Авторський тур Східна Лікійська стежка і море

Очікуємо графік і ціни
10
із 10
оцінка організатора
1 відгук

Туреччина \ Анталія

Опис Авторський тур Східна Лікійська стежка і море

Про тур

Похід Лікійською стежкою в Туреччині - найпопулярніший, видовищний і колоритний піший маршрут в Європі. Східна Лікійська стежка - трек, який пролягає через мальовниче Таврське високогір'я і спускається до живописних бухт Середземного моря. За час нашого походу Лікійською стежкою в Туреччині ми подолаємо близько 130 км, а це лише частина всієї «Лікійкі», протяжність якої понад 500 км!

На маршруті Ви досліджуєте античне місто Олімпос, погрієте долоні над язиками полум'я вогнедишною Химери і зійдете на таємничий турецький Олімп - гору Тахталидаг (2365 метрів). Друга частина пішого походу по Лікійці призведе нас до живописних бухт сіл Чіралі і Адрасан, де можна буде як слід накупатися в бірюзовому морі і поспостерігати за численними мешканцями прибережних вод! «Східна Лікійська стежка» - похід для тих, хто цінує первозданну природу і неординарний відпочинок.

Маршрут

Місто Анталія - селище Гойнюк - каньйон Гармонії - гора Тахталидаг / Олімп (2365 метрів) - «вогнедишна» Химера - село Чіралі - стародавнє місто Олімпос - село Адрасан - мис Гелідонія - село Караоз - місто Анталія

Старт маршруту: місто Анталья, Туреччина.

Фініш маршруту: село Чіралі / село Караоз.

Програма

Інструктор може вносити зміни в маршрут в залежності від погоди, фізичного стану учасників та інших факторів.

День 1. Зустріч групи в аеропорту Анталії - прогулянка по місту і ночівля в Анталії

Досвід показав, що перед стартом походу Лікійською стежкою вкрай важливо відпочити і виспатися після виснажливого перельоту (особливо якщо рейс був з пересадкою). Ми бронюємо місця в хостелі / готелі на кількість учасників в центральній частині Анталії. Якщо у вас будуть сили і бажання, ми влаштуємо прогулянку по старовинній частині міста з відвідуванням кав'ярень, вуличних ринків з турецькими смакотою, музеїв і водоспаду в самій Анталії. Постараємося допізна не гуляти, адже завтра у нас ранній підйом і грандіозні плани до старту походу Likya Yolu (Лікійською стежкою).

Похідне харчування в перший день відсутнє (тому що весь день ми проводимо в Анталії), тому всі трапези здійснюються особисто вами у численних кафе.

День 2. Переїзд в селище Гойнюк - плавання в Каньйоні Гармонії - перехід і ночівля в Верхів'ях каньйону (12 км за день)

У цей день почнеться активна частина нашої подорожі! Рано зробимо переїзд в село Гойнюк, в якому починається маршрут пішого походу Лікійською стежкою. Тут в залежності від пори року, ви здивуєтеся кількості фруктів, відтягують гілки дерев біля дороги. Всього за декілька кілометрів від точки старту починається видовищний каньйон Гойнюк.

Відвідання каньйону - це окрема захоплива пригода! Однією з визначних пам'яток буде важкий валун, який застряг між стін ущелини, так і не долетівши до низу.

Стіни ущелини часом досягають висоти в 350 метрів, а глибина річки сягає 5 метрів, тому частково доведеться долати каньйон вплав. Після ми займемося пішохідною частиною Лікійської стежки. Похід покаже нам перші гірські види, а звивиста стежка приведе до першої станції в мальовничому сосновім лісі.

День 3. Перехід в селище Гойнюк Яйлаші (6 км за день)

Ви прокинетеся в казково-гарному місці в верхів'ях каньйону Гойнюк. На сьогоднішній день походу Лікійською стежкою у нас запланований недовгий перехід - близько 6 км. Можна буде не поспішаючи купуватися і пофотографуватися в ваннах на тлі скель, якщо вам сподобається такий розмірений темп. Попереду по маршруту гранатові сади і плавний набір висоти по сосновому лісі. Якщо всі учасники будуть сповнені сил і ентузіазму, ми зможемо продовжити шлях до села Гедельме, а якщо немає - то залишимо цю ділянку походу Лікійською стежкою на завтра. На вечірній стоянці помилуємося красою високогірного села Яйлаші. Вечорами нічне небо відкривається у всій красі, тому нам буде про що пофілософствувати біля багаття.

День 4. Перехід до села Гедельме - огляд сталактитової печери, руїн древньої Фортеці, вікових платанів (10 км за день)

Четвертий день в пішому поході почнеться традиційно - з раннього підйому і дуже смачної каші на сніданок. На околиці села ми звернемо на Лікійську стежку з перешкодами в кращих похідних традиціях. Нудьгувати не доведеться - нас чекає кам'яна стежка, що звивається, по якій варто просуватися уважно. Поступово набираючи висоту, ми вийдемо до оглядової галявинки. Тут Ви познайомитеся з тим самим Олімпом, який так гордо буде маячити на тлі дивно мальовничої долини.

Хвойна рослинність, властива південному турецькому берегу буде дивувати Вас протягом ходьби по лісових дорогах. Саме на лікійській стежці туристи часто зустрічають сухопутних черепах. Важливо прислухатися до звуків лісу. Якщо ви почуєте що, в кущах щось хрумтить або шарудить - Цілком ймовірно Ви застукали черепаху за обідом. Прямуючи до легендарної гори, ми вийдемо в селище Гедельме. Тут неподалік ми розіб'ємо табір. відвідаємо цікаву сталактитову печеру, руїни фортеці Гедельме і древній платан, вік якого понад 2,5 тисячі років. Однак відразу попередимо, що по-справжньому величезний платан, ви побачите завтра! Похід Лікійською стежкою не перестає дивувати, адже і Туреччина - неймовірно красива і по-своєму унікальна країна.

День 5. Село Яйла Куздере - Перехід в Долину Чукуряйла - ночівля біля підніжжя турецького Олімпу (12 км за день)

Всю ніч бачачи сни про прийдешнє сходження на славний Олімп, Ви прокинетеся в солодкому передчутті пригоди! Новий ранок неймовірно підбадьорить Вас і нові пейзажі в поході Лікійською стежкою зарядять енергією на весь день. Ми знову опинимося на дорозі в густому хвойному лісі, потроху наближаючись до легендарної гори Тахтали (вона ж турецька Олімп). Гора Тахтали є однією з основних визначних пам'яток походу. Десь вдалині з'явиться принадна і бентежна блакитна смужка Середземного моря. До неї ми обіцяємо прийти в останній день походу і купатися скільки душі буде завгодно! Попереду ще одне селище Яйла-Куздере, а після серйозний набір висоти.

Тут рослинність лісів трохи змінюється - на зміну запашним соснам прийдуть вікові кедри химерних форм і заросли можевелових кущів.

Нарешті ми підійдемо до гірського велетня - Олімпу, що нависає над нами!

Сьогодні ми заночуємо на Чукуряйле. Це буде найбільш високогірна і прохолодна ночівля за весь наш похід. Тут будуть до речі ваші теплі спальники. Після приготування вечері на багатті ми будемо вивчати загадкові сузір'я і ділитися емоціями за перші дні походу по Лікійке.

День 6. Сходження на гору Тахтали - ночівля на протилежному схилі Олімпу (10 км за день)

У цей день походу, як ніколи раніше, важливим буде підйом з першими півнями. Швидкі збори табору і приготування сніданку важливі для успішного сходження на Олімп! Похід на турецький Олімп, гору Тахтали ми зробимо радіально, тобто без рюкзаків, повернувшись потім до місця, де їх залишили.

Підйом на вершину Олімпу (2 366 м.) Навряд чи можна назвати простим, однак про витрачені зусилля ви забудете зовсім скоро, коли відкриються захопливі види на турецьке середземноморське узбережжя. Воістину нагородою стане приголомшливий вид на Анталійську затоку і гребені Таврських гір. У ясну погоду з Тахтали ми можемо побачити заповітні бірюзові бухти, перша з них на нашому пішому маршруті Лікійською стежкою буде в селі Чіралі.

На вершині гори споруджена станція підйомника. Сюди можна дістатися з Кемера. Наявність Wi-Fi в високогірному кафе трохи відверне вас і дасть можливість розіслати друзям чергову порцію запаморочливих фоток.

Далі ми спускаємося, щоб пообідати. Вас можна привітати, бо найскладніший відрізок походу ми вже подолали. Потім ми підійдемо до селища Бейчік. Смачна вечеря, вогнище, зірки і повне задоволення. Ще трохи і скоро ми опинимося біля моря!

День 7. Спуск в село Бейчік - перехід через Улупінар - ночівля у гори Химера (15 км за день)

Прокинувшись рано, ми поспішаємо на зустріч до ще одного знаковому місцю в пішому поході - горі Химера. Ми спустимося в селище Бейчік і далі до села Улупінар. Це село славиться своїми рибними ресторанами і рибними фермами. За бажанням ми зможемо захопити з собою по рибці і приготувати їх на багатті на місці стоянки. За день ми скинемо більше 1150 метрів. На місці стоянки також очікується купання в природних ваннах одного мальовничого струмка.

На ранок нас чекає підйом на гору Химера і візит до однієї з найважливіших пам'яток походу і Лікійської стежки в цілому - вогнів Химери.

День 8. Вогні Химери - спуск в селище Чіралі (5 км за день)

Черговий ранній підйом і ми поспішаємо на зустріч з морем, бо неможливо терпіти і фантазувати більше. Прийшов час познайомити Вас з таємничим і містичним місцем неподалік - з вогнями Химери! Вкрай популярний природний об'єкт походу по Туреччині "Лікійська Стежка" ділиться на верхні вогні і нижні. На загальне здивування, верхні вогні не особливо помітні, зате нижні просто вражають мандрівників своїми розмірами.

Вогні Химери стануть родзинкою сьогоднішнього дня. Ми зробимо спуск до нижніх її вогнів по дивовижному схилу червоного кольору, який говорить про часті пожежі колишніх століть. Існує легенда, що грецький герой Белерофонт загнав міфічну Химеру під скелю, з ущелин якої і виривається таємниче полум'я.

Ночуємо в кемпінгу, де буде гарячий душ, wi-fi і можливість замовити прання речей. Ну а до ночі у нас буде ще час, щоб сповна насолодитися прогулянкою і купанням в бірюзовому морі, до якого ми так поспішали поході через Таврські гори!

День 9. Днювання в селі Чіралі - прогулянка в печеру - стародавнє місто Олімпос (5 км за день)

Сьогоднішня частина походу Лікійською стежкою буде присвячена релаксу на лоні середземноморського пляжу. Постійні підйоми і спуски залишаться позаду і у вас з'явився шанс познайомитися з приголомшливими флорою і фауною Середземного моря. Досить зануритися в нього, щоб помітити багатство життя: краби, морські їжаки, численні види рибок, восьминоги і черепахи - все це потрапляє на очі уважному туристові. Сухопутна фауна здивує вас не менше: дуже багато видів ящірок і саламандр, а на гілках дерев можна зустріти хамелеона. Сам пляж Чіралі відомий у всьому світі тим, що є місцем кладки величезних черепах Карета-Карета. У період з травня по липень людей просять не шуміти і не палити багаття в нічний час, щоб не відлякувати черепах.

Зовсім поруч розташовані руїни стародавнього міста Олімпос, який ми також вирушимо досліджувати. Олімпос - одна з ключових пам'яток Лікійської стежки в Туреччині. Найцікавішими об'єктами для відвідування є грецький театр, Римські лазні і церква.

До кінця дня у нас в планах також відвідання дивовижною печери трохи за межами села!

День 10-13. Кінець 10-денного походу. Для охочих – продовження до селища Караоз

На цьому закінчується 10-денний похід Лікійською стежкою в Туреччині. Для охочих отримати максимум від походу Східною Лікійською стежкою є можливість його продовжити аж до селища Караоз.

Підйом на Перевал Муса – спуск у бухту Адрасан (19 км за день)

Для тих учасників групи, хто продовжує піший похід Лікійкою з нами до Караоза в цей день ранок почнеться рано. Ми пройдемо через селище Чиралі і почнемо наше піднесення до перевалу Муса. Сьогодні на нас чекає нова порція вражень та кілометрів! Мальовнича стежка виведе нас високо в гори через сосни та суничні дерева. Ближче до вечора ми вийдемо до села Адрасан, яке в рази перевершує Чиралі за красою затоки та навколишніх скелястих гір! На скелястому уступі розташований маленький маяк, до якого ми прогуляємося радіально. Звідси відкриються дуже зворушливі і дивовижні морські пейзажі. Ночуватимемо в затишній бухточці в оточенні сосен, до яких так звикли за час походу Лікійською стежкою.

День 11. Радіальний вихід у бухту Сазак (20 км на день)

Кожен з вас вирішить, як провести цей день походу Лікійкою: днювати в мальовничому Адрасані або відправитися в радіальну прогулянку у віддалену і безлюдну бухту Сазак. Довгий шлях по хвойному лісі з цикадами, що стрекочуть, приведе до затишної безлюдної бухти, затиснутої між високих скель з обох боків. Ширина бухти близько 200 метрів. Прозора вода, пісок та численні рибки не залишать вас без вражень. Повно високих скель для стрибків у море!

День 12. Маяк на мисі Гелідонія (13 км на день)

На околиці Адрасана починається класичний піший похід Лікійською стежкою — лісом через гори і з набором висоти! Цей день здивує вас не менше за попередні: з висоти нашого маршруту по Лікійці ми побачимо чудові острови посеред моря вздовж усього узбережжя. Місце ночівлі біля старовинного маяка відкриє вид на три острови, розташовані рядком. Тут, мабуть, буде проведено найбарвистіший захід сонця.

День 13. Піратська Бухта (Корсан Кой) - село Караоз-переїзд до Анталії (7 км на день)

По дорозі в Караоз ми відвідаємо ще одну дивовижно красиву бухту - Піратську. Тут влаштуємо прощальне купання у Середземному морі. На сьогодні у нас заплановано трансфер до Анталії. Бажано купити квитки на рейс після 21.00, щоб ми у спокійному темпі дісталися аеропорту. На цьому наша пригода закінчена. Якщо у вас буде бажання залишитися в Анталії ще на день, можете заселитися в хостел-готель і залишити там рюкзаки, щоб подивитися на все, що не встигли в перший день!

Проживання

В турі організовано проживання в кемпінгах (у деяких є моживість переселення в готель/пансіон).

Харчування

В турі організовано 3-разове харчування (2-9 день).

Похідне меню на маршруті буде різноманітним і поживним. Для полегшення похідної ноші учасникам групи ми заздалегідь заготовляємо сухі овочі та м'ясо, набуваємо додаткові продукти по ходу маршруту. Не забувайте, що в рюкзаку крім речей ще будуть продукти і газ для приготування їжі. Залишайте для всього цього місце в ваших рюкзаках.

Якщо ви вегетаріанець повідомте нам про це заздалегідь, щоб ми встигли скорегувати для вас слушне меню.

Ціни

Ціни минулого сезону

Вартість туру - 250 usd.

У вартість туру входить:

  • послуги інструктора-провідника;
  • індивідуальні консультації при підготовці до походу;
  • щоденне триразове харчування;
  • прокат групового спорядження (котли, газові пальники, газ, фільтр для води);
  • групова аптечка.

У вартість туру не входить:

  • трансфер *;
  • індивідуальні екскурсії;
  • каньонинг, вогні Химери, відвідування Олімпоса;
  • проживання в кемпінгах / готелях;
  • відвідування кафе;
  • перельоти будинок - Анталья - будинок;
  • особисті додаткові витрати;
  • страховка для активного відпочинку, походів в гори (є обов'язковою для закордонних походів, покриває 30000 € і включає страховий випадок з covid-19).

* ми не включаємо вартість трансферів на маршруті в загальну плату за похід оскільки ціна може різнитися і залежить від кількості учасників в групі.

Порядок оплати походу:

  • Для запису в похід і бронювання місця в групі потрібно внести передоплату у розмірі 100 $, які підуть на підготовку туру. При відмові від участі в поході, передоплата не повертається, але може бути передана іншому учаснику. Після знаходження мінімальної кількості учасників (3-4 в залежності від маршруту походу), ми купимо квитки на літак. Після цього надішліть нам копію або скріншот куплених квитків.
  • Частина, що залишилася оплати за похід проводиться на маршруті в перший день.
  • У разі сходу учасника з маршруту уздовж будь-яких причин - плата не повертається.

Додаткові витрати на маршруті Лікійською стежкою:

В середньому додаткові витрати складають $ 70-100. Основні статті витрат це переїзди, кемпінг, хостели, відвідування Олимпоса, Вогнів Химери, каньонинг в Гойнюк.

Відвідування кафе, маркетів, музеїв, замовлення смачного пирога в кемпінгу, покупка форелі для запікання, сувеніри за бажанням, але тут ви скоріше за все теж витратити, тому з собою бажано мати мінімум $ 200 на випадок цих витрат або непередбачених ситуацій.

Курс валют і ціни на маршруті Лікійською стежкою

Ліра - національна валюта Туреччини (TRY). Її курс до долара приблизно наступний: 1 USD = 3,5 TRY. Найчастіше валюту ми обмінюємо в аеропорту або в банку (зверніть увагу, що банки не працюють на вихідних). Також валюту можна поміняти на пошті.

Трансфер

Туристи самостійно добираються до точки збору.

Точка збору: Анталья.

Як дістатися до точки старту походу

Частина групи, що вилітає з Києва з інструктором на одному рейсі переміщається в центр і селиться в хостел. Дуже рекомендуємо прилетіти в Анталью за день до старту походу, точнісінько, як описано в нашому маршруті. Якщо ви прилітаєте іншим рейсом, вам потрібно дістатися до центральної частини міста самостійно, це дуже просто! Аеропорт Анталії складається з двох терміналів - внутрішнього "Domestic" і міжнародного. Багаж, до речі, потрібно буде забирати в міжнародному. Це інформація для тих, хто буде летіти з пересадкою в Анкарі або Стамбулі і в підсумку виявиться у внутрішньому терміналі, а його багаж у міжнародному. Це нормально, не переживайте. Від одного до іншого хвилин 15 прогулянки.

У вас є кілька варіантів, як дістатися до центру:

  • автобус №600, йде прямо на автовокзал і проїжджає недалеко від центру;
  • трамвай з аеропорту (AntRay).

Похід закінчується в Антальї. Зворотні квитки беріть з вильотом після 21:00, щоб не запізнитися.

Необхідні речі

Організатора туру надають список рекомендованих речей і спорядження.

Необхідні документи

Для відвідин Туреччини вам знадобиться діючий закордонний паспорт (бажано, щоб він був дійсний ще 6 місяців з дати в'їзду), або ID карта (поки тільки для громадян України).

Перед походом Лікійською стежкою ми настійно рекомендуємо придбати страховку. Медична страховка повинна покривати витрати від 30 000 євро. Це не є обов'язковою формальністю для в'їзду на територію Туреччини. Однак це Ваша безпека, на випадок травми.

Мед. страховку можна зробити онлайн, не виходячи з дому. Вартість складає близько 30 євро (залежить від страхової компанії). Вся процедура не відніме у Вас більше 10 хвилин.

Поширенні питання

Погода в поході

Актуальний прогноз погоди для походу Лікійською стежкою буде приблизно за 3-4 дні до початку походу, до цього все прогнози приблизні.

Весна / осінь Денна температура повітря зазвичай + 10... + 15 (іноді до +20), вночі +5... 10. Температура води в морі навесні близько +15, восени зазвичай вище +20

Якщо у вас міцний голеностоп і пощастить з погодою, то ви зможете успішно пройти похід не тільки в трекінгових кросівках, але навіть в трекінгових сандалях.

Фізична підготовка до походу

Фізична підготовка до походу Лікійською стежкою знадобиться незначна. Це нескладний похід, який підійде новачкам і сім'ям з дітьми. Однак Вам буде значно легше підніматися в гору з рюкзаком якщо за один-два тижні до походу ви потренуєте легкі силові вправи (присідання, випади) або біг на витривалість.

Мобільний зв'язок та інтеренет в поході

У Туреччині досить розвинений мобільний зв'язок, але поки ви не можете купити турецьку сім-карту і вставити собі в телефон для дзвінків і інтернету. Турецькі сім-карти працюють тільки в офіційно ввезених в Туреччину телефонах (серійні номери зареєстровані), тому куплена сім-карта через деякий час блокується. Як альтернативу, рекомендуємо скористатися роумінгом від дочірніх мобільних операторів, таких як, наприклад, Lifecell, або Moldcell. У них зазвичай дуже дешеві тарифи на мобільний інтернет в роумінгу.

На маршруті походу по Східній Лікійській стежці іноді буде потрапляти wi-fi, так що у вас буде можливість вийти на зв'язок з рідними, правда це буде тільки в цивілізації (населених пунктах).

УВАГА! Програма туру "Східна Лікійська стежка і море" вже не проводиться і перенесена в архів!

Подивіться інші тури цього організатора:

Разом з цим туром шукають

Інші тури організатора

Сторінка сформована 08:35:15