Авторський тур Похід уздовж Південного Бугу від Мігії до Южноукраїнська
Опис Авторський тур Похід уздовж Південного Бугу від Мігії до Южноукраїнська
Про тур
Запрошуємо в легкий і приємний трекінг по фантастичних місцях Миколаївської області. Будуть дивовижна природа, красиві пороги Південного Бугу, каньйони і шикарні види.
Продуманість до дрібниць і легкість маршруту дозволяють впоратися з ним навіть новачкам! Можна брати дітей, друзів, маму, косметику і т. д.
На півдні України, що омивається водами Чорного моря вся в садах, квітах, з безліччю річок і річечок, каналів і водосховищ, розкинулася Миколаївська область. Вона багата можливостями для будь-якого виду активного відпочинку. Теплий клімат, зручне географічне розташування, рідкісні за красою пам'ятники природи, велика кількість південних фруктів і овочів роблять відпочинок тут дуже комфортним і привабливим.
Пропонований похід по Миколаївській області, як і трек по Актовському каньйону, є одним з найцікавіших і видовищних. Він проходить по території парку «Гранітно-степове Побужжя» уздовж річки Південний Буг.
Залежно від тривалості та протяжності ми пропонуємо три варіанти маршруту походу по Південному Бугу.
Спеціальної підготовки для учасників не потрібно.
Протяжність маршруту - 46 км.
Вік учасників: маршрут підходить для дітей з 6 років з батьками.
Розмір групи - до 15 осіб.
Для груп з 5-ти і більше учасників є можливість організувати індивідуальний похід на замовлення - будь-які дати, будь-яка складність, будь-який маршрут.
Маршрут
Маршрут: Мигія - Блакитне озеро (Радонове) - річка Південний Буг - руїни «Старого Млина» - міні каньйон «Краплинка» - селища Куйбишевка і Мар'ївка - Южноукраїнськ.
Програма
День 1. Мигія, ландшафтний парк «Гранітно-степове Побужжя» та Блакитне озеро
Зустріч в селищі Мигія. Знайомство, розподіл суспільного вантажу. За попередньою домовленістю можна організувати зустріч в Первомайську або Южноукраїнську.
Село Мигія. На початку 18 ст. тут заснований козацький зимівник, який отримав свою назву від назви десяти островів-порогів (найбільший - Великий Мигієвський і Малий Мигієвський). За іншою версією назва села походить від того, що козаки передавали сигнал небезпеки, розпалюючи багаття на вершині пагорба. Складалося враження, що вогні «переморгуються», від цього і пішла назва: Мигія. Нині район селища Мигія став меккою для любителів рафтингу на Південному Бузі та активного відпочинку на березі.
Маршрут починається з прогулянки по ландшафтному парку «Гранітно-степове Побужжя» до Блакитного озера. Озеро утворилося на місці покинутого гранітного кар'єру (підземні води затопили кар'єр). Глибина озера сягає до 40 метрів, а вода відрізняється чистотою і прозорістю, а також незвичайно смарагдовим кольором.
Блакитне озеро (Радонове). Це озеро утворилося завдяки затопленню старого покинутого гранітного кар'єру і має глибину 50 м. У ньому можна купатися і пірнати зі стрімких гранітних скель. Це гарне місце відпочинку. В даному кар'єрі знаходили граніт з вкрапленим в нього гранатом.
По дорозі відвідуємо оглядовий майданчик, з якого відкривається чудова панорама Ландшафтного парку «Гранітно-степове Побужжя», каньйон річки Південний Буг з порогом Червоні Ворота.
Далі наш маршрут пролягає по красивих місцях лівого берега річки Південним Буг.
До 16.00 приходимо до місця планової стоянки. Розбиваємо табір. Збираємо дрова на вечірнє вогнище. Вечеря.
Вечірні посиденьки.
Протяжність маршруту першого дня 12 км.
День 2. Руїни «Старого млина» і міні каньйон «Краплинка»
Сніданок. Збір табору. Переходимо Іванівський міст і далі йдемо правим берегом річки. У цей день ми відвідуємо руїни «Старого млина» і оглядаємо міні каньйон «Краплинка».
Руїни «Старого Млина» - який був побудований Паном Скаржинським і переробляв близько 3000 пудів зерна на добу. Пан Скаржинський відомий ще й тим, що займався розведенням саджанців дикорослих дерев. Його саджанці були висаджені в Нікітському ботанічному саду (Крим) і Софіївському парку (Умань). Біла акація займала провідне місце в цій колекції.
У міру руху правим берегом Південного Бугу іноді доведеться йти «рибальськими» стежками або поза стежок. По закінченню переходу ставимо намети. Вечеря.
Протяжність маршруту другого дня 13 км.
День 3. Куйбишевка і Мар'ївка, Южноукраїнськ
Сніданок. Збираємо намети та вирушаємо в дорогу. Йдемо за течією річки через селища Куйбишевка і Мар'ївка. У селі Богданівка на «екзотичному» поромі переправляємося на лівий берег. У 15-00, через селище Костянтинівка виходимо в місто Южноукраїнськ. Закінчення маршруту.
Протяжність маршруту третього дня 10 км.
За бажанням можна організувати стоянку в районі Южноукраїнська в гарному і цікавому місці ще на один день.
Проживання
Учасники туру проживають в наметах.
Харчування
У турі передбачено:
- перший день: перекус в обід і гаряча вечеря;
- другий день: гарячі сніданок і вечеря, обід - перекус сухим пайком;
- третій день: гарячий сніданок і перекус сухим пайком в обід.
Приготування їжі здійснюється на багатті інструктором (учасники допомагають в заготівлі дров). Продукти заготовлюються централізовано і видаються інструктором. Обід замінений сухим пайком (бутербродний варіант).
Учасники походу несуть свої речі + громадський вантаж: продукти, намети, ремнабір, аптечку і вогнищеве обладнання.
Ціни
У вартість походу входить:
- зустріч;
- послуги інструктора;
- прокат групового спорядження (вогнищеве обладнання);
- дозвіл на проходи;
- харчування за програмою;
- проїзд на поромі.
У вартість не входить:
- проїзд;
- спиртні напої;
- прокат особистого спорядження (спальник, килимок, рюкзак).
Трансфер
Туристи самостійно добираються до селища Мигія.
За попередньою домовленістю можна організувати зустріч в Первомайська або Южноукраїнська.