Авторський тур Легкий похід. Несамовиті Шпиці — Карпати вихідного дня
Запрошуємо в похід вихідного дня в Карпатах по супер-красивому нестандартному маршруту! Ви заночуєте на Несамовите – самому містичному озері України, насолодитеся заходом на Туркул – єдиною горі Чорногори, з якої видно ВСІ вершини хребта від Говерли до Попа-Івана. Ну а на завершення підніметеся на гору Шпиці, відому своїми фантастичними скелями. Урочище Шпиці воістину одне з найкрасивіших місць України і Карпат.
Кожен, хто любить природу і подорожі, оцінить пишність високогірних скельних утворень. Ваші ідеальні вихідні доповнять альпійські луки, сосновий карпатський ліс, гриби, ягоди, бринза, гуцульські наливки і крута компанія.
Тривалість туру: 2 дні (1 ніч).
Початок походу: Івано-Франківськ, до 10:00.
Закінчення: Івано-Франківськ, до 18:00.
Важливі переваги, які пропонуємо тільки ми:
Що ще потрібно знати:
Маршрут походу вихідного дня в Карпатах:
Івано-Франківськ – турбаза Заросляк – пол. Пожижевська – озеро Несамовите – захід на Туркул – сходження на Шпиці – вершина г. Гомул (за бажанням) – урочище Шпиці – пол. Маришевська – Заросляк – Івано-Франківськ.
Довжина походу: 24 км.
Інструктор зустрічає туристів на залізн. вокзалі ІФ. Їдемо на офіс турклубу, де можна взяти прокатне спорядження і залишити непотрібні речі. У поході вихідного дня рюкзак не будуть важкими, адже можна взяти тільки найнеобхідніше.
Виїжджаємо в Карпати. По дорозі спостерігаємо гарні краєвиди за вікном, бурхливі потоки Прута, арочні мости Ворохти, гуцульські будиночки на схилах гір.
Побачимо Говерлу (2 061 м), Петрос (2 020 м), Близницю (1 883 м), Хом'як (1 542 м).
Якщо буде бажання, заїдемо в гості до гуцула-байкера, який робить цілющі домашні настоянки на карпатських травах. Як хороші вони ввечері під чашку чаю!
Приїжджаємо на турбазу Заросляк, де починається маршрут на Несамовите.
Спочатку стежка веде через ялиновий ліс, далі виходить на запашні альпійські луки і полонини. Пройдемо через полонину Пожижевська. Зовсім поруч знаменита метеостанція. Ще знаючі люди тут збирають рідкісні рослини для всяких ліків. Ви і самі побачите, наскільки багата флора цього місця. Можна буде перекусити з красивим видом. Остання ділянка стежки прокладено крізь зарості стланиковой сосни (в народі альпійки) і низькорослого ялівцю.
Виходимо до одного з небагатьох в Україні льодовикових озер. Несамовите знаходиться на висоті 1 750 м н. ур. м. на схилі Туркула. Про нього складено безліч легенд. Наприклад, вважається, що тут «робиться погода» в Карпатах. Кажуть, що якщо кинути у воду камінь або викупатися, то обов'язково піде дощ. А ще подейкують, що той, хто зайде в кришталево чисту воду, до кінця року знайде свою справжню любов. Місцеві колись називали Несамовите Морським оком, вірячи, що під землею воно з'єднується з морем. Гуцули навіть знаходили на березі уламки кораблів... Легенд багато, але їх значно приємніше слухати, сидячи на березі цього унікального куточка Карпат і насолоджуючись мальовничими пейзажами.
Розбиваємо табір на галявині біля Несамовите. Багаття не буде – ми в заповіднику, так що согреемся гарячим супом і трав'яним чаєм з настоянками. Інструктор навчить бажаючих збирати трави, з яких гуцули варять лікарські чаї. Якщо буде час, бажаючі можуть збігати на вершину Туркула (1 933 м), яка височіє прямо над водною гладдю. Підйом короткий, але дуже крутий, треба бути гранично обережними. Туркул примітний тим, що з нього відривається панорама всього хребта. По обидва боки від нас – найвищі вершини України! Знизу дивиться Морське око (якщо вірити гуцулам, через нього море за нами спостерігає). Сонце сідає над Говерлою і Петросом і, повірте, це видовище чудове!
Піднімаємося на світанку, щоб все встигнути і отримати насолоду від видами, звичайно ж. Хто не знає, вранці під Чорногорою збираються хмари і клубочаться далеко внизу.
Снідаємо і піднімаємося на Шпиці (1 863 м). Ця гора стоїть трохи осторонь від основного хребта, тому людей небагато - зазвичай туди лінь загортати. Нам це на руку, адже ми отримаємо задоволення унікальною панорамою в тиші і спокої. Скелі, які оперізують гору, утворилися ще в льодовиковий період. Їх висота сягає 50 метрів! Дивно, що сюди можна встигнути за одні вихідні.
З вершини видно унікальні хребти Кизли, теж скелясті і дуже красиві. Але найбільш вражаючий – льодовиковий кар між Шпицями і г. Ребра (2 001 м), який називають урочищем Ґаджина. До речі, тут похований Олекса Довбуш (якщо вірити гуцулам, звичайно). У Гаджин колись був побудований перший в Карпатах туристичний притулок. Все урочище – строгий заповідник, первозданна природа і запаморочливі види! Мало яка гора в Карпатах може зрівнятися з нашою вершиною по чарівності і унікальності. Робимо багато пам'ятних фотографій, блукаємо між скель. Тут, до речі, ще зустрічаються рідкісні едельвейси.
Якщо буде бажання і сприятлива погода, сходимо на сусідній Гомул (1 788 м), звідки помилуємося останньої в поході панорамою Чорногори.
Починаємо спуск в Заросляк. Стежка схожа на вчорашню, тільки більш дика і чиста. У сезон тут ну дуже багато грибів, чорниці, брусниці, суниці, ожини... Значно менше туристів ходять по ній, хоча даремно, звичайно. У Заросляку можна купити сувеніри, випити чай / кава / пиво / глінтвейн і навіть покуштувати карпатського борщу, баноша і інших національних страв - відмінне завершення походу вихідного дня!
Виїжджаємо в Івано-Франківськ. Якщо дозволить час до виїзду, ввечері прогуляємося по історичному центру, відомого австро-угорської та польської архітектурою. Сходимо в ресторан прикарпатської кухні, поділимося враженнями і фотографіями. На жаль, на цьому похід закінчено. Багато що можна встигнути за одні вихідні, якщо провести їх в Карпатах.
Учасники походу розміщуються в наметах.
Ми забезпечуємо 3-разовим харчуванням в поході. Так що вам не варто про це турбуватися або брати що-небудь з собою – нагодуємо всіх. Вегетаріанцям теж не варто хвилюватися – просто попередьте нас про те, які продукти ви не їсте, і ми складемо вам індивідуальне меню.
Кожен день будуть гарячі страви: каші, супи, м'ясні та овочеві.
Також передбачені калорійні і смачні перекуски: печиво, шоколад, халва, сухофрукти, горіхи, сало.
Ціна туру: 2 600 грнДеталi
У вартість походу входить:
У вартість НЕ входить:
Додаткові витрати:
Оплатити вартість походу ви зможете інструктору при зустрічі групи в Івано-Франківську.
Ви можете написати звіт про похід і отримати грошовий бонус на наступну подорож з нашим клубом!
Наш прокат спорядження в Карпатах:
Туристи самостійно добираються до Івано-Франківська.
Автобусний трансфер: Івано-Франківськ – турбаза Заросляк – Івано-Франківськ, не входить у вартість (орієнтовно 1 000 грн в обидві сторони).
Як одягатися в Карпати?
Чорногора, найвищий хребет в Українських Карпатах (2 061 м), славиться своєю непередбачуваною погодою. Біля підніжжя нам може світити сонечко, але в той же день на вершині можливий навіть сніг, тому при підготовці потрібно врахувати ймовірність будь-якого сценарію. Середня температура вдень від +15 до +25, вночі на стоянках вище 10 градусів. На вершинах може бути (і, швидше за все, буде) сильний вітер.
Приділіть спорядження належну увагу, і в будь-яких погодних умовах Ваш похід стане яскравим і незабутнім подією. Якщо у Вас немає чого-небудь зі списку, менеджер порадить, де і що купувати – звертайтеся. Спеціальне спорядження можна взяти у нас на прокат у Франківську.
Обов'язково зберіть все з цього списку. Якщо є сумніви з приводу свого спорядження – зв'яжіться з цього приводу з менеджером.