Авторський тур Похід по Чорногорії 2022: вершини і озера Дурмітора (10 днів)

Очікуємо графік і ціни

Чорногорія \ Тиват

Маршрут:
Чорногорія, Тиват, Тиват (Будва) — Шавник — каньйон Комарніца — Шкртско озеро — г. Боботов Кук — Чорне озеро — курорт Жабляк — Савин пік — каньйон річки Тара — Котор — Тиват
Виїзд з:

Опис Авторський тур Похід по Чорногорії 2022: вершини і озера Дурмітора (10 днів)

Про тур

Чорногорія — неймовірно мальовнича балканська країна, розташована на узбережжі Адріатичного моря. Мандрівники їдуть сюди як заради знайомства з багатою місцевою культурою, так і для того, щоб помилуватися чудовою природою.

Пропонуємо відправитися в похід за найвищим гірського масиву Чорногорії Дурмітор. На нас чекають скелі химерних форм, льодовикові озера, різноманітна рослинність, каньйони та печери. Повірте, тут є на що подивитися!

Тур відбудеться при наборі групи від 5 осіб.

Маршрут

Маршрут туру: Тиват (Будва) — Шавник — каньйон Комарніца — Шкртско озеро — г. Боботов Кук (2523 м) — Чорне озеро — курорт Жабляк — Савин пік — каньйон річки Тара — Котор — Тиват.

Відстань: 95 км.

Програма

День 1. Прибуття в Чорногорію

Долітаємо або доїжджаємо до Чорногорії. Зустрічаємося або в Тиваті, або в Будві, в аеропорту. Далі переїжджаємо в місто Шавник на громадському транспорті, або наймаємо мікроавтобус. По дорозі милуємося чудовими видами. Чудові, але вузькі дороги, гори та озера! Кінцевий пункт — селище Комарніца. Вивантажуємося і починаємо підйом по каньйону Комарніца в бік масиву Дурмітор, незабаром заночуємо біля джерела.

Відстань: 7 км, час у дорозі: 2-3 години.

Сьогодні ми рухаємося по красивому каньйону Комарніца. Стежка йде то по лісу під величезними деревами, то по відкритих лугах. Справа видніються величезні скельні стіни південних відрогів Дурмітора. Ось ліс рідшає, і ми виходимо на гірські луки, аналог Карпатських полонин, звідси видно Дурмитор у всій красі. По дорозі набираємо дров і зупиняємося на нічліг біля джерела. Недалеко розташовані літні будиночки місцевих пастухів, де можна придбати сир і молоко. З плато Іван-До відкривається приголомшливий вид на громади центральної частини Дурмітора, в тому числі Боботов Кук. Біля стоянки починаються виходи химерних вапнякових скель, які ми відвідаємо.

Відстань: 12 км, час у дорозі: 5-7 годин.

Вранці після сніданку починаємо підйом по відкритих преріях, через деякий час перетинаємо асфальтовану дорогу. Далі підйом стає крутіше. І ось ми на перевалі Шкрка (2114 м). Навпроти дивовижного виду смугасті скелі, за ними громада Боботова Кука. Далеко внизу видніються мальовничі озера, куди ми й починаємо спускатися. Стежка веде через красиві скелі й сосновий ліс, ось ми майже і на дні улоговини біля притулку, де знаходиться кран з довгоочікуваною водою. Ще трошки й ми на березі Мале Шкрка, там ми й заночуємо.

Відстань: 10 км, час у дорозі: 5-7 годин.

Сьогодні ми зробимо радіальний вихід. Спочатку оглянемо Велике Шкртско озеро, а далі почнемо підйом по крутому трав'янистому схилу з виходами скель. Підйом непростий, але вид зверху просто приголомшує. Величезні плато і вершини Дурмітора прямо перед нами у всій красі, у багатьох затінених місцях все ще лежить сніг. Починаємо шлях назад до табору. Ось ми й внизу біля нашого табору поруч з озером.

Відстань: 8 км, час у дорозі: 4-5 годин.

Знову підіймаємося на перевал Шкрка, є й інший перевал Сармат, але він невиправдано небезпечний. Спускаємося з перевалу й уздовж величезних скель переходимо до озерця Зелений Вир. Милуємося каньйоном Комарніца і химерними виходами скель. Тут ми й будемо ночувати.

Відстань: 8 км, час у дорозі: 4-6 годин.

По крутій кам'янистій стежці підіймаємося до перевалу під Боботовим Куком. Ми залишаємо речі й тих, хто боїться висоти. Щоб вийти на пік, потрібно йти по дуже крутій стежці над прірвою — це можливо, але досить страшно. Для захисту від камінчиків, скинутих іншими туристами, непогано взяти з собою якусь каску. Ось і вершина! Захоплює дух, внизу два Шкртських озера, вони дуже маленькі, як з літака. З гори видно велику частину Чорногорії, Хорватії та Сербії. Намилувавшись пейзажами, обережно повертаємося на перевал до рюкзаків. Пообідавши, починаємо спуск вниз по величезних крутих валунах. Далі йдемо по мальовничій стежці уздовж карстових воронок. Якщо буде бажання і сили, то можна піти до входу в Льодову печеру. Попри відносно високу температуру, в печері утворився і постійно знаходиться лід. Далі спускаємося в суху долину Катун Локвіце. Проходимо над дрібним озерцем Локвіца і зупиняємося неподалік від джерела біля пасовища пастухів.

Відстань: 10 км, час у дорозі: 5-7 годин.

З ранку йдемо по субальпійських лугах, далі заходимо в красивий ліс і продовжуємо спуск в лісі. Перетинаємо невелику річку і виходимо до красивого Чорного озера. У ньому можна скупатися. На березі озера пообідаємо і відпочинемо. Вид з озера просто приголомшливий: гірські вершини, що відбиваються у воді, і красивий густий ліс навколо озера. Далі починається курортна зона Жабляка. У Жабляку будуть продуктові магазини й сувенірні лавки — цивілізація! Далі йдемо на кемпінг, де і заночуємо.

Відстань: 8 км, час у дорозі: 4-6 годин.

Сьогодні ми йдемо на Савін Кук без речей, які залишаємо в кемпінгу. Знову виходимо до красивого Чорного озера і далі лісами й луками підіймаємося до вершини. Неподалік від вершини відпочиваємо біля мальовничого джерела. З вершини відкривається прекрасний вид на Дурмитор. За Жабляком вгадується величезна депресія каньйону Тара, куди ми поїдемо завтра. Спускаємося по шляху підйому, зупиняємося на Чорному озері.

Відстань: 8 км, час у дорозі: 4-6 годин.

Вранці на найнятому мікроавтобусі виїжджаємо в глибокий каньйон Європи — Тара. Прогулюємося по дну каньйону і повертаємося у кемпінг. За допомогою наших партнерів, в кемпінгу можна організувати кількагодинний сплав по річці Тара.

Відстань: 5-10 км, час у дорозі: 2-3 години.

Сьогодні ми покидаємо гостинний Дурмитор і їдемо до Адріатичного моря. Їдемо на рейсовому або найнятому автобусі. Ось ми й у красивому містечку Котор — це архітектурно привабливе містечко поруч з Тиватом. Тут ми розлучаємося, хтось летить додому, а хтось залишається на відпочинок на ласкавому Адріатичному морі.

Проживання

Учасники походу ночують в наметах.

Харчування

На маршруті передбачено 3-разове харчування (входить у вартість).

Ціни

Ціни минулого сезону

Вартість участі в турі — 250 доларів.

У вартість входить:

  • послуги інструктора-провідника;
  • 3-х разове харчування на маршруті;
  • використання котлів, сокири та іншого обладнання;
  • аптечка.

У вартість не входить:

  • прокат особистого спорядження;
  • плата за вхід у заповідник;
  • трансфери до початку маршруту і до місця повернення.

Додаткові витрати:

  • кемпінг у Жабляку — 3 євро за ніч;
  • оплата за вхід до Парку Дурмитор — 2 євро;
  • оплата за стоянку на озері Шкрка — 3 євро;
  • дорога до Дурмітора і назад — приблизно 30 євро на громадському транспорті, на найнятому транспорті буде швидше і дорожче;
  • сплав по річці Тара (за бажанням).

Трансфер

Учасники туру самостійно і своїм коштом здійснюють авіапереліт до місця збору групи в Тиват або Будву і назад.

Необхідні документи

Для тих, хто летить літаком, віза в Чорногорію не потрібна, для поїздки автобусом потрібна транзитна Шенгенська віза. При приїзді в Чорногорію для узгодження зустрічі будемо користуватися мобільними телефонами.

Про організатора туру

ВсіВГори - Турклуб
Україна, м. Івано-Франківськ
Працюємо з 2011 року

Турклуб «ВсіВГори» починався як невелике коло товаришів, які проводили походи в українських Карпатах. Минуло вже десять років, і за цей час ми виросли з організації «місцевих» походів до всього світу. Зараз ми проводимо піші походи в Ісландії, Норвегії, Туреччини, Іспанії, Непалі, Патагонії і багатьох інших куточках земної кулі. Ми - команда професіоналів, закоханих в гори, і наша основна задача - показати Вам дивовижну красу нашої планети і закохати в походи так само, як їх любимо ми.

Хочеш в авторський тур? Замовляй путівку!
Прямі замовлення турів без націнок!

Відгуки Авторський тур Похід по Чорногорії 2022: вершини і озера Дурмітора (10 днів)

Разом з цим туром шукають

Інші тури організатора

Сторінка сформована 05:48:20