Авторський тур Похід Для Новачків Та Дітей По Карпатах: Чорногора Та Говерла
Цей похід проходить найвищим хребтом українських Карпат – Чорногорі. У трекінг включено сходження на найвищу точку Чорногори та українських Карпат – гору Говерлу (2061 ), відвідування найкрасивішого озера цього хребта, Несамовитого. Водночас маршрут розроблений спеціально для тих, хто не має хорошої фізичної підготовки; також для батьків, які хочуть взяти з собою малолітніх дітей, і просто для людей, які не бажають здійснювати багатокілометрові переходи, але все ж таки хочуть потрапити в реальний похід.
На маршруті передбачені радіальні (вихід на вершину без нічого) сходження, коли хтось із учасників може залишитися в таборі. Візьміть участь у цій захоплюючій подорожі найкрасивішим хребтом Карпат – Чорногорі, та зійдіть на найвищу точку України – гору Говерлу.
Маршрут: пос. Ясіня – пол. Какараза - хребет Холончеський Плай – підніжжя г. Петрос - стоянка під г. Петрос - перемичка Говерла-Петрос- траверс г. Говерла - радіальний підйом на г. Говерла (2061 м) - г. Брескул (1911 м) - стоянка під г. Пожижевська - стоянка під г. Пожижевська (1822 м) - перехід до стоянки під оз. Несамовите - радіальний вихід до оз. Несамовите (1750 м) - підйом до мальовничих скальних утворень на г. Шпіці (1950 м) - спуск до спортбази «Заросляк» - виїзд на Івано-Франківськ.
Група збирається на залізничному вокзалі Івано-Франківська і автобусом їде до селища Ясіня. Рухаємося мальовничою долиною річки Лопушанка. Дорогою серед гострих карпатських ялин і кремезних буків трапляються яскраві смарагдові галявини. Через 1,5 години ходу на одній з галявин, на нас чекає смачний похідний обід і купання в чистій річці. Через деякий час виходимо на полонину, біля річки під горою Какараза. Можна сказати, що це одна з найкрасивіших та найзручніших для ночівлі полян у Карпатах. М’яка трава, наявність дров та чиста вода, що ще потрібно для гарного табору?! У другій половині літа в лісі можна знайти смачні гриби, а вздовж дороги ожину. На галявині часто пасуться граційні коні, які доповнюють її своєю красою. Прекрасна поляна, багаття, зірки та пісні щасливих туристів.
Виходимо на лісистий хребет Холончеський Плай і по ньому рухаємось у бік гори Петрос. Влітку тут можна поласувати малиною і чорницею. Через кілька годин ми виходимо на мальовничі галявини під горою Петрос. Звідси ж відкривається чудовий краєвид на гору Говерла, найвищу точку українських Карпат. Влітку тут можна купити сиру та молока у місцевих пастухів – ці продукти абсолютно чисті! У невеликому лісі між великими галявинами розбиваємо наш табір. Якщо в когось залишаться сили, то можна сходити без нічого на гору Петрос (2020 м). Підйом крутий, зате долатиметься без рюкзаків. Це сходження буде проведено лише за бажання учасників походу.
Сьогодні буде найдовший день нашого походу. Сьогодні буде підкорена Говерла! Вранці піднімаємось на перемичку між Петросом і Говерлою і далі йдемо абсолютно рівною дорогою. Дорога йде через ялиновий ліс, перетинаючи дуже барвисті галявини. Говерла стає ближче та ближче. Ось ми вже на висоті 1800 м і тут ми вирішуємо, чи йдемо ми на Говерлу з усіма речами або обходимо її обхідною стежкою з півдня і далі піднімаємося на неї без нічого. У цьому випадку хтось має залишитися із рюкзаками на перевалі Брескул. Так чи інакше виходимо на Говерлу. Ось і вона, ми на найвищій точці України! Фотографуємо і відпочиваємо, і йдемо вниз. Проходимо г. Брескул (1911 м) і далі під г. Пожижевською стаємо на ночівлю. Це найвища гірська стоянка всього походу, висота близько 1750 м. Лісу тут немає, тому як паливо можна використовувати сухі гілки соснового стланіка. Вони дуже ароматні, і багаття буде особливим.
Сьогодні є легкий день. Виходимо на хребет Чорногорський за горою Пожижевська, піднімаємося на вершину Данцир (1850 м), а далі спускаємося на північний схил Чорногори і по дуже мальовничій стежці, що йде в ароматному стланіку, виходимо до маленького, але дуже мальовничого озера Данцир. Там відпочиваємо і купаємось, і далі спускаємось до стоянки, де зливається 5 річок, утворюючи маленькі водоспади. Стоянка знаходиться у стародавньому лісі. Тут ночуватимемо 2 ночі, засинаючи під приємний шум води.
Сьогодні йдемо без рюкзаків до озера Несамовите та скелі Шпіци. Ліворуч відкриваються мальовничі кам’яні гребені, що поросли альпійською сосною, – Великі та Малі Кизли. Ці формування створені найбільшим Карпатським льодовиком, який був тут 5000 років тому під час останнього льодовикового періоду. Далі виходимо на Туркульське плато, яке дещо заболочене. По тому плато доходимо до озера Несамовите. Про озеро складено кілька легенд. Купаємось і відпочиваємо. Далі крутою стежкою знову виходимо на хребет і по ньому на гору Шпіци (1863 м). Це одна з найцікавіших вершин Чорногори: східні схили обриваються скельними останцями висотою 20-50 м, ці скелі утворюють різні химерні форми і мають різні цікаві назви, наприклад Заячі Вуха. Погулявши хребтом і налюбувавшись скелями, повертаємося до озера і потім до табору.
Сьогодні чудовою стежкою спускаємося до бази «Заросляк», дорогою переходимо через мальовничі річки і проходимо біля метеобіостанції ”Пожижевська”. Тут охороняються еталонні ділянки чорниці та інших рослин. Спускаємося до бази, де на нас чекають сувеніри, кава, пиво та автобус до Івано-Франківська. Після цього походу ви можете сміливо пробувати і складніший похід Карпатами.
Під час походу передбачене проживання в наметах.
Харчування в поході організовано так:
У вартість походу входить:
У вартість походу не входить:
Учасники походу самостійно добираються до місця збору групи в Івано-Франківськ і назад.
Список одягу і спорядження для походу по Горганах:
Особливості походу: