УВАГА! Програма туру "Похід в гори Тянь-Шань. Іссик-Куль. Киргизія" вже не проводиться і перенесена в архів!
Подивіться інші тури цього організатора:
Авторський тур Похід в гори Тянь-Шань. Іссик-Куль. Киргизія
Опис Авторський тур Похід в гори Тянь-Шань. Іссик-Куль. Киргизія
Про тур
Північний Тянь-Шань - це Мекка для туристів і спортсменів. Це край, який вражає величчю вершин, колоритністю альпійських полян, шумом і чистотою гірських річок, гірським повітрям, яке настояне ароматом квітів і рідкісних трав. Навіть в літню спеку ці місця дарують прохолоду, свіжість і спокій. Унікальна можливість опинитися в справжній казці - це гірський похід по Тянь-Шаню. Сама назва, в перекладі означає небесні або божественні гори, каже за себе. Абсолютно дивовижний, ні на що не схожий світ.
Похід на Тянь-Шань стане для вас незабутнім. На цьому дивовижному маршруті ви побачите низку найвищих і найкрасивіших гірських вершин світу. Ми пройдемо з вами по північній частині гірського регіону Киргизії. Вам належить подолати гірські перевали, найвищий з яких з красивою назвою Алакель має висоту 3,8 км. Ви зможете зануритися в води високогірних озер, найглибше з яких знамените озеро Іссик-Куль. Вашим поглядам постане гірська велич висотою понад 5 км.
Ви здолаєте десятки тисяч кроків по гірських стежках. Заберете з собою з походу по гірським районам Киргизії незабутні враження. А нагадувати про них будуть гарні фотографії на тлі гір Тянь-Шаню. Перетворіть свою мрію в реальність, а ми вам у цьому допоможемо. Маршрут розрахований на два тижні, з них ходових днів 10, і 2 дні - відпочинок у теплих джерел і на озері Іссик-Куль.
Киргизія - безвізова для українців країна, ціни на авіаквитки близько 400 $.
Маршрут
Теплоключенка - Алтин-Арашан - пров. Алакьоль (3765 м.) - оз. Алакьоль (3532м) - ущ. Каракол - Льодовик Онтор - пров. Телети (3800 м) - сел. Джети-Огуз - ущелині Кизил-Су - оз. Іссик-Куль.
Програма
У програмі походу:
- піщані скелі, снігові піки,
- височенні тянь-шанські ялини, глибокі ущелини і крижані річки,
- яскраво-зелені альпійські луки і різнотрав'я,
- гостинні місцеві жителі, визирають з юрт,
- стада коней, мирно пасуться серед яскраво-зелених альпійських лугів,
- високогірні озера Алакель і інші,
- перевали висотою близько 3 800 м,
- льодовики,
- гарячі джерела,
- озеро Іссик-Куль.
1 день. Переліт до Бішкеку і знайомство з учасниками
Переліт до Бішкеку рейсом Turkish Airlines з Києва або Запоріжжя. Після знайомства з усіма учасниками і перевірки готовності спорядження група переїжджає в Каракол і далі до селища Теплоключенка.
2 день. Купання в теплих джерелах
Піднімаємося вгору по долині річки Арасан. У хутора Алтин-Арашан (Золотий Джерело) зупинимося на нічліг. Бонус сьогоднішнього дня - купання в теплих джерелах.
3 день. Підготовка до сходження по перевалу Алакель
Після раннього сніданку та контрольної перевірки спорядження висуваємося в похід. На наступний день ми маємо подолати перший перевал висотою 3.8 км. Висоту слід набирати поступово, адже на таких висотах у деяких учасників можуть виникнути відчуття гірської хвороби. Сьогодні ми підійдемо до перевалу. По дорозі будуть зустрічатися гірські пасовища пастуші.
4 день. Підйом на перевал Алакель
Озеро Алакель (Розмаїте озеро). Ще одне зусилля - і ось перед нами сідловина перевалу Алакель. Це перший перевал в поході по Тянь-Шаню. Тут руки самі тягнуться до фотоапаратів в бажанні провести фотосесію - настільки шикарні види відкриються перед вами. Легкий перекус на перевалі - обов'язковий пункт програми.
На всі боки відкриються неймовірні види, найкрасивіший з яких буде на гірське озеро Алакель. Це головна родзинка нашого походу. Найчистіше повітря гір наповнить ваші легені. Ви помилуєтеся контрастом зелених лісових масивів і засніжених гірських вершин, поки будемо йти в напрямку до озера Алакель.
Невеликий привал відновить ваші сили, купання в найчистішій воді талих льодовиків, якою наповнене озеро додасть вам бадьорості. Відпочивши, ми продовжимо спускатися в саме серце каракольської ущелини. Ночівля запланована посеред лісового масиву після посиденьок біля вогнища!
5 день. Долина Каракол
Ранній сніданок на свіжому повітрі в тиші і далеко від мирської суєти допоможе відчути умиротворення. Дорога лежить уздовж гірської річки з водоспадами, де можна зробити красиві фотографії. Спуск по каньйону належить у напрямку до старого будинку-притулку поступово переходячи в прогулянку по лісі Тянь-Шаню. Цей день запам'ятається спуском в красиву долину із зупинкою в альптаборі. Звідси альпіністи здійснюють сходження на вершини, висотою понад 5000 м.
6 день. Річка Онтор
Похід триває по долині річки Онтор. Це ефектна, вузька, сира ущелина. Водні масиви річки падають каскадами по крутому кам'янистому дну. В потоках води залягають скельні уламки, на яких ростуть молоденькі ялини. Пройдемо смарагдовий ялиновий ліс, більше нагадує казковий. Знаменита Тянь-Шанська ялина росте саме тут. Дорога плавно перейде в стежку з набором висоти, поступово відкриваючи все нові неймовірні пейзажі. Далі плавно піднімемося до найвищої точки гірського хребта Терскей.
7 день. Льодовик Онтор
Прогулянка без нічого, без рюкзаків. У цей день запланована днівка і радіалка. Всі речі залишимо в таборі і полегшені рушимо по долині у напрямку до вершин. Звільнившись від рюкзаків, дійдемо до самої середини цієї Тянь-Шанської частини. Опинившись на язику льодовика Онтор, зможемо побачити низку гострих піків, найвищий з яких - каракольський 5281. Піки Слоненя і Джигіт також вразять вас своєю пишністю. Ближче до вечора спускаємося в табір тим самим шляхом.
8 день. Відпочинок
Після кількох днів піших переходів цей день ми проведемо на свій розсуд. Поспішати нікуди не будемо. Відпочинемо і отримаємо задоволення красотами поблизу річки Онтор. Можна відіспатися, відлежатися, надихатися свіжістю гір.
9 день. Підхід до перевалу Телети (3760 м)
Цей день порадує вас чудовими краєвидами та наповнить ваше серце яскравими враженнями. Очі будуть радіти картинам, що відкривається під час сходження до перевалу Телети. Підйом до перевалу по мальовничій гірській долині буде винагороджений джерелами з найчистішої гірською водою.
10 день. Перевал Телети
Знову треба буде пройти перевал. Вчора група подужала більшу частину набору висоти. У цей день належить подолати залишок підйому. По дорозі побачимо пік каракольський (5281) і Джигіт (5170) - це найвищі піки Теркскей Алатау. Навколишні долини вразять своєю пишністю. Ночувати група буде біля річки за перевалом.
11 день. Долина Джет Огуз (Скала семи волів)
Порівняно легкий день. Групі, стомившись від підйомів він сподобається. Тепер стежка майже постійно буде бігти вниз, повільно знижуючи висоту. В цілому пройдемо 15 км, скинувши 1,5 км висоти. Повільний спуск дозволить насолодитися красою навколишньої природи. Цей день обіцяє спокій і насолоду. В обідній час залишимо ущелині Телети і дійдемо до долини Джет Огуз (Сім волів). Тут очікується ночівля.
12 день. Кизил Су (Червона вода). Озеро Іссик-Куль
З цього дня має бути тільки спуск. Виснажливі підйоми залишилися позаду, тепер можна розслабитися. Ця новина окрилює. У цей день групу чекає зустріч з дивовижним явищем природи - унікальні червоними скелями. Цей невеликий хребет з порід червоного кольору утворює в сукупності скелі «Сім волів» і «розбите серце». Тут ми зануримося в автобус і вирушимо до знаменитого озера Іссик-Куль. Піший похід по Киргизії завершено - далі будемо тільки відпочивати!
13 день. Озеро Іссик-Куль. Заслужений відпочинок
Цей день запам'ятається заслуженим відпочинком на винятковому своєю пишністю озері Іссик-Куль. Воно настільки велике і широке, що виникає відчуття знаходження на березі моря. Солонуватий смак води підсилює це враження. Серед найглибших озер світу воно займає почесне шосте місце. Найглибше місце озера сягає 668 метрів. Іссик-Куль займає площу 6238 кв км. Ніжні води унікального озера наповнять вас енергією і життям. Купання, загоряння, поїдання фруктів - ось основна програма цього дня. У другій половині дня вирушимо в Каракол, де має бути відвідування музею Пржевальського.
14 день. Переїзд в Бішкек
Повернувшись до Бішкеку, решту часу присвятимо пам'яток міста. Виліт додому можливий ввечері, або вранці наступного дня. До нової зустрічі!
Проживання
Проживання в кемпінгах / наметах. У містах ночуємо в хостелі.
Харчування
3-разове харчування на маршруті:
- сніданок - каша + м'ясо / салат;
- обід - чай + бутерброди;
- вечеря - борщ / суп.
Ціни
Вартість участі в поході - 270 доларів.
Вартість авіаквитків близько 400-450 $ в обидві сторони.
Знижка 10% надається групам від 3 осіб і туристам, які брали участь з нами в походах раніше.
У вартість походу включено:
- послуги інструктора-провідника;
- 3-разове харчування на маршруті;
- використання громадського спорядження, газових пальників, Медаптечка;
- фотоальбом пройденого походу в електронному вигляді.
Додатково оплачуються:
- проїзд в транспорті (по Киргизії близько 20-30 $);
- проживання в готелях, харчування в кафе;
- відвідування платних пам'яток, якщо такі будуть;
- прокат спорядження при необхідності (рюкзак, килимок, спальник, намет);
- медична страховка.
Трансфер
Авіа трансфер: Київ / Запоріжжя - Бішкек - Київ / Запоріжжя, не входить у вартість. Вартість авіаквитків близько 400-450 $ в обидві сторони.
УВАГА! Програма туру "Похід в гори Тянь-Шань. Іссик-Куль. Киргизія" вже не проводиться і перенесена в архів!
Про організатора туру

УВАГА! Програма туру "Похід в гори Тянь-Шань. Іссик-Куль. Киргизія" вже не проводиться і перенесена в архів!
Подивіться інші тури цього організатора: