Авторський тур Похід Карпатами: Сходження на зимовий Петрос (2 дні)
Цей похід присвячується сходженню на гору Петрос (2020 м). Ця асиметрична гора зазвичай виглядає вище за Говерлу — найвищу точку українських Карпат. Похмурий Петрос притягує багатьох людей. І він того вартий! Для підйому по крутому східному схилу потрібно льодоруб, і це обов’язкова умова сходження. Ночівля в колибі, літній будинок пастухів.
Особливості походу:
Івано-Франківськ - с. Лазещина - урочище Греблі - перемичка - гора Петрос - с. Лазещина.
Група збирається на залізничному вокзалі Івано-Франківська та автобусом їде до с.Лазещина, перше село за Яблуницьким перевалом. Село знаходиться у Закарпатській області, неподалік від відомого курорту Буковель. Піднімаємося мальовничою дорогою у бік притулку Козмещик. Звідти повертаємо у бік гори Петрос і піднімаємося до урочища Греблі, де й заночуємо у літньому будиночку пастухів. Під Петросом знаходиться кілька будиночків, придатних для ночівлі, ми виберемо найкращий чи вільний (зимою пастухи йдуть, але замість них часто приходять туристи).
Вранці радіально (без рюкзаків) виходимо на Петрос. Спочатку піднімаємося на перемичку і далі дуже крутим Східним гребенем, обходячи скельні жандарми, піднімаємося на вершину Петроса. Дорогою інструктор покаже, як правильно користуватися льодорубом і, головне, як зарубатися (самозупинятися) льодорубом у разі падіння. З вершини спускаємося тим самим шляхом до колиби, де були залишені речі. Далі через притулок Козмещик йдемо до Лазещини і звідки ми прямуємо на Івано-Франківськ.
В турі організована ночівля в колибі (літній будиночок пастухів).
В турі організовано 3-разове харчування.
Повноцінне та різноманітне харчування у поході – найважливіша запорука гарного самопочуття та бадьорості, так необхідних для взяття нових вершин. Ми докладаємо всіх зусиль для того, щоб ви завжди були ситі та сповнені сил.
Всі продукти закуповує інструктор та розподіляє між учасниками походу під час зустрічі. Додаткові продукти брати не потрібно. На сніданок та вечерю готуватимемо гаряче, на обід – перекус.
Сніданок: вівсяна каша з сухофруктами та горіхами, ячна каша, рис чи гречка з рибними консервами, тушонкою, ковбасою чи овочами, чай з лимоном або кава, мед, шоколад, халва, сушки, пряники.
Обід: хліб, сало, сир, ковбаса, паштети, соуси, сухофрукти та шоколад.
Вечеря: ячна каша, рис або гречка з рибними консервами, тушонкою або овочами, макарони з сиром, чай з лимоном, мед, шоколад, халва, сушки, пряники.
Якщо Ви вегетаріанець, веган, дотримуєтеся посту або не вживаєте деякі продукти з інших причин, напишіть нам про це, і ми підберемо для Вас індивідуальне меню.
Оплата туру здійснюється під час зустрічі з інструктором.
У вартість входить:
У вартість не входить:
Додаткові витрати:
Туристи самостійно й власним коштом дістаються місця зустрічі - залізничний вокзал м. Івано-Франківськ.
Одяг:
Взуття:
Спорядження:
Погода у Карпатах
Холодний період триває 5 місяців із листопада до березня. Перший сніг у передгірних рівнинах випадає в останніх числах жовтня – на початку листопада. Гірські схили одягаються в пухнастий зимовий одяг раніше. Наприкінці листопада вони перетворюються на царство сонця та снігу. Найбільша кількість снігу у лютому – на початку березня: до 300 см на південно-західному схилі та до 90 см на південно-східному.
У гори весна приходить у середині березня – на початку квітня. У цей період починається інтенсивне танення снігу, дзюрчать струмки, з’являються перші весняні квіти.
Яка фізична форма необхідна для проходження маршруту?
Це складний зимовий маршрут, що вимагає від учасників витривалості та стійкості. Нам доведеться пробиратися через глибокий сніг, підніматися і спускатися крутими схилами. Зимовий Петрос – найскладніша гора українських Карпат. Сходження на Петрос зі східної сторони належить до категорії 2А. Необхідна хороша фізична та психологічна форма. Досвід піших походів є обов’язковим.