 700 м. Спуск 600 м. Ніч на 2041 м.
Ми залишаємо речі в таборі і радіально піднімаємося на найвищу точку масиву – Пеляга (2508 м). Виходимо раніше, адже в цих горах після обіду часто дощить. І нехай, здавалося б, невелика дистанція не введе вас в оману. Сходження досить складне через скелястий рельєф і круті схили. Але що поробиш – дуже вже хороша панорама з вершини. Побачимо майже весь парк, сусідній хребет Малий Ретезат і «озерну долину» Віоріка, в яку підемо завтра. Спускаємося і відпочиваємо перед найважчим і красивим переходом в нашому поході по горах Румунії.
Тривалість 10 км. Набір висоти 500 м.
Прокидаємося на світанку, снідаємо, закидаємо рюкзаки на плечі і повертаємосб на головний хребет масиву Ретезат. На схилах гір, які формують масив, розташовані каскадні озера, і вода переливається з верхніх в нижні. На найбільших є навіть острови і півострови. Це дивовижне й рідкісне видовище ми будемо спостерігати зі стежки весь день під різними ракурсами. З гори Папуша побачимо знайомий центральний Ретезат, вчорашній табір і іншу сторону хребта, куди нас і веде маршрут. Спускаємося до озера Галеш, біля якого заночуємо. Перед спуском можна залишити речі і сходити в радіалку до вершини гори Маре.
Тривалість 5 км. Набір висоти 350 м, спуск 500 м.
На жаль, прийшов час спускатись в нашому поході по Румунії. Йдемо вниз, милуючись розсипами каменів, льодовиковими цирками і озерами. Гострі хребти, немов гігантські ножі, ріжуть хмари на шматки. Повітря Трансільванії просочене легендами, і тут ми ясно зрозуміємо, чому у людей народжувалися настільки похмурі думки – грізні пейзажі надихають. Спускаємося на високогірні луки, які плавно переходять в зарослі сосни альпійської. Після високогір’я Ретезата ця благодатна субальпіка здається якоюсь нереальною, майже казковою. Далі йдемо густими смерековими лісами, минуючи невеличке озеро загублене в гущавині пралісу. Зрештою приходимо до кабани Карнік, де на нас чекає мікроавтобус. Ночуємо в наметах біля притулку, або за бажанням, у невеличкому готелі поруч.
Тривалість 8 км. Спуск 1000 м.
Вранці за нами під'їде водій і відвезе в цивілізацію. По дорозі в місто Турда заїдемо в замок Корвін. Це класичний зразок готичного архітектурного стилю XIV століття, дуже красивий і вражаючий. Підемо на екскурсію, дізнаємося про культуру та історію країни. До речі, подейкують, що тут сім років тримали в ув'язненні Влада Цепеша після вигнання. Увечері поселимося в хостел, приймемо довгоочікуваний душ і підемо в ресторан. Румунська кухня дуже самобутня: пряна, соковита, ароматна. Її недооцінюють у нас, але Ви точно закохаєтесь. Влаштуємо святкову вечерю на честь завершення походу.
Переїзд 210км.
Саліна Турда – одна з крутих пам'яток Румунії, яка стала відома світу всього декілька років тому. Журнал Business Insider навіть вважає її найкрасивішою підземної пам'яткою в світі. Це не просто печери, а цілий соляний палац, настільки величезний, що в ньому є навіть колесо огляду! Сіль тут добувають дуже давно, чому Турда зобов'язана своїм розмахом. Але зараз вона сучасно підсвічена і здається, що ми потрапили на космічний корабель. Тут облаштували парк розваг і човнову станцію, де можна замовити екскурсію по підземним річках. Сходом в музей, посидимо в кафешці, оглянемо величезні зали і піднімемося на поверхню до нашого трансферу. Пора повертатися в Україну. У Франківську будемо пізно, так що радимо забронювати на цю ніч готель або хостел (менеджер допоможе це зробити - звертайтеся).
Переїзд 500км.
Всі ночі на треку спимо в наметах. Проживання в готелі в Турді (1 ніч): 20 євро. Хостел в ІФ (1 ніч): від 250 грн.
Туристам пропонується 3-разове харчування в горах (входить у вартість туру). Харчування в містах оплачується окремо.
У вартість походу входить:
У вартість не входить:
Додаткові витрати:
Умови оплати:
* Мінімальний розмір групи – 4 людини. При меншій кількості бажаючих ціна може змінитися.
Збір групи проходить в Івано-Франківську. Автобусний трансфер Івано-Франківськ – маршрут туру – Івано-Франківськ оплачується окремо (80-100 євро в залежності від розміру групи).
Початок: Івано-Франківськ, 7.00. Закінчення походу: І-Ф, після 19.00.
Кліматичні особливості регіону вимагають особливої уваги до водозахисним властивостям одягу. Куртка, накидка-дощовик, штани і взуття повинні бути якісними і не пропускати воду при тривалому впливі опадів.
Одяг для походу:
Взуття:
Особисті речі в похід:
В’їзд для громадян України – за біометричним закордонним паспортом. Якщо його немає, можна оформити румунську або шенгенську візу.
Важливо! Перед походом обов’язково потрібно оформити туристичну страховку і скинути її копію або фото менеджеру.
Що ще потрібно знати: