Авторський тур Похід по Мармаросах взимку. Три вершини
Мармароський масив - неповторний і загадковий куточок українських Карпат з унікальним ландшафтом: гострі скелясті вершини, великі альпійські луки, з лісовими стежками на яких розгулюють дикі звірі.
Найстаріші гори в Карпатах не даремно називаються гуцульськими Альпами. Взимку ж Мармароси постають у всій своїй красі, виблискуючи сніговими шапками вершин, ваблячи тишею лісів, закутаних білим покривалом...
Дійсним цінителям диких гір ми присвячуємо наш зимовий похід по Мармаросах. Кинемо виклик стихіям і перевіримо себе на витривалість! Підкоримо суворий Піп-Іван і панорамний Петрос Мармароський, помилуємося видами на Роднянські Альпи, Чорногору та Свидовець, і познайомимося з побутом гуцулів.
Пішли з нами в похід по Мармаросах - відкриємо первозданну красу Карпат разом!
До чого треба бути готовим:
Рішення інструктора в зимових горах обговоренню НЕ підлягають!
Тривалість походу: 4 дня (3 ночі).
Довжина походу: 38 км.
Початок походу: Івано-Франківськ, до 10:00.
Закінчення: Івано-Франківськ, до 17:00.
Маршрут:
Івано-Франківськ - Ділове - ур. Обніж - полонини Лисича, Квасний - гора Берлебашка (1 733 м) - сходження на Піп-Іван Мармароський - Петрос - Костілевка - Івано-Франківськ.
Учасники походу збираються на центральному вокзалі І вано-Франківська. Сідаємо в автобус і їдемо на Закарпатті, в село Ділове. По дорозі побачимо Яремче і мальовничий Яблуницький перевал. Похід по Мармаросах проходить уздовж румунського кордону, тому в Діловому інструктор відправиться оформляти пропуску. За цей час всі інші зможуть покуштувати страви місцевої кухні, сфотографуватися в географічному центрі Європи і просто відпочити, адже взимку дорога з Івано-Франківська може зайняти 4 години.
З дозволами на руках починаємо наш похід по Мармаросах. Дорога йде вздовж річки Білий Потік в сторону Попа-Івана. Повільно набираємо висоту і розбиваємо табір біля будиночка лісника в урочищі Обніж. У гуцулів ця галявина зветься Мармурова, адже поруч знаходиться кар'єр з розробки цього каменю. Мармаросів геологічно дуже багаті і, крім мармуру, тут видобувають «карпатські алмази» - гірський кришталь.
Пройдемо - 9 км.
Піднімемося - на 550 м.
Заночуємо - на висоті 900 м.
Продовжуємо набирати висоту і виходимо з пояса букових пралісів в темнохвойних ліс. До обіду стежка виводить нас з лісу на субальпійські полонину Лисича з першими видами на гори. Похід по Мармаросах хороший тим, що дуже велика його частина проходить вище зони лісу і ніщо не заважає огляду. З Лисичей відмінно проглядається весь Мармарошський хребет і ми ясно уявімо, що нас чекає попереду.
Йдемо далі до колиби на полонині Квасний, де підкріплюємося, залишаємо рюкзаки і виходимо в радіалку на Берлебашку. Гора має конусоподібну форму і круті схили, з вершини особливо добре виглядають Феркеу (Румунія), Піп-Іван Чорногірський і Чорногора. Зробивши масу фотографій, спускаємося відпочивати. Розіб'ємо табір поруч з колибою.
Пройдемо - 10 км.
Піднімемося - на 830м.
Колиба посилання - 1 450 м. Н. ур. м.
Сьогодні наш похід по Мармаросах входить в кульмінаційну фазу, адже ми вирушаємо на штурм Попа-Івана! Піднімаємося по північному схилу гори через Лисичу.
Насправді складно знайти в Карпатах гору, яка перевершує Піп-Іван Мармароський в плані краси і видів з вершини. Підносячись на перетині українських і румунських Карпат, він дає унікальну можливість отримати насолоду від і тими, і іншими. Ми побачимо весь Мармароський масив, Чорногору, Свидовець, рідних і найвищий пік південних Карпат - Петросул (2 303 м).
Вершина дуже красива, з потужними карнизами над крутими схилами льодовикового кара. Тут багато різноманітних скельних формацій, але вони, ймовірно, будуть приховані під снігом. Надивившись вдосталь, повертаємося до нашого табору святкувати сходження.
Пройдемо - 8 км.
Підйом і спуск - 500 м.
Вранці збираємо речі і піднімаємося на Петрос (Петросул) Мармароський, ще одну вершину Гуцульських Альп, або Рахівських гір. Місцевий Петрос відрізняється дуже крутими і обривистими схилами, а з його вершини ми зробимо найкращі за весь похід по Мармаросів фотографії Попа-Івана. Приголомшливо видно Свидовецький масив, Горгани і, звичайно ж, Чорногірка.
Спускаємося на лісову дорогу, де нас чекає ще одне Мармарошське диво - древній буковий ліс, або праліс. Ці ліси тут збереглися в настільки первозданному вигляді, що внесені до списку світової спадщини ЮНЕСКО.
Через полонину Берлебашка йдемо в селище Костилівка, де сідаємо в трансфер до Івано-Франківська. На знайомому ж \ д вокзалі наш зимовий похід по Мармаросах закінчується, але пам'ятати чистоту і досконалість цих гір, тепло карпатської гостинності і нових друзів ми будемо ще довгі роки!
Пройдемо - 11 км.
Спустимося - на 1 250 м.
Якщо у вас є вільний день, ви можете залишитися в Костилівка на баню і традиційні гуцульські страви, відвідати Яремче і познайомитися з культурою Прикарпаття або ж їхати з нами в Івано-Франківськ до його затишним історичним вуличками з європейською архітектурою і безлічі приголомшливих музеїв, кав'ярень, ресторанів. Вибір за вами, але жоден з варіантів вас точно не розчарує.
Вам здається, що Ви не впораєтеся?
Учасники походу ночують в наметах, при погіршенні погодних умов - в колибах.
3-разове харчування в поході забезпечуємо ми. Так що вам не варто про це турбуватися або брати що-небудь з собою - нагодуємо всіх. Вегетаріанцям теж не варто хвилюватися - просто попередьте нас про те, які продукти ви не їсте, і ми складемо для Вас індивідуальне меню.
Кожен день будуть гарячі страви: каші, супи, м'ясні та овочеві.
На маршруті передбачені калорійні і смачні перекуски: бутерброди з ковбаскою, сиром, салом, соусами; печиво, шоколад, халва, сухофрукти, горіхи.
Вартість походу - 2 700 грн.
Оплатити вартість походу ви зможете інструктору при зустрічі групи в Івано-Франківську.
Додаткові витрати: близько 600 грн (переїзд з Івано-Франківська на маршрут і повернення назад). Все інше включено у вартість походу. Гроші вам знадобляться хіба що на сувеніри або інші особисті витрати.
Для участі в новорічному поході треба перевести нам передоплату в розмірі 50% від вартості туру. Менеджер скаже, коли це потрібно зробити, так що варіант, що Ви переведете гроші, а похід не відбудеться, виключається.
У вартість походу входить:
У вартість НЕ входить:
Наш прокат снаряги в Карпатах:
Напишіть звіт про свою подорож і отримаєте знижку 10% від вартості туру!
Одяг для зимового походу в Карпати:
Взуття:
Індивідуальне спорядження для зимових Карпат:
Важливо: якщо є сумніви з приводу свого спорядження - зв'яжіться з менеджером, він Вас проконсультує.