Авторський тур Похід в Карпати — Горгани і Кам'яні Гіганти
Пропонуємо відправитися в похід по найбільш дикій і водночас найкрасивішій ділянці Карпат на території України. Ми з вами відвідаємо Горгани — так місцеві жителі називають гігантські скельні утворення, що покривають гірські хребти. Однак чекають на нас в цьому поході не тільки камені. Ми пройдемо неймовірно мальовничими гірськими стежками, повз бурхливі гірські річки й полонин, що поросли запашними карпатськими травами. До другої половини літа тут вже поспіє малина і чорниця, а в лісах можна знайти величезну кількість грибів. Додайте до цього неймовірно красиві гірські пейзажі — і ви зрозумієте, що пропустити такий похід просто не можна!
Тур відбудеться при наборі групи від 5 осіб.
Маршрут туру: Івано-Франківськ — Кузьминець — гора Висока — гора Ігровець — полонина Погар — гора Сивуля — полонина Рущина — урочище Пекло — полонина Пантир — гора Дурня — гора Гропа — гора Братківська — село Бистриця — Івано-Франківськ.
Відстань: 60 км.
Місце збору нашої групи — Івано-Франківськ. З Івано-Франківська переїжджаємо в селище Кузьминець. Звідси ми вирушимо паралельно річці, яка носить таку ж назву, і дійдемо до стежки, яка виведе нас на полонину Середня. Тут на нас чекають чудові краєвиди, в який бік не глянь. На полонині ми організуємо наш перший нічліг.
Ми також можемо почати наш маршрут з села Гута, від якого піднімемося на полонину з її східного боку.
Час в дорозі: 5-6 годин.
Залишаємо полонину Середню і по звивистій стежці підіймаємося на гору Висока. По дорозі ми не раз зможемо поласувати місцевими ягодами. На горі Високої на нас чекає мальовничий вид на Карпати й Осмолодські Горгани. Неподалік розташований пік гори Ігровець, який буде наступним пунктом нашого маршруту. Більше ніде в Карпатах ви не побачите такої вершини: вона пласка і схожа на гігантський стіл, на якому розкидали каміння. За величезні розміри цього плато місцеві жителі часто порівнюють його з футбольним полем. Далі ми відправимося вниз на полонину Погар, що розташувалася між хребтами Сивуля та Ігровець.
Час в дорозі: 5-6 годин.
У третій день походу ми вирушимо через ліс в сторону Сивульского хребта, який має дві вершини. Першою на нашому шляху буде Велика Сивуля, слідом за нею — Мала Сивуля. Ці вершини абсолютно не схожі одна на одну: Велика Сивуля являє собою скупчення гігантських валунів, Мала має плоску вершину, на якій встановлено кам'яний обеліск. Після огляду двох вершин ми попрямуємо вниз на полонину Рущина. Тут частина нашого шляху пройде по колишньому кордону між Польщею і Чехословаччиною, про що свідчитимуть прикордонні стовпчики.
Час в дорозі: 5-6 годин.
Неподалік від полонини Рущина розташоване урочище Пекло — незвичайне місце, де зустрічаються викопні останки мушель і риб. Круті стрімкі стіни урочища справляють незабутнє враження. Після урочища Пекло наш шлях пройде повз ліс, що межує з гірськими лугами. Коли ми досягнемо хребта Тавпіширка, нашому погляду постане мальовничий вид на Сивулю, яку ми вже пройшли. Спустившись з хребта Тавпіширка, ми пройдемо через ліс і опинимося на перевалі Легіонів. З часів Першої світової війни тут збереглися окопи, що і дало назву перевалу. Заночуємо на красивій полонині Пантир.
Час в дорозі: 6-8 годин.
У передостанній день нашого походу ми маємо шлях через болотистий ліс в сторону хребта гори Братківської, який здебільшого поріс травою. По траверсній стежці ми обігнемо вершину гори Дурня, минувши невелике озеро, і потрапимо на вершину Гропа. Після цього на нашому шляху буде гора Братсковська, а далі — спуск в долину, багату ягодами.
Час в дорозі: 6-8 годин.
Останній день нашого походу. Паралельно річці, яка в міру нашого просування буде ставати все ширшою, ми відправимося вниз до села Бистриця. Хоч неподалік і розташований популярний курорт Буковель, в це місце не часто заглядають туристи, оскільки дістатися сюди по дорозі, що йде через ліс, не так і просто. Від села Бистриця вирушаємо назад в Івано-Франківськ.
Під час походу передбачене проживання в наметах.
Харчування в поході організовано так:
У вартість походу входить:
У вартість походу не входить:
Учасники походу самостійно добираються до місця збору групи в Івано-Франківськ і назад.
Список одягу і спорядження для походу по Горганах:
Особливості походу: