УВАГА! Програма туру "Чорнобиль Єврейський" вже не проводиться і перенесена в архів!
Подивіться інші тури цього організатора:
Опис Авторський тур Чорнобиль Єврейський
Про тур
Місто Чорнобиль перераховано у літописному «Списку російських міст далеких і ближніх», відомому з кінця 14 століття, хоча перша його згадка належить ще до 1193 року.
Вперше євреї у Чорнобилі згадуються як орендарі наприкінці 17 століття. Згідно з переписом населення 1765 року, тут мешкало вже 696 євреїв, які володіли 96 будинками. Містечко повчило привілей, згідно з яким у ньому 3 рази на рік проводилися ярмарки. У цей час сюди з'їжджалися торговці з усіх навколишніх сіл і містечок, і під час ярмарків кількість євреїв, що проживають у Чорнобилі, збільшувалася вдвічі.
Незабаром містечко стало найважливішим в Україні центром хасидизму. У другій половині 18 століття тут оселився цадик Менахем Нахум, який заснував одну з найвідоміших у світі хасидських династій. Раббі Менахем Нахум вів скромний спосіб життя мандрівного проповідника. Більшість доходів він витрачав на благодійність - викуп полонених, допомогу бідним нареченим тощо. Але його син і наступник, раббі Мордехай (Мотл), який узяв прізвище Тверський, дотримувався іншого погляду на влаштування побуту цадика. Він заснував розкішне хасидське подвір'я, яке відвідували тисячі євреїв з України та Польщі. Мордехай Тверський жив на широку ногу, для утримання двору та своєї резиденції він навіть встановив спеціальний податок, який платили хасиди.
1897 року в Чорнобилі проживало 5526 євреїв, що становило майже 60% всього населення. На єврейські свята чисельність євреїв у містечку значно збільшувалася за рахунок цадика, що приїжджали до двору. На початку 20 століття у Чорнобилі було 5 синагог, талмуд-тора, богадільня, жіноча школа. Єврейські купці Нухім Мордко Дитятковський та Бен-Ціон Гальперін володіли чавунно-ливарним заводом, а Мовша Шлемів Ковенський збудував у містечку миловарний завод.
Під час Громадянської війни у Чорнобилі кілька разів відбувалися єврейські погроми. Багато євреїв тікали з містечка до інших міст. 1919 року російський Червоний Хрест відкрив у Чорнобилі дитячу їдальню для постраждалих від погромів та війни.
Після встановлення Радянської влади синагоги у Чорнобилі було закрито, єврейське громадське життя зупинилося. Останню із синагог влада перетворила на військкомат, і лише єврейська школа існувала аж до початку 1940-х. Але Чорнобиль продовжував залишатися єврейським містечком. Станом на 1926 тут проживало 3 165 євреїв - 39% від загальної кількості населення.
Перед початком німецької окупації більшість євреїв Чорнобиля встигла евакуюватись. 7 листопада 1941 року решту зібрали у дворі єврейського колгоспу і відвели на український цвинтар, де всіх розстріляли. Загинуло близько 400 людей.
Після війни частина євреїв повернулася до Чорнобиля з евакуації. Якийсь час продовжували збиратися мін'яни у приватних будинках, які періодично розганяла міліція. Свитки Тори та інші ритуальні предмети конфісковували.
1970 року в Чорнобилі проживало близько 150 єврейських сімей. Після вибуху атомного реактора на Чорнобильській електростанції 26 квітня 1986 року все населення було евакуйовано. Місто знаходиться у зоні радіоактивного зараження, де постійне проживання людей заборонено. Народна чутка наполегливо пов'язує чорнобильську трагедію з руйнуванням незадовго до цього місцевою владою огелів Чорнобильських цадиків.
Програма
Збір за Вашою адресою. Виїзд із Києва. Перевірка паспортів.
Виїжджаємо з Києва у напрямку Чорнобильської зони відчуження та зони безумовного (обов'язкового) відселення.
Шлях із Києва до КПП «Дитятки», контрольно-пропускного пункту 30-кілометрової ЧЗВ займає близько двох годин.
Зустріч із гідом, екскурсія Чорнобилем з відвідуванням огеля Мордехая Тверського, Синагоги, єврейського кагалу, пам'ятного знаку на місці розстрілу євреїв.
Повернення до Києва.
ВАЖЛИВО. Програма екскурсії може бути змінена залежно від тривалості світлового дня, погодних умов та за вказівкою адміністрації ЧЗО.
Харчування
Під запит можливо організувати обід - 220 грн.
Ціни
У вартість входить:
- повномасштабне відвідування Чорнобильської Зони Відчуження;
- транспортне обслуговування по всьому маршруту (мікроавтобус/автобус);
- організація дозвільної документації, необхідної для відвідування ЧЗВ;
- професійний гід (мови проведення: українська, російська, польська, англійська);
- індивідуальний дозиметричний контроль.
У вартість не входить:
- обід (під запит) - 220 грн.
Трансфер
Організований автобусний трансфер з/до Києва.
Правила відвідування
Тим, хто відвідує зону відчуження та безумовного відселення, треба пам’ятати, що з’явилася вона в результаті трагічного випадку і зовсім не нагадує парк розваг. Хоча рівні радіації тут значно зменшилися, але це місце все ще має забруднені території. Тут існують свої правила поведінки, які допоможуть відвідувачам зберегти своє здоров’я та отримати максимум інформації. Доводимо до вашого відома й те, що всі вказівки вашого супроводжуючого є обов’язковими до виконання.
Відповідний одяг захистить вас і допоможе зберегти здоров’я.
Відвідувачі повинні використовувати одяг і взуття, що максимально закриває тіло, голову, руки та ноги. Заборонені: футболки з короткими рукавами, майки, спідниці, сукні, короткі шорти, відкрите взуття.
Випити та перекусити на відкритому просторі в зоні відчуження – не найкращий для вас варіант.
Якщо ви забажаєте відсвяткувати свій приїзд, то знайте, що вживання алкогольних напоїв суворо заборонено, а разом з їжею ви можете ковтнути радіоактивний пил. Задовольнити свої потреби можна в столових, кафе, або в середині свого транспорту.
Пити воду з криниць, річок або інших відкритих наземних джерел – небезпечно для вашого життя. Використовувати воду дозволяється тільки з водопровідної мережі міста Чорнобиля, або привозну, яка продається у торговельній мережі в упаковці заводу-виробника.
Із зони не можна вивозити продукцію рослинництва, наприклад – овочі, фрукти, ягоди, гриби. Під заборону також попадають інші харчові продукти, вирощені на території зони.
Палити можна тільки у спеціально відведених місцях, які обладнані урною з негорючих матеріалів:
- на контрольно-пропускних пунктах зони відчуження;
- у м. Чорнобиль;
- на оглядовому майданчику ЧАЕС;
- у м. Прип’ять – цех дезактивації засобів індивідуального захисту;
- на об’єкті «Чорнобиль-2».
Не беріть з собою зброю й легкозаймисті речовини.
Будь-який вид зброї заборонено провозити з собою на територію зони відчуження – це створить для вас додаткові проблеми, а легкозаймисті речовини, наприклад – ацетон, олія, можуть стати причиною пожежі. Також не можна розпалювати багаття.
Надмірна цікавість й неуважність може вас згубити.
Під час перебування на маршруті суворо заборонено заходити в будь-які покинуті житлові або промислові, чи інші будівлі, підійматись сходами чи іншим чином на антену, яка знаходиться на території об’єкту «Чорнобиль-2», торкатися будь-яких споруд або рослин. Не можна сідати на землю, або ставити особисті речі, наприклад – рюкзак, фото-видео техніку.
Небезпечно купатися у водоймах, загоряти.
Ви повинні дотримуватись вимог попереджувальних та заборонних знаків, плакатів з радіаційної безпеки.
Не беріть з собою у подорож тварин.
Не можна ввозити на територію зони відчуження будь-яких тварин, також не можна вивозити й тих, які проживають на її території.
Фотографувати та знімати відео можна, але…
Фото- відеознімання, в тому числі й квадрокоптером, проводиться у межах маршруту та з дозволу супроводжуючої особи. Дозвіл діє на підставі Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку» та Інструкції «Про порядок охорони державної таємниці, а також іншої інформації…». Заборона на знімання є та діє на територіях ДСП «ЧАЕС», СВЯП-1, СВЯП-2, ВРП, об’єктів ПТЛРВ та ПЗРВ, м. Прип’ять — не ближче 1700м від ДСП «Чорнобильська АЕС».
Обов’язково попередьте про ввіз техніки/дрону в заявці супроводжуючого та поліцейських на КПП «Дитятки».
Їдете з зони відчуження – пройдіть контроль.
При виїзді за межі зони відчуження і зони безумовного (обов’язкового) відселення необхідно: пройти обов’язковий радіаційний контроль одягу, взуття, особистих речей та транспортних засобів. В разі перевищення контрольних рівнів особистий одяг, взуття, речі підлягають дезактиваці
Які дії будуть застосовані, якщо ви порушуєте правила.
- При порушенні правил перебування або не виконання інструктажів та настанов супроводжуючої особи, група буде вимушена покинути межі зони відчуження.
- Якщо порушення буде таким, що суперечить нормам морально-етичної поведінки, радіаційно-пожежної безпеки, всі учасники у супроводі працівників правоохоронних структур зони відчуження, будуть доставлені до КПП «Дитятки». Повторно відвідати зону відчуження буде вже неможливо.
- Іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, у разі виникнення надзвичайних ситуацій користуються тими самими правами, а також несуть відповідальність, як і громадяни України, за винятками, встановленими Конституцією, законами чи міжнародними договорами України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України (стаття 21, Кодекс цивільного захисту України).
УВАГА! Програма туру "Чорнобиль Єврейський" вже не проводиться і перенесена в архів!
Про організатора туру

УВАГА! Програма туру "Чорнобиль Єврейський" вже не проводиться і перенесена в архів!
Подивіться інші тури цього організатора: