УВАГА! Програма туру "Похід по горах Грузії. Аджарія - тур із Запоріжжя" вже не проводиться і перенесена в архів!
Подивіться інші тури цього організатора:
Опис Авторський тур Похід по горах Грузії. Аджарія - тур із Запоріжжя
Про тур
Невелика по своїй території Грузія надає неосяжні, дивовижні за своєю красою і самобутності простори для туристичних походів. На південному заході цієї країни знаходиться автономний регіон - Аджарія. Цілий рік ця місцевість омивається бурхливим Чорним морем і потопає в смарагдовій зелені. Підніжжя величних кавказьких хребтів гір надзвичайно красиві.
Програма
На незначній території даної місцевості можна насолодитися оксамитовими лісами, морськими пляжами, бездонними ущелинами і кришталевими водоспадами, прозорими озерами і бурхливими річками. Поєднання величної природи і м'якого клімату Аджарії роблять цю місцевість просто ідеальною для туристів.
Життя тут тече розмірено і неспішно. Цивілізація ще не встигла поглинути цю чудову місцевість, де грузини випасають худобу, роблять сир і співають намаз. Туристи мають унікальну можливість поринути в атмосферу цього екзотичного краю, насолодитися неповторною природою і своїми очима побачити автентичний традиційний аджарський побут.
День 1. Зустріч групи в Батумі
Перший день пройде в підготовчих клопотах до майбутнього походу. Безумовно, туристи вже будуть перебувати серед красот місцевої природи, але також потрібно буде вирішити кілька організаційних моментів. Перш за все, це сам підйом в гори. Також має бути закупівля і розподіл харчів між усіма членами групи - кожен турист отримає в навантаження продуктовий мішок. І, звичайно ж, групі потрібно буде організувати стоянку неподалік від селища Таго.
З першого дня похід буде насичений емоціями і враженнями. До селища Таго група підніметься канатною дорогою в закритій кабінці. З висоти відкриються неймовірні картини каньйону Наплатіс Тскалі. Після того, як буде розбитий табір, учасники походу зможуть роззнайомитися, покуштувати смажених каштанів і насолодитися чаюванням біля вечірньої ватри. Обов'язково буде проведена лекція з загальної техніки безпеки.
День 2. Монастир Схалта
Ранок почнеться з раннього підйому. Поснідавши, група згорне табір і попрямує підкорювати Аджарію. Перша мета - це досягнення релігійного та архітектурного пам'ятника - неймовірного монастиря Схалта, зведеного в Х столітті. Щоб досягти монастиря, група спуститься в долину Схалтісцхалі.
Монастир має малу церкву, яка збереглася у вигляді величних руїн, а також церкву Пресвятої Богородиці, винний льох і кам'яну огорожу. Внутрішня частина будівель розписана настінним середньовічним живописом. У монастирському комплексі ведуться активні роботи по його реставрації та відновленню.
Вдосталь намилувавшись красою древнього монастиря, група організовує табір біля берега річки на смарагдовій широкій галявині.
День 3. Перевал Телнарісцеві
Третій день походу буде присвячений подоланню перевалу Телнарісцеві висотою одна тисяча шістсот дев'яносто сім м. Після сходження, група просунеться далі по хребту Сатераві. Дика місцевість тут вражає своєю пишністю. Тонкі стежки, прокладені пастухами, оточені буйною рослинністю. Вдалині розташовані невеликі пастуші будиночки.
Учасники походу зможуть особисто поспілкуватися з місцевими жителями і подивитися на місця, куди аджарці піднімаються на літо. Також буде можливість спробувати гірські молочні продукти. Група зможе насолодитися гостинністю аджарців, а також відчути безпосередній побут Грузії і відчути зсередини всю її автентичну культуру.
День 4. Шлях вздовж хребта Сатераві
У цей день група продовжить шлях уздовж хребта Сатераві. День піднесе масу вражень незвичайних і унікальних пам'яток. Першими на шляху групи будуть розташовані загадкові руїни, вік яких так і не було визначено. На одному з каменів є людський відбиток ноги. Достеменно невідомо, як руїни тут виявилися і яким чином було завдано цей відбиток, але дане місце аджарці дуже шанують, а легенди про нього відомі на всю Грузію.
Далі на шляху групи виявиться інша пам'ятка - жертовний камінь. Знаходиться цей камінь під самою горою Вулкан. На ньому нанесені написи на старогрузинській, а також є поглиблення для крові ягнят, принесених в жертву. На даному камені проводили ритуали століття назад, щоб задобрити богів і попросити про багатий врожай або гарну погоду.
До вечора група подужає підйом на гору Вулкан заввишки 2315 м. З вершини відкриється незабутній панорамний вид на всю Аджарію. Табір для ночівлі буде розбитий поруч з прозорим і чистим гірським озером.
День 5. Полуднівка. Селище Калоті
У цей день група зможе трохи відпочити і відновити сили. Запланована Полуднівка. Учасники вдосталь виспляться, накупаються в кристалічному озері і позасмагають.
У другій половині дня група збере табір і спуститься до селища Калоті. Перехід не вимагає поспіху і буде достатньо часу, щоб назбирати ягід, каштанів і грибів. Привал буде організований у берега річки. Після того, як група розіб'є табір, запланований похід до руїн стародавньої церкви Калоті.
День 6. Фортеця Вардзікхе. Селище Хіхадзірі. Селище Бакібако
З ранку група продовжить спуск і дуже скоро досягне наступної пам'ятки - фортеці Вардзікхе, вірніше, її руїн. Сторіччя тому, це були дві величні вежі, які служили в якості оглядових майданчиків. Ці місця піддавалися постійним нападам османів, тому, фортеці виконували і сигнальну функцію, і захисну одночасно. До сьогоднішніх днів збереглися виключно руїни, і то тільки однією з веж.
Через деякий час група досягне селища Хіхадзірі, в якому розташовані природні мінеральні джерела. Тут також знаходиться маленький цех, в якому воду розливають в пляшки і відправляють на продаж. Учасники походу зможуть насолодитися тут смаком чистої природної води і запастися нею для подальшого шляху.
Далі група попрямує до селища Бакібако, де і буде організований нічліг.
День 7. Фортеця Хіхані. курорт Бешумі
На початок дня заплановано ранній підйом і прогулянка до фортеці Хіхані. Точна дата створення фортеці невідома, але її відносять до середньовічних будівель. Дана споруда була зведена в якості стратегічно важливого об'єкту, що знаходиться на кордоні з Османською імперією. Три сторони фортеці неприступні, через що навіть сьогодні піднятися до неї складно. Фортеця складається з двох ключових прямокутних веж. Протягом понад 700 років фортеця не втрачала своїх ключових функцій і виконувала військово-стратегічне призначення до самого початку ХХ століття.
Намилувавшись красою руїн Хіханскої фортеці, група рушить далі. Шлях пролягатиме через перевал біля турецького кордону. До вечора експедиція досягне курорту Бешумі, де і докупимо провізію. Ночівля буде організована на галявині високо в горах, з якої відкривається винятковий своєю красою вид.
День 8. Мцване тба або Зелене озеро
На восьмий день група досягне красивої точки на всьому маршруті - Мцване тба або Зеленого озера. Водойма вражає не тільки своїм великим розміром, але і надзвичайним блакитно-зеленим відтінком вод.
Дивно те, що в озері не водиться риба. Виявити тут можна виключно молюски. Навіть спроби штучно заселити рибу у водойму не дали позитивних результатів. Крім того, Зелене озеро ніколи не покривається кіркою льоду, навіть в найбільш холодні зими.
День 9. Днювання
На дев'ятий похідний день передбачена днівка. Це вражаюче місце гідно того, щоб провести тут цілий день. Учасники походу вдосталь зможуть відпочити, насолодитися навколишнього чарівною красою первозданної природи, накупатися і позагоряти.
У другій половині дня буде можливість піднятися на сусідню вершину, яка знаходиться на висоті близько ста метрів над озером. Вид згори ще більш красивий, ніж у самого озера, адже смарагдові води знаходяться в оточенні розкішних чорничних полів.
День 10. Селище Деніспараулі. Пляжі Чорного моря
Ранок почнеться з раннього підйому і спуску до селища Деніспараулі. Тут група ненадовго затримається для того, щоб покуштувати газованої води з природного джерела. Вода тут за смаковими якостями практично ідентична Боржомі. Зробивши водні запаси для подальшого походу, група рушить далі.
Організований трансфер доставить учасників до пляжів Чорного моря. Табір буде розбитий в передмісті Батумі, поряд з руїнами середньовічної фортеці Петра. Час, що залишився буде присвячено насолоди морем. За бажанням групи, можна буде також відвідати фортецю або ж провести вечір в перлині Грузії - Батумі.
Проживання
Проживання в кемпінгах / наметах. У містах ночуємо в хостелі.
Харчування
3-разове харчування на маршруті:
- сніданок - каша + м'ясо / салат;
- обід - чай + бутерброди;
- вечерю - борщ / суп.
Ціни
Вартість - 200 доларів.
Знижка в розмірі 10% надається:
- компаніям від 3 осіб;
- туристам, які брали участь з нами в походах раніше.
У вартість входить:
- послуги інструктора-провідника;
- 3-разове харчування;
- використання громадського спорядження, газових пальників, медаптечка;
- альбом з фотографіями пройденого походу в електронному вигляді.
Додатково оплачуються:
- трансфер,
- прокат спорядження при необхідності (килимок, спальник, рюкзак, намет),
- медична страховка за бажанням.
Трансфер
Авіа трансфер: Запоріжжя - Батумі - Запоріжжя, не входить у вартість.
Авіаквитки (Skyup):
- 24 вересня, 16:15 Запоріжжя - Батумі.
- 3 жовтня, 20:25 Батумі - Запоріжжя.
УВАГА! Програма туру "Похід по горах Грузії. Аджарія - тур із Запоріжжя" вже не проводиться і перенесена в архів!
Про організатора туру

УВАГА! Програма туру "Похід по горах Грузії. Аджарія - тур із Запоріжжя" вже не проводиться і перенесена в архів!
Подивіться інші тури цього організатора: