Авторський тур Словаччина: міста, гори і термали
Високі Татри, гірське озеро Штрбське плесо, “Thermal Park” у Vrbov, замок і скансен у Старій Любовні та історичні міста Бардіїв, Свидник, Спішська Собота.
Виїзд зі Львова (06:00 з приміського вокзалу) – перетин кордону на контрольно-пропускному пункті “Смільниця-Kroscienko” – Svidník “Свидник” (огляд Музею української культури, скансену і обід) – Bardejov “Бардіїв” (прогулянка історичним центром) – район Stará Ľubovňa “Стара Любовня” – Poprad “Попрад” (поселення, вечеря).
Сніданок і виїзд (08:00) – Štrbské pleso “Штрбське плесо” (прогулянка біля озера, підняття канатною дорогою на гору Солисько, огляд панорами гір та озера, вільний час) – Poprad “Попрад” (обід, прогулянка містечком Spišská Sobota “Спішська Собота”) – Vrbov “Врбов” (купання в термальних басейнах комплексу “Thermal Park”) – Stará Ľubovňa / Poprad “Попрад” (повернення в готель, вечеря).
Сніданок і виїзд (08:00) – Stará Ľubovňa “Стара Любовня” (екскурсія скансеном і замком) – Svidník “Свидник” (обід) – перетин кордону на КПП “Kroscienko-Смільниця” – Львів (приміський вокзал, повернення до 22:45).
Щоб побачити красу словацьких Карпат в мініатюрі де розташовані українсько-руські села запрошуємо до етнографічної експозиції під відкритим небом (скансен) Музею української культури. Вона розташована в дуже мальовничому місці, де на площі 11 гектарів зібрані майже 50 пам’яток народного будівництва, окрасою яких є дерев’яна греко-католицька церква св. Параскеви (1766р.) лемківського типу із села Нова Полянка.
На території сучасної північно-східної Словаччини з VI-VII ст. у 257 селах компактно проживають українці (русини) лемки і бойки. Дізнатися про їхню долю можна в одному з найкращих музеїв української культури за межами сучасної України – Музей української культури (філіал Словацького національного музею). Працівники цього закладу дуже радо зустрічають гостей з України і з великим ензузіазмом покажуть культурно-історичну експозицію, де показані одяг, ремесла, народне мистецтво українців Словаччини.
Казкове і компактне місто оточене Низькими Бескидами, за свою архітектуру було занесено в Список об’єктів світової спадщини ЮНЕСКО. Коли оглядаєш його, то здається, що час зупинився у XV столітті, на яке припав його розквіт. Історичний центр оточений міськими мурами, його центром є площа Ринок, на якій красуються базиліка святого Егідія (1464р.) та ратуша (1505р.), в якій поєднана пізньогодична форма із ранньоренесансними компонентами.
Запрошуємо відвідати і побачити на власні очі Високі Татри, які є найвищим гірським масивом Карпат. Це дуже зручно зробити з найвисокогірнішого курорту у Високих Татрах – Штрбське плесо, який розкинувся навколо однойменного озера невимовної краси. Озеро є другим за величиною у словацькій частині Високих Татр, розташоване на висоті 1347 метрів над рівнем моря, має площу 20 га і глибину до 26 метрів. Запрошуємо прогулятися навколо нього, зробити чудові фото, а також піднятися канатною дорогою на вершину Солісько (1814 метрів над рівнем моря). Неперевершена краса озера Штрбське плесо, яке оточене найвищими вершинами Татранського національного парку здавна приваблює мільйони туристів з цілого світу і, безперечно, сподобається і вам.
Місто, що розташоване біля підніжжя Високих Тарт, утворилося в результаті об’єднання п’яти спишських поселень, де проживали в більшості німецькі колоністи. Найвидатнішою серед них була Spišská Sobota “Спішська Собота”, в минулому самостійне місто з багатою історією, осередком цехів, торгівлі та культурного життя. Завдяки чудово збереженому історичному центру, поселення було оголошене міським заповідником. Тут можна оглянути міську забудову площі Ринок (ХVI-XVII ст.) у готичному, ренесансному та бароковому стилях, а також дзвіницю (1598р.), ратушу (ХVIІІ ст.), маріанську колону. Окрасою Спішської Соботи є пізньороманська церква святого Георгія (1273р.), яка перебудована у готичному стилі.
Це насамперед комплекс Thermal Park – купальня просто неба зі справжньою геотермальною водою. За вмістом важливих для людського організму мінеральних речовин ця мінеральна вода – одна з найкращих у Центральній Європі. Виходить із глибини понад 2000 м і містить мінерали, що сприятливо впливають на шкіру, опорно-рухову, дихальну, нервову, серцево-судинну системи.
Повному релаксуванню сприяють форсунки зі струменями води, що знімають напругу м'язів. Температура води сягає 59°С, у басейнах вона коливається від 26°С до 38°C. Навіть узимку, завдяки підводним гейзерам, тут дуже комфортно. Особливу атмосферу гармонії та відновлення створює чудовий вид на Татри.
Тихе містечко на крайній межі українських етнічних територій, у підніжжі Високих Татр. Для українців Стара Любовня також важлива, бо саме тут у 1918 році створився народний орган закарпатських українців – Руська Народна Рада, яка виступила за злуку з незалежною Україною. У 1919 році Народні Ради Старої Любовні і Пряшева об’єдналися та увійшли до Центральної Руської Народної Ради, першим головою якої став Августин Волошин.
Для туристів Стара Любовня – це насамперед заміський замок – могутня гірська твердиня, що здіймається на високій вапняковій скелі. Початок його будівництва – 1280 рік! У минулому він часто слугував місцем для зустрічей видатних діячів та правителів – королеви Марії Угорської, короля Угорщини Сигізмунда Люксембурзького, польського короля Яна Собеського. Нині в замку міститься Любовнянський музей, а в його підніжжі – скансен народної архітектури і побуту, де представлені 15 будинків і дерев’яна греко-католицька церква св. Арх. Михаїла (1833 р.), які творять відчуття атмосфери минулих епох та ознайомлюють із різноманіттям культур цих земель.
1-ша і 2-га ночі відбуваються в бюджетних, але комфортних пансіонатах та агросадибах в районі Stará Ľubovňa “Стара Любовня” / Poprad “Попрад” (Словаччина). Номери 2-3-4-місні, з вигодами в номері.
УВАГА! Є можливість проживати в готелях 3*, за доплату 2 000 грн.
Харчування під час поїздки:
Ціна туру: 3 999 грнДеталi
У вартість туру входить:
У вартість не входять і додатково оплачуються:
Вхідні квитки:
Знижки:
Для отримання знижок у туристичних об’єктах студентам слід мати студентське посвідчення міжнародного зразка.
Автобусний трансфер Львів – маршрут туру – Львів, входить у вартість.
Місце посадки: Львів, Приміський вокзал, вул. Городоцька, 177.
Увага! На проходження кордону на виїзд з України закладено 4 години, на в`їзд – 3 години. У випадку збільшення або зменшення цього часу, може бути скорочено чи продовжено програму, а також можливе більш пізнє повернення до Львова. Організатори зроблять все можливе, щоб вчасно повернутися до Львова, але якщо повернення буде із запізненням або в межах комендантської години, то туристи добиратимуться додому на таксі власним коштом, автобус може зробити проміжні зупинки до приміського вокзалу.
Для подорожі треба мати біометричний паспорт або паспорт із діючою шенгенською візою і чистим місцем для штампів і печаток. Для дітей треба мати окремий закордонний паспорт.
Просимо туристів, що мають власну страховку на термін поїздки повідомляти, щоб ми не робили подвійне страхування.