УВАГА! Програма туру "Похід в Понтийских горах Північної Туреччини зі сходженням на гору-вулкан Качкар" вже не проводиться і перенесена в архів!
Подивіться інші тури цього організатора:
Опис Авторський тур Похід в Понтийских горах Північної Туреччини зі сходженням на гору-вулкан Качкар
Про тур
27 липня - 5 серпня 2021 відбудеться похід (8 ходових днів) в Понтийских горах Північної Туреччини зі сходженням на гору-вулкан Качкар (3 932 м)
Качкар - гірський масив в північній Туреччині, неподалік від Чорного моря і Грузії.
Дивовижні гірські пейзажі і весняне буяння зеленої трави і квітів чекають нас в Понтійських горах. А ще турецька гостинність і непередбачувана погода. Качкар - найвища вершина східно Понтийских гір - 3937 м. Північна Туреччина зокрема Понтійський хребет - це дивовижне по красі і природному розмаїттю місце.
Качкар це дивовижний край суворих кам'янистих вершин і неймовірної краси найчистіших гірських озер, що лежать серед приголомшливих альпійських лугів. Лазистанський хребет, до якого належить Качкар, поки ще не настільки відомий серед туристів, як Лікійська стежка.
У програмі походу 4 перевали висотою близько 3000 м і сходження на древній вулкан Качкар висотою 3932 метри.
Спеціальна підготовка не потрібна. Ми не будемо йти на сходження з мотузками або ходити в кішках. Але це не означає, що буде легко. Частина маршруту пролягає на висоті понад 3000 м, а значить треба бути готовими до проявів висотної хвороби (горняшка). Також буде багато сипуха і курумників, окремі ділянки майже без стежки. Не варто забувати і про погоду, яка в високогір'ї може різко змінюватися. Щоденний набір і скидання висоти становитиме близько 400-800 метрів.
Сходження не вимагає спеціального спорядження, тільки витривалість. Гуляти на висоті 3-4 км приємніше після акліматизації, тому пройти кілька перевалів перед сходженням цікаво і корисно.
У програмі походу:
- знамениті чайні плантації провінції Різе по шляху до початку маршруту;
- фортеця Зілкале XIV в;
- старовинні аркові кам'яні мости;
- безліч водоспадів і каньйонів;
- вулкан Качкар Даг (3932 м);
- високогірні озера Karadeniz, Deniz Golu і багато інших;
- невеликі гірські села зі старовинними кам'яними будиночками;
- дикоростуча чорниця і малина;
- гостинні місцеві жителі, частування місцевим сиром та іншими продуктами;
- ночівлі в наметах у дзеркальній поверхні гірських озер.
Маршрут
Трабзон - Ардешен - перевал Kale (2900 м) - перевал Hodacur (3165 м) - Davali Yayla - озеро Deniz Golu - вулкан Качкар Даг (3932 м) - Olgunlar - перевал Naletleme (3220 м) - озеро Karadeniz- Айдер - Ардешен - Трабзон
Програма
1 день. Зустріч в аеропорту Трабзон
2 день. Чат
По дорозі дивимося чайні плантації і робимо зупинку для побіжного огляду фортеці Zilkale. У селі Чат (1200 м) починається піша частина маршруту. Йдемо по ґрунтовці вгору за течією гірської річки. Річка тече по мальовничому каньйону з водоспадами і старовинними арковими мостами.
3 день. Плавний підйом на перевал Кале
Пройшовши повз останні сосни, ялини і кедри, йдемо із зони лісу. Далі майже весь маршрут буде проходити по альпійських луках. Тому готувати будемо на пальниках. День займе плавний підйом на перевал Кале (2900 м).
4 день. Підіймаємося на перевал Ходачур Гечіті
По траві з камінням підіймаємося на перевал Ходачур Гечіті (3160 м). Часто трапляються броди через струмки і річки - їх зазвичай можна перейти по камінню. Стежинка не найпростіша, ми неспішно набираємо висоту, поки не досягнемо мети. На перевалі відкриваються види на Качкар - найвищу вершину Понтійських гір. Потім при бажанні можна зробити радіалку до великого гірського озера Döner Gölü.
5 день. Озеро Деніз
Рухаємося в бік перевалу висотою 3400 метрів, що відокремлює вершину Соганлі від сусіднього з нею Лазистанського хребта. Як завжди, в разі хорошої погоди, з перевалу відкриваються чудові краєвиди в долині озеро Атсіз. Нас чекає підйом на наступний перевал, і тільки за ним ми зупинимося на ночівлю поруч з смарагдовим озером Деніз. Саме озеро Деніз суворе і холодне, вода в ньому кришталева і смачна.
На стоянці біля озера вітряно, але дуже красиво. Над озером височіє скеля, на якій періодично зупиняються хмари. Сніжники відбиваються у воді, а глибина відливає блакиттю. Це місце найчарівніше на всьому маршруті. Висота ночівлі сьогодні майже три тисячі чотириста метрів, і для того, щоб нормально переночувати на такій висоті, ми з вами зробимо ще акліматизаційний підйом на сусідню з нашої стоянкою вершинку, на дві сотні метрів вище нашого табору.
6 день. Сходження на гору Качкар
Сьогодні у нас найскладніший день на маршруті, нас чекає сходження на гору Качкар висотою майже чотири кілометри. Щоб встигнути на вершину, раніше ніж її затягне хмарами ми встанемо вдосвіта, злегка перекусимо і не складаючи намети вирушимо на сходження.
Піднятися на неї не так уже й просто - нас чекають всі принади підйому: ділянки підталого снігу, що заважає сходженню сипуха, що не додають легкості круті ділянки на схилах, де-не-де навіть доведеться дертися допомагаючи собі активно руками. Зате на вершині відкриваються чарівливі види та панорами Кавказу і хребта Качкар. При сонячній погоді можна помилуватися блискучим Араратом і навіть лежачим далеко Ельбрусом.
7 день. Спускаємося в село Олгунлар
Сьогодні спускаємося в село Олгунлар (2100 м). Де зможемо спостерігати зарості лютиків на тлі сніжникі і зробити чарівні фотографії. Наступна долина починається дивним розливом річки з безліччю рукавів і озерець. Після обіду починаємо підйом по сусідній долині Дюпедузу. Ставимо табір біля джерела однойменної річки на висоті близько 2700 м.
8 день. Перевал Налетлеме
Долаємо останню на нашому маршруті перешкоду - перевал Налетлеме висотою в 3220 метрів, після чого вийдемо до гірського озера Караденіз, який лежить в оточенні пари скелястих круч. Освіжившись в водах озера, йдемо далі, адже нам належить ще спуститися в село Юкари, де закінчується піша частина нашої подорожі.
9 день. Полуднівка на березі + радіалка на сусідню вершину
Влаштуємо полуднівку на березі гірської річки або озера і сходимо в радіалку на сусідню вершину. Увечері виїжджаємо в аеропорт Трабзон.
10 день. Повернення додому
Проживання
Проживання в кемпінгах / наметах. У містах ночуємо в хостелі.
Харчування
3-разове харчування на маршруті:
- сніданок - каша + м'ясо / салат;
- обід - чай + бутерброди;
- вечерю - борщ / суп.
Ціни
Вартість участі в поході - 230 $.
Знижка 10% надається групам від 3 осіб і туристам, які брали участь з нами в походах раніше.
У вартість походу включено:
- послуги інструктора-провідника;
- 3-разове харчування на маршруті;
- використання громадського спорядження, газових пальників, аптечки;
- фотоальбом пройденого походу в електронному вигляді.
Додатково оплачуються:
- переїзд до місця старту і після закінчення походу,
- прокат спорядження при необхідності (килимок, спальник, рюкзак, намет),
- медична страховка за бажанням,
- відвідування платних пам'яток.
Трансфер
Авіа трансфер: Запоріжжя - Трабзон - Запоріжжя, не входить у вартість.
Авіаквитки:
- 27.07.2021 г, Zaporizhzhia-Istanbul, PC 433, 14:35-16:40;
- 27.07.2021 г, Istanbul-Trabzon, PC2818, 18:35-20:20;
- 05.08.2021 г, Trabzon-Istanbul, PC2813, 08:35-10:30;
- 05.08.2021 г, Istanbul-Zaporizhzhia, PC432, 11:40-13:45.
УВАГА! Програма туру "Похід в Понтийских горах Північної Туреччини зі сходженням на гору-вулкан Качкар" вже не проводиться і перенесена в архів!
Про організатора туру

УВАГА! Програма туру "Похід в Понтийских горах Північної Туреччини зі сходженням на гору-вулкан Качкар" вже не проводиться і перенесена в архів!
Подивіться інші тури цього організатора: