Авторський тур Україна Шевченка: Моринці – Канів – Черкаси
Опис Авторський тур Україна Шевченка: Моринці – Канів – Черкаси
Про тур
Ви відвідаєте мальовничі села Шевченкового дитинства: Моринці – Шевченкове – Будище. Вже пройшло 200 років з дня народження Тараса Шевченка, а він і досі такий актуальний, як ніколи. Пророцтва Шевченка справджуються.
В Моринцях Ви на власні очі побачите надзвичайно гарні місця, де пройшли його дитячі роки, звідки брав наснагу і сили для своєї творчості. Ви побуваєте в хаті батьків матері Тараса Катерини Якимівни Бойко, де й народився Шевченко. Саме тут малий Тарас слухав розповіді діда Якима про козацькі часи, які лягли в основу творів поета. Зараз тут створено хату-музей поета, встановлено меморіальний камінь у колишньому дворі діда Шевченка. Тут найбільша концентрація духу Шевченка. А ще нас очікують каньйони річки Рось, Канів та Чернеча гора, черкаське море і навіть… буддійський храм.
Програма
День 1. Моринці – Шевченко – Будище – Черкаси
5.30 – виїзд з Дніпра комфортабельним автобусом від залізничного вокзалу. В дорозі будемо мати планові санітарні зупинки на АЗС.
10.00 – нас вітає мальовничий край Шевченка на Черкащині, край високих лісових пагорбів, озер та ставків. Можливо, серед цієї краси і до вас завітає творча муза…
Моринці – мала батьківщина Т. Шевченка і його матері, хата діда Якова, пам’ятник матері Тараса, прогулянка калиновою алеєю до криниці Шевченка та ставків.
Шевченкове – літературно-меморіальний музей Т. Г. Шевченка, могили батьків Тараса, хата дяка П.Рубана, в якій навчався грамоти малий Тарас, відновлена хата батьків Шевченка.
Будище – маєток пана Енгельгардта, в якого козачкував малий Тарас та в якого потім викупляли юного Шевченка з кріпацтва його друзі, каштанова алея та старий сад, дуб, в дуплі якого Тарас ховав малюнки.
Обід в сільській садибі та прогулянка в долину ставків, яка знаходиться серед високих пагорбів. Роздуми про те, що малий Тарас також ходив цими стежками…
Переїзд в Черкаси, поселення в готель. Черкаси – це місто парків і скверів, де справжній ліс росте посеред міста, де ріка так схожа на море, і де парк «Сосновий бір» має третє почесне місце серед ТОП-3 кращих парків України.
Побачимо найдовшу в Україні черкаську дамбу, яка має довжину 13,5 км. Вона загинається красивою дугою через Дніпро, рятує всі прибережні міста від весняних паводків і є оселею для єдиного у країні поселення на мосту – Панського. А ще нас очікує екскурсія по старовинним вуличкам міста, панорама на море та острови з пагорба Слави, маленькі цікаві скульптури, які люблять містяни та прогулянка по знаменитому парку. Вільний час для знайомства з парком та вечері.
День 2. Канів – Мошни – Буддійський храм
6.00 – звільнення номерів та виїзд.
Господиня садиби кожному підготовить смачний сніданок сухим пайком. Снідаємо по дорозі на АЗС.
8.30 – прибуття в Канів – духовний центр України. З півночі на південь вздовж берегів Дніпра стоять Вишгород і Київ, Трипілля і Черняхів, Трахтемирів і Канів. Ці осередки можна віднести до формування та зародження українського етносу. Всі шляхи України у Каневі сходяться на Чернечій горі, де Тарасова могила і де ще поховані Іван Підкова – козацький ватажок, Самійло Кішка – морський вовк. На цій горі біля монастиря хотів жити і Шевченко. Це казкове місце, де нас очікують: Замкова гора – Успенський собор 12 ст, Тарасова світлиця, базиліанське училище, музей Шевченка, канівські гори та заповідник, екологічна стежка.
Село Мошни, де нас очікує екскурсія найкращим автентичним музеєм Шеченка. Поет деілька разів бував та зупинявся в цьому красивому селі. А ще ці місця відомі тим, що серед великих соснових лісів граф Воронцов побудував собі палац, краса якого перевищувала знаменитий Воронцовський палац в Криму. Палац не зберігся, але зберігся деревяний будинок лікаря, який був при земській лікарні та Спасо-Преображенська церква (1830 р!!!). Цей архітектурний шедевр відомому італійському архітектору Джорджу Торічеллі замовив граф Михайло Воронцов. Церква має нехарактерний для православних храмів стиль – романтизм та неоготика створюють враження середньовічного палацу.
Обід. Наша дорога додому лежить через Черкаси, тож є можливість трішки ще ознайомитись з цим обласним центром. Екскурсія по Буддійському воїнському храму «Білий Лотос», де познайомимось з традиціями Сходу, символами п’яти світових релігій, пройдемо через Ворота Храму, побачимо символи зали Дхарми, водоспад і священне дерево.
Переїзд в Дніпро. Орієнтовне повернення в місто – до 22-22.30 год.
Проживання
Проживання відбувається в садибах зеленого туризму в Моринцях.
Харчування
Харчування під час поїздки:
- Сніданок 1 день – на плановій санітарній зупинці на АЗС можна випити каву та перекусити (продукти свої або ж купити на АЗС).
- Обід 1 день – в садибі у Моринцях, входить у вартість.
- Вечеря 1 день – самостійно в вільний час в Черкасах.
- Сніданок 2 день – на плановій санітарній зупинці на АЗС можна випити каву та перекусити (продукти свої або ж купити на АЗС).
- Обід 2 день – кафе в Мошнах або в Черкасах (220 грн).
- Вечеря 2 день – на зворотному шляху буде планова санітарна зупинка на АЗС, де можна випити каву та перекусити (продукти свої або ж купити на АЗС).
Ціни
Ціна туру: 3 790 грн
Вартість для дітей до 14 років 3 490 грн.
Одномісне розміщення – доплата 600 грн.
У вартість входить:
- транспортне обслуговування по маршруту;
- послуги гіда;
- проживання;
- харчування (1 день – обід, вечеря; 2 день – сніданок);
- страхування.
У вартість не входить:
- вхідні квитки в музеї та заповідники;
- додаткове харчування;
- особисті витрати (катання на велосипеді 50 грн/год).
Вхідні квитки, дор/дит:
- Моринці – 50/40 грн;
- Шевченкове – 50/40 грн;
- Канівський заповідник, музей, екскурсія містом – 200/180 грн;
- буддійський храм в Черкасах – 150 грн;
- музей Шевченка в Мошнах – добровільна пожертва.
Трансфер
Автобусний трансфер Дніпро – маршрут туру – Дніпро, входить у вартість.