Авторський тур Класичний похід. Містична Чорногора — Сходження на Піп-Іван
Запрошуємо в похід на вершину Попа-Івана Чорногорського – напевно, найвідомішої карпатської гори. Ми піднімемося до обсерваторії по динамічному кільцевому маршруту, відвідавши красиві куточки Чорногори. Заночуємо біля мальовничого лісового озера Марічейка, побродимо між химерних кам'яних скульптур в урочищі Вухатий Камінь та на вершині гори Смотрич. І, звичайно ж, обов'язково досліджуємо легендарну обсерваторію! Недарма її побудували саме тут: нічне небо на Попі-Івані – найбільш зіркове в Україні. Родзинкою походу стане світанок на вершині. Хочете відчути потужну харизму Чорної Гори і перейнятися чудовою атмосферою гуцульських сказань про мольфара? Тоді нам по дорозі!
На час військового стану в Україні маршрут дещо змінено – сходження на Піп-Іван та спуск у Дземброню проходить через Смотрич або Вухатий Камінь.
Маршрут туру: Івано-Франківськ – Шибене – озеро Марічейка – вершина Попа-Івана – захід на Смотричі (1898 м) – світанок на Попі-Івані – урочище Вухатий Камінь (1864 м) – водоспади – Дземброня – Івано-Франківськ.
Інструктор зустрічає учасників біля центрального входу на залізн. вокзалі. Завантажуємо речі в мікроавтобус і їдемо на офіс клубу. Тут можна залишити непотрібні речі, взяти на прокат спорядження, випити чай-каву, упакувати рюкзак під наглядом гіда і просто познайомитися з командою Походу. Звідси трансфер закидає нас у найдальше селище Карпат, в «кінець географії» – Шибене. Саме з нього починається підйом на Піп-Іван Чорногірський. Бадьоро крокуємо по стежці серед шикарного змішаного лісу, зриваючи по шляху чорницю і грибочки (по сезону).
З набором висоти змінюється природа. Над головами змикається щільний ялиновий намет, камені біля стежки заросли густим мохом. Виходимо на галявину, яка ніби зійшла зі сторінок казки. Серед величних сосен виблискує примарне гірське озеро, смарагдові його берега так і ваблять поставити намет... Не противимося наполегливому поклику природи і розбиваємо табір. Краса, прохолода, пахощі квітів і безмежна кількість дров перетворять наш вечір в справжній курорт.
Поїздка: ~ 4,5-5 годин; трекінг: 5,5 км; ↑ набір висоти 730 м, ночівля на 920 м н.р.м.
Вранці висуваємося на штурм вершини. Зі стежки проглядаються потужні відроги Чорногори, а інструктор Вам покаже Мармароси, Роднянські Альпи, Феркеу, Чивчин, Горгани. червневі групи побачать масове цвітіння Червоної Рути – схили суцільно встелені розкішним бузковим килимом.
На вершині проведемо деякий час: вдосталь розглянемо обсерваторію, сфотографуємося на краю скелі, що нависає над крутим льодовиковим цирком. Якщо дозволить погода, то пообідаємо, а ще познайомимося з рятувальниками і розпитаємо про їх надзвичайно цікаву роботу!
Спускаємося в сідло між Попом і Смотричем, де поставимо табір. Бажаючі радіально виходять на Смотрич (1898 м) – зустрічати захід. Це стане одним з кращих миттєвостей в житті! Білий Слон зовсім поруч, навколо здіймаються величезні гострі скелі... Повертаємося в табір відпочивати – завтра ранній старт!
Трекінг: 7 км; ↑ 600 м; ↓ 300 м; ночівля 1550 м.
Інструктор будить о 5 ранку – пора! Без речей біжимо зустрічати перші промені на вершині. 40 хвилин – і ми вже вище хмар!.. Там, де ще вчора були гори і долини, сьогодні клубочиться біла імла, поступово розпалюючись фарбами молодого сонця. Так, заради цієї миті варто піти в Карпати.
Спускаємося, снідаємо, збираємося і оперативно йдемо в урочищі Вухатий Камінь (1664 м). Химерної форми скелі і кам'яні статуї здаються творіннями майстра-сюрреаліста. Складно повірити, що вітер і дощ могли створити ці шедеври. Через годинку приходимо до Смотрицьких (чи Дзембронских) водоспадів, де зробимо привал і влаштуємо фотосесію. Через ліс і гуцульську полонину пастухів рухаємося в Дземброню, де наше сходження на Піп-Іван закінчується.
Трекінг: 9 км; ↓ 960 м; Поїздка: ~ 4-4,5 години.
Їдемо до Франківська, а по дорозі продегустуємо трав'яні наливки у гуцула-байкера і при бажанні купимо сувеніри в Яремче. У Франківську традиційно повечеряємо в одному з кращих автентичних кафе міста і продегустуємо кухню західних областей. Звідси наші шляхи розійдуться, але краса Карпат, потужна атмосфера Чорногори і радість нової дружби залишаться з нами на довгі роки.
Учасники туру проживають в наметах.
Для учасників туру передбачене 3-разове харчування на маршруті, входить у вартість.
Харчуванням забезпечуємо ми, так що вам не варто про це турбуватися або брати щось з собою – нагодуємо всіх. Вранці і ввечері передбачені гарячі страви і чаювання з солодощами. Харчування комбіноване: на хороших стоянках з дровами варимо традиційні похідні супи та каші, а на складних переходах і висотних ночівлях їмо фірмові сублімовані страви. На обід – перекус з бутербродів, шоколаду та сухофруктів. По дорозі при можливості докуповує бринзу, збираємо гриби і ягоди. Вегетаріанцям не варто хвилюватися – просто попередьте нас про те, що ви не їсте, і ми складемо для вас індивідуальне меню.
Ціна туру: 3 200 грнДеталi
У вартість туру входить:
У вартість не входить:
Оплата і додаткові витрати:
Необов'язкові додаткові витрати:
Наш прокат спорядження:
Учасники самостійно добираються на залізн. вокзал м Івано-Франківськ.
Початок походу: Івано-Франківськ, 10:00; закінчення: Івано-Франківськ, після 16:00.
Pohod V Gory – в Карпати ЯК ДОДОМУ! Після збору групи ми заїжджаємо на офіс клубу, де можна випити чай-каву, розрахуватися за похід картою, залишити непотрібні в горах речі (косметику, 3 пари улюблених джинсів...), переодягнутися, взяти прокатне спорядження, спокійно перепаковатися – не на лавочці біля вокзалу. Ну і з командою Походу познайомитися.
Список спорядження для походу.
Одяг:
Весь одяг має бути багатофункціональним і максимально легким.
Взуття:
Спорядження:
Особисті речі:
Додаткові речі на демісезонні (травневі, осінь):
Зберіть все зі списку. Якщо є сумніви з приводу свого спорядження, просто зв'яжіться з менеджером.
Погода на Попі-Івані:
Що ще потрібно знати:
Важливі переваги, які пропонуємо тільки ми:
Увага! Прикордонна зона
У зв’язку з введенням воєнного стану в Україні, діють особливі тимчасові обмеження щодо перебування у прикордонній зоні. Враховуючи, що маршрут нашого походу проходить по території, що межує з кордоном, необхідно отримати спеціальний дозвіл від Прикордонної служби України. Існує ризик відмови у видачі такого дозволу, у цьому випадку ми запропонуємо учасникам альтернативний маршрут.