Авторський тур Легкий весняний похід по Лікійській стежці
Шукаєте спосіб забути довгу зиму? Знайшли! Запрошуємо в найлегший і веселий весняний похід по легендарній Лікійській стежці. Буде мальовничий трекінг в горах Тавра, карколомний каньонинг, граціозні руїни античних міст, самі дикі бухти всіх середземноморських кольорів і відтінків, відпочинок на райському пляжі Чіралі, морська прогулянка в пошуках гігантських черепах Каретта... і ще багато яскравих вражень. Уявіть ночівлі в оливкових гаях, де бігають дикі кролики, свіжий гранатовий фреш, соковиті апельсини - цілі сади!
Маршрут адаптований під відкриття сезону: стежка буде не тільки красивою, але і пустельною (більшість груп вибирають стандартний варіант через Тахтали, де ще навіть може лежати сніг). Він прекрасно підійде для новачків і активних родин, ну а бувалим дозволить розслабитися після зимового сезону - ми ж знаємо, як це іноді потрібно. Подавайте заявку прямо зараз - трек крутий і сподобається ВСІМ.
Є ряд важливих переваг, які Ви отримуєте ТІЛЬКИ з нами:
Що ще потрібно знати:
Маршрут найлегшого походу по Лікійської стежці: Анталья - каньйон Гейнюк - гори Тавра - Гейнюк Яйласи - Кемер - Фаселіс - дикі бухти Лікійської стежки - Чіралі - зефіркі на вогнях Химери (нічне сходження) - Олімпос - морська прогулянка - Анталья.
Чого чекати від погоди?
Інструктор зустрічає туристів на автовокзалі в Анталії (легко дістатися від аеропорту, перед походом менеджер надішле Вам докладну інструкцію). Сідаємо на автобус в село Гейнюк, звідки починається трек по красивому каньйону Лікійської стежки. Навесні ці місця особливо красиві і повні життя. Все цвіте і пахне, вода в річці прозора, як дорогоцінний кришталь. Опціонально займемося каньйонингом, який в цей час року особливо гарний. Прогуляємося по вузьких звивистих переходах Гейнюк, дивуючись гармонії його ліній і кольорів. Заночуємо на галявинці з оливковими і мигдальними деревами, між якими бігають чарівні кролики.
Трекінг 7 км, набір висоти 180 м. Тривалість: 2-3 години.
Цей перехід буде цікавим: стежка веде вздовж річки, постійно перетинаючи її. Будемо дертися по великим валунах, розкиданим по руслу, купатися в тихих мальовничих заплавах, плескатися як діти - словом, радіти життю! Лікійська стежка немов створена для того, щоб розвіяти спогади про довгої холодної зими. Ліс навколо первісно прекрасний, пройдемо по ньому трохи (вгору, готуйтеся) - піднімемося на перевал з видом на гори Тавра, прибраними в свіжу квітневу зелень. Спускаємося до річки і заночуємо на зручній галявині.
Трекінг 6 км, набір висоти 640м. Тривалість 6-7 год.
Прокидаємося раніше - треба пройти плато до настання полуденної спеки. Пройдемо останні км по улюбленому каньйону і починаємо підйом на плато. З нього нам відкриється вид на солідні вершини висотою 2000м! Якщо пощастить, вони будуть ще в снігу - це рідкість для Туреччини в квітні. Спускаємося в селище Гейнюк Яйласи, по шляху пройдемо кілька ферм і шикарні, ні - ШИКАРНІ! гранатові й апельсинові сади. Сонце, море, апельсини - золоте правило правильного походу по Лікіці. По дорозі купимо класний гранатовий фреш (інструктор знає місце:). Повірте. Такого Ви не спробуєте більше ніде. Авторитетна думка інструкторів, які знають, про що говорять: турецькі гранати кращі в світі. Заночуємо на галявині біля струмка.
Трекінг 16 км, набір висоти 600м. Тривалість ~ 8-9 ч.
Спускаємося до моря - другого після прекрасних гір Тавра атракціону Лікійської стежки. Фірмова Середземного блакить потужно тягне вперед, затьмарюючи собою навіть саме піднесене поняття про красу... ми не йдемо, ми летимо до нього! Гори і море - чи можна придумати кращий варіант трекінгу? Увечері будемо біля туристичного Кемера, напівпустельного в квітні (ще «несезон»). Розіб'ємо табір біля містечка і, звичайно ж, підемо купатися. Місцеві галькові пляжі відрізняються чистотою води і красивим узбережжям. Бажаючі можуть сходити в Кемер - в кафе або магазин.
Трекінг 12 км. Спуск 650м.
Наш похід кардинально змінює формат: далі ми 1) підемо вздовж моря, регулярно спускаючись в дикі бухти, щоб поплавати і 2) попутно будемо досліджувати руїни древніх античних міст. Тому сьогодні ми йдемо вздовж моря, спускаючись в кращі бухти, колір води в яких не можна ні передати, ні уявити, ні забути потім. Наша мета - античний Фаселіс, заснований в далекому VII столітті до н. е. колоністами з острова Родос. Пам'ятки Фаселіса розкидані в пишному сосново-кедровому лісі - заповідний, до речі. Оглянемо амфітеатр, химерні колонади з арками, гробниці і напівзруйновані стіни, прикрашені майстерним різьбленням. Заночуємо в затишній бухті поряд з амфітеатром.
Трекінг 13 км + екскурсія, набір висоти і спуск 300м.
* Ми не тільки насолоджуємося гарним і безлюдним треком, а й робимо важливу річ: обходимо Тахталі. Підйом на турецький Олімп досить важкий, виснажливо жаркий і без води. До того ж в квітні там буває сніг (і в травні теж, але рідше). Тому ми розробили цей лайт-варіант весняної Лікійки з м'яким кліматом і переходами легше.
Такий перехід обов'язково є в кожному нашому поході по Лікійської. Дикі пляжі цієї частини треку внесені до всіх можливих ТОПів, пам'ятки ЮНЕСКО і т. д., а все тому, що вони унікальні, неймовірно різноманітні і дивно прекрасні. Кожен пляж відрізняється кольором води, підводною флорою / фауною і рельєфом навколишніх скель. А які гарні вони з висоти! Вулканічні породи, чорні і сніжно-білі піски, блакить, бірюза, аквамарин... сьогодні Ви побачите ВСІ кольори, якими може грати море. Ночуємо на дикому пляжі.
Трекінг 15 км, набір висоти і спуск ~ 300м.
Думали, що краще бути не може? Може! Ми йдемо до родзинки і візитної картки Східної частини Лікійської стежки - Чіралі. По дорозі буде незвичайна бухта з чорним вулканічним піском - нагадування про бурхливе геологічне минуле Туреччини. Милуючись чудовим узбережжям, приходимо на пляж, який знаходиться під захистом Європейського агентства з навколишнього середовища. А справа в тому, що тут відкладають яйця морські черепахи! Завтра зможемо з ними поплавати, а сьогодні будемо купатися і відпочивати. У Чіралі є довгоочікувані кафешки з чудовою морською кухнею, можна зупинитися в обладнаному кемпінгу і трохи шикануть. Чіралі порівнюють з Карибські пляжами, а дехто каже, що тут навіть краще.
Але виспатися у Вас не вийде, адже вночі підемо в радіалку на гору Химера - слухати Лікійську легенду про вогнедишне чудовисько з головою лева, тулубом кози і зміїним хвостом, яке топче в землю кінь Беллерофонта Пегас. Тоді вірили, що вічні вогні вивергає саме ця тварюка. Звичайно ж, є більш розумне пояснення, але нам подобається так. Посмажимо маршмеллоу або сосиски прямо на схилі єдиною в світі гори, яка горить 365 днів на рік.
Трекінг 10 км, набір висоти і спуск ~ 350м.
Йдемо оглядати руїни стародавнього міста Олимпоса, заснованого так давно, що навіть точних записів не збереглося. Він харизматично притулився в глибокому каньйоні біля красивої бухти. Після екскурсії сідаємо на катер і вирушаємо у відкрите море - пошукаємо гігантських черепах! Дивно, наскільки прекрасні, величні і граціозні ці тварини. Зустріч з ними повністю змінює розуміння екологічних проблем. Людство просто зобов'язана зберегти цю пишність. Поплаваємо вдосталь (любителям глибше сподобається), пообідаємо прямо на борту, нас закинуть в дивовижні місця, до яких неможливо підібратися з боку землі... Вечір присвятимо пляжінгу, якого багато не буває, і заходом прощальну гулянку. Сумно не буде - на Лікійці смутку не існує.
Заглянемо в чіральскіе фруктові сади і прихопимо гостинців додому (без фанатизму - рюкзаки не гумові). Сідаємо на автобус до Анталії, де і попрощаємося. З автовокзалу можна відразу їхати в аеропорт або затриматися в місті і оглянути визначні пам'ятки. І нехай наша пригода закінчена, але цей похід Ви не забудете ніколи, а зі своїми новими друзями ще не раз розділите стежку!
Всі ночі спимо в наметах.
3-разове харчування на маршруті.
Ми розробили свою лінійку сублімованих і сушених продуктів, яка дозволяє нам харчуватися різноманітно і без шкоди для ваги рюкзака. Кілька разів інструктор буде варити похідну їжу, так що без романтики теж не обійдеться!
У Туреччині ми зазвичай не робимо гарячі обіди через жаркий клімат. Більшості туристів просто не хочеться їсти в обід - вистачає перекусу і фруктів, що ростуть прямо біля стежки.
По маршруту буде кілька дуже класних кафе і ресторанів, де ми традиційно зупиняємося. Вони недорогі і просто гріх не скуштувати смачну автентичних турецьку їжу. Витрати на них ми включили в обов'язкові додаткові витрати. Все одно з 2012 року ніхто ще не відмовився туди піти - навіщо ж тягти зайву їжу в рюкзаках?
Вартість туру - 220 $.
У вартість туру входить:
У вартість НЕ входить:
Оплата і додаткові витрати:
Важливо! Перед походом обов'язково потрібно оформити туристичну страховку і скинути її копію або фото менеджеру.
До першої точки маршруту (Анталія) учасники туру добираються самостійно.
Зустріч групи: Анталія, 9:00. Закінчення: Анталія, після 15:00.
Зустріч групи: як це відбувається?
Група зустрічається на автовокзалі (тур. Otogar) Анталії. Перед походом ми повідомимо Вам точний час і всі контакти інструктора і дамо його фото, так що ви легко його впізнаєте. Між аеропортом і автовокзалом кожні 30 хвилин курсує автобус №600, проїзд коштує 6 турецьких лір. Можна доїхати на трамваї, вартість проїзду 3 турецькі ліри.
Чим краще летіти до Туреччини:
Спорядження на Лікійську стежку в квітні.
Одяг:
Взуття:
Індивідуальне спорядження: