Авторський тур SPA-екскурсія в Лумшори – купання у чанах
Усім, хто втомився від міського шуму та нескінченної метушні, SPA-екскурсія на чани подарує те, чого так не вистачає душі: умиротворення у лісі посеред гір!
Тиша і велич букових пралісів, утихомирюючий шум гірського потоку, мальовничі водоспади і, звичайно ж, незабутній час, проведений у цілющих чанах, що дарують здоров'я, дивовижні відчуття та захоплюючий драйв.
Саме в цій екскурсії ви відчуєте енергію Карпатських гір. Яскравим доповненням ваших вражень стане обід-дегустація закарпатської кухні в етно-ресторані «Підкова»: 16 смачних та ситних закарпатських страв, узвар, сливовиця місцевого приготування. А для любителів старовини та романтики приємним сюрпризом буде екскурсія руїнами Невицького замку, загубленого серед Карпатських гір.
Багато гостей Закарпаття після приїзду додому з ностальгією вимовляють слово «Лумшори». І не дивно, адже це слово увібрало в себе шум гірських водоспадів, велич Карпат, незабутні SРA-процедури, що дарують дивовижні відчуття та самобутній закарпатський колорит. Лумшори – це невелике селище, розташоване у Перечинському районі, всього за 50 км від Ужгорода. Городяни, що втомилися від шуму і нескінченної метушні, знайдуть тут умиротворення, якого так не вистачає душі.
По дорозі з Ужгорода до Лумшори ви зробите зупинку у місті Перечин – столиці закарпатської лемківщини. Саме тут розташований єдиний у світі пам'ятник поштарю. Пам'ятник споруджено на честь реальної людини Теодора Фекети (1789-1838). Ця людина 30 років сумлінно виконувала обов'язки поштаря, чим заслужила особливу повагу народу. Споконвіку, щоб прогодувати великі сім'ї, русини змушені були їхати на заробітки. Теодор, знаючи, з яким нетерпінням люди чекають на звістки від своїх годувальників, щодня, за будь-якої погоди, взявши важку «поштарську тайстру» (сумку листоноші), проходив шлях не менше 50 кілометрів…
Після приїзду в старовинне гірське село Лумшори, де деякі старі будинки можна сміливо назвати музейними експонатами, на вас чекає приємна прогулянка лісовою дорогою. Блукаючи між крутих гір, дорога приведе вас у світ спокою, що охороняється старими карпатськими буками. Уздовж шляху вас постійно супроводжуватиме гірський потік Туричка, порушуючи тишу нескінченним шумом вируючих вод. На вас чекає знайомство з невеликими, але дуже красивими гірськими водоспадами «Давір» та «Соловей». Напевно, немає на землі людини, яку залишить байдужим міць водної стихії та гуркіт вод.
Мабуть, головним моментом екскурсії є SPA-процедура – купання у мінеральних (сірководневих) чанах. З давніх-давен закарпатські горяни відкрили цілющі властивості тутешніх мінеральних джерел. Перша згадка про джерела та самі процедури відноситься до початку XVII століття. Бочку або видовбане у скелі поглиблення наповнювали мінеральною водою і кидали туди каміння, розпечене на вогні. Розпечені камені нагрівали воду, роблячи не тільки прийняття ванн комфортним, а й активуючи хімічні процеси в мінеральній воді. Річ у тім, що води джерела мають велику мінералізацію та високий вміст сіро-водню. Проникаючи через шкіру та органи дихання, мінерали мають лікувально-профілактичну дію, що практично не має протипоказань та вікових обмежень.
А як сьогодні виглядає ця незвичайна, але дуже корисна процедура? Все «таїнство» відбувається в огородженому дворику, що чимось нагадує колибу верховинців. По центру приміщення встановлений величезний чан, наповнений мінеральною водою. До ваших послуг – комфортні роздягальні, тапчани для відпочинку, зручний спуск до води гірської річки. Під чаном безперервно горить вогонь, завдяки чому підтримується стабільна температура. Вся процедура триває не більше однієї години.
Ви поринаєте в чан, а коли відчуваєте, що вже достатньо нагрілися, обов'язково увійдіть у гірську річку і пориньте з головою! І – знову у чан! Навіть за бажання захворіти – у вас немає жодних шансів, адже при температурному шоку у людини відбувається активна стимуляція імунної системи, омолоджування шкіри та всього організму, загалом, суцільний позитив. Незмінним результатом купання в мінеральних чанах є незабутні враження, бадьорість та почуття дивовижної легкості, яке відчувають діти та дорослі.
Вже потім, повернувшись додому, ви з гордістю розповідатимете своїм друзям про те, як варилися в чані, під яким горів вогонь, і купалися в крижаному гірському потоці. І як докази, фото – свідчення ваших подвигів та перемоги над собою.
Після SPA-процедур у Лумшорах ми повертаємось до міста Перечин, де в етно-ресторані «Підкова» на вас чекає великий вибір страв закарпатської кухні, серед яких і відомі на всю Україну жаб'ячі лапки. Ви можете вибрати їжу на свій смак, а можете замовити дегустацію, де представлені найпопулярніші закарпатські страви. Запити страви пропонується карпатським узором та ексклюзивною палінкою (місцевою самогонкою з груші) від «діда Мішка». Такого ви не зустрінете та не спробуєте ніде.
Після ситного обіду, набравшись сил, ми вирушаємо в околиці села Невицьке, де розташовані руїни Невицького замку, що добре збереглися. Замкова гора – місце таємниче, люди почали тут поселятися ще в давнину, а деякі навіть вважають, що це «місце сили».
Історично фортеця цікава тим, що у XV столітті представники стародавнього графського роду Другетів на місці старих укріплень збудували новий замок. Фортечні споруди не мають аналогів в Україні, оскільки це єдиний замок, побудований за типом італійських середньовічних лицарських укріплень. Історія замку обірвалася у 1644 році, коли війська трансільванського князя Дьєрдя ІІ Ракоци потужним штурмом захопили та зруйнували укріплення. Після боїв, що відгриміли, час у замку зупинився, донісши до нас фортифікацію у своєму первозданному вигляді.
В екскурсії Невицьким замком ви дізнаєтеся багато цікавого та незвичайного про історію та фортифікацію карпатської твердині. Для вас оживе стара легенда про Погану Діву і змусить вас замислитися, чого в стародавніх оповіданнях все-таки більше – правди чи вигадки.
А з висоти замкових бастіонів відкриється захоплюючий краєвид на Ужанську долину, яка і стане чудовим тлом для ваших фото.
Повні нових вражень та відкриттів, ви повертаєтеся до Ужгорода.
Вік дітей, які приймаються в тур:
Розмір групи:
Ви можете замовити цю екскурсію на зручний для Вас час та дату, зібравши групу щонайменше 15 осіб.
Вартість індивідуальної екскурсії прораховується в залежності від кількості осіб.
Маршрут туру: Ужгород – Лумшори – Перечин – Невицьке – Ужгород.
Програма екскурсії:
Для учасників туру організовано обід-дегустацію, оплачується окремо (350 грн з людини).
Ціна туру: 650 грнДеталi
Знижки для дітей:
У вартість входить:
Додатково оплачується:
Учасники туру самостійно добираються до місця збору групи до Ужгорода. Організований автобусний трансфер за програмою маршруту, входить у вартість.