Авторський тур На берегах Росі: Мошни - Корсунь-Шевченківський - Стеблів

8,1
із 10
оцінка організатора

Україна\Черкаська область\Мошни

Маршрут:
Україна, Мошни, Маршрут: Київ - Мошни - Корсунь-Шевченківський - Стебел - Київ.
Виїзд з:

Опис Авторський тур На берегах Росі: Мошни - Корсунь-Шевченківський - Стеблів

Про Тур

Безперечно, Черкаська область багата своєю історією та природою, тому й цікавих місць, оповитих легендами і переказами тут багато. У нашому турі ми побуваємо на батьківщині геніального українського письменника - Івана Нечуй-Левицького, побачимо найживописнішу в Україні ГЕС, прогуляємося скелястим берегом річки Рось, почуємо історії палацу Лопухіних-Демидових в Корсунь-Шевченківському, а в Мошнах побачимо будівлю колишньої земської лікарні, побудованої за проектом Владислава Городецького!

Маршрут

Маршрут: Київ - Мошни - Корсунь-Шевченківський - Стебел - Київ.

Програма

8:00 зустрічаємося біля ст. м. Видубичі. Більш докладно про місце і час зустрічі ви зможете дізнатися за два дні до початку туру. Вирушаємо в село Мошни.

Чи знали Ви, що у Франції є копія української церкви? А вона є! У 30-х роках XIX ст. в селі Мошни було розпочато будівництво Спасо-Преображенської церкви. Саме в той час і припав найбільший розквіт тодішнього містечка Мошни: мошнівський маєток як придане дружини Єлизавети Браницької отримав князь Михайло Воронцов. Саме Воронцов і замовив архітектурний шедевр у відомого архітектора Джорджу Торічеллі. Спасо-Преображенська церква в Мошнах, Храм Святого Іоанна Златоуста в Ялті і Воронцовський палац в Алупці побудовані в однаковому стилі - романтизмі, з використанням подібних архітектурних елементів тюдоровської готики. Зараз Спасо-Преображенська церква - це справжня візитка села. Цікавий факт - у Франції недалеко від Парижа є точний двійник цієї споруди.

У селі збереглася унікальна пам'ятка дерев'яної архітектури - так званий Будинок лікарів: спроектований архітектором Владиславом Городецьким, який часто гостював у Мошнах в садибі поміщиків Балашових, які в той час були господарями Мошен. На сьогоднішній день зберігся тільки один корпус, декорований колоритним різьбленням і безліччю елементів, які підкреслюють інтер'єр будівлі. Дерев'яного будинку Городецького немає ніде в світі (!), тільки в Мошнах залишився.

У Мошнах знаходиться наймолодший музей Кобзаря - Музей Тараса Шевченка. Будівля музею - це колишній заїжджий двір Нагановского в селі Мошни, де Тарас Шевченко жив кілька днів після звільнення з-під арешту в червні 1859 під час своєї третьої (і останньої) подорожі по Україні.

Далі ми прямуємо в невелике затишне містечко Корсунь-Шевченківський, що розкинулося на кам'янистих берегах річки Рось. Тут відчувається самобутня атмосфера і колорит. Унікальний палацово-парковий ансамбль Лопухіних-Демидових кінця XVIII століття - справжня окраса цього древнього міста. У ХIХ столітті це була велична і розкішна резиденція, один з найбагатших маєтків в Європі. Палац оточує прекрасний парк, який розташувався на декількох островах. Тут радують око скелі, величезні обкатані гранітні брили, пороги рукавів Росі, що разом з величними деревами створюють оригінальну композицію, яку доповнюють містки, альтанки, скульптури.

На першому поверсі палацу Лопухіних-Демидових зараз розмістився музей історії Корсунь-Шевченківської битви - сталася вона в 1648 році недалеко від Корсуня, тоді війська Богдана Хмельницького розгромили польську армію. У музеї зібрані різні види зброї, обмундирування радянських і німецьких військ, особисті речі солдат, офіцерів, генералів. У порівнянні з озброєнням і одягом радянських солдатів, в німецьких все було добротно і технічно. Незважаючи на це, розумієш, якою ціною дісталася перемога, який героїзм був у людей, яких нелюдських зусиль це коштувало.

Також в будівлі палацу розмістилися художня галерея та історичний музей.

Тарас Шевченко неодноразово відвідував Корсунь. Тут він гостював у троюрідного брата Варфоломія Шевченка, писав вірші і малював. У парку в Корсунь-Шевченківському досі росте старий каштан, під яким любив відпочивати український поет.

Корсунський парк - чудове місце з позитивною енергетикою. Тут відпочиваєш душею. Тут радують око скелі, величезні обкатані гранітні брили, пороги рукавів Росі разом з величними деревами створюють оригінальну композицію, яку доповнюють містки, альтанки, скульптури.

Під час нашої подорожі ми побачимо мальовничий Корсунь-Шевченківський каньйон або каньйон «Шумки». Мальовниче місце, розташоване на річці Рось. Свою назву отримало через постійний шум води, яка витікає з гранітних стін. Початковий ландшафт, кам'яні брили, звивиста річка Рось, тихі заводі, гранітні скелі, чиста джерельна вода... Насолоджуємося свіжим повітрям, природою і шумом річки.

У селі Стеблів ми відправимося в музей І. С. Нечуя-Левицького, присвячений його життю і творчості. Знаходиться музей в будівлі, де жила сім'я письменника і де, власне, народився Іван Нечуй-Левицький. Музей налічує близько трьох тисяч експонатів, розташованих в п'яти тематичних кімнатах будинку. Засновником меморіального комплексу і справжнім шанувальником Івана Нечуй-Левицького був завзятий краєзнавець і вчений, музикант-пісняр - Сергій Хаврусь. Після його смерті справу продовжує син Андрій. Він і проведе нам цікаву екскурсію.

Крім музею, на звання "основну пам'ятку" в Стеблеві може також претендувати і Стеблівська ГЕС, яку фотографи називають найживописнішою в Україні. Тому беремо фотоапарати і прямуємо на оглядові майданчики!

18:00 Від'їзд до Києва.

20:30 Орієнтовний час повернення до Києва.

Харчування

Харчування - не входить в програму туру.

Ціни

Ціни минулого сезону

Ціна:

 • дорослий - 690 грн;
 • дитина до 12 років (як 3-й) - 620 грн.

Включено у вартість:

 • Транспортне обслуговування;
 • Адміністративний і екскурсійний супровід;
 • Екскурсія по території Корсунь-Шевченківського заповідника;
 • Екскурсія в музеї І. Нечуй-Левицького.

Оплачується окремо:

 • Вхідні квитки в Корсунь-Шевченківському заповіднику:
  • Музей Корсунської битви - 30 грн / дорослий, 15 грн / дитячий;
  • Художня галерея - 30 грн / дорослий, 15 грн / дитячий;
  • Історичний музей - 30 грн / дорослий, 15 грн / дитячий;
 • Обід.

Трансфер

Автобусний трансфер з м. Київ.

Про організатора туру

Анга Тревел
Україна, м. Київ
Працюємо з 2010 року
8,1
із 10
оцінка організатора

Анга Тревел - профільний оператор по організації екскурсійних програм по всіх регіонах України. Як туроператор на ринку внутрішнього туризму працюємо з 2010 року і займаємося створенням екскурсійних програм і турів вихідного дня. За цей час нашими послугами скористалися десятки тисяч туристів, ми даруємо чудові емоції, відпочинок та враження багатьом українцям і гостям країни.

Хочеш в авторський тур? Замовляй путівку!
Прямі замовлення турів без націнок!

Сподобався авторський тур? Поділися з друзями:

Відгуки Авторський тур На берегах Росі: Мошни - Корсунь-Шевченківський - Стеблів

Разом з цим туром шукають

Інші тури організатора

Сторінка сформована 06:39:18
;