Авторський тур Трекінг на Канарах — сходження на Тейде, Тенеріфе
Канарські острови — це не тільки райський пляжний відпочинок, але і мозаїка приголомшливих видів: вулкани, скелі, багата рослинність, "місячні пейзажі"... Ви зустрінете світанок на вулкані Тейде (3718 м) — найвищій точці Атлантики і Іспанії. Пройдете трек в горах Анага через ліс, в якому бродили динозаври. Підкорите три молодих вулкани: Арафо, Піко-Велья і Монтана Негра, пройдетеся по лавовому тунелю — найдовшому в Європі. Побачите ступінчасті піраміди інків, відвідаєте шоу косаток і вдосталь насолодитеся морепродуктами. Спуститеся до океану по каньйону Маска, викупаєтеся, позасмагаєте, поплаваєте з дельфінами, займетеся дайвінгом і серфінгом... Поглянете на Тенеріфе іншими очима — тропічний острів Вічної Весни ніби створений для трекінгу! І наш маршрут покаже вам буквально всі його чудеса. Йдемо без рюкзаків, щоб встигнути роздивитися по-максимуму. Хто з нами?
Мінімальний розмір групи – 5 учасників.
Маршрут: Санта-Круз — трекінг в горах Анага — чорний пляж Альмасіга — радіалка на вулкан Арафо — піраміди Гуїмар — гірське містечко Вілафлор — трекінг до місячного пейзажу — Монтана Ла Аренас — кальдера Ла-Каньядас — скелі Де Гарсія — вершина Тейде (3718 м) і Піко-В’єхо (3135 м) — найбільший лавовий тунель Європи — дегустація мальвазії — марсіанські пейзажі Аренас Неграс — вулканічне барбекю — трекінг в каньйоні Маска — морська прогулянка з китами в Лос Гігантес — Санта-Круз.
Збираємося, знайомимося і відпочиваємо. Літак приземляється в аеропорту столиці Тенеріфе — Санта-Крус. Ті, хто прилетів вранці, можуть насолодитися купанням в Атлантиці або поїхати в Лоро-парк (Loro Parque, Парк папуг) — чудовий зоопарк з найбільшим дельфінарієм у світі, найбільшою колекцією папуг у світі, відомим у всьому світі шоу дельфінів, морських левів і косаток. Увечері відправимося на центральну площу Іспанії (Plaza de Espana) і прогуляємося по чудовій набережній, де кожна лавка і газон — справжній тропічний витвір мистецтва. Знайомство закріпимо в ресторанчику з шикарним вибором найсвіжіших морепродуктів.
Їдемо в Parque Rural de Anaga, по дорозі милуючись чудовими краєвидами. Крутий серпантин траси веде на гребінь масиву Анага через лаврові ліси, а бездонні прірви дозволяють зазирнути у пащі. Тут на нас чекає радильний трекінг південними схилами гір. Ідемо стежками, які колись проклали ще гуанчі. Тропічні квіти огорнуть нас чудовим ароматом. Багато тварин і рослин Тенеріфе унікальні через ізоляцію флори і фауни протягом мільйонів років. Анага відома і приголомшливими садами з мандариновими та апельсиновими деревами.
Стежка перетинає реліктовий лавровий ліс, завдяки якому Анага охороняється ЮНЕСКО як пам'ятка природи. Ці ліси покривали Землю 20 мільйонів років тому, а зараз вони збереглися лише на кількох атлантичних острівцях завдяки ізольованості і унікальному клімату. Між такими ж лаврами колись бродили динозаври! Красиві дерева сплітаються між собою, утворюючи химерні арки і лабіринти. Спокій і тиша застигли в повітрі, а час немов зупиняється: ні людей, ні тварин, ні звуків.
Незабаром почнеться панорамний спуск до океану. Після царства лаврів нас оточать химерні скелі і ландшафти, які очікуєш побачити хіба що на Гаваях. Різнобарвні породи вулканічного походження під дією сонця і вітру набули абсолютно неповторних, навіть сюрреалістичних форм. Дивовижна рослинність додасть вражень. Побачимо драконові драцени (драконові дерева) — одну з візитних карток Канарських островів. Обов'язково поїмо свіжої опунції — цього кактуса з приємним і незвичайним смаком тут удосталь.
Спускаємося і заглянемо на древній причал, витесаний прямо в кручі. Туди поміщається всього один човник рибалки, а навколо ревуть хвилі. В Альмасіге можна буде скупатися і позасмагати. Особливість пляжу — чорний вулканічний пісок і скелі, що суворо здіймаються прямо з океану. Повертаємось до мікроавтобуса та їдемо в Санта-Крус відпочивати.
Трек 12 км. ↑↓ 500м.
Сьогодні на нас чекає радіальне сходження на наш перший вулкан — Арафо. Дивно, але всі частини Тенеріфе абсолютно різні. Звичні лаври, алоє та кактуси різко змінилися ендемічним хвойним лісом із густою підстилкою. Спочатку піднімаємось на борт гігантської стародавньої кальдери, через вологий ліс канадської сосни. З гілок звисають мох і ліани, за спиною хлюпає океан, повітря пахне ароматом хвої. Після підйому ми буквально заходимо всередину кальдери, в якій виросли менші вулкани. Піднімемося на молодий Арафо, останнє виверження якого було 1705 року. Він ще не заріс лісом - погуляємо по дрібному туфу, в якому незвично вязнуть ноги. Біля конуса вогняної гори чітко видно потоки магми та обпалені скелі — суворе й чудове місце. На ніч повертаємось у Санта-Крус.
Трек 10 км. Набір та спуск 700м.
Їдемо в колоніальне містечко Гуімар, де торкнемося стародавньої історії, яку зовсім не очікуєш побачити в Іспанії — підемо в парк пірамід, майже точно повторюючих американські. Так, шість ступінчастих пірамід Гуімара за формою аналогічні інкським і, швидше за все, теж служили астрономічним календарем, вказуючи на зимове та літнє сонцестояння. Парк навколо них заснував великий дослідник та історик Тур Хейєрдал, який наприкінці життя знайшов на Тенеріфі свій будинок. Він розробив теорію контакту Полінезії та Африки з Південною Америкою задовго до конкістадорів, яка спочатку викликала лише глузування вчених. Справа в тому, що на той час не було кораблів. «АЛЕ були плоти та човни!» — сказав Хейєрдал.
Щоб довести свою думку, Хейєрдал переплив Тихий Океан від Перу до Туамоту на Кон-Тікі — інкському бальсовому плоту пае-пае, для будівництва якого використовував лише матеріали, доступні колись інкам. Потім цей неймовірний чоловік доплив з Марокко до Барбадосу на човні з папірусу (Ра II), а на очереті Тигріс дійшов з Іраку в Джибуті. У парку ми дізнаємося про експедиції, зв'язки пірамід у всьому світі, спільності, здавалося б, далеких культур, відвідаємо експозицію о. Великдень і сад найотруйніших рослин планети. Ви дізнаєтесь неймовірні речі про океан і його вплив на історію всього людства. Увечері поїдемо у традиційне гірське село, де заночуємо у сімейному готелі.
Готуйтесь – буде насичений трекінг по локаціях, які перевернуть уявлення про планету! По схилах величезної кальдери Ла-Каньядас, усередині якої ховаються Тейде та Піко-В'єхо, піднімаємось до родзинки Тенеріфе – Paisajes Lunar. Білі конусоподібні скелі «пумітас» нагадують химерні термітники, що контрастують із чорним вулканічним ландшафтом. Продовжуємо нелегкий шлях нагору до стародавньої напівзруйнованої Кальдери Лас Аренас. Тенерефе унікальний тим, що тут Ви на власні очі побачите всі етапи формування планети під впливом руйнівної сили вогняних гір.
Трекінг 16км, ↑↓800м.
Їдемо до підніжжя Тейде, що має станцію канатної дороги. У цій частині Тенеріфе ліс змінився на безплідну високогір'я з убогою рослинністю. У жерлі старого вулкана сфотографуємось із Лас Рокас де Гарсія (Roques de Garcia). Тут є "палець Бога", "Туфелька королеви", "Верблюд", "Ведмідь". Напевно, найвідоміша – «палець Бога». Вона набула саме такої форми через своє специфічне геологічне походження та постійну ерозію, але тепер уже буквально розсипається.
Застрибуємо на витяг і "з вітерцем" прямуємо до вершини, милуючись видами Тенеріфе та інших островів архіпелагу. Від верхньої станції канатки (3500м н.ур.м.) йтимемо вже пішки. Нас чекає те, заради чого ми прилетіли на Тенеріфе сходження на Тейді. Його висота – 3718 м, відносна висота над морським дном – 7500 метрів, він є найвищою вершиною Іспанії та всієї Атлантики. Уявляєте, яка панорама відкривається з вершини?! Хоча зараз через карантинні обмеження, повноцінне сходження неможливо і доводиться користуватися витягом, але все одно побувати на Тейді та побачити вид з нього - це Щось. Розмах, масштаб і грандіозність того, що на Вас чекає, запам'ятається на все життя.
До карантину ми ночували в притулку Альта-Віста, єдиному на схилах Тейде, і зустрічали на вершині світанок. Сподіваємося, що незабаром ця добра традиція повернеться, але зараз притулок закритий.
Зображуємо на фотографіях вулканічні пейзажі та продовжуємо трекінг до нашої наступної мети – Піко-В'єхо (Pico Viejo, 3135м). Його особливість - кратер, що знаходиться не на вершині, як у більшості вогняних гір, а на середині схилу. Спускаємося до станції канатки та повертаємось у готель. Ну а ввечері відсвяткуємо сходження!
Маршрут 11 км. ↑↓900м.
Вранці переселяємося до прибережного містечка Ікот-де-Лос-Віньйос і вирушаємо досліджувати найдовший у Європі і п'ятий у світі лавовий тунель — печеру В'єнто-Сорбадо. Вхід туди дозволено лише з місцевим інструктором. Ідемо королівською дорогою гуанчів, через дрібні ферми та вілли, фруктові сади та сосновий ліс. Заходимо в печеру завдовжки 17 км, досліджуємо незвичайні її стіни та бічні ходи, а гід розповідатиме про походження та особливості місця. До речі, сформували її лавові потоки знайомого Піко-В'єхо, решту Ви почуєте на екскурсії.
Після обіду відвідаємо дегустацію найвідомішого канарського вина – мальвазії. Одноіменний сорт високогірного білого винограду родом із Стародавньої Греції. З нього виходить чудовий кріплений напій - з насиченим смаком та яскравим мускатним ароматом. Тенеріфську мальвазію називають вином королів, адже її подавали при всіх дворах Європи. Про неї писав Шекспір, Байрон, Вальтер Скотт та Стівенсон. Вона була улюбленим напоєм Карла III, з келихом мальвазії Джордж Вашингтон виголосив перший тост на посаді президента США. Зараз мальвазію роблять на кількох маленьких сімейних виноробнях, і ми відвідаємо найкращу.
Якщо раптом комусь не захочеться в печеру або на мальвазію, можна чудово провести день на пляжі, загоряючись і купаючись в океані.
Думаєте, після Тейда Вас нічим не здивувати? Те, що Ви побачите сьогодні, стане одним із найяскравіших вражень походу. Під'їжджаємо підніжжя та починаємо приємний прогулянковий трекінг на молодий вулкан Монтана Негра. Його схили починають заростати канарською сосною, і контраст насиченого обсидіана з соковитою зеленню створює вибуховий ефект. Незвичайність місця, віддаленість, тиша та спокій створюють відчуття чогось неземного … обійдемо Монтана Негра, піднімемося на вершину, поваляємось на теплих каменях і спустимося у чарівний зелений кемпінг під покровом канарського лісу. Товщина опалої хвої подекуди сягає кількох метрів, і земля ніби пружинить під ногами. У такому чарівному оточенні ми організуємо барбекю, а за бажання захопимо до нього кілька пляшок мальвазії з вчорашньої дегустації. Відсвяткуємо завершення активної частини програми та повернемося до готелю відпочивати.
Трек 12 км. ↑↓300м.
Виїжджаємо в селище Маска, розташоване в однойменному каньйоні. Нещодавно провели реорганізацію маршруту: тепер на вході проводиться інструктаж та перевірка якості протектора черевиків, видається спеціальне спорядження, особисті каски. SuperSafety. Кількість тих, хто входить у каньйон обмежена, так само, як на Тейді, потрібен наперед оформлений перміт. Ущелина Маска - це тиша, спокій і сюрреалістичні пейзажі... одне з найнезвичайніших місць на Тенеріфе. Спускаємося мальовничою ущелиною до океану, а над нами нависають гострі як бритва скелі висотою до 800 метрів. Купаємось на відокремленому пляжі (раніше сюди припливали на човнах, але зараз він ніби відрізаний від світу та повертаємось до бусу. Це складна радіалка, тому відразу їдемо в готель їсти і відсипатися.
Пройдемо 14 км, ↑↓1000 м.
Їдемо в курортне містечко Акантіладос де лос Гігантес (Acantilado de Los Gigantes), оточене відрогами Acantilado de Los Gigantes. Цей гірський масив - західний схил Тейде, що складається з стрімких стрімчаків без натяку на пологі спуски. Los Gigantes нагадують спини велетнів, що тримають на своїх плечах Тейде. Від причалу стартують човнові екскурсії вузькою і глибокою протокою між островами. Холодні води, багаті на планктон, і сильну течію приваблюють морських ссавців: дельфінів, китів, косаток. А місцеві рибалки кажуть, що один кит навіть мешкає тут постійно. Не факт, що нам пощастить побачити китів, але саме тут шанси на це дуже високі.
Туристи, які не хочуть на прогулянку з китами, можуть провести час на пляжі або в ресторанчику морепродутів, які тут чудово гарні. Також можна зайнятися серфінгом чи дайвінгом.
Після обіду їдемо в аеропорт Санта-Крус, де наш тур закінчується. На жаль, настав час прощатися з Вічною Весною та новими друзями. Тим, у кого є пара вільних днів, радимо продовжити свій відпочинок у Лос-Гігантосі, адже місцеве пляжне життя теж багате та різноманітне.
Що відвідати після закінчення туру?
Під час туру передбачено проживання в готелях 4* та апартаментах (проживання входить у вартість).
В обід на треку ми будемо перекушуємо бутербродами, горішками, шоколадом, сухофруктами та іншими смаколиками. Сніданки часто будуть включені у вартість проживання. Деякі ночівлі оснащені грилем, а продукти в супермаркеті зовсім недорогі. Решту часу харчуємося в традиційних ресторанах і кафе.
У вартість входить:
У вартість не входить:
Додаткові витрати:
Харчування в містах — до 300€ (кафе / ресторани).
Оплата туру:
Учасники туру самостійно та власним коштом виконують переліт до місця зустрічі групи в Санта-Крус і назад.
На Канари можна дістатися лише літаком — через Іспанію (Мадрид) або прямими рейсами лоукостів з Варшави, Кракова, Будапешта чи Праги.
Одяг і взуття:
Всі ночі спимо в комфортабельних готелях та апартаментах, їздимо на груповому мікроавтобусі. З собою на маршрути беремо лише особисті речі та перекуси.
Індивідуальне спорядження:
Важливо: зберіть усе із цього списку. Якщо є сумніви щодо свого спорядження – зв’яжіться з менеджером.
Канарські острови належать Іспанії і входять в шенгенську зону. Необхідно отримати іспанську візу, або мати багаторазову шенгенську візу будь-якої іншої країни – члена ЄС. Громадяни України можуть в’їжджати по біометричного закордонного паспорта.
Не забудьте оформити медичне страхування. Це можна зробити в будь-якій страховій компанії вашого міста або замовити у нас. Висотна не потрібна, достатньо страховки, яка покриває заняття активними (не екстремальними) видами спорту.
Особливості трекінгу на Тенеріфе: