Авторський тур Похід по Грузії: Сванетія (Местія) та Колхіда
Грузія – мальовничий край, де за коротку мандрівку можна побувати як біля суворих льодовиків, та і на узбережжі теплого моря.
Сванетія є чудовим маршрутом для пішохідних походів, оскільки місцеві краєвиди навіть досвідчених мандрівників зможуть вразити своєю красою і різноманітністю. Цю місцевість ще називають "краєм тисячі веж" – в Сванетії ви зустрінете неповторну архітектуру та культуру. Тут є багато цікавих маршрутів для походів, за одним із них ми і відправимося в цьому турі.
Особливості походу:
Старт походу: Тбілісі/Кутаїсі.
Фініш: Кутаїсі/Батумі.
Маршрут туру: Тбілісі – Местія – льодовик Чалааді – озеро Корульді – Жабеші – Адіші – Іпралі – Ушгулі – Сванський хребет – Чвелпі – Кобулеті.
Учасники походу зустрічаються у Тбілісі або в Кутаїсі. Після цього група відправляється в Местію (1400 м).
Ввечері буде час здійснити прогулянку по столиці Сванетії, відвідати сванські вежі, які з вечірнім підсвічуванням справляють ще біль яскраве враження. Якщо піднятися на одну з веж, можна помилуватися чудовими краєвидами Местії.
Табір облаштуємо неподалік аеропорту Местія на зручній галявині.
Наш похід по Сванетії починається. Перший день присвятимо акліматизації. Перед підйомом на вершину потрібно призвичаїтися до розрядженого повітря.
Відправляємося за одним з двох маршрутів: або до льодовика Чалааді, що спускається з вершини Ушба, або до озера Корульді. Кожен з маршрутів має свої особливості. Похід до озера Корульді більш складний, потрібно подолати понад 1000 метрів підйому, часом по доволі крутій стежці. Краєвиди біля озера чудові: ми побачимо вершину Ушба, головний кавказький хребет і кілька озер.
Маршрут до льодовика довший, ніж до озер, проте тут буде менший набір висоти, усього 400 метрів. Здебільшого стежка проходитиме повз річку. Поруч з льодовиком є блакитна крижана печера з озером, звідки починається річка Местіачала. До печери ми не підемо, оскільки це небезпечно, але навіть на певній відстані від неї нас очікує вражаюче видовище.
В залежності від того, яким маршрутом підемо, наш перехід в цей день складе від 10 до 16 км.
Відправляємося до мальовничого села Жабеші. Нам потрібно буде пройти приблизно 10 км з рюкзаками за спиною, проте набір висоти буде невеликим. По дорозі нам відкриються мальовничі гірські пейзажі та знамениті вежі. Заночуємо поруч із мінеральним джерелом.
Протяжність маршруту – 13 км, набір висоти – 300 м.
У цей день на нас чекає класичний перехід для кавказьких гір. Спершу підіймемося на перевал, звідки спустимося в чергову долину, де й заночуємо. На перевалі зможемо помилуватися чудовими краєвидами на Головний Кавказький хребет, вдихаючи на повні груди смачне повітря. Вид на селище Адіші у цьому місці один з найкращих на маршруті. Селище є нагромадженням сванських веж і чудернацьких древніх будівель.
Протяжність маршруту – 8-10 км, набір висоти – 650 м. Ночуємо на висоті 2050 м.
Пройдемо через село Адіші, з якого прямуємо до селища Іпралі, що розташувалося на висоті 1890 м. Йти сьогодні будемо вздовж річки Адішичалі, а поруч з льодовиком Лардаарі перейдемо вбрід на її лівий берег. Краєвиди, які нам відкриються, не гірші за гімалайські. Після перевалу перед нами постане льодовик Лардаад (льопад Адіші) – одна з головних визначних пам’яток Сванетії, найбільший льодовик Грузії.
Спускаємося в долину і відправляємося до Іпралі, де в нас запланована ночівля. Дорогою зустрінемо руїни Халде (колись тут було стародавнє поселення), які є символом боротьби непримиренних сванів зі своїми завойовниками.
Протяжність маршруту – 14 км, набір висоти – 750 м, спуск – 1000 м. Ночуємо на висоті 1800 м.
Сьогодні прямуємо до селища Ушгулі, яке розкинулося на висоті 2020 м, де ми маємо облаштувати нічліг. Ушгулі – найвище постійне гірське поселення в Європі. Це цікава стародавня громада, в якій збереглися зразки сванської архітектури. Тут можна буде побачити будинки звичайних поселенців, а також традиційні будинки-вежі та церкву Богоматері XI століття, яка сванською мовою називається «Лаварія».
Протяжність маршруту – 9,5 км, набір висоти – 500 м. Ночуємо на висоті 2300 м.
Сьогодні ми можемо або здійснити радіальний вихід до льодовика Шхарі і повернутися в Ушгулі, або вийти на Сванський хребет без речей і повернутися до Ушгулі.
Спробуємо вирушити раніше, якщо будуть сили, спустимося із хребта або заночуємо на ньому біля озера. В цій частині нашої подорожі рюкзаки вже стануть відчутно легшими.
На хребті на нас очікують приголомшливі краєвиди! Весь Кавказ буде наче на долоні!
Протяжність маршруту – 7,5 км, набір висоти – 450 м. Ночуємо на висоті 2750 м.
Зранку вирушаємо вниз до селища Чвелпі, яке розташоване в Нижній Сванетії. Наш похід поступово добігає кінця, тож прощаємося з величними горами. На машині дістанемося до селища Стрічка, звідки можна дістатися до моря або в Кутаїсі. Далі відправляємося до до приморського курортного міста Кобулеті. В нас буде можливість поплавати у теплих водах Чорного моря. У кого буде таке бажання, зможуть залишитись у Кобулеті на кілька днів або поїхати на екскурсію до Батумі.
Протяжність маршруту – 12 км, спуск на 1650 м.
Відпочиваємо на морі, засмагаємо і купаємося, після чого відправляємося до Тбілісі (Кутаїсі) або вилітаємо з Батумі.
Учасники туру проживають у наметах.
Повноцінне та різноманітне харчування у поході – найважливіша запорука гарного самопочуття та бадьорості, так необхідних для взяття нових вершин. Ми докладаємо всіх зусиль для того, щоб ви завжди були ситі та сповнені сил.
Всі продукти закуповує інструктор та розподіляє між учасниками походу під час зустрічі. Додаткові продукти брати не потрібно. На сніданок та вечерю готуватимемо гаряче, на обід – перекус.
Сніданок: вівсяна каша з сухофруктами та горіхами, ячна каша, рис чи гречка з ковбасою чи овочами, чай з лимоном чи кавою, мед, шоколад, халва, сушіння, пряники
Обід: хліб, сало, сир, ковбаса, паштети, соуси, сухофрукти та шоколад
Вечеря: ячна каша, рис чи гречка із сиров'яленою ковбасою чи овочами, макарони із сиром, чай із лимоном, мед, шоколад, халва, сушіння, пряники
Якщо Ви вегетаріанець, веган, дотримуєтеся посту або не вживаєте жодних продуктів з інших причин, напишіть нам про це, і ми підберемо для Вас індивідуальне меню.
Ціна туру: 300 usdДеталi
У вартість походу входить:
У вартість походу не входить:
Додаткові витрати:
Оплата туру здійснюється під час зустрічі з інструктором.
Учасники туру самостійно і за власний кошт добираються до місця збору групи у Тбілісі або Кутаїсі.
Одяг, Весна-Осінь:
Одяг, Літо:
Спорядження:
Погода у Грузії
Хоча Грузія дуже спекотна країна, літо – ідеальний час для відвідування її гірських районів, зокрема Сванетії. Температура вдень триматиметься на позначці близько 25 градусів, хоча йти під палючим сонцем може бути спекотно. Нічні температури – 15-17 градусів вище за нуль. Можливі дощі.
Яка фізична форма необхідна для проходження маршруту?
Похід по Грузії – це похід середньої складності, він підійде як новачкам, так і досвідченим туристам. Програма побудована таким чином, що кожна здорова людина з адекватною фізичною формою може пройти маршрут, отримуючи максимум задоволення. Досвід піших походів є необов’язковим, але зайвим не буде.