Авторський тур Сходження на Арарат
Вулкан Арарат (5 165 м) - "must have" в скарбничці альпіністів. Це красива вершина з шикарними видами, це серйозна висота. Його вважають відмінним початком знайомства з Високими Горами, адже ніяких технічних знань для підйому не потрібно. Тільки сила волі і впевненість в тому, що ти можеш і хочеш піднятися.
Арарат - відома вершина. Є думка, що до неї причалив ноїв ковчег після потопу. Довгий час Біблійна гора була закрита. У давнину сходження вважали справою богопротивним, потім війни і захмарні ціни... але ось зараз ми з радістю запрошуємо Вас здійснити сходження на Арарат безпечно і недорого! Відмінний маршрут з правильною акліматизацією, інструктор з висотним досвідом в горах світу, цікаві екскурсії - немає причин відмовлятися! Про таку відпустку Ви будете розповідати з гордістю і згадувати з теплотою.
Маршрут: Ван - Догубеязіт - Елі - Табір-1 (3 350 м н.рів.м) - акліматизація (набір висоти 1000 м) - Табір-2 (4 200 м н.рів.м) - сходження на Великий Арарат (5 165 м н. рів. м) - Табір-1 - Елі - екскурсії в Догубейязіте і Вані.
Довжина маршруту: 25 км.
Рівень складності: 4 (вище середнього).
Інструктор зустрічає учасників в місті Ван (тут є гарне озеро з монастирем, які ми оглянемо на зворотному шляху). Трансфер відвозить нас в Doğubeyazıt. По дорозі оглянемо каскадні Мурадійскі водоспади. Поселяємося в готель, трохи гуляємо. Увечері - вечеря-знайомство, після якого гід відповість на запитання туристів і розповість про план подорожі.
І зупинився ковчег у сьомому місяці, в сімнадцятий день місяця, на горах Араратських.
Книга Буття, 8: 4
Вірменський народ вірив, що піднятися на Арарат неможливо. Про це оповідає красива легенда:
Жив колись біля підніжжя монах Яків. Одного разу в ясну погоду на вершині він побачив ковчег і пристрасно захотів піднятися до нього, щоб доторкнутися до святині. Двічі він робив спроби, але, досягаючи певної висоти, засипав, а прокидався знову біля підніжжя. На третій раз уві сні йому з'явився ангел, який пояснив, що його спроби марні - Бог заборонив смертним бачити ковчег. В нагороду за старання він підніс ченцеві шматок дерева з ковчега. Яків приніс божественний дар в село Ахурі, де пізніше в його честь спорудили монастир.
На жаль, село і церква були зруйновані під час останнього виверження в 1840 році, проте легенда дійшла до наших днів.
Переїжджаємо в найближче до вулкану поселення Елі (2 200 м). Вантажимо рюкзаки на мулів і знайомимося з нашими турецькими провідниками, без яких тут ходити заборонено.
Починаємо підйом в Табір-1, або базовий (3 350 м). Перехід складний і необхідний, щоб привести тіло в тонус.
Увечері нас чекає смачна автентична вечеря, дбайливо приготована кухарем. Провідники в таких - народ веселий, розповідають купу смішних історій. Так що нудно нам не буде!
Перехід 6 км. Тривалість 5 г. Набір висоти 1 135 м.
Даємо організму час і можливість звикнути до браку кисню. Зі стежки вже відкриваються перші епічні панорами нагір'я, далеко над нами блищать шапки льодовиків. Піднімаємося в штурмовий табір, перекушуємо, спілкуємося з туристами, хто вже встиг побувати на вершині, і спускаємося до наметів.
Перехід 5 км. Тривалість 7 г. Набір висоти 850 м.
Снідаємо, збираємо речі, вантажимо їх на мулів і висуваємося далі. У штурмовому розбиваємо бівуак і починаємо підготовку спорядження. Інструктор розповість про правила безпеки, перевірить, чи все Ви упакували в рюкзаки, при необхідності - видасть кошки і навчить ними користуватися. Лягаємо спати дуже рано.
Перехід 2,5 км. Тривалість 6 г. Набір висоти 850 м.
Прокидаємося о 1:00, злегка снідаємо, включаємо ліхтарики і виходимо на останню ділянку стежки. По дорозі зустрінемо світанок і побачимо тінь вулкана до горизонту.
Сипуха змінюється величезними каменями, а під кінець починається льодовик. Годин через 5-6 досягнемо мети. Сильно радіти не вийде - висота закрутить голову. Але обов'язково зробимо переможні фотографії і оглянемося. Навколо і в помині немає настільки ж великих піків, тільки безкраї простори Вірменського нагір'я. У ясну погоду звідси добре видно навіть Єреван! Здається, ніби ми на даху світу.
Спускаємося до наметів, їмо, збираємося і починаємо перехід в Табір-1. Перехід буде складним - по крутих схилах із значним скиданням висоти, так що будьте до цього готові. У кемпі гірська хвороба трохи відпустить і ми зможемо відсвяткувати, відпочити, виспатися.
Перехід 5 км. Тривалість 10 г. Набір висоти 1 800 м.
Спускаємося в село Елі і трансфер відвозить нас в цивілізацію. Теплий душ, готель, ресторан. Поїдемо на екскурсію в стародавню фортецю Баязета і оглянемо палац Ісхак-Паші. А далі нас чекає відвідування Ноєвого ковчега. Він знаходиться біля кордону з Іраном і став місцем паломництва християн. Увечері влаштуємо гулянку, скуштуємо місцеві делікатеси, поділимося враженнями, обміняємося контактами і фотографіями.
Перехід 6 км. Набір висоти 1 150 м.
Їдемо в Ван. Ми залишаємо речі в готелі і йдемо розслаблятися на озеро, велике і красиве. Воно знаходиться майже на такій же висоті, як знаменитий Іссик-Куль в Киргизстані. Ван практично нічим не відрізняється від моря: величезних розмірів, кришталево-чисте і солоне. Поплавати там одне задоволення! На озері є острів Ахтамар, де стоїть вірменська святиня - Кафедральна церква Святого Хреста. Обов'язково орендуємо катер і попливемо на цікаву екскурсію. На берегах озера живуть переважно вірмени. У них купимо смачну свіжу рибу, яку вони тут же на місці готують. Одним словом, сьогодні відпочинемо по-максимуму.
На жаль, прийшла пора прощатися. Вирушаємо в аеропорт, де наші дороги розійдуться. Але дружбу, що виникла в горах, не зруйнують роки і кілометри. Ми назавжди запам'ятаємо нашу пригоду і компанію, що розділила його з нами.
Проживання під час туру в наметах при сходженні, а також готелі в містах (входять у вартість).
Туристам пропонується 3-разове харчування на маршруті (вранці і ввечері готує кухар).
Що їмо?
У містах обідаємо в кафе або купуємо щось в магазинах (свіжі коржики з айраном і овочами - відмінний варіант недорого поїсти, особливо в спеку, коли з апетитом туго).
На треку нам буде готувати місцевий кухар. Страви національної кухні, нехитрі, поживні. Основа раціону в тих краях - рис, булгур, м'ясо, овочі тушковані і свіжі, хліб. З собою на маршрут нам видаватимуть перекушування.
Ціна туру - 650 євро.
У вартість походу входить:
У вартість НЕ входить:
Умови оплати:
Додаткові витрати:
Ми включили у вартість все, для зручності наших туристів. В ціну туру не входить тільки особисті витрати і харчування в кафе / ресторанах.
Сходження на Арарат - популярний захід у європейців і ціни злегка адаптовані під закордонного туриста. Не треба чекати майже безкоштовних сувенірів або страв у ресторанах. Нормально посидіти ввечері - це 8-10 євро мінімум!
Знаємо, що є на просторах інтернету подібні тури, де зазначені додаткові витрати значно нижче. Ми не бажаємо, щоб наші туристи в глибинці Туреччини залишилися без грошей, тому пишемо як є. Повірте, це реальні витрати на маршруті, а ціна туру МІНІМАЛЬНА для якісного проведення.
Вдома Вам треба купити авіаквитки і оформити висотну страховку. Менеджер допоможе це зробити.
Всім учасникам туру необхідно самостійно дістатися до міста Ван в Туреччині. До місця зустрічі групи - в місто Ван - можна легко долетіти з пересадкою в Стамбулі (Turkish, Pegasus, 9 + годин шляху, ціни від 350 євро, але треба пошукати квитки).
З аеропорту трансфер відвезе в готель.
На Вірменському нагір'ї клімат жаркий і посушливий настільки, що Араратські льодовики одні з небагатьох в світі не дають початок річкам. Але з набором висоти стає холодніше, можливі опади (дощ, сніг), грози. Вночі температура може падати нижче 10С, що посилюється сильним вітром. Днем агресивно палить сонце. Основне завдання екіпіровки - захистити Вас від цих трьох чинників: холоду, вітру і сонячного випромінювання.
Одяг:
Взуття:
Спорядження:
Туристичні дрібниці:
Громадянам РФ, Росії та Республіки Білорусь віза не потрібна, в'їзд по закордонному паспорту на термін перебування до 30 діб.
Висотна страховка. Менеджер допоможе це зробити.
Особливості регіону:
Що ще потрібно знати?