УВАГА! Програма туру "Чорнобиль і Прип'ять (+ ЧАЕС) з Києва - дводенний груповий тур" вже не проводиться і перенесена в архів!

Вас можуть зацікавити тури:
Рік 2026 - Київська область

Авторський тур Чорнобиль і Прип'ять (+ ЧАЕС) з Києва - дводенний груповий тур

Очікуємо графік і ціни

Україна \ Київська область \ Чорнобиль

УВАГА! Програма туру "Чорнобиль і Прип'ять (+ ЧАЕС) з Києва - дводенний груповий тур" вже не проводиться і перенесена в архів!

Вас можуть зацікавити тури:
Рік 2026 - Київська область

Маршрут:
Україна, Чорнобиль,
Виїзд з:

Опис Авторський тур Чорнобиль і Прип'ять (+ ЧАЕС) з Києва - дводенний груповий тур

Про Тур

Вибух емоцій, вибух інформації, вибух адреналіну і вибух спогадів - саме це тебе чекає в нашому турі!

2 дня найпопулярніших локацій + відвідання Чорнобильської Атомної Електростанції = просто вибуховий емоційний і інформаційний коктейль!

Ти дізнаєшся все про аварію 26 квітня 1986 року.

Що може бути крутіше в Чорнобильській Зоні Відчуження, ніж відвідати ЧАЕС, БЩУ-4, торкнути АЗ-5 (кнопки, з якої все почалося) і побачити Його Величність Об'єкт Укриття (Саркофаг або Конфайнмент, як його ще називають).

Дозиметр пищить від радіації, а ти пищиш від радості, адже далеко не всім довелось побувати тут!

Програма

День 1

07.20 - 07.50

Місце зустрічі - стоянці біля Будинку Побуту «Столичний». Це недалеко від Центрального залізничного вокзалу міста Київ, Україна (вул. С. Петлюри 28).

Постарайся не запізнитися і візьми з собою паспорт, адже потрібно перевірити чи все правильно. Потім сідай в автобус і вирушай назад в минуле, а саме в період СРСР.

08.00

Ось і відправка. Шляху назад немає! Шлях чекає довгий, тому ти можеш завести нові знайомства і, хто знає, можливо випадкова зустріч змінить все твоє життя. Щоб бути максимально підготовленим рекомендується подивитися пізнавальний відеоматеріал. Так ти зможете ближче пізнати місце в якому побуваєш.

10.30

Ось і настав довгоочікуваний момент ¬- КПП «Дитятки». Через це місце проходять всі туристи, які хочуть потрапити в ЧЗВ. Приготуй паспорт, і уважно слухай інструкції спецслужб. Це не гра! Ти ось-ось опинишся в епіцентрі катастрофи світового масштабу, тому настройся і збери всю свою сміливість в кулак.

Чорнобиль

І знову приготуй паспорт, на цей раз для заселення в готель. Так-так, в саму звичайний готель Чорнобиля. До речі їх тут уже 3. Здивований? Але це ще не все! На вулицях ти зможеш побачити людей, які працюють і живуть тут. Після заселення наш гід познайомить тебе з музеєм робототехніки, яка брала участь в ліквідації аварії, алеєю пам'яті "мертвих" сів і пам'ятником на честь героїв Чорнобильської катастрофи. По дорозі ти будеш зустрічати самих звичайних людей, з якими легко зможеш завести розмову. І не забудь зробити парочку унікальних фотографій на пам'ять.

КПП «Левів» + село Копачі

Все - останній пропускний пункт. Знаєш що потрібно надати? Правильно - паспорт. Не дивуйся, це ж державний об'єкт, сюди неможливо потрапити просто так. Але ж зовсім недавно тут спокійно гуляли люди, дивно наскільки страшними бувають помилки людства. Село Копачі знаходиться всього в 4-х кілометрах від станції, уяви, який жах відчували жителі, дізнавшись всі подробиці трагедії. Згодом населений пункт повністю поховали під землею, вціліло лише кілька будівель, у тому числі і дитячий сад. Тут до сих пір валяються іграшки, які не дозволили брати дітям з собою.

ЧАЕС - еталон промисловості СРСР

Думаєш, ти вже все побачив в цьому житті і тебе нема чим здивувати? Змушені тебе розчарувати! Величезні недобудовані градирні та п'ять енергоблоків викличуть почуття... а втім ти і сам зможеш випробувати це почуття. Повір, його неможливо передати словами. Дивно, на що часом здатний людський розум. Спорудити такі енергоблоки не те що важко, складно навіть уявити як вони це робили. Потужність кожного з них рівна 1000 МВт. Для охолодження цих реакторів навіть був споруджений спеціальний ставок.

Основна визначна пам'ятка станції - 4 енергоблок. А як інакше, адже саме звідси вирвався демон смерті на ім'я "Радіація". Сьогодні він знаходиться під надійним захистом - двома саркофагами. На спорудження другого (проект "Арка") пішло більше 9-ти років і близько 2-х млрд. Євро. Не турбуйся, він буде стримувати радіацію ще 100 років, тому тобі нічого не загрожує.

Прип'ять - місто якого немає

Хотів побувати в постапокаліптичному світі? Отримай. Перше що викличе жах - "Рудий ліс". Під час аварії він прийняв колосальну кількість радіації, яка назавжди змінила колір дерев. Це єдине місце в світі, де ти можеш зустріти таку картину. Але ми не зупиняємося! По дорозі нас чекає легендарний "міст смерті", на якому стояли жителі Прип'яті, з жахом спостерігаючи за палаючої ЧАЕС. Здогадуєшся, що ними сталося? Правда це чи ні невідомо, проте рівень радіації 26 квітня дійсно шкалив.

Ось ми і дісталися до центру міста. Занедбані, сірі будівлі з розбитими вікнами, навколо яких непроглядні хащі - ось що в першу чергу вражає свідомість. Єдине, що нагнітає атмосферу ще більше, це усвідомлення того, що зовсім недавно тут вирувало життя. Вулицями гуляла молодь, в парку грали діти, а на лавочках відпочивали старше покоління. Всього кілька годин, і всього цього не стало. Ти побачиш атракціони, які більше не розважають дітей. Чортове колесо, яке так і не встигли запустити. Засекречений завод "Юпітер", на якому більше ніколи не буде кипіти робота. З цього місця ти більше не повернешся колишнім. Ти серйозно задумаєшся над справжньою цінністю життя і болем, якою просякнутий це місто. Головне не забудь все сфотографувати, адже такого "фільму" ти більше ніде не побачиш.

Секретний об'єкт СРСР - ЗГРЛС "Дуга"

ЗГРЛС "Дуга" була довгий час засекречена. І це не дивно, адже такий військовий об'єкт мав величезну цінність для всього колишнього СРСР. Він здатний був виявити запуск балістичних ракет на відстані від 900 до 3000 км. Це гігантський комплекс, для обслуговування якого навіть був створене окреме містечко - Чорнобиль 2. На карті він був позначений як звичайний дитячий табір, однак жили тут далеко не діти. Городок був населений виключно солдатами і офіцерами. Вони вдень і вночі вели спостереження і стояли на сторожі безпеки всього Союзу.

Ось і підійшов до кінця перший день. Вечеря, душ, сон - все як годиться. Однак чи зможеш ти заснути, після всього, що побачив?

Новий день разом, де не кожному можна побувати починаємо зі сніданку! І в путь!

ЧАЕС!

Адміністративно-побутовий комплекс (АПК-1)

Головний офіс ДСП ЧАЕС. Тут ти отримаєш пропуск і знову пройдеш перевірку документів і особистих речей. Адже те, що тобі належить - не гра! Зараз ти як ніколи близький до одного з найнебезпечніших місць на нашій планеті!

Захисна споруда №1

Ти побачиш своїми очима унікальне захисне спорудження, призначене для захисту персоналу в надзвичайних ситуаціях. Адже таке вже відбувалося, пам'ятаєш? Саме в цьому супер-бункері розміщувався кризово-ситуаційний центр ліквідації наслідків аварії в ті важкі дні 1986 року. Ти ж бачив вже це місце на кадрах документальної хроніки. Історія оживає тут.

Зона суворого режиму

Тобі належить знайомство з об'єктами, на яких відбувалося управління ядерними реакторами, допоміжними системами для генерації електроенергії, і де здійснюється контроль за станом об'єкта "Укриття":

  • Центральний щит управління (ЦЩУ-1) - місце управління відкритим розподільчим пристроєм і робоче місце начальника зміни станції.
  • Блочний щит управління блоку (БЩУ), звідки здійснювалося керівництво всіма основними технологічними процесами під час роботи реактора. Саме від сюди в 2000-му році, шляхом натискання знаменитої кнопки АЗ-5, Чорнобильська АЕС назавжди перестала виробляти електрику.

Суперкомп'ютер «СКАЛА». Чув про таке?

Це унікальна електронна обчислювальна машина, яка з'явилася в 1973 році на Ленінградській АЕС і отримала назву «СКАЛА» - Система Контролю Апарату (реактора) Ленінградської АЕС. Вона тебе вразить своїми масштабами. Згодом Скала також була встановлена на Чорнобильській АЕС.

Це була центральна інформаційна ланка, що об'єднувала більшість систем контролю енергоблоку в єдину автоматизовану систему контролю технологічного процесу АЕС.

Але це тільки початок. Ми рухаємося далі...

...Центральний зал.

Реакторний зал енергоблоку, місце, де безпосередньо протікали технологічні процеси. Саме тут обговорювалися всі робочі моменти і віддавалися головні розпорядження. Саме тут у тебе буде можливість прогулятися по технологічним каналах реактора РБМК (Схема Е)

Головні циркуляційні насоси (ГЦН) 3 блок.

Вони постачали воду ставу-охолоджувача в активну зону реактора і охолоджували його.

Схили голову. Меморіальна дошка Валерію Ходемчуку.

Меморіал оператору ГЦН, який загинув при виконанні службових обов'язків. Він був першим постраждалим під час вибуху. Його тіло так і не було знайдено і залишилося назавжди похованим під реактором. Об'єкт «Укриття» навіки став його могилою.

БЩУ-4

Ти в минулому як ніколи! Місце де час зупинився 26 квітня 1986 в 1:23:47! Блоковий щит управління блоку №4 (БЩУ-4) - приміщення з частково демонтованих обладнанням. Тільки уяви, що все сталося саме тут. Ось тут була та сама кнопка АЗ-5, яку натиснув А. Акімов, а ось саме з цього місця роздавав свої фатальні команди А. Дятлов. Заходячи в це приміщення мимоволі завмираєш, тому що ці стіни буквально просякнуті страхом і відчаєм.

Меморіал ліквідаторам

Хвилина мовчання... Вшануймо пам'ять перших жертв аварії 1986 року на ЧАЕС, людей, завдяки яким Європа не перетворилася в радіоактивну пустку.

Віч-на-віч з монстром. Оглядовий павільйон об'єкта "Укриття"

Ти тут! Реактор знаходиться на відстані витягнутої руки. Дозиметр пищить від рівня радіації, а твоє серце розривається від переповнюють емоцій. За макету об'єкта "Укриття" вам розкажуть історію зведення першої захисної споруди над 4 енергоблоком, а також ознайомлять з будівництвом нового безпечного конфайнмента.

Місто без майбутнього - Прип'ять.

Історія ЧАЕС буде неповною без знайомства з місцем життя її працівників - містом Прип'ять. Це було ідеальне радянське місто для ідеальних радянських громадян. Радянська утопія, де жили щасливі люди, які ніколи не знали, що таке радянський дефіцит.

Все зупинилося 26 квітня 1986 року. Тільки уяви, що 50 тисяч людей були евакуйовані за 3 години. І життя завмерло тут назавжди... Тепер це місто-привид.

І тільки очниці вибитих вікон безмовно дивляться вслід потривожити їх спокій подорожньому. Тут мурашки пробігають по тілу і мимоволі починаєш замислюватися про те, як дорого можуть коштувати людству його ж власні помилки.

Ось - центральна площа міста. Раніше тут вирувало життя, відпочивала молодь, гуляли мами з дітьми. Адже середній вік жителів Прип'яті був всього 26 років. Це було дійсно чарівне місце. Представники всіх національностей Радянського Союзу жили разом рука об руку і завжди були прийти один одному на допомогу...

При вигляді колеса огляду в парку атракціонів грудку мимоволі підступає до горла. Але ж воно так і не встигло попрацювати і покатати дітлахів. Відкриття парку планувалося на 1 травня 1986 року. Але за 4 дні до цього трапилася катастрофа...

Прип'ять ти не забудеш ніколи! Це місце залишає незабутнє враження про себе. Відвідування міста-примари має одне необоротне наслідок - сюди хочеться повертатися знову і знову! Ласкаво просимо до нас! Тепер і тобі поклик Прип'яті не дасть заснути!

Розміщення

Готель в м. Чорнобиль (входить у вартість).

Ціни

Ціни минулого сезону

Вартість:

  • для громадян України – 287 USD;
  • для іноземних громадян – 418 USD.

У вартість входить:

  • Повномасштабне відвідування ЧЗВ;
  • Транспортний супровід;
  • Страхування;
  • Організація дозвільної документації, необхідної для відвідування Зони;
  • Дозвільна документація необхідна для відвідування 30км Зони;
  • Дозвільна документація необхідна для відвідування 10км Зони;
  • Дозвільна документація необхідна для відвідування м Прип'ять;
  • Дозвільна документація необхідна для відвідування ЧАЕС;
  • Професійний гід англійською або російською мовою;
  • Дозвіл на фото-відеозйомку;
  • Харчування;
  • Золотий коридор;
  • Центральний щит управління (ЦЩУ);
  • Блочний щит управління 3 енергоблоком (БЩУ-3);
  • Радянський суперкомп'ютер «СКАЛА»;
  • Центральний зал реактора № 3;
  • Головні циркуляційні насоси (ГЦН);
  • Меморіал Валерія Ходемчук;
  • Блочний щит управління блоку №4 (БЩУ-4);
  • Новий безпечний конфайнмент;
  • Засоби індивідуального захисту для відвідування ЧАЕС;
  • Проживання в готелі в м Чорнобиль.

Тривалість туру 36 годин (час може бути змінено в залежності від побажань туриста).

Самий інформативний тур в ЧЗВ - це 2 дні + станція! Не прогав свою можливість! Бронюй прямо зараз!

Про організатора туру

Go2chernobyl
Київ
Працюємо з 2013 року

Турами в Зону Відчуження наша команда займається більше 7 років. Будь-який відпочинок повинен бути безпечним. І ми це розуміємо. Наша команда гарантує вашу безпеку. Ми знаємо все безпечні дороги і стежки. Ми підготували спеціальний маршрут, щоб ви могли побачити всю красу Зони і не отримали шкоди здоров'ю. Час, який Ви проведете в місті примарі, становить від одного до п'яти днів. Ви самі вибираєте порцію вражень та адреналіну, яку хочете отримати. Рушайте з командою в місто привид і подивіться на місце, де сталася трагедія, на власні очі. Кожен, хто вирушав у таку подорож, повертається туди ще раз, щоб відчути те, що більше ніде не відчуєш. Тишу міста, яке перетворилося на привид...

УВАГА! Програма туру "Чорнобиль і Прип'ять (+ ЧАЕС) з Києва - дводенний груповий тур" вже не проводиться і перенесена в архів!

Вас можуть зацікавити тури:
Рік 2026 - Київська область

Відгуки Авторський тур Чорнобиль і Прип'ять (+ ЧАЕС) з Києва - дводенний груповий тур

Разом з цим туром шукають

Сторінка сформована 21:23:27