Авторський тур Похід по Лікійській стежці. Східна Лікія
Для багатьох Туреччина стала синонімом пляжного відпочинку, але тут знаходиться один з найкрасивіших у світі трекінгових маршрутів. Лікійська стежка, на думку New York Times, входить в десятку кращих треків планети, і не дарма! Вона приємно розкриває природне багатство країни: скелясті гори, круті каньйони, шикарні ліси, античні міста і дикі пляжі двох морів. А ночівлі в оливкових, гранатових і апельсинових гаях стануть справжнім святом для любителів фруктів.
У поході по Східній Лікійській стежці Ви пройдете найбільш високогірну частину Західного Тавра, підніметеся на Тахталидаг (2365м), або «турецький Олімп», поплаваєте з черепахами каретта на пляжі Чіралі, поїсте рибу в ресторані на дереві, пожежа зефіркі на вічних вогнях Химери, займетеся каньйонингом і походіть по руїнах стародавнього Лікійского царства. Цивілізація, по землям якої ми пройдемо, відома спадщиною, що представляє змішання багатьох культур. Хоч процвітала вона 3000 років тому, але її міста відмінно збереглися.
Класичний похід по Лікійської стежці — це чудовий відпочинок, доступний кожному, підійде сім'ям з дітьми від 12 років, новачкам і бувалим мандрівникам. Ми водимо групи в тих краях з 2012 року, і не зустрічали жодного туриста, кому б не сподобалося Лікійка — це бюджетно, красиво, пізнавально і різноманітно. Ось вона, ваша казкова відпустка, залишилося подати заявку!
Є ряд важливих переваг, які Ви отримуєте ТІЛЬКИ з нами:
Що ще потрібно знати:
Маршрут туру: Анталія — каньйон Гейнюк — Гедельме — сходження на Тахталидаг — Бейчік — Улупінар — г. Химера — пляжі Чіралі — Олімпос — м. Муса — мис Адрасан — мис Гелідонія — Караоз — Мавікент — Анталія.
Після збору всіх учасників насамперед ми переїжджаємо в селище Гейнюк, звідки почнеться піша частина треку. Пройшовши два км, розіб'ємо табір при вході в каньйон Гейнюк біля КПП місцевого заповідника. Першу ніч проведемо серед оливкових і фісташкових дерев. Далі радіально прогуляємося вздовж знаменитого каньйону, помилуємося неприродно блакитною водою річки і рукотворних озер, здивуємося місцевої екзотичної і буйної рослинності. Бажаючі зможуть також прогулятися уздовж вузької частини каньйону, попередньо взявши напрокат гідрокостюми і каски.
Трекінг: 7 км; набір висоти 180 м; тривалість 2-3 години.
Нам належить обійти неприступну частина Гейнюк і знову спуститися до тієї ж річки, але вже в іншій каньйон. Наш шлях буде пролягати через дивовижний ліс з пухнастими соснами, увитими плющем і мохом. Товстий шар хвої пружинить під ногами, крони зімкнулися над нами запашним шатром, захищаючи від спеки. Піднімаємося на перевал, звідки вже проглядаються потужні хребти.
Пообідаємо з видом і знову спустимося до річки. Частина русла пройдемо по великим валунах, а подекуди і вбрід. Не хвилюйтеся, гірська вода дуже актуальна в жаркий турецька опівдні. Прозора річечка буде радувати нас дивовижними заводями і водоспадами, в яких обов'язково викупаємося. Заночуємо біля річки, в первозданному лісі.
Теккінг: 6 км; набір висоти 640 м; тривалість 5-7 години.
Встаємо на світанку, робимо зарядку, снідаємо і піднімаємося на плато. Минаємо кілька ферм і вийдемо до селища Гейнюк Яйласі, звідки відкриється вид на кілька вершин понад 2000 м н.р.м. Серед них і наша мета — Тахталидаг (2366 м). Пройдемо через мальовничі галявини, ліси і фруктові сади. Побачимо, як вирощують хурму, виноград, гранати і апельсини. До вечора вийдемо до селища Гедельме і розіб'ємо табір в його околицях. Поруч є руїни стародавньої фортеці і карстові печери. Перед вечерею досліджуємо пам'ятки, а ввечері послухаємо муедзина з мінарету мечеті
Трекінг: 16 км; набір висоти 600 м; тривалість 7-9 годин.
Збираємо табір і йдемо до іншого селища — Яйла Куздере. Звідси починається крутий підйом на сідловину Тахталидаг. Сосновий ліс і гігантські платани змінюються високогірними кедрами. Ліванські кедри, точніше їх турецька ендемічний підвид, досягають 40 метрів у висоту і до двох метрів в діаметрі!
Ще вище ліс поступиться місцем субальпійській рослинності. Вийдемо на Чукур-яйлу — величезну галявину з захоплюючими видами на турецькі гори. У цьому красивому місці на висоті 1600м поставимо атмосферне табір. Чукур-яйла, оточена скелями і потужними відрогами Тахталі — найбільш незвичайна ночівля в поході по Східній Лікійської стежці.
Трекінг: 10 км; набір висоти 760 м; тривалість 6-8 год.
Збираємо речі і йдемо з кедрового рідколісся на сідловину. Відкриті погляду види вражають навіть бувалих мандрівників. Ми залишаємо рюкзаки серед скель і починаємо радіальне сходження на Тахтали. Крута стежка веде по сипусі, так що приготуйтеся до фізичних навантажень. Але на вершині ці труднощі, як завжди, забудуться. Постоїмо, гордо оглядаючи з висоти курортне узбережжя і весь наш маршрут. До моря, яке хлюпається біля підніжжя, майже 2,5 кілометра по вертикалі! Тут знаходиться станція канатної дороги і кафе, бажаючі можуть випити чаю, кави або прохолодних напоїв. Спускаємося до залишеним речей і далі вниз по красивому лісі до галявини над Бейчіком, де зупинимося на ночівлю.
Трекінг: 9 км; набір висоти 960 м; спуск 1120 м; тривалість 6-8 год.
Вранці спускаємося в село Бейчік, де є один гранично незвичайний ресторанчик, розташувався на деревах. У ньому і готують смачно, і вид мальовничий: на узбережжі, Тахтали і мечеть — ідеальне місце для обіду!
З Бейчіка уздовж соснових лісів і апельсинових гаїв ми підемо до Улупінару. По дорозі можна буде спостерігати повсякденне життя турецьких сіл. Гірські турки-пастухи досі ведуть напівкочовий спосіб життя, проводячи мінімум пів року в кам'яних тимчасових будівлях. Вони зберігають свої звичаї і відрізняються дружелюбністю, яка наповнює ці місця особливою атмосферою. Біля Улупінара знаходиться безліч форелевих господарств, ми скуштуємо найсвіжішої риби в кафе на воді. До вечора прийдемо на берег річки і станемо табором на прибережній галявині під г. Янарташ (або ж Химера).
Після заходу сонця озброюємось налобними ліхтариками і йдемо на нічне сходження. Химера — єдина в світі вершина, на схилі якої цілий рік горять природні вогні. З її надр виходить метан з домішками, які спалахують на повітрі. Ми посмажимо зефіркі або сосиски в вогняному диханні підземного чудовиська, замкненого в горі крилатим Пегасом тисячі років тому.
* Тут у нас буде вибір: ночувати в лісовому кемпінгу перед Химерою або пройти ще пару км і зупинитися вже на березі красивого моря на планеті. Будемо приймати рішення на місці залежно від погоди і настрою.
Трекінг: 14 км; спуск 1000 м; тривалість 6-8 год.
Варіант з ночівлею біля річки:
Піднімемося на перевал під Химерою. Зараз вогнів не видно, зате можна оглянути руїни стародавнього храму. За колоритним червоним схилах спускаємося до селища Чіралі (Чірали) і виходимо до Середземного моря. Місцевий гальковий пляж облюбували черепахи-каретти для виведення потомства, він знаходиться під захистом Європейського агентства з навколишнього середовища. Однак намети можна поставити в прибережному кемпінгу. Після обіду віддаємося неробства: купаємося, пірнаємо, загоряємо. На ніч бажаючі можуть зупинитися в недорогих пансіонатах.
Трекінг: 5 км; набір висоти 200 м; спуск 350 м; тривалість 2-3 години.
Варіант з дньовкою:
Якщо ми ночували цю ніч в Чіралі, то влаштовуємо днювання. Чіралі знаменитий величними скелями, обступили його з усіх боків, і фруктовими садами. Тут Ви відгодівлі гранатами і апельсинами досхочу! Бажаючі можуть сходити в радіалку по чарівним бухтах і неспішно сходити на екскурсію в місто Олімпос. До речі, варіант з дньовкою рекомендують наші гіди, а вже вони-то знають толк в Лікійці.
Сьогодні нас чекає насичений трекінг. Вранці викупаємося і відправимося оглядати Двохтисячорічні руїни одного з найдавніших міст Лікії — Олимпоса. Тут зосереджено чималу кількість історичних пам'яток: генуезька фортеця, потужні кріпосні стіни, античний амфітеатр і кам'яні саркофаги. Вважалося, що чим вище саркофаг, тим легше небіжчикові потрапити на небо, і по висоті цих дивних споруд можна судити про знатності і багатстві людини. Наймодніших лікійці ховали в скельних гробницях, висічених в горі. В Світі на Західній Лікійке їх стільки, що схил нагадує невелике місто.
Далі піднімаємося на перевал Муса, милуючись останніми в поході гірськими панорамами і розсипом острівців на синій гладі. Перейшовши через сідловину, потрапляємо на неосяжні смарагдові луки з чудовими видами на бухту Адрасан. Спускаємося повз теплиці, де можна порадувати себе свіжими овочами і навіть власноручно їх зірвати. Зупиняємося в кемпінгу Адрасан і насолоджуємося купанням в чудовому теплому морі. Це справжнє задоволення — відпочинок без шуму дискотек і туристів.
Трекінг: 20 км; набір висоти 750 м; тривалість 8-9 год.
* Це важкий перехід, тому ми рекомендуємо облямувати пожитки в Адрасан на трансфер. Часто наші групи трохи халяви і під'їжджають, відпустку все-таки.
Вранці вирушаємо на морську прогулянку в бухту Сазак. І хоча це не обов'язковий пункт програми, але ми його настійно рекомендуємо! Візьмемо в оренду яхту і йдемо у відкрите море. Будемо вдосталь купатися в чарівних бухтах, в які не можна дістатися пішки, насолоджуватися кришталевою блакиттю води, пірнати і снорклити, милуючись підводним світом, скелями і гротами. На обід нам приготують свіжу рибу-гриль, салати і гарніри. Увечері повертаємося в кемпінг вечеряти, відпочивати і ділитися враженнями.
Вирушаємо на мис Гелідонія зі старим маяком, побудованим французами в 1936 році. Мис Гелідонія — величезна скеля висотою 230 метрів. З неї розгортається панорама на безкрає море фірмового середземноморського кольору, і острів Беш Адалар. Потім йдемо в сторону селища Karaoz, нас оточують соснові гаї і гранати. По дорозі в Мавікент оглянемо знамениту піратську Бухту і, якщо буде бажання, поплаваем. Прогуляємося по вузьких вуличках Старого міста. У його архітектурі поєднуються елементи римського, візантійського і османського спадщини. Відзначимо завершення трекінгу за святковою вечерею в ресторані або організуємо щось цікаве в кемпінгу. Сумно що вже завтра треба прощатися, адже за цей час ми стали не просто друзями, але практично сім'єю.
Трекінг: 18 км; тривалість 8-9 год.
Купаємося і загоряємо до обіду, про потім виїжджаємо в Анталію. Трекінг добіг кінця, але ще не раз ми зустрінемося на інших маршрутах. Тих, хто вирішив ще залишитися, чекає спокійний відпочинок. Ну а наші туристи, які ввечері їдуть з гідом в Каппадокію, можуть присвятити час шопінгу або сходити на екскурсію по старому місту.
Учасники туру ночують у наметах.
У турі організовано 3-разове похідне харчування на маршруті.
Харчування матиме особливості, продиктовані місцевим набором продуктів у магазинах. У раціоні чекайте на лаваш, оливки, йогурт, багато твердого смачного сиру. Частину продуктів, які складно знайти на Лікійці, ми привеземо із собою.
Вранці та ввечері ми готуватимемо гарячу їжу: каші солодкі, м'ясні та рибні, супи, на додаток бутерброди. Звичайно ж, будуть чай/кава з солодощами. На найскладніших переходах є фірмові сублімати, щоб заощадити на вазі, часом приготування та водою. У місцях, де це можливо, докуповуватимемо свіжі фрукти та овочі, може щось для гриля (за бажанням і за окремі невеликі гроші).
На багатьох ночівлях та переходах є сезонні сади: гранатові, апельсинові, мандаринові, виноградники. Це допоможе урізноманітнити раціон.
На обід під час переходів буде перекус бутербродами із салом, ковбаскою, сиром, соусами. Відновлюємо енергетичні потреби сухофруктами, горішками, класною місцевою халвою, печивом та шоколадом.
У містах та селищах харчуємося у кафе та ресторанах. Місцева їжа дуже смачна, в міру пряна та здорова, подають багато овочів, продукти завжди свіжі. І, що важливо — це дуже дешево. Ну де ще можна до відвалу наїсться форелі із салатами та гарніром за 5€?
Харчування в кафе: 35-60€.
Ціна туру: 470 eurДеталi
У вартість туру входить:
У вартість не входить:
Необов'язкові додвитрати (за бажанням):
Оплатити тур ви зможете інструктору при зустрічі групи (в євро). Не потрібно передоплати, авіаквиток є для нас підтвердженням вашої участі в програмі.
Сума обов'язкових додаткових витрат — 70€. Ці гроші потрібні для переїздів на громадському транспорті, кемпінги та харчування в кафе / ресторанах. Також потрібно купити авіаквиток до Туреччини (від 180€) + туристичну страховку.
За бажанням групи можна організувати морську прогулянку на катері з включеним обідом, купанням у відкритому морі, запливами в казкові бухти... може бути, ми навіть побачимо черепаху Каретта! Вартість: 10-20€ в залежності від кількості бажаючих.
Важливо! Перед походом обов'язково потрібно оформити туристичну страховку і скинути її копію або фото Вашого менеджера.
До першої точки маршруту (Анталія) учасники туру добираються самостійно.
Зустріч групи: Анталія, 10:00. Закінчення: Анталія, після 20:00.
Зустріч групи: як це відбувається?
Чим краще летіти до Туреччини:
Цей список актуальний для походів в теплому середземноморському кліматі: на Лікійській стежці, Кіпрі, Мадейрі, Канарських островах, Криті, Корсиці і так далі.
Клімат в цих країнах жаркий. Настійно рекомендуємо йти в ті краї і самі проводимо наші походи в міжсезоння — навесні і восени, коли температура повітря більше підходить для жителів середньої смуги Євразії. Із зимових місяців підійде січень — самий сухий і стабільний.
Нюанси погоди навесні і восени.
Велика частина походу буде проходити в теплому або навіть жаркому кліматі. Головною одягом послужать шорти і футболка. Людям з чутливою шкірою треба взяти легкі трекінгові штани і сорочку, світлі. Рівень сонячної радіації зашкалює, навіть крем не рятує. Рослинність в цих регіонах мізерна, особливо на висоті, і не дає достатньо тіні.
Весна:
Осінь:
Зима:
Одяг на Лікійську стежку:
Взуття:
Індивідуальне спорядження: