Опис Авторський тур Похід хребтом Боржава
Про тур
Боржава – найдовший хребет Карпат (понад 50 км), а похід хребтом Боржави – один із наймальовничіших туристичних маршрутів. Більше того, похід Боржавою – це ще й один із найсмачніших карпатських походів, адже всі схили хребта суцільно посипані кущами чорниці, брусниці, лохини, ожини, травами ромашки, чебрецю та іншими. Вам, можливо, вже зустрічалися такі назви як "золота Боржава", "чорнична Боржава" або "оксамитова Боржава" – все це якнайкраще описує красу природи в цьому поході по хребту Боржава на Закарпатті.
Похід по полонині Боржава – це нескладний похід, який чудово підійде новачкам. Саме з пішого походу Боржавою більшість новоспечених гірських туристів знайомляться з пішими туристичними походами Карпатами.
Ще одна дуже популярна особливість Боржавського хребта та походу в цілому – водоспад Шипіт. Він чарівний: струмок спадає кількома каскадами заввишки 14 метрів і відірвати погляд від нього просто неможливо.
Маршрут
Маршрут туру: селище Воловець – селище Пилипець – водоспад Шипіт – гора Гімба – гора Великий Верх – гора Стій – гора Плай – сироварня – Томнатик – селище Воловець.
Програма
Інструктор може вносити зміни до маршруту залежно від погоди, фізичного стану учасників та інших факторів.
День 1. Воловець – переїзд у Пилипець – водоспад Шипіт – гора Гімба – Стій – Великий Верх – Сироварня
18,5 км за день.
Після експрес-знайомства групи походу у селищі Воловець ми пересідаємо на автобус та прямуємо до місця старту походу Боржавою – селом Пилипець. Після прибуття ми розділимо провіант по рюкзаках всіх учасників і попрямуємо до першої родзинки нашого походу – водоспаду Шипіт. Водоспад Шипіт – це природна пам'ятка полонини Боржава у Карпатах та нашого походу загалом. Його висота 14 метрів, з неї він каскадами спадає вниз однойменним струмком. Тутешні місця також відомі безліччю етнічних фестивалів та гуляннями молодих неформалів. Далі вгору схилом полонини – перша вершина Гімба (1491 метр).
Ми знову піднімемося на хребет і поїдемо штурмувати гору Великий Верх. Ми підемо стежкою через буковий ліс і вийдемо до схилів хребта Боржава. Оскільки Боржава славиться своїми чорничними схилами, якийсь час ми, звичайно ж, приділимо поїданню частування, що зростає там (підходить для липня-вересня).
Вийшовши із зони лісу, ми ступимо на вузеньку стежку в чорничних чагарниках, яка й виведе нас на хребет.
На сьогодні у нас заплановано підйом на найвищу гору нашого маршруту по полонині Боржава – гору Стій (1677 метрів). День вийде цікавим та видовищним.
Місце для табору буде затишним та комфортним: навколо казковий буковий ліс, багато дров для вечері та вечірнього багаття, неподалік струмок із питною водою.
Перший день походу Боржавою обіцяє бути насиченим, суп наваристим, а сон солодким!
День 2. Сироварня – гора Томнатик – Воловець
10,5 км за день.
У цей день походу Боржавою ми почнемо з підйому через метеостанцію на горі Плай. Пройдемо повз колишню сироварню (вона вже не функціонує) і візьмемо курс на гору Томнатик і далі на Воловець через лісову дорогу.
Сьогодні у нас не найтриваліша частина маршруту по хребту Боржави, а тому ми часто відпочиватимемо і питимемо чай.
Через якийсь час ми вийдемо в селище і наш піший похід Боржавою можна вважати завершеним.
Проживання
Учасники походу ночують у наметах.
Харчування
Під час походу передбачене 3-разове харчування, входить у вартість.
Похідне меню на маршруті полонині Боржава буде різноманітним та поживним. Для полегшення похідної ноші учасникам групи ми заздалегідь заготовляємо сухі овочі та м'ясо. Не забувайте, що в рюкзаку, крім речей, ще будуть продукти і газ для приготування їжі. Залишайте для цього місце у ваших рюкзаках. Якщо ви вегетаріанець, повідомте нам про це заздалегідь, щоб ми встигли скоригувати вам відповідне меню.
Ціни
Компанії від 3-х осіб знижка 10%.
У вартість туру входить:
- послуги інструктора-провідника;
- індивідуальні консультації під час підготовки до походу;
- щоденне триразове харчування;
- прокат групового спорядження (котли, газові пальники, газ, сокира, пилка, фільтр для води);
- групова аптечка;
- незабутні враження та яскраві емоції.
У вартість туру не входить:
- трансфер* (дізнавайтесь ціни на трансфер у організатора на конкретний тур);
- індивідуальні екскурсії;
- проживання у кемпінгах/готелях;
- відвідування кафе;
- переїзди дім – Воловець – дім;
- особисті додаткові витрати;
- страховка (не є обов'язковою, але бажано мати);
- відвідування водоспаду Шипіт – до 50 грн.
*Ми не включаємо вартість трансферів на маршруті в загальну плату за похід, оскільки ціна може різнитися і залежить від кількості учасників у групі.
Порядок оплати походу:
- Для запису в похід та бронювання місця у групі потрібно внести передоплату 1 000 грн, які підуть на підготовку туру. При відмові від участі в поході, передплата не повертається, але може бути передана іншому учаснику. Після знаходження мінімальної кількості учасників (3-4 в залежності від маршруту походу) ми купимо квитки на поїзд. Після цього надішліть нам копію або скріншот куплених квитків.
- Решта оплати за похід проводиться на маршруті в перший день.
- У разі сходу учасника з маршруту з будь-якої причини – оплата не повертається.
Додаткові витрати на маршруті по полонині Боржава, Карпати:
- У середньому додаткові витрати становлять 100-200 грн. Основні статті витрат це трансфер, відвідування водоспаду та сувеніри.
- Відвідування кафе у Воловці – за бажанням.
- З собою бажано мати мінімум 1 000 грн у разі непередбачених ситуацій.
Трансфер
Учасники походу самостійно і власним коштом дістаються до місця збору групи у с. Воловець. Автобусний трансфер за маршрутом туру оплачується окремо, вартість повідомить організатор перед поїздкою (залежить від кількості учасників).
Додаткова інформація
Погода в поході по Боржаві
Актуальний прогноз погоди буде приблизно за 3-4 дні до початку походу по Боржаві, Раніше всі прогнози приблизні. Карпати славляться своєю примхливою погодою у всі пори року. Будьте готові до перепадів та різкої зміни погодних умов.
Фізична підготовка до походу
Фізична підготовка до походу по Боржавському хребту знадобиться незначна. Це нескладний похід, який підійде новачкам та сім'ям із дітьми. Однак Вам буде значно легше підніматися в гору з рюкзаком, якщо за один-два тижні до походу ви потренуєте легкі силові вправи (присідання, випади) або біг на витривалість.
Заявка
на прямий зв'язок з організатором туруПро організатора туру
