Авторський тур Найвищі вершини Карпат. Похід по Чорногірському хребту

2 350 грн
заїзди скасовані
10
із 10
оцінка туру
1 відгук
10
із 10
оцінка організатора
1 відгук

Україна\Карпати\смт. Ворохта

Маршрут:
Україна, смт. Ворохта, Дземброня - Вухатий камінь - Чорна гора - Дземброня - Менчул - Бребенескул - Бребенескул - Гутин-Томнатик - Ребра - Несамовите - Туркул - Пожижевська - Брескул - Говерла - Заросляк
Кількість місць:
17

Опис Авторський тур Найвищі вершини Карпат. Похід по Чорногірському хребту

Про тур

Ласкаво просимо на високогірну стежку України № 1 - експрес варіант походу по Чорногірському хребту, який ми пройдемо з вами за 4 дні.

Види на льодовикові озера Бребенескул і Несамовите просто вражають. Гора Вухатий камінь зачарує своїми химерними скелями. Легендарна гора Шпиці має схожість із середньовічним готичним замком, який на тлі двотисячників виглядає неймовірно містичним. Старовинна обсерваторія «Білий слон», яка доживає свій вік на маківці гори Піп Іван, також має свою вражаючу історію, а зовнішню схожість з замком не дає спокою бурхливої фантазії туристів.

Ми пройдемо цей маршрут пішого походу від гори Піп Іван до гори Говерла, тобто практично весь Чорногорський хребет. Ще на уроках географії ви чули про найвищих піках Карпат - про двотисячників горі Говерла (2061 м), горе Ребра (2001 м), горе Гутин Томнатик (2016 м), горе Бребенескул (2032 горі) і горі Піп - Іван (+2022 горі). Всі ці піки знаходяться на даному маршруті і чекають вас в гості!

Маршрут

Маршрут: Місто Ворохта - селище Дземброня - гора Вухатий камінь - гора Чорна гора - гора Дземброня (+1877 м) - гора Менчул (1998 м) - гора Бребенескул (2035 м) - озеро Бребенескул - гора Гутин-Томнатик (2016 м) - гора Ребра (2001 м) - озеро Несамовите - гора Туркул (1933 м) - гора Пожижевська (1822 м) - гора Брескул (1911 м) - гора Говерла (2060 м) - турбаза Заросляк - місто Івано-Франківськ.

Старт маршруту: селище Ворохта, Івано-Франківська область.

Фініш маршруту: місто Івано-Франківськ.

Перед покупкою квитків в похід обов'язково проконсультуйтеся з провідником по маршруту, щоб уникнути розбіжностей і запобігання нестиковок у зустрічі групи.

Програма

Інструктор може вносити зміни в маршрут в залежності від погоди, фізичного стану учасників та інших факторів.

День 1. Зустріч групи в Ворохті - переїзд в село Дземброня - візит в карпатську сироварню - радіальний вихід до гори Смотрич

6,1 км, набір висоти 824 метри за день

Відсутній сніданок в харчуванні першого похідного дня, оскільки вранці присвятимо зустрічі групи і переїзду до старту маршруту. З ранку можна поїсти в кафе В Ворохті або взяти з собою сніданок з дому. Перший день пішого походу по Чорногірському хребту в Карпатах ми присвятимо трансферу з Ворохти в віддалене село Дземброня, звідки похід до гори Говерла починається у багатьох туристів. Тут нам доведеться познайомитися з чарівною реальністю такого самобутнього села.

Почнемо наш підйом і незабаром опинимося на місці потенційної стоянки, зовсім недалеко від сироварні, де місцеві умільці готують смакоту (будемо сподіватися, що сир буде в наявності). Сьогодні станемо табором на напрочуд гарній галявинці по сусідству з перехожими кіньми, тому чудова фотосесія тут гарантована! Увечері біля багаття влаштуємо посиденьки і знайомство з групою. За бажанням учасники походу можу відправитися з гідом в радіалку до гори Смотрич.

Завтрашній день в повній мірі розкриє нам красу Карпат в поході по Чорногірському хребту.

День 2. Дзембронські водоспади - гора Вухатий Камінь - Радіалка на гору Піп-Іван

10,5 км, набір висоти 819 метрів за день

У цей день нас чекає безліч емоцій і вражень від сходження на гору Вухатий камінь по її кам'янистому схилу. По дорозі ми подивимося Дзембронскіе водоспади. Після установки нашого другого табору в цьому карпатському поході по Чорногірському хребту, ми зробимо радіальний вихід на наш перший двотисячник - гору Піп-Іван (2020 м).

Вивчаючи гору Вухатий Камінь та натикаючись на безліч високих каменів химерних форм, ви виявите схожість з кримською долиною привидів. Буквально кожна кам'яна фігура виглядає дуже таємниче, тому місце тут дуже запам'ятовується!

Поп-Іван також має назву Чорна гора. На ній розташований загадковий об'єкт, здалеку нагадує замок. Це знаменита обсерваторія «Білий слон» - старовина польська забудова, давним-давно не функціонує. Звідси відкриваються перші захмарні види і запаморочливі пейзажі походу по Чорногірському хребту.

День 3. Гора Дземброня - гора Менчул - гора Бребенескул - озеро Бребенескул - гора Ребра - озеро Несамовите

12,9 км, набір висоти 322 метри за день

Сьогоднішній маршрут пройде виключно по високогір'ї без значної втрати висоти. Наш маршрут походу по Чорногірському хребту пройде сьогодні через гори Дземброня (1877 м), Менчул (1998 м), Бербенескул (2032 м), Гутин Томнатик (2016 м), Ребра (2001 м).

На шляху зустрінемо ще одне озеро Бребенескул (найвисокогірніше - 1801 метрів над рівнем моря), мальовничо укрите могутньої горою. Якщо вважати гору Менчул (1998 м) двотисячником, то в Карпатах цілих сім гір висотою понад 2000 метрів! Цікавим фактом є те, що івано-франківські волонтери збиралися досипати на вершині Менчула ще 2 метри, щоб двотисячників дійсно було сім.

Далі просуваємося по Чорногірському хребту до легендарного і таємничого озера Несамовите, яке за народними переказами є місцем народження гроз. За місцевим повір'ям - розбудить грозу той, хто потривожить спокій води в озері. Так що, не галасуйте сильно... Жарт! До речі, є й інша казка: той, хто вмиється в озері на світанку, знайде свою любов незабаром. Так, по-нашому, набагато позитивніше!

Озеро Несамовите знаходиться на висоті 1750 м і є другим за висотою серед карпатських високогірних озер. Над ним височіє гора Туркул (1933 м). Завтра нас чекає підйом на Говерлу.

День 4. Гора Туркул - гора Данцір - гора Пожижевська - гора Брескул - похід на Говерлу - спуск до турбази Заросляк - переїзд в Івано-Франківськ

8,9 км, набір висоти 321 метр, спуск 773 метра за день

Багато хто вибирає цей тур походу саме через сходження на Говерлу. Що ж ось він день Х, сьогодні ви опинитеся на найвищій і наймогутнішій вершині України - на горі Говерла (2061 метр).

Вийдемо з місця стоянки на озері Несамовите і продовжимо наш піший похід по Чорногірському хребту до підйому на Говерлу. Ми пройдемо гори Туркул (1933 м), Данцір (1850 м), Пожижевська (1822 м), Брескул (1911 м).

Після щільного обіду ми почнемо наш похід на Говерлу. Щоб піднятися на Говерлу нам будуть потрібні деякі зусилля: підйом тривалий і досить крутий.

Говерла користується великою популярністю у похідників і активних туристів. Так що вона в рідкісні години буває безлюдною. Гора розпещена увагою туристів і регулярними сходженнями, що не дають спокою цього піку. Найбільшою популярністю користуються тури і підйоми на Говерлу влітку.

Після насиченої фотосесії ми починаємо спуск в сторону турбази Заросляк. Звідси ми поїдемо в Івано-Франківськ.

Проживання

Проживання у наметах/кемпінгах/готелях.

Харчування

В турі передбачене: 3-разове харчування.

Похідне меню на маршруті буде різноманітним і поживним. Для полегшення похідної ноші учасникам групи ми заздалегідь заготовляємо сухі овочі та м'ясо, набуваємо додаткові продукти по ходу маршруту. Не забувайте, що в рюкзаку крім речей ще будуть продукти і газ для приготування їжі. Залишайте для всього цього місце в ваших рюкзаках.

Якщо ви вегетаріанець повідомте нам про це заздалегідь, щоб ми встигли скорегувати для вас відповідне меню.

Ціни

Ціни минулого сезону

Ціна туру: 2 350 грн

У вартість туру входить:

 • послуги інструктора-провідника;
 • індивідуальні консультації при підготовці до походу;
 • щоденне триразове харчування;
 • прокат групового спорядження (котли, газові пальники, газ, сокира, пила, фільтр для води);
 • групова аптечка;
 • незабутні враження та яскраві емоції.

У вартість туру не входить:

 • трансфер *;
 • індивідуальні екскурсії;
 • проживання в кемпінгах;
 • відвідування кафе;
 • переїзди будинок - Ворохта, Івано-Франківськ - будинок;
 • особисті додаткові витрати;
 • страховка (не є обов'язковою, але бажано мати).

* ми не включаємо вартість трансферів на маршруті в загальну плату за похід оскільки ціна може різнитися і залежить від кількості учасників в групі.

Порядок оплати походу

 • Для запису в похід і бронювання місця в групі потрібно внести передоплату 700 грн, які підуть на підготовку туру. При відмові від участі в поході, передоплата не повертається, але може бути передана іншому учаснику. Після знаходження мінімальної кількості учасників (3-4 в залежності від маршруту походу), ми купимо квитки на поїзд. Після цього надішліть нам копію або скріншот куплених квитків.
 • Частина, що залишилася оплати за похід проводиться на маршруті в перший день.
 • У разі сходу учасника з маршруту уздовж будь-яких причин - плата не повертається.

Додаткові витрати на маршруті:

 • В середньому додаткові витрати складають 400-500 ₴. Основні статті витрат - це трансфер і сувеніри. Відвідування кафе в Івано-Франківську або в Ворохті - за бажанням. З собою бажано мати мінімум 500 ₴ на випадок непередбачених ситуацій.

Трансфер

Туристи самостійно добираються до точки збору.

Точка збору: Ворохта.

Як дістатися до точки старту походу:

 • Загальна зустріч групи відбудеться на вокзалі селища Ворохта. Сюди можна легко дістатися з Києва на прямому поїзді або з Івано-Франківська на електричці. Все залежить від того, з якого міста ви будете направлятися в похід. Перед покупкою квитків проконсультуйтеся з провідником.

Необхідні речі

Організатори туру надають список рекомендованих речей і спорядження.

Часті питання

Погода в поході

Актуальний прогноз погоди буде приблизно за 3-4 дні до початку походу по Чорногірському хребту, до цього всі прогнози приблизні.

Карпати славляться своєю примхливою погодою в усі пори року. Будьте готові до перепадів і різкої зміни погодних умов.

Фізична підготовка до походу

Фізична підготовка до походу по Чорногірському хребту знадобиться незначна. Це нескладний похід, який підійде новачкам і сім'ям з дітьми. Однак Вам буде значно легше підійматися в гору з рюкзаком якщо за один-два тижні до походу ви потренуєте легкі силові вправи (присідання, випади) або біг на витривалість.

Про організатора туру

У Похід - туристичний клуб
Україна, м. Київ
Працюємо з 2014 року
10
із 10
оцінка організатора
1 відгук

Туристичний клуб "У Похід" займається організацією і проведенням походів в нашій країні і за кордоном. Ми любимо гори! Вони притягують нас, ваблять красою і новими подорожами! Запрошуємо вас на кілька днів в іншу похідну реальність, в дні подорожі, яка обіллє вас життєвою енергією і радістю поточного часу!

Хочеш в авторський тур? Замовляй путівку!
Прямі замовлення турів без націнок!

Відгуки Авторський тур Найвищі вершини Карпат. Похід по Чорногірському хребту

Разом з цим туром шукають

Інші тури організатора

Сторінка сформована 04:37:00